А. Ф. Александров
Числа и съдби (64) (Ключ към разбиране на миналото, настоящето и бъдещето)

Към текста

Метаданни

Данни

Включено в книгата
Оригинално заглавие
Числа и судьбы — ключ к пониманию прошлого, настоящего и будущего, (Пълни авторски права)
Превод от
, (Пълни авторски права)
Форма
Разни
Жанр
  • Няма
Характеристика
  • Няма
Оценка
4,7 (× 11 гласа)

Информация

Сканиране и разпознаване
sir_Ivanhoe (2008)
Корекция
ira999 (2008)

Издание:

А. Ф. Александров. Числа и съдби: Ключ към разбиране на миналото, настоящето и бъдещето

Руска. Първо издание

Издателство „Гарант-21“

 

Превод от руски: Татяна Кузманова Балова, 2006

Редактор: Лилия Анастасова

Предпечатна подготовка: Тодор Манов

Дизайн на корицата: „ЕЛЗЕВИР“, 2006

Формат 84/108/32. Печатни коли 24

ISBN 10 954–754–078–5

ISBN 13 978–954–754–078–1

 

ИД „Рипол классик“, 2006

История

  1. — Добавяне

ЗАКЛЮЧЕНИЕ

Запознахте се с втората книга, която трябва да ви обясни най-сложните раздели на цифровия анализ. Допълненията значително разшириха вече съществуващите методики. Към тези нововъведения можем да отнесем значенията и особеностите на цифрите; особеностите на цифрите 2 и 4, тяхното влияние върху диагонала на плътта и човешката целеустременост; особеностите на „празните“ линии; възможностите на метода на допълнителните цифри, който особено подробно е представен чрез анализа на Втората световна война; определянето на взаимното влияние между хората и др.

Появиха се нови раздели: преминаването на 8 в 11 със замяна на 8 с 0; новата формула за изчисляване на допълнителните цифри при анализирането на датите на събития, станали преди новата ера. Последната методика е особено интересна с потенциалните си възможности при разглеждането на събития от Древния свят.

Доста големият и разностранен набор от примери трябваше да покаже възможностите и насоките за използване на различните методи за цифров анализ. Но в книгата бяха представени далеч не всички възможности за използване на дадените методики, не са засегнати криминалистиката, съдебната експертиза, професионалната ориентация и подборът на ръководни или тясно специализирани кадри (спортисти, дипломати, военни командири и така нататък), архивното дело, научните, техническите експерименти и др.

Напълно закономерно би било да разгледаме по-широк спектър от възможности на цифровия анализ в отделна книга, но на сегашния етап тази задача не е най-важната, тъй като първо трябва да изложим всички методи на цифровия анализ и едва после да преминем към примерите за тяхното използване.

Предстои работа върху следващи книги, една от които ще бъде посветена на използване методите на китайската философия в цифровия анализ. Концепцията ин-ян и у-син или петте първоелемента, за които египетските жреци и питагорейците никога не са чували, значително допълват и разширяват възможностите на цифровия анализ. В първата книга разгледахме у-син, която дава възможност да се изследва вродената енергетика на различни органи, което позволява да се извършва профилактика и изпреварващо лечение на евентуални заболявания. Но методът е представен доста сбито, с малко и явно недостатъчен брой примери. В новата книга (най-вероятно това ще е четвъртата книга в серията) ще се постараем да поправим този недостатък. В допълнение към вече известната концепция у-син ще прибавим нова методика за анализиране на рождената дата на отделния човек, която ще се нарича „Схема на живота“. Особеност на дадения метод е, че той позволява провеждането на изпреварващ „преглед“ на евентуалните житейски стъпки с анализ на всяка следваща и на крайния резултат. Не бива да правим аналогия с гаданията или опитите за ясновидство, предвиждане и пророчество. Както вече казахме, основната задача на всички книги по цифров анализ е да премахне всички шамански, езотерични и митологични обяснения, от които е страдала една от най-древните науки — нумерологията — и да се създаде наистина научна основа, базирана върху логиката и математическите методи за изграждане на научна теория.

В третата книга ще бъдат представени новите методи, които не са били включени в първите две книги, тъй като не се вписваха в тяхното съдържание. Тези методи почиват върху използването на математическия апарат (уравнения на криви от втори ред и уравнения на плоскост), които позволя ват зрително да се видят съотношенията между различните параметри на психоматрицата. Математическото осигуряване няма да създава трудности, тъй като теорията е изложена достъпно за напълно неподготвения читател и не се изискват специални знания по геометрия.

Преди да излезе третата книга, вие трябва да усвоите на практика методите, които вече знаете от първата и втората. Те изобщо не зависят от информацията, която ви очаква за напред. Първите две части или първите учебници по цифров анализ са достатъчни за практическо овладяване и използване на дадените методи. Най-важното при повишаване нивото на тяхното използване е постоянната, обемна и многостранна практика. Трябва да се опитате да използвате всички предложени методики, за да можете по-цялостно да си представите и да усетите техните възможности.

Желая ви успех и търпение в изследванията и търсенията!

Край
Читателите на „Числа и съдби“ са прочели и: