А. Ф. Александров
Числа и съдби (52) (Ключ към разбиране на миналото, настоящето и бъдещето)

Към текста

Метаданни

Данни

Включено в книгата
Оригинално заглавие
Числа и судьбы — ключ к пониманию прошлого, настоящего и будущего, (Пълни авторски права)
Превод от
, (Пълни авторски права)
Форма
Разни
Жанр
  • Няма
Характеристика
  • Няма
Оценка
4,7 (× 11 гласа)

Информация

Сканиране и разпознаване
sir_Ivanhoe (2008)
Корекция
ira999 (2008)

Издание:

А. Ф. Александров. Числа и съдби: Ключ към разбиране на миналото, настоящето и бъдещето

Руска. Първо издание

Издателство „Гарант-21“

 

Превод от руски: Татяна Кузманова Балова, 2006

Редактор: Лилия Анастасова

Предпечатна подготовка: Тодор Манов

Дизайн на корицата: „ЕЛЗЕВИР“, 2006

Формат 84/108/32. Печатни коли 24

ISBN 10 954–754–078–5

ISBN 13 978–954–754–078–1

 

ИД „Рипол классик“, 2006

История

  1. — Добавяне

Глава VIII
ПРЕДСКАЗАНИЯ, ОТКРИТИЯ И СЪБИТИЯ В ДАТИ

ШАНТАЖ И ПАРИ — ИСТИНСКОТО ЛИЦЕ НА НОСТРАДАМУС

На 23 октомври 1529 година Мишел Нострадамус получава званието доктор на медицинските науки. От онези далеч ни времена името на този човек не слиза от страниците на книги, списания и други издания. Приписват му огромния дар на предсказател и пророк, предвиждащ съдбата на цялото човечество за хиляда години напред. Единствената незначителна пречка в неговите пророчества е, че гениалният медиум така майсторски е шифровал своите знания, че и до ден-днешен никой не може да ги разбере и разшифрова. Неволно си спомняме прочутата фраза на Чацки от комедията на А. С. Грибоедов „От ума си тегли“: Званията ни се дават, ала могат да ни мамят.

Точно така става и с Нострадамус, комуто е приписано нещо, което никога не е притежавал. Дали са му правото да предрича бъдещето, докато той всъщност просто е искал да живее нашироко. Не можем да отречем, че е бил умен, а както пише Грибиоедов: Умният не може да не шмекерува…

За да не бъдем голословни, нека се възползваме от датите, свързани с живота на Мишел Нострадамус. Сравнителният анализ на някои събития ще ни помогне да избегнем преднамереността при оценката на неговите способности. Бедата на всеки изследовател на пророчествата на Нострадамус е, че не знае простата логическа аксиома, която гласи: от истината може да следва само истината, а от измамно твърдение може да следва всичко — както лъжа, така и истина.

Точно според тази аксиома не бива да се отнасяме особено сериозно към която и да било разшифровка на трудовете на средновековния пророк, тъй като от неговата лъжа може да следва всичко, каквото му хрумне на всеки автор, следователно — нова лъжа или красиво изложена версия на вече станали събития. Лесно можем да свържем в едно цяло някое конкретно и някое мъгляво събитие, някое абстрактно или написано в афоризми четиристишие, защото много понятия могат да бъдат обединени в общо понятие и при това да не бъде направено никакво откритие. Ако сутринта съм станал с левия крак, а навън е завалял дъжд, имам право да твърдя, че тези две събития са свързани помежду си, следователно аз съм предизвикал дъжда. Сигурен съм, че мнозина ще обявят подобно изказване за брътвеж, но в него безсмислицата не е повече отколкото в разшифровката на творческите агонии на Нострадамус. Точно за такива автори в комедията си Грибоедов казва: Къщите са нови, а предразсъдъците стари…

Както сега ще се убедите сами, Нострадамус е намерил безотказен начин да си спечели име, слава и пари към двореца. Днешните автори са надминали своя учител, като са използвали неговите трудове за същите цели. Но нека побързаме да направим изчисления на допълнителните цифри в датите, свързани с Нострадамус.

Да започнем с това, че той е роден на 14 декември 1503 година в семейство на евреи, които с цел безопасност приемат католицизма и се отказват от вярата си, което става през 1513 година. През 1529 година, на 23 октомври Нострадамус получава степен доктор по медицина, през 1534 се жени, а през 1555 става придворен астролог и медиум. Най-важните събития се случват през 1558 и 1566 година, когато той пише и издава прочутите си „Столетия“, които му донасят слава и пари. За жалост в разцвета на славата си той умира и тази трагедия се случва на 2 юли 1566 година.

Да направим цифров анализ на всички изброени дати, които са взети от книгата, издадена от издателство „Феникс“ през 1999 година (Мишел Нострадамус. Ростов на Дон, Феникс, 1999).

 

Събитие от живота Дата Първо число Второ число Трето число Четвърто число
Рожден ден 14 декември 1503 г. 12 а 15 6
Приемане на католицизма от семейството 1513 г. 10 1 8 8
Става доктор по медицина 23 октомври 1529 г. 23 5 10
Жени се 1534 г. 13 4 11 2
Става придворен астролог 1555 г. 16 2 14 5
Написва първите „Столетия“ 1558 г. 19 10 12 8
Написва последните „Столетия“ 1566 г. 18 9 16 2
Умира 2 юли 1566 г. 27 9 25 7

 

За да можем реално да оценим възможностите на всеки човек в качеството му на пророк, трябва да помним, че за дарбата ясновидство или пророчество отговаря единствената цифра 9. Не бива да забравяме също особеното свойство на второто и четвъртото число: ако някое от тях е равно на 9, това вече е достатъчно, за да говорим за някого като за евентуален пророк или ясновидец. Използвайки тази особеност, можем да запишем критерия (необходимото условие) за пророка или ясновидеца:

Да има на второ или четвърто място число 9.

В психоматрицата му да има знак 999 или 9999…

Ако разгледаме рождената дата на Нострадамус, лесно ще се убедим, че той не може да е притежавал пророческа дарба, тъй като не отговаря на нито едно от изискванията на критерия:

Допълнителни цифри: 17 8 и 15 6, цифра 9 няма никъде.

Психоматрица:

11111 4 7
2 55 8
3 6 няма

и 0.

Да анализираме личността на Мишел Нострадамус, като използваме психоматрицата.

Характер: 11111 и 8 — силен и властен човек, който може да взема решения за себе си, но не винаги е способен открито да се противопостави на друг човек, тъй като в ежедневния живот за него е по-удобен другият характер, който е ползвал — 111 и 88 с постепенно, но неизбежно преминаване към заключителния стадий 1 и 888. Знакът 888 може да има две диаметрално противоположни значения, които се определят напълно от отношението на човек към парите: ако материалните ценности нямат голямо значение за него, тогава цифрите осем отговарят за добротата, търпението, търсенето на истината и чувството за дълг към близките (любов, милосърдие към родителите); в случай, че материалните блага заемат доста важно място в живота на този човек, цифрата осем разкрива шантаж, който може да се използва за постигане на лични облаги. Да се опитаме да определим истинското значение на цифрите осем при Нострадамус.

През 1513 година неговото семейство (еврейско) е принудено да приеме католицизма, защото е притиснато от инквизицията, която също използва шантажа като начин за въздействие върху друговерците. Изчислението на допълнителните цифри на тази дата недвусмислено го показва:

15 13 10 1 88

8 8 и 10 1 — използване на шантаж (8 и 8) за силово въздействие върху хората (10 и 1). Няма съмнение, че десетгодишният Мишел добре е запомнил гоненията и лишенията, които е изпитвало семейството му заради религиозните различия. Съвсем уверено можем да говорим за неизбежно възмездие при подобна гавра над тяхната вяра и истинския Бог. Точно затова значението на цифрите 888 в психоматрицата на Нострадамус може да се тълкува еднозначно — шантажът като метод и начин за разплата спрямо католическия и целия християнски свят за жестокостта, която инквизицията проявява към семейството на бъдещия „пророк“.

55 — добрата логика и интуицията са най-доброто оръжие за един шантажист, което позволява да се използват какви ли не интриги и хитрости. Забележете, че трето и четвърто число в рождената дата са равни на 15 и 6. Тези числа определят основата на всички действия и планове на Нострадамус. Като ги анализираме, можем със сигурност да кажем, че означават следното: целенасочен (1) план (5), който води до разрушение и пари (6).

Всеки, който чете „предсказанията“ на Нострадамус, ще забележи една странна особеност на неговите „пророчества“: основна тема е смъртта или разрушението. Всеки път той предупреждава за трагедия, мъка или нещастие, което ще споходи някой владетел или цял един народ, но винаги става дума за християнския свят, а не за неговите еврейски потомци. Точно в това се крие планът за отмъщение на Нострадамус: той засяга само друговерците, но не и еврейския народ. Няма защо да приписваме на самозвания пророк качества на национален борец, камо ли да обвиняваме еврейския народ в преднамереност и отмъстителност спрямо останалия свят. Става дума само за Нострадамус, който „си е разчиствал сметките“ с инквизицията.

Той е бил заинтересован отмъстител, който се е стремял и е постигал богатство, положение в двореца, влизане в историята като велик пророк и предсказател. Точно затова е използвал най-силното и действено средство — страха на хората от смъртта, войната, стихиите и болестите. Нострадамус е шантажирал цялата планета, цялото човечество, целия свят. Точно така трябва да разбираме първото и второто допълнителни числа в рождената му дата: 1 7 и 8 — власт (1) над света (7) чрез шантаж (8). Паричните проблеми са заемали при него ако не първо, във всеки случай със сигурност и не последно място: във втора колона виждаме цифрите 4, 55 6.

Той влиза в университета с конкретна, вече формирана и означена в цифрите задача: целенасочено (1) да трупа знания (9), за да се сдобие с истинско лидерство (10). Притежавайки силна логика (55), Нострадамус недвусмислено определя крайната цел на придобиването на знания: енергията (2) на знанията (3) да засили неговата логика и да затвърди плановете му (5). Какви точно планове се е стремил да реализира ще видим в датата на започване на неговата кариера като придворен астролог: 1555 година, допълнителни цифри 16 7 и 14 5.

Знае се, че Нострадамус е прекарал няколко часа в разговор с английската кралица, след което е получил длъжността придворен астролог. Кое точно е накарало кралицата да вземе такова решение? Отговорът е достатъчно очевиден: тя е имала пред себе си един волеви (1) и силен човек (4), който е притежавал изключителна логика и интуиция (5), подхранена и засилена от университетските знания.

Единствената грешка, която е допуснала кралицата, е била нейната наивност и вярата й в чистите намерения на новия астролог. Тя е вярвала, че задачата му е да я предпазва от евентуални опасности, да предупреждава за промените на съдбата и благосклонността на звездите. Уви, интересите на Нострадамус са били далеч от желанията на първата дама. Той се е стремял към друго, търсел е власт над света и е намерил пролуката: властта (1) на страха (6) над света (7).

Тази формула става основа на всичките му пророчества. Трябва да отдадем на Нострадамус дължимото, тъй като неговата идея за създаване на пророчески текстове е доста добре обмислена, почива върху знания и анализиране на евентуалните ситуации. Добре познавайки астрономията и астрологията, той безпогрешно определя отрязъците от пророчествата — столетията. Всеки астроном познава периодите на поява на кометите и небесните тела. Прочутата Халеева комета има най-голям период на въртене около Слънцето, но и той продължава 76 години, следователно във всяко столетие тази небесна страница се появява на небосвода. Нострадамус ползва думи синоними, за да назове кометите с различни сходни понятия: небесно тяло, камък от небето, небесно наказание, разтворили се небеса, огнено видение и други варианти. За човек е характерно да заменя едни понятия с други, ако иска да повярва в някое предсказание, и това също е изобретение на Нострадамус, който е използвал максимално стремежа на хората да видят и да научат нещо тайнствено, да станат очевидци на някое чудо.

Неговите предсказания, че кралят ще умре по време на турнирен двубой от треска, която ще засегне главата му, е най-обикновена верига от разсъждения, която лесно може да се проследи: рицарските доспехи не могат да се пробият не само с парче от копие, но дори острието на това страшно оръжие не може да пробие бронята; единственото уязвимо място е шлемът, който има процеп за очите. При турнир добрият боец използва тази слабост в защитата и се цели в шлема. В двубой с краля никой не се стреми да го срази или победи, уважението към титлата винаги е действало, следователно всеки съперник на монарха знае какво да направи, та копието му да не събори краля от седлото, а да се разхвърчи при удара на парчета, което ще придаде на краля особена значимост. Сигурен съм, че е достатъчно копието да се измести встрани в момента на удара, по този начин съзнателно да се огъне и целта да бъде постигната — то да стане на трески. Остава да предположим, че подобен вариант е възможен веднъж на сто години.

Нострадамус постига целта си: той е във властта (1), в ръцете му е успехът (7) и той може да си отмъсти, може да започне шантажа си (8) — всички тези цифри са получени от датата на написване на първите три „Столетия“: 1558 година, допълнителни цифри 19 10 и 17 8 (точно тях анализирахме). Той може изцяло да се наслади на властта, ако използва силата (1) на пророчеството (9), което ще почива върху истинската власт на придворния астролог (10). Не бива да забравяме, че става дума за Средновековието, когато процъфтяват всички окултни науки, алхимията и магията. Точно затова Нострадамус е можел да убеди всички в благосклонността на звездите към него, в това, че притежава дарбата на пророк и медиум.

Началото е поставено, но целта още не е окончателно постигната. Нострадамус се нуждае от власт над света. Той пише последните седем „Столетия“ през 1566 година; допълнителни цифри 18 9 и 16 7. Забележете, че трето и четвърто число вече са фигурирали в изчислението на датата, когато му е присвоена титлата придворен астролог (1555 година), но този набор от цифри е заемал първа и втора позиция. Подобно разместване на цифрите може да означава само едно: неговата цел — власт (1) на страха (6) над света (7), е постигната, тъй като от предсказанията му се страхуват, но това е страхът на отделни придворни и велможи, а Нострадамус се нуждае от страха на целия свят. Точно с тази цел той пише последните „Столетия“: силата и властта (1) на шантажа (8), ако това е под формата на участ, пророчество, съдба или неизбежност (9). Тук е върхът на неговото злодейство спрямо човечеството, а ако трябва да сме по-конкретни — спрямо християнския свят, който той обрича на умиране в страшни войни и стихийни бедствия. Дошло е време да се отмъсти за гоненията по отношение на семейството му. Ако още не сте забравили определящите цифри, сега е време да си ги спомните: 10 1 и 8 8 (изчисление на 1513 година). В крайната цел на предсказанието на Нострадамус тези цифри са записани без промени: 1 8, но тъкмо те определят последната точка в неговите предсказания 9 — мъст, обида, участ, обреченост.

Нострадамус е извършил „мръсното си дело“ — отмъстил е на християнския свят за гоненията, които е преживяло семейството му, отмъстил е на цялата планета. Наистина е прав Йоан Богослов, когато пише в прочутото си Откровение: „Тук е мъдростта. Който има ум, нека пресметне числото на звяра, понеже е число на човек, и числото му е шестстотин шейсет и шест“ (Откровение, 13:18).

Да запишем психоматрицата на изчислението на „откровенията“ на Нострадамус, отнасящи се към 1566 година.

 

Допълнителни цифри:

1 566 1 89 167

 

111 няма 7
няма 5 8
няма 666 9

 

Виждате „числото на звяра“, сега вече няма съмнения, че Нострадамус е използвал всичките си способности, за да тласне света към доброволно самоубийство, ако хората по вярват в неговите пророчества.

Трябва да напомним важната формула за съществуване на човешкия организъм, използвана от древните майстори по цигун в Китай:

МИСЪЛ — ЕНЕРГИЯ — КРЪВ — ЗДРАВЕ или СМЪРТ

Тълкуването на тази формула е просто: мисълта управлява енергията, енергията управлява кръвта, кръвта променя състоянието на организма, като води до здраве или смърт в зависимост от стремежите на самия човек, от неговите мис ли.

АКО ЧОВЕЧЕСТВОТО ИЗБЕРЕ МИРА, ТО ЩЕ СЕ ЗАПАЗИ,

АКО МУ СЕ „ПОМОГНЕ ДА ИЗБЕРЕ СМЪРТТА“, ТО ЩЕ ИЗЧЕЗНЕ.

Нострадамус е положил много сили, за да „помогне на човечеството да избере смъртта“. Неговият край е печален, тъй като той умира през същата година, когато е написал своите пълни със злоба и омраза към хората „Столетия“: 2 юли 1566 година, допълнителни цифри 27 9 и 25 7.

Причина за смъртта: 25 7 — енергията (2) на неговия план (5) да управлява света (7).

Краен резултат от смъртта: 27 9 — енергията (2) на света (7) му е направила равносметка (участ, съдба — 9).

Точно за Нострадамус най-добре се отнася поговорката: „Който копае гроб другиму, сам пада в него.“ Тъжният финал на Нострадамус е добър урок за всички, които много искат да уплашат света със страховити пророчества. Време е да успокоим възбудените умове на хората със слаби нерви и да оставим в пълна забрава обидите на Нострадамус от света.