А. Ф. Александров
Числа и съдби (23) (Ключ към разбиране на миналото, настоящето и бъдещето)

Към текста

Метаданни

Данни

Включено в книгата
Оригинално заглавие
Числа и судьбы — ключ к пониманию прошлого, настоящего и будущего, (Пълни авторски права)
Превод от
, (Пълни авторски права)
Форма
Разни
Жанр
  • Няма
Характеристика
  • Няма
Оценка
4,7 (× 11 гласа)

Информация

Сканиране и разпознаване
sir_Ivanhoe (2008)
Корекция
ira999 (2008)

Издание:

А. Ф. Александров. Числа и съдби: Ключ към разбиране на миналото, настоящето и бъдещето

Руска. Първо издание

Издателство „Гарант-21“

 

Превод от руски: Татяна Кузманова Балова, 2006

Редактор: Лилия Анастасова

Предпечатна подготовка: Тодор Манов

Дизайн на корицата: „ЕЛЗЕВИР“, 2006

Формат 84/108/32. Печатни коли 24

ISBN 10 954–754–078–5

ISBN 13 978–954–754–078–1

 

ИД „Рипол классик“, 2006

История

  1. — Добавяне

ЗАМЕСТВАНЕ НА ЦИФРАТА 8 С 0 ПРИ ПРЕХОДА НА 8 В 11

ВНИМАНИЕ!!! Ново допълнение към преминаването на 8 в 11:

 

Необходимостта от това допълнение възникна при разглеждането на конкретни случаи на анализиране на рождените дати. Както вече стана дума в първата книга, преминаването на цифрата 8 в 11 обикновено се придружава от загуба на 22 или 4 във вид на наказание за засилване на характера и лидерството за сметка на изгубването на дълга, търпимостта и добротата. Но в такъв случай какво става с хората, които в психоматрицата си имат една или две единици в комбинация с 8? Ако те извършат преход 8 в 11, това ще доведе до избухлив, властен характер и загуба на енергия или здраве, но на практика доста често се сблъскваме с изключения от това правило на преминаването, когато ясно виждаме, че човек е придобил по-силен характер, но същевременно не е изгубил чувството си за дълг към близките, своята доброта и търпимост, неговата енергия и здраве също не са пострадали от прехода.

Във всеки конкретен случай успявахме да намерим логично обяснение за подобно „изключение“: силните линии, създали допълнителните цифри 1 или 8. Но не бива всеки път да прибягваме до обяснение чрез линиите на нещо, което излиза извън рамките на случайното изключение, а има масов характер и налага нормално, естествено обяснение. В такива случаи трябва да търсим други закономерности и съотношения между цифрите, каквото и направихме. Да раз гледаме конкретния пример, превърнал се в качествен тласък на формулиране на новото свойство на цифрите 0 и 8, което стана очевидно и образува ново правило за анализиране на психоматрицата.

Да разгледаме рождената дата на един мъж: 30 април 1969 година.

Изчислението на допълнителните цифри е:

30 4 1969 32 5 26 8

Психоматрицата е:

1 4 няма
22 5 8
33 66 99

и цифрата 0.

 

За да разберем причините, довели до необходимостта от формулиране на ново правило, трябва да разгледаме не само психоматрицата на дадения човек, но и да анализираме отношенията в семейството, където той има подобна психоматрица. Както виждате от психоматрицата, имаме характер 1 и една цифра 8. Ако допуснем, че се извършва преход 8 в 11, неизбежно възниква загуба на 22 или 4, тъй като човекът губи дълга си и понася наказание за това, но в ситуацията, възникнала в дадения случай, преминаването на 8 в 11 е просто необходимо, тъй като само то може да запази семейството, което се случва на практика. Понеже мъжът и жената са родени в една година, това означава, че жената ще изпреварва мъжа в своето „фазово“ развитие, защото жените се развиват по закона на цифрата 7, а мъжете — по закона на цифрата 8. Подобна разлика води дотам, че мъжът и жената съзряват с различна скорост и жената изпреварва мъжа:

жената — 7, 14, 21, 28, 35, 42, 49 години; на 49 години на стъпва житейската мъдрост;

мъжът — 8, 16, 24, 32, 40 — 48, 56, 64 години; на 64 години настъпва житейската мъдрост;

разлика: 1, 2, 3, 4, 5–3, 14, 15 години — изпреварване в пол за на жената.

В подобна ситуация, когато жената и мъжът са връстници и освен това мъжът има характер 1, който го тласка към проява на лидерство в семейството заради слаб характер, което той грижливо скрива, мъжът трябва да е водеща фигура, да взема самостоятелни решения, да поема отговорност. За целта трябва да получи допълнителни цифри 1 в психоматрицата, но да не загуби чувството си за дълг, за което отговаря 8. Подобно противоречие не ни позволяваше преди да обясним странната промяна в личността на човека: засилва се характерът, но същевременно се запазват чувството за дълг, добротата, търпимостта и не се губи енергия или здраве.

Успяхме да открием обяснението с помощта на китайската теория за устрема към Великата Празнота, която е формулирана в една от заповедите по следния начин: „Пази и укрепвай дзин (семето), за да привлечеш чи (енергия); трупай чи, за да развиеш шен (душата); след като развиеш шен, устреми се към Великата Празнота — това е истинският път към Небесата.“ Великата Празнота е липсата на изява в света, което прави човека неуязвим за враговете и нещастията. Само когато си невидим, незабележим за злините и враговете, те не могат да ти навредят. В нашия случай синовният дълг, добротата, търпимостта преминават към стадия на Великата Празнота: човек проявява всички тези качества, но без да губи енергия, което означава, че те са му станали навик, норма, когато не му се налага да из разходва воля и енергия за активизирането на цифрата 8. Подобно навлизане в Празнотата означава, че цифрата 8 може да бъде заменена в психоматрицата с 0, но само при условие, че нулата е в датата или в изчислението на допълнителните цифри.

В дадения пример в самата рождена дата има цифра 0, което позволява заменянето на 8 с 0, но само когато човек е развил в себе си синовния дълг, добротата, търпимостта и справедливостта до естествено състояние, което не налага активизиране на дадените качества. Само тогава цифрата 8 може да извърши преход в 11, без да предизвиква загуба на 22 или 4.

Формулата на новия преход е: ако има 1 или 11, 8, 0… и човек е развил в себе си синовен дълг, добрина, търпимост до естествено състояние, тогава е възможен нов преход на цифрите — 0 заменя 8 в психоматрицата; 8 преминава в 11, без да губи 22 или 4.

Резултатът от подобен преход може да бъде записан по следния начин:

 

Преди:
1 4 9
22 9 8
9 9 ?
След това:
111 (1111) 4 9
22 9 8
9 9 9

и 0,

 

В разглеждания пример ще получим нова психоматрица:

 

Преди прехода:
1 4 няма
22 5 8
33 66 99
След прехода:
111 4 няма
22 5 0
33 66 99

и 0.

 

ВНИМАНИЕ!!! Даденият преход може да се извърши само: ако в датата или изчислението има цифра 0; при условие, че синовният дълг, добротата и търпимостта са издигнати в ранг на навик, естествено качество, т.е. в качеството на Великата Празнота, когато няма нужда от изразходване на воля и енергия.