А. Ф. Александров
Числа и съдби (46) (Ключ към разбиране на миналото, настоящето и бъдещето)

Към текста

Метаданни

Данни

Включено в книгата
Оригинално заглавие
Числа и судьбы — ключ к пониманию прошлого, настоящего и будущего, (Пълни авторски права)
Превод от
, (Пълни авторски права)
Форма
Разни
Жанр
  • Няма
Характеристика
  • Няма
Оценка
4,7 (× 11 гласа)

Информация

Сканиране и разпознаване
sir_Ivanhoe (2008)
Корекция
ira999 (2008)

Издание:

А. Ф. Александров. Числа и съдби: Ключ към разбиране на миналото, настоящето и бъдещето

Руска. Първо издание

Издателство „Гарант-21“

 

Превод от руски: Татяна Кузманова Балова, 2006

Редактор: Лилия Анастасова

Предпечатна подготовка: Тодор Манов

Дизайн на корицата: „ЕЛЗЕВИР“, 2006

Формат 84/108/32. Печатни коли 24

ISBN 10 954–754–078–5

ISBN 13 978–954–754–078–1

 

ИД „Рипол классик“, 2006

История

  1. — Добавяне

Глава VII
СЪДБАТА НА ПЛАНЕТАТА И ЧОВЕЧЕСТВОТО

ПЕТЪР I, ЕКАТЕРИНА II, БОРИС ЕЛЦИН… РУСИЯ НЯМА ДА ГИ ЗАБРАВИ

Всички знаят „Бронзов конник“, издигнат в Петербург от Екатерина Велика, която с основание е написала на постамента: „На Петър I от Екатерина II“. Ако списъкът на реформаторите, започнат от императрицата, можеше да се продължи, Борис Николаевич Елцин гордо би заел трето място сред управниците, засилили Русия и определили нейното бъдеще за много години напред. Ако Екатерина е продължила преобразуванията, започнати от Петър, Борис Николаевич е трябвало да поеме същите функции по разрушаване на всичко старо, както някога и Петър I.

Въпреки всички трудности и противопоставяния срещу стария свят, на Петър I му е било много по-лесно, отколкото на Борис Елцин, тъй като президентът на Русия не е притежавал пълната власт, дадена на царя и първи император. Ако Петър е можел не само да разруши старото, но и да създаде ново, за Борис Елцин това е било само мечта, която не е можела да се реализира напълно. Той успява да изпълни основната историческа мисия: да разруши комунистическата диктатура и да посее в душите на хората интерес и стремеж към свободата.

Жалко, че повечето руснаци разбраха свободата като възможност да обливат с кал самия управник, убеждавайки се в дадената им свобода, в безнаказаност за откровената наглост и откритата лъжа по адрес на президента. Борис Елцин изтърпя всичко това и нито веднъж не се принизи дотам, че да си разчиства сметките с хората, които го обиждаха, защото разбираше, че пуснатата пружина удря най-напред този, който я е пуснал. Като даде свобода на гражданите на Русия, той се отнесе търпеливо с техните нападки към него.

Нека разгледаме няколко дати, които ще ни помогнат да разберем особеностите в личността на Борис Николаевич Елцин. Само като знаем истината за даден човек, можем правилно да оценим неговите дела и постъпки. Да използва ме цифрите като обективни съдници, които не могат да лъжат и да заемат изгодна за някого позиция.

 

Събитие Дата Първо Второ число Трето число Четвърто число
Рождена дата на Б. Н. Елцин 1 февруари 1931 г. 17 8 15 6
Първи секретар на МГК на КПСС 24 декември 1985 г. 32 5 28 10
Председател на ВС на РСФСР 29 май 1990 г. 35 8 31 4
Напускане на КПСС на XXVIII конгрес 12 юли 1990 г. 29 11 27 9
Предлага на М. С. Горбачов да си подаде оставката 19 февруари 1991 г. 32 5 30 3
Избран е за президент на Русия 12 юни 1991 29 11 27 9
Опит за смяна на 19 август властта (ГКЧП) 1991 г. 38 11 36 9
Б. Елцин призовава към стачка 20 август 1991 г. 30 3 26 8
Арестуване членовете на ГКЧП 21 август 1991 г. 31 4 27 9
Спиране издаването на вестник „Правда“ 23 август 1991 г. 33 6 29 11
Забрана на дейността на комунистическата партия в РСФСР (отм. с решение на Конст. съд) 6 ноември 1991 г. 28 10 16 7
Указ за въвеждане на ЧП в Чечено — Ингушка АССР (неутв. от Върховния съвет) 9 ноември 1991 г. 31 4 13 4
Нов федеративен договор 31 март 1992 г. 28 10 22 4
Референдум за доверие към президента 25 април 1993 г. 33 6 29 11
Указ за разпускане на ВС и назначаване на избори за двукамарен парламент (Думата и Съвета на федерациите) 21 септември 1993 г. 34 7 30 3
Отстраняване на Б. Елцин от длъжността и назначаване на А. Руцкой (преврат) 23 септември 1993 г. 36 9 32 5
Подготовка за военен преврат 1 октомври 1993 г. 24 6 22 4
Щурмуване на Останкино 3 октомври 1993 г. 26 8 20 2
Избори на I Дума и СФ 12 декември 1993 г. 28 10 26 8
Повторно избиране за президент 4 юни 1996 г. 35 8 27 9
Предсрочно подаване на оставка 31 декември 1999 г. 35 8 29 11

 

Ще се ограничим само с тези дати, без да включваме в разглеждането борбата му с депутатите от Думата при първото и второто й свикване, които изразходваха много повече сили в опитите си да ограничат и дори да отстранят Борис Елцин от власт, отколкото да приемат нови закони и решения. Достатъчно е да си спомним провалилия се импийчмънт на президента и избирането на премиери от третия път, когато „храбрите“ депутати отстъпваха пред исканията на президента, само и само да запазят своите мандати и привилегии.

За да направим по-пълен анализ на датите, ще използваме резултатите от новите графични методи за изследване. Самите методики ще бъдат разгледани в следващата книга, която се работи. Да разгледаме рождената дата на Борис Николаевич, допълнителните цифри и психоматрицата, за да можем въз основа на нея да построим два графични модела на неговата личност:

1 февруари 1931 година.

1 2 1931 17 8 15 6

11111 няма 7
2 5 8
3 6 9

Новият графичен метод предполага построяване на параболи, които се задават с уравнението:

AX2+ВХ+С=У,

където А, В, С са коефициенти, определяни от броя на цифрите в конкретно цифрово квадратче в една от осемте линии на психоматрицата. Например за пръв ред уравнението се записва така:

А=5, В=0, С=1 (линия: 11111 няма 7), 5X2+OX+1=V или 5X2+1=Y.

Да разгледаме графичния модел на личността на Борис Елцин (фиг. 9), която ни позволява да анализираме конкретните характеристики, задавани от линиите на психоматрицата. Ще разгледаме като цяло 8 линии.

Те ще бъдат изобразени във вид на параболи на една координатна система, където по хоризонталата (ОХ) можем да оценим енергетичните разходи за конкретно качество, а по вертикалата (ОУ) да открием конкретните дати. Тях ще наречем опорни дати за изчислението, тъй като точно те ще ни служат като ориентири за разбиране особеностите на личността на конкретния човек (или събитие, тъй като методът позволява да се анализират не само личностни качества, но и последици от събитие)

chisla_i_sudbi-fig9.gifФиг. 9

 

 

За да можем по-добре да разбираме графичното изображение, е важно да знаем следното: колкото по-близо до вертикалата ОУ се намира конкретна графика (парабола), толкова по-лесно човек проявява даденото качество, тъй като се нуждае от по-малко енергия. Можем да кажем обаче, че точно това качество е „по-интересно“ за него, тъй като „по-лесно“ го ползва в ежедневието. Конкретната опорна дата може да се получи само при пресичането на конкретните параболи с вертикалата (ОУ) или помежду им. Особено важно е да обърнем внимание, че всеки единичен отрязък от вертикалата (ОУ) се приравнява към 10 години, докато по хоризонталата (ОХ) всяка единица няма конкретна величина. Тя служи само за относително сравняване на енергийните разходи за различни качества (колкото по-голяма е координатата X или колкото по-далеч е от вертикалната ос, толкова по-трудно се постига проява на конкретното качество; колкото по-малка е координатата X или е по-близо до оста ОУ, толкова по-лесно е да се прояви качеството).

Да анализираме фиг. 9.

Всички параболи се пресичат помежду си и с вертикалата ОУ в точката А (0;1), което определя възраст 10 години (едно деление върху оста ОУ =10 години) като единствена опорна дата, тъй като в никои други точки оста ОУ и параболите не се пресичат. Така че се определя датата 1941 година. Началото на Великата Отечествена война — точно това събитие е оставило най-дълбок отпечатък в сърцето и паметта на бъдещия първи президент на Русия. Като осъзнаем това, можем да разберем последното пожелание на излизащия в оставка президент: „Пазете Русия“. Това не е патос, нито флирт с публиката — това е единственият стремеж, който Борис Елцин има през целия си живот, който е попил заедно със страха на десетгодишното момче, слушащо съобщението на Левитан за започването на войната.

Липсата на други опорни точки говори, че съдбата на този човек няма да се определя от други събития и хора, което недвусмислено показва една силна личност, способна сама да определя съдбата си и съдбите на много други хора. Тези разположения на параболите разкриват качествата на управник, цар или голям реформатор (четете в следващата книга).

Много интересно са разположени конкретните параболи (качества). Най-близо до оста ОУ са двете съвпаднали линии на самооценката и духовността, буквално плътно до тях се намира линията на целеустремеността. Тези три качества — самооценка, духовност и целеустременост — определят личността на Борис Николаевич Елцин. Колкото до духовността, вече казахме, че тя е била формирана още в детството му като отговор на започващата агресия срещу Родината. Цел и най-висока духовност на Елцин е защитата на Отечеството. Неговата самооценка винаги е съвпадала с духовността: което е добро за Русия, то е допустимо и нормално за него самия. Спомнете си изказването му на срещата в Истанбул, когато, останал сам срещу целия свят, Борис Николаевич успя да защити интересите на Русия, като изразходи всичките си сили, което именно предизвика последвалото заболяване. За него ще стане дума по-нататък.

Много интересно и показателно е, че следващите четири качества, съвпадащи и представени от една линия, са значително отдалечени от оста ОУ (около двойно по-далеч). Това говори, че винаги са били почти незначителни за президента. Към вторичните качества трябва да отнесем отношението към семейството, запазването на стабилността и навиците, развитието на собствения (личния) талант, плътските (интимните) отношения. Но най-много изненадва почти пълното безразличие на Борис Николаевич към материалните блага (парите), което много ще огорчи всички „борци за правдини“, които приписваха на президента алчност, укрити „милиони и милиарди долари“. Графиката, отразяваща тази характеристика, се е превърнала в права линия, която я разделя от останалите линии толкова много, че вече на ниво 40 години тя е двойно по-далеч от оста ОУ, отколкото вторичните качества, и четворно в сравнение с водещите. Колкото по-нагоре се изкачваме по оста ОУ, толкова повече ще нараства това разстояние. Можем напълно сигурно да кажем, че за Борис Николаевич Елцин парите не са имали никакво значение.

Нека отбележим, че тъй като единствената опорна дата, отговаряща на 10 години, е отминала отдавна, явно животът (неговата продължителност) изцяло ще зависи от запазването на водещите качества: самооценка, духовност и целеустременост. Безспорно виждаме една истинска саможертва на президента, предприел толкова тежка и рискована за себе си стъпка, каквато е предсрочната оставка. Единственото обяснение за това можем да намерим само в неговата духовност, изразена в думите му в новогодишната нощ: „Болката на всеки от вас отеква като болка в моето сърце. Аз винаги съм вярвал в неимоверната мъдрост на руснаците.“ Най-важното си постижение той определя в последното си обръщение по телевизията: „Разбрах, че съм извършил най-важното нещо в живота си. Русия никога няма да се върне в миналото.“ Точно затова той можеше с достойнство да напусне своя пост, за да даде път на младите, на които народът гласува своето доверие.

Да, Борис Николаевич остави след себе си своя приемник Владимир Владимирович Путин. Народът му вярва, той може да преобразува Русия, защото неговото водещо число е 7, а това говори за познаване на света и способност той да го преобразува, но по този въпрос ще говорим отделно.

Друг нагледен метод, почиващ върху построяването на две плоскости в триизмерна система координати, фактически потвърждава получените от нас резултати от изследване на графиките. Този метод също ще бъде представен подробно в следващата книга, но резултатите от неговото използване относно рождената дата на Борис Николаевич ще използваме, тъй като те потвърждават резултатите, които получихме, прилагайки графичния метод. За удобство ще наричаме втория начин за анализиране на психоматрицата метод за построяване на плоскости.

В общи линии посоченият метод се свежда до построяването на две плоскости: духовна и битова. Читателите, които са запознати с първата книга — „Нумерология“, ще забележат известна прилика с метода за изчисляване на битовата и духовната стабилност на човека и семейството. Но приликата е само в названията „битова“ и „духовна“. Във всичко останало те нямат нищо общо и не са свързани помежду си. Методът за построяване на плоскости позволява нагледно да разгледаме духовното и битовото развитие на човека, да установим опорните дати, които се определят от точките на пресичане на плоскостите с координатните оси (ОХ, ОУ и 02) и помежду им, ако има такива точки.

За да построим плоскостите, е достатъчно да използваме известната аксиома, че всеки три точки, които не лежат в една права, създават плоскост в триизмерното пространство, която може да бъде записана с уравнението:

AX+BY+X2+D=0,

където X, Y и 2 са координати на точките в плоскостта, а A, B, C и D са коефициенти на уравнението на дадената плоскост. Тъй като всяка линия на психоматрицата включва по три цифрови квадратчета, можем да говорим, че тя определя в триизмерното пространство конкретна точка с координати, отговарящи на броя на цифрите в конкретното квадратче. Например първа колона в психоматрицата на Борис Елцин (11111, 2, 3) може да се запише като точка М с координати 5, 1, 1, т.е. М (5, 1). Другите линии също задават конкретни точки в триизмерното пространство.

Предвид гореизложеното ще говорим, че духовната плоскост се задава от три линии: първа колона (1, 2, 3); първи ред (1, 4, 7); трета колона (7, 8, 9) или качествата самооценка, целеустременост и талант. Битовата плоскост ще се определя от други линии: втори ред (2, 5, 8); трети ред (3, 6, 9); втора колона (4, 5, 6); или от качествата привързаност към семейството, стабилност и материално осигуряване. За да зададем конкретна плоскост, трябва да решим система от три уравнения от носно коефициентите на уравнението за плоскост (A, B, C, D), като включим конкретните координати на точките в общото уравнение на плоскостта. Нека имаме три точки M1, M2 и МЗ със съответните координати. Тогава ще получим система от три уравнения:

AX1+BY1+CZ1+D=0, първо уравнение (1)

AX2+BY2+CZ2+D=0, второ уравнение (2)

AX3+BY3+CZ3+D=0, трето уравнение (3).

В тази книга няма да разглеждаме подробно начина за решаване на такава система уравнения, а ще запишем конкретните уравнения. Както виждаме, битовата плоскост не е определена, тъй като две точки съвпадат, защото имат еднакви координати (през правата могат да минават безброй плоскости и не може да се установи някоя конкретна), а уравнението на духовната плоскост се записва като 2=1 или в години: 2=10. Тази плоскост е успоредна на координатната плоскост OXY (фиг. 10), следователно няма пресечни точки с осите OX и OY.

chisla_i_sudbi-fig10.pngФиг. 10

 

От фиг.10 добре се вижда, че духовните възгледи на Борис Николаевич Елцин са се формирали на възраст 10 години, което отговаря на 1941 година (започването на Великата Отечествена война) и по-нататък в своето развитие никога не са се отдалечавали от стремежа към защита на Родината и недопускането да се повтори 22 юни. Особено показателно е, че битовата плоскост не е определена, което говори за пълното безразличие на Борис Николаевич към материалната (битовата) страна на живота.

Като използваме резултатите от новите методи (които ни бяха дадени за първо запознаване много сбито), ще се върнем към използването на „старите“, вече известни от първата книга методи. Ще анализираме всички допълнителни цифри според мястото им в изчислението. Както знаете „влизането“ в изчислението се прави в първата цифра (ако числото е двузначно) на третото число; по-нататък — преместване към четвъртото число и към последната цифра на самата дата с преминаването й до първата цифра и едва след това се прави анализ на първото и второто число, които ще бъдат „изход“ от изчислението. Имаме датата:

12 1931 17 8 15 6

Откроените цифри 1 и 8 ще бъдат „вход“ и „изход“ от изчислението, а самата последователност се записва: (1–5-6)-(1–3-9–1-2–1)-(1–7-8).

Да започнем да разшифроваме получената редица цифри.

1 5 и 6 са трето и четвърто число: воля, характер (1) и логика (5), дадени за труд или майсторство (6). Такова едно тълкувание може да е подходящо за човек, който възнамерява да се труди собственоръчно, като овладее конкретна специалност, но понеже ние познаваме особеностите на личността на Борис Николаевич, трябва да признаем, че подобно тълкувание не му съответства. Нека използваме другите значения на цифрите, с които разполагаме: власт (1) над земята или страната (5) с цел разрушение (6). Точно разрушителното начало е много силно в основата, заложена в Борис Елцин. Можем недвусмислено да кажем, че той е „разрушител“ по природа. Но ни предстои да си изясним функциите на това толкова странно качество, които могат да бъдат разбрани само при анализ на крайната цел (първо и второ число).

1 3 9 1 2 1 — рождена дата (тълкуването на ежедневните усилия на Борис Николаевич ще водим от известната ни личност на лидер): единствените (1) знания (3), които трупа (9) Борис Николаевич, се отнасят до властта (1) и начините за засилване (2 — енергия) на тази власт или лидерство над хората (1). Както виждаме, формирането на лидера и човека, който се стреми към власт, е ставало ежедневно през целия живот на бъдещия президент на Русия.

1 7 и 8 са първото и второто число: тези цифри определят крайната цел, в името на която Борис Елцин се е стремил да получи мястото на лидер и президент. Властта (1) над света (7), изградена върху справедливост и правда (8). Крайната цел са справедливостта и правдата, което дава еднозначен отговор на въпроса за същината на личността на Борис Николаевич Елцин: той е рушител на старото в името на изграждане и възстановяване на справедливостта и правдата. Предвид преминаването на „8 в 11 със загуба на 22 или 4“ можем да говорим, че неговата крайна задача е противопоставяне срещу вече съществуващата власт в страната — 1 1 — това е власт (1) над властта (1), следователно нейното разрушаване.

От направения анализ на всички цифри в изчислението на рождената дата на първия президент на Русия става ясно, че съзидателната или възстановителната функция не е заложена в същността на личността на Борис Елцин. Прякото му задължение, дадено му от самата Природа, е да разруши старата власт и да създаде основа за справедлива и правдива власт. Щом тази задача е била изпълнена, Борис Николаевич си е подал оставката. Той е отстъпил мястото си на онзи, който ще може и трябва да гради нещо ново, да създава нов свят, следователно на второ или четвърто място в изчислението на допълнителните цифри в рождената дата трябва да има цифра 7, което отговаря на цифрите на Владимир Путин, чието президентство е закономерно от гледна точка на самата Природа и Мирозданието. Можем със сигурност да кажем, че победилият на изборите В. Путин (26 март 2000 година — 26 3 2000, където допълнителните цифри са 13 4 9 9) ще се възползва от опита (9), натрупан от първия президент (9), и този опит ще придобие ново въплъщение в лидера, чийто интерес (3) е насочен към хората (4). Ако Путин беше изгубил изборите, можеше със сигурност да кажем, че старото (9) е станало участ (9) за всички руснаци, които са щели да изпитат силата на властта (1) и оръжието (3) върху себе си (4 — хората). Единственият верен избор е Владимир Путин (парадоксално звучи неговото име и фамилия: владетел на света и познаващ пътя).

Приключвайки с анализирането на рождената дата на Борис Елцин, ще преминем към следващата, най-значима за него дата: 24 декември 1985 година, когато е бил назначен за секретар на Московския градски комитет на КПСС. Допълнителните цифри са 32 5 28 10, които недвусмислено показват, че необходимата за Борис Елцин основа е постигната — енергията (2) и стремежът към справедливост (8) са му дали истинско лидерство (10). След като си създава необходимия плацдарм за по-нататъшен напредък, той си поставя нови цели: знанието (3), че ще му стигнат силите (2) да управлява цялата страна (5).

Отново използваме метода за построяване на плоскости и разглеждаме само неговия резултат (фиг. 11).

chisla_i_sudbi-fig11.pngФиг. 11

 

 

На фигурата добре се виждат точките на пресичане на плоскостите помежду им и с осите (трябва да забележим, че пресичанията на плоскостите се разглеждат в положителната посока и на трите оси). Да анализираме всички опорни дати.

Точка А (0; — 10;0) ни отвежда в миналото — в 1975 година, когато Борис Елцин е избран за секретар на областния комитет в Свердловск, което може да бъде наречено негово първо постижение по пътя към целта.

Точка В (–5;0;0) е още една дата от миналото — 1980 година. Това е годината, когато руските войски влязоха в Афганистан и много от западните страни бойкотираха XXII Олимпийски игри в Москва. Точно афганистански проблеми пораждат по-нататък чеченския.

Точка С (0;6;7;0) определя отрязъците от по 6 и 7 години от 1985 година, т.е. 1991–1992, но точно през 1991 година Борис Елцин става президент на Русия.

Точка В (15;0;0) поставя най-далечната или пределна граница на неговата кариера — 2000 година (!), което напълно съвпада с реалността, тъй като в новогодишната нощ преди 2000 година Борис Елцин си подава оставката.

Точка М (0;0;3,3), която е не само точка на пресичане на плоскостите с оста 02, но и точка на пресичане на плоскостите помежду им. Можем да предположим, че 1988–1989 година са най-трудни за Борис Николаевич, тъй като той трябва да преодолява противопоставянето на М.Горбачов и цялото партийно ръководство на страната, които всячески се опитват да го „отхвърлят“ от властта.

Преди да започнем да анализираме датите, които сме за писали в таблицата, нека разгледаме схемата у-син относно рождената дата на Борис Николаевич. Точно тя ще ни помогне да разберем истинските причини за неговото заболяване, за да спрат нечовешките издевателства и спекулации на мнозина журналисти и политически дейци по въпроса за „болния президент“. Да запишем схемата у-син (фиг. 12 а).

chisla_i_sudbi-fig12a.pngФиг. 12а) Схема у-син спрямо рождената дата
chisla_i_sudbi-fig12b.pngФиг. 12б) „екстремен вариант“
chisla_i_sudbi-fig12v.pngФиг. 12в) „спокоен вариант“

 

 

Ако използваме връзките в у-син и направим анализ за елементите „огън“ и „метал“, които характеризират състоянието на органите сърце и бели дробове, ще можем да разберем истинските причини за възникването на сърдечните кризи, пневмониите и бронхитите след всеки път, когато Борис Николаевич е трябвало да прояви воля при решаването на някоя конкретна задача (втория тур на президентските избори през 1996 година, изказването му на срещата в Истанбул и др.)

Когато Борис Николаевич е проявявал екстремално силна воля, с посочените органи стават следните енергетични трансформации (фиг.12 б):

Сърцето: губи 7 (–); заради загуба на 8 още повече се намалява сърдечната енергия (–); допълнителната цифра 6 означава засилване енергията на бъбреците, които започват активно да потискат сърцето (–). В резултат на посочените енергийни промени в организма в сърцето възниква много голям дефицит от енергия (– – –), който води до аритмия, загуба на контрол върху състава на кръвта и налягането в кръвоносните съдове. Сърцето контролира белите дробове, а когато е слабо, контролът му значително се нарушава.

Бели дробове: в резултат на загуба на цифра 7 сърцето намалява контрола си върху белите дробове, което чувствително ги активизира (+); засилването на енергията на бъбреците във връзка с появата на допълнителна цифра 6 отслабва енергията на белите дробове (–) и изравнява тяхната енергия; значителната загуба на енергия (дефицит от една цифра 2, тъй като трябва да има загуба на 22, а има само една) в дебелото черво (цифра 2) води до това, че белите дробове започват да се активизират (+), а понеже сърцето не може да ги контролира, неизбежно възниква възпалителен процес в тях, който по-нататък рязко се активизира.

Да анализираме „спокойния вариант“ на схемата у-син, когато Борис Николаевич може да си позволи да се отпусне след екстремна проява на волята (фиг. 12 в):

Сърцето: след прекалено големия недостиг от енергия, каквато е имало в момента на активна дейност на Борис Николаевич, започва обратен процес на интензивен приток на енергия към сърдечния мускул — появяват се 77 (++); отслабващите бъбреци (6 няма) прибавят още енергия, тъй като точно бъбреците трябва да контролират сърдечната дейност, а когато са слаби, това е невъзможно (++); значителното засилване на черния дроб 888 води до силно изпомпване на кръв към сърцето (+++). В резултат на посочените промени получаваме (+++++++) — седем плюса, докато недостигът представлява три минуса (– — –), което в крайна сметка ни дава четири плюса (++++). Точно този значителен приток от енергия носи за Борис Николаевич риск от хипертонична криза или масивен инфаркт, каквото всъщност се случва.

Бели дробове: рязкото активизиране на сърцето води до силен контрол върху белите дробове, което понижава тяхната енергия (– –); отслабването на бъбреците до 6 няма добавя още активност на белите дробове, тъй като бъбреците не могат да привличат към себе си енергията на тези органи (++); засилването на черния дроб до 888 също засилва енергията на белите дробове (+++); чувствителното активизиране на дебелото черво 222 води до известен спад в енергията на белите дробове (минусът е само един). В резултат на по сочените преобразувания на енергията получаваме пет плюса (+++++) и три минуса (– — –), което в резултат дава два плюса (++), застрашавайки белите дробове с още по-активно протичане на възпалителния процес, който се задълбочава, тъй като силното сърце се опитва да контролира белите дробове. В такъв момент съществува много голям риск от блокиране на белите дробове и нарушаване на дихателната функция.

През есента на 1996 година, когато възниква точно такава ситуация, е направен опит за връзка с хората от обкръжението на Борис Николаевич, на които да се съобщи, че не е необходима сърдечна операция, тъй като за стабилизиране на организма му е достатъчно да се тонизират (засилят) бъбреците (например чрез нагряване на няколко акупунктурни точки). Всички опити бяха напразни: при губернатора Немцов беше невъзможно да се влезе, представителят на президента в Нижегородска област Крестянинов само кимна, без дори да се поинтересува с каква цел е дошъл младежът в приемната му, а неговата секретарка обеща на автора на тази книга „да го предаде на милицията, че готви диверсия“, като й предлага писмо за шефа й. Точно в това писмо бяха написани аналогичните изчисления, които така и останаха недостъпни за лекарите на Борис Николаевич.

Стана ясно, че в случай на операция Борис Николаевич ще почине от това, че в момента на отваряне на сърцето ще блокират бъбреците му, тъй като са вече отслабени, а заради резкия спад на енергията на сърдечния мускул спирането им е неизбежно. Само благодарение на редактора на „АиФ“ в Нижни Новгород можа да излезе малка бележка, че бъбреците трябва бъдат предпазени в момента на операцията и че най-благоприятният ден за нея е 7 ноември 1996 година, щом е вече неизбежна. Операцията бе извършена на 5 ноември, което бе достатъчно „поносимо“, но сърцето все пак получи значителен дефицит от енергия, който и до ден-днешен се усеща по много симптоми при Борис Николаевич (нарушение на речта, незначително парализиране на ръцете и др.) Със сигурност можем да кажем, че бъбреците му са доста засегнати, защото не е бил избегнат дефицитът на енергия (тежест, поклащане при ходене, подпухване на лицето, напълняване, затруднено дишане). Да се надяваме, че след оставката си Борис Николаевич все пак ще успее да натрупа и да възстанови недостигащата му енергия. А сега да анализираме таблиците с датите.

Няма да разглеждаме подробно всички останали дати, но ще извършим обобщения им анализ. От двайсет и една, на които сме се спрели, имаме:

12 дати (!) с числата 8 или 11 на второ или четвърто място, които са взаимозаменяеми и са водещо число (на второ място) в изчислението на допълнителните цифри от рождената дата на Борис Николаевич. Тези съвпадения показват, че всеки път, когато той е вземал едни или други решения, е помнел най-важната задача — справедливост и правда, определяни от цифрата 8, или се е борил за нея — 11.

6 дати имат набори от цифрите 32 5 или 28 10, включени във втората дата, определила неговото бъдеще. Което говори, че правилно сме определили 24 декември 1985 година като ключова в кариерата на Борис Елцин.

2 дати имат набор от цифрите 31 4 (или 13 4), който също влиза в датата на изборите за нов президент на Русия, проведени на 26 март 2000 година (13 4 и 9 9). Това означава, че Борис Николаевич е разчитал точно на тази дата, когато е залагал на Владимир Путин като на свой приемник.

Само датата 21 септември 1993 година (34 7 и 30 3) има цифри, различни от всички останали, но точно чрез разпускането на Върховния съвет на РСФСР и избирането на двукамарно събрание (Думата и Съвета на федерациите) Борис Николаевич е стигнал до истината (0 — нула), към която се е стремил: той премахва основата на държавното управление чрез комунистическата партия, изключва интересите на Върховния съвет (3 — интерес, 0 — унищожаване) и създава ново знание или нов орган за управление, който трябва да знае (3), че изцяло зави си от волята на народа (4) и е длъжен да гради един нов свят (7). Колко жалко, че мнозина депутати от Думата не го разбират и не са градивни, като превеждат 7 в 6, което означава разрушаване, противопоставяне и лична корист, без да се изключват кражбите и поръчковите убийства.

В края на темата за Борис Николаевич Елцин ми се иска да вярвам, че всички чиновници и ръководители у нас ще успеят по примера на първия президент, когато си подават оставката, да кажат като него: „Аз не отстъпих нито на крачка от Конституцията.“ Тогава в Русия винаги ще има истинска демокрация, справедливост и правдини, към които Борис Николаевич така се стремеше. Така ми се иска да отговоря на първия президент по повод неговото извинение пред всички нас: „Русия никога няма да Ви забрави! Благодаря!“