Метаданни
Данни
- Серия
- Седмата заповед (1)
- Включено в книгата
- Оригинално заглавие
- The Seventh Commandment, 2017 (Пълни авторски права)
- Превод от английски
- Коста Сивов, 2018 (Пълни авторски права)
- Форма
- Роман
- Жанр
- Характеристика
-
- Няма
- Оценка
- 4 (× 2 гласа)
- Вашата оценка:
Информация
- Сканиране, корекция и форматиране
- Еми (2022 г.)
Издание:
Автор: Том Фокс
Заглавие: Седмата заповед
Преводач: Коста Сивов
Година на превод: 2018
Език, от който е преведено: английски (не е указано)
Издание: първо
Издател: Издателство Ибис
Град на издателя: София
Година на издаване: 2018
Тип: роман (не е указано)
Националност: английска
Печатница: „Ибис“
Излязла от печат: 22.05.2018
Редактор: Любка Йосифова
Технически редактор: Симеон Айтов
Коректор: Жана Ганчева
ISBN: 978-619-157-224-3
Адрес в Библиоман: https://biblioman.chitanka.info/books/14175
История
- — Добавяне
41
Някъде в Рим
Светлината отказваше да се завърне в Рим и с всеки час страхът растеше. Нямаше никакво обяснение, а властите продължаваха да твърдят, че „подобно нещо не е възможно“. Не само че беше възможно, но и беше предвидено. Хората знаеха за него. Беше им казано, че ще се случи, и то се случи, и с всяка изминала минута ужасът им продължаваше да расте.
Средностатистическият римски гражданин беше образован, просветен и не вярваше в суеверия, както всеки мъж или жена в едно модерно общество. Но малцина не шептяха думата — с презрение или нарастваща тревога — която беше в устата на всички.
Пророчество.
Писанията на плочката, които се въртяха в интернет, бяха предвидили мрака и той беше настъпил. Също като реката. Не можеше да се отрече. И с водата дойдоха престрелките. И смъртта. И страхът.
Какво ли щеше да донесе този мрак?
Насред улиците, претъпкани с хора, които се качваха в колите си, без да знаят накъде отиват, но искаха да отидат някъде, владението на мрака приключи.
В следващия момент Рим отново беше ярко осветен. Сякаш някой просто беше натиснал превключвател. Електрозахранването не беше възстановено на фази и цикли, както би било нормално при срив на голяма електрозахранваща мрежа. Светлините на Рим бяха изгаснали с едно мигване на окото и се бяха завърнали за същото време. Уличните лампи и тези в домовете засветиха, дори телевизорите и кухненските уреди, които бяха включени преди странното затъмнение, се съживиха.
Невъзможно е, продължаваха да твърдят властите, електричеството в Рим не се включва и изключва като крушка.
Но точно така стана. Също за един миг целият град поиска отговори.
Интернет беше залят от хора с въпроси, които се включиха в момента, в който безжичната, кабелната или мобилната им връзка беше възстановена. За съжаление, отговори нямаше. Нямаше официални изявления. На хората им оставаше само да редят предположения и хипотези.
И един видеозапис, който мнозина бяха гледали, преди това да се случи.
Хората се завръщаха към него, а новите му гледания се увеличиха с десетки хиляди. Видеото беше само три минути и включваше млад мъж, който говореше пред камерата. Той им четеше откровенията от някаква плочка.
— Вие станахте свидетели само на една част от пророчествата — казваше той към края на записа, — но ние знаем всичките. Знаехме ги преди, знаем ги и сега.
Младият мъж на екрана се закашля и цял Рим затаи дъх.
— Като всяко пророчество и в тези се казва какво ще се случи. Следващата… — той се наведе към камерата, а от видеото оставаха само шест секунди. — Следващата напаст е мъглата.