Към текста

Метаданни

Данни

Включено в книгата
Оригинално заглавие
The Einstein Factor: A Proven New Method for Increasing Your Intelligence, (Пълни авторски права)
Превод от
, (Пълни авторски права)
Форма
Научнопопулярен текст
Жанр
Характеристика
  • Няма
Оценка
4,1 (× 14 гласа)

Информация

Разпознаване, корекция и форматиране
pechkov (2013)
Източник
novaset.net

Win Wenger and Richard Poe, 1996

THE EINSTEIN FACTOR: a proven new method for increasing your intelligence

Prima Publishing, USA

 

Корнелия Стефанова Величкова-Дарева, превод

Любомир Бориславов Пенов, художник

 

София, 2001

СИЕЛА — СОФТ ЕНД ПАБЛИШИНГ

ISBN: 954-649-365-1

 

Д-р Уин Уенджър

Ричард По

 

Факторът Айнщайн

 

Американска

Първо издание

 

Редактор: Анжела Кьосева

Предпечатна подготовка: Иво Петров

Технически редактор: Божидар Методиев

 

Формат 60/90/16; Печатни коли 24

 

СИЕЛА

СОФТ ЕНД ПАБЛИШИНГ

1463 София, бул. Патриарх Евтимий № 80А

тел./факс: 54 10 30; 954 93 97; 951 63 76

www.ciela.net

 

$source: http://www.novaset.net

 

 

Издание:

Уин Уенджър, Ричард По. Факторът Айнщайн

ИК „Сиела“, София, 2001

ISBN: 954-649-365-1

История

  1. — Добавяне

Игра на оракул

Когато правите упражнението със скритите въпроси заедно с други хора, обикновено се създава особено непринудена и приятна атмосфера, което освен всичко друго изглежда че допринася за по-лекото получаване и за по-голямата точност на картинните отговори. Тъй като настроението при тези групови упражнения става наистина по детски приповдигнато, аз ги нарекох „игра на оракул“.

1. Поканете за участие един или повече партньори.

2. Нека всеки от вас си измисли няколко въпроса, от два до десет и повече. Но те трябва да бъдат с отворен край. Или с други думи, не питайте примерно: „Да поискам ли повишение в службата?“, а „Кой е най-добрият начин да заслужа повишение в службата?“. Постарайте се въпросите ви да бъдат и/или да звучат колкото се може по-различно един от друг — толкова различно, че десният ум на партньора ви просто да няма как да отгатне какво ще го питате всеки път.

3. Като се редувате, всеки „прочита“ наум по някой свой въпрос на партньора си. При участие на трима и повече души, някой от вас „прочита“ въпроса си, а останалите отговарят един след друг.

4. След „прочитането“ на въпроса, в продължение на няколко секунди партньорът ви трябва да ви даде три картинни отговора. При участие на трима и повече души, всеки от отговарящите може да даде по един или два отговора, а не непременно и трите.

5. Отделете няколко минути, за да обсъдите заедно трите картинни отговора на всеки въпрос и да откриете приликите помежду им.

6. Кажете какъв е бил скритият въпрос. Сравнете го с получените отговори, като обръщате особено внимание на общото между тях, за да разтълкувате смисъла.

Игра на телефонен оракул

Оракулът се проявява успешно и по телефона. Разбира се, личното общуване е за предпочитане, защото при него се отделя по-специална енергия, но пък при липса на време и телефонът върши работа. Ако неочаквано възникне спешен въпрос, можете просто да звъннете на някой приятел — добре ще е да е човек, с когото вече сте играли на оракул, — да му зададете наум въпроса и да го помолите бързичко да ви даде три картинни отговора.

Забравете първата божа заповед при отприщване на образния поток

Вече отбелязахме няколко изключения, когато отпада така наречената от мен първа божа заповед при отприщване на образния поток: Не тълкувай вместо партньора си.

Това изключение е изцяло валидно при всички разновидности на играта на оракул. За разлика от другите случаи на отприщване на образния поток, тук съществува голяма вероятност картинните отговори да бъдат зашифровани както с кода на питащия, така и с кода на отговарящия. Следователно в тълкуването им трябва да участва всеки.