А. Ф. Александров
Числа и съдби (48) (Ключ към разбиране на миналото, настоящето и бъдещето)

Към текста

Метаданни

Данни

Включено в книгата
Оригинално заглавие
Числа и судьбы — ключ к пониманию прошлого, настоящего и будущего, (Пълни авторски права)
Превод от
, (Пълни авторски права)
Форма
Разни
Жанр
  • Няма
Характеристика
  • Няма
Оценка
4,7 (× 11 гласа)

Информация

Сканиране и разпознаване
sir_Ivanhoe (2008)
Корекция
ira999 (2008)

Издание:

А. Ф. Александров. Числа и съдби: Ключ към разбиране на миналото, настоящето и бъдещето

Руска. Първо издание

Издателство „Гарант-21“

 

Превод от руски: Татяна Кузманова Балова, 2006

Редактор: Лилия Анастасова

Предпечатна подготовка: Тодор Манов

Дизайн на корицата: „ЕЛЗЕВИР“, 2006

Формат 84/108/32. Печатни коли 24

ISBN 10 954–754–078–5

ISBN 13 978–954–754–078–1

 

ИД „Рипол классик“, 2006

История

  1. — Добавяне

ЧЕТИРИЙСЕТ МИГА ОТ ВТОРАТА СВЕТОВНА ВОЙНА

За кой ли път започваме разговор за страшната война, която взе почти 60 милиона човешки жертви. Толкова историци, писатели и очевидци са писали за нея. Можем ли да добавим каквото и да било към вече казаното? Едва ли, но ще се опитаме да погледнем събитията от друга гледна точка, да видим скритите връзки, които не са могли да станат достояние за историците или другите изследователи, тъй като тези знания са принадлежали на хората, които сами понякога не са знаели, че ги притежават. Много от събитията могат да бъдат оценени едва след техния край или във връзка с други, но сами по себе си нямат голямо значение. Да започнем разговора си от рождените дати на двамата диктатори, управлявали две те големи държави — Хитлер и Сталин.

 

Хитлер: роден на 20 април 1889 година

Изчисляване на допълнителните цифри:

20 4 1889 32 5 28 10

1. Основа на всичките му решения (3-то и 4-то число):

първопричината 2 8 е енергия (2) към справедливост (8). Хитлер е бил сигурен, че арийската раса е унижена и оскърбена с несправедливото отношения от страна на другите държави и народи. Той искрено е вярвал, че точно германци те са представители на особена човешка раса и отдавна имат правото да управляват целия свят.

Развитие на причината 1 0 е власт, лидерство (1), почиващи върху истина (0).

Той не е криел, че винаги се е стремял да стане лидер, бил е сигурен, че има пълно право за това, защото носи правда за целия народ.

2. Обяснение за всичките му действия, които е извършил

през живота си (рождена дата):

Набор от цифри — 9 8 8 1 4 0 2

9 — обидата на германския народ, която му е нанесена след Първата световна война;

88 — страданието и търпението на германците, единствените, които имат правото да носят правда за света;

1 — правдата се изразява в лидерството;

4 — на германския народ;

0 — истинската човешка раса;

2 — носеща в себе си енергията за промяна на света.

3. Цели и задачи (първо и второ число): начин за постигане на целта 3 2 — техниката (3), носеща енергия (2) — оръжието; цел на живота му 5 — Земя (5 е символ на Земята), план за владеене на света.

Постарайте се да запомните:

32 5 — първо и второ число (цел);

28 10 — основа, причина за действията.

 

Сталин: роден на 9 12 1879 година, но е сменил тази дата с 21 декември 1879 година. Изчисление на допълнителните цифри:

21 12 1879 314 27 9

1. Основа на всичките му действия 27 9: първопричина 2 7 — енергия (2) и късмет (7) или познаване на света; основа на действията 9 — увереност в уникалността на собствения ум и предвидливост (9).

Сталин винаги е бил сигурен в правотата на своите решения, тъй като те са почивали върху познаването на хората и света. Нещо повече, той е бил убеден, че има способности да предвижда бъдещето. Всеки път той все повече и повече е убеждавал в това себе си и другите.

2. Обяснение за всичките му действия — 978121 12:

9 7 8 — предвиждане (9) на събитията в света (7), които винаги са правилни (8);

1. — единственост на хода на събитията (1), тъй като той не е можел да греши;

2. 11 2 — енергия (2) и воля (1), насочени към властта (1), за да няма раздвояване на властта или второ решение (2).

3. Цели и задачи 314:

начин за постигане на целта 3 1 — знание (3) кой е единствен лидер (1)в страната;

цел на целия живот — 4 — този единствен лидер — ТОЙ, другарят Сталин (4 — човекът).

Добре известно е, че Сталин доста често е започвал да говори за себе си в трето лице: „Мислите, че другарят Сталин не знае нищо?“ Тази странна особеност на вожда много добре се обменяна с неговата цел-4, тъй като доста често той се е опитвал да оцени своята значимост отстрани. Точно в такива моменти е забравял, че той самият е другарят Сталин. Подобно поведение е можело да внуши уважение към него от страна на подчинените, които са възприемали това като самокритика. Но тези изказвания не са имали нищо общо с критиката — всичко е приличало повече на разглеждане на собствената му значимост и величие отстрани, за да може образът му да се коригира и неговата значимост да се засили.

Постарайте се да запомните още четири числа:

31 4 — цели и задачи;

27 9 — първооснова на всички решения.

Сега да започнем да разглеждаме датите и събитията от Втората световна и от Великата отечествена война в техния хронологичен ред, за да не се създава впечатление за изкуствено натъкмяване на цифрите. Особено внимание трябва да обърнем на комбинациите от цифри като: 32 5 (или 23 5 — аналогичен набор); 28 10 — тези цифри отразяват целите на Хитлер; 31 4 (или 1 3 4) и 27 9 — цифрите, отразяващи целите на Сталин.

По-нататък ще получим още няколко важни цифри, свързани с началото на Втората световна война, с приемането на плана „Барбароса“ и началото на Великата отечествена война, но ще ги разглеждаме в процеса на повествованието.

 

Пактът за ненападение между СССР и Германия: 23 август 1939 година.

Изчисление на допълнителните цифри:

23 8 1939 35 8 314

Забележете цифрите 31 4-те съответстват на целите и задачите на Сталин, а в случая стават причина за договора.

Пактът за ненападение е бил необходим и на двете страни: Сталин се е опитвал да спре задаващата се война с едно свое решение, което е трябвало да спре военната машина на Германия (3), да промени нейните планове (5) и да накара агресора да прояви търпение (8), което да отговаря на клаузите от договора (8) — той искрено е вярвал в своя договор (8).

Договорът е бил изгоден и за германската страна: германците са знаели за отношението на Сталин към директивите и документите, които той е приемал или утвърждавал. Като е знаела, че съветският лидер искрено вярва в силата на своя договор, Германия получава прекрасната възможност да се готви за война, да придвижва войските си към съветската граница и да не се страхува от ответни мерки от страна на СССР, тъй като Сталин няма да допусне неверие в силата на своя договор.

Точно така става. В СССР активно се пропагандира и разпространява мнението, че Германия е обвързана с пакта, следователно в близко време война не може да има.

 

Зараждането на фашизма в Германия — причини и първи резултати

Темата за възникване на фашизма в Германия неведнъж е разглеждана в историческата литература, но разкриването на истинските причини за явлението е доста сложно. Не можем да отговорим на въпроса: „Защо фашизмът възникна в Германия?“, като разглеждаме само Германия и нейните особености. Нека се опитаме да анализираме редица събития, стана ли истински причини за тласкане на Германия към засилване на военната машина.

 

Женевската международна конференция за съкращаване и ограничаване на въоръженията: 2 февруари 1932 година.

Изчисление на допълнителните цифри:

2 2 1932 19 10 15 6

Причините за свикване на конференцията (трето и четвърто число) 15 6 са стремежът към власт и лидерство на всяка отделна страна (1), желанието им да създадат и утвърдят собствен план за разоръжаване на противниковите страни (5) за евентуална агресия в случай на получаване на подобно превъзходство (6).

Особена активност проявява Франция, която се опитва да лиши Германия от военноморски флот, като по време на преговорите е най-силната морска държава в Европа. В отговор на различните предложения, постъпили от страните — участнички в конференцията, Германия издига принципа за равното въоръжаване, което не позволява на нито една от държавите да стане лидер. Това предложение е отхвърлено, тъй като единствената цел за цяла Европа е опитът напълно да се разоръжи и да отслаби Германия, да не й се даде възможност да е лидер и да диктува своите условия.

Резултати от конференцията (първо и второ число) 19 10 — единствен (1) резултат от конференцията е обидата (9) на германското ръководство от отношението към тяхната страна и отделянето й от цяла Европа и европейския съюз (10) — това е истински акт на воля, тъй като германската делегация напуска конференцията.

 

Излизането на Германия от Общността на нациите: октомври 1933 година.

Изчисляване на допълнителните цифри:

10 1933 17 8 15 6

Причина за излизането 15 6 — некоректното поведение на страните-участнички в Женевската конференция по разоръжаването, тъй като даденият набор от цифри отговаря на причините за самата конференция.

Цел на излизането от Общността на нациите 17 8 — Германия решава сама да стане лидер (1) на света (7), тъй като само така може да се възстанови справедливостта (8). Точно през тази година Хитлер става райхсканцлер на Германия и готви плана си за световно господство.

 

Антикоминтерновският пакт (Германия и Япония са съюзници): 25 ноември 1936 година.

Изчисление на допълнителните цифри:

25 11 1936 28 10 24 6

Причина за съюза 24 6 — натрупване на енергия (2) и числен състав на войските (4) за водене на война (6) против европейските страни.

Цел на съюза 28 10 — тези цифри отговарят на основата на всички действия на Хитлер (трето и четвърто число), следователно основната цел на договора е, че Хитлер търси съюзници за осъществяване на плана си за световно господство.

 

Присъединяване на Италия към Антикоминтерновския пакт: 6 ноември 1937 година.

Изчисление на допълнителните цифри:

6 11 1937 28 10 16 7

Причина за присъединяването 16 7 е стремежът (1) към участие във войната (6) за световно господство (7).

Резултатът от присъединяването 28 10 е поредната стъпка на Хитлер към постигане на целта. Тези цифри отново показват причината Хитлер да подпише съглашение с Япония и Италия — той преследва свои лични цели, тъй като планът за световна война е вече съзрял.

 

Ултиматумът към австрийското правителство с искането за пълна свобода на фашистките организации: 12 февруари 1938 година.

Изчисление на допълнителните цифри:

12 2 1938 26 8 24 6

Причина за ултиматума 24 6 — тези цифри отговарят на причините за създаване на Антикоминтерновския пакт, следователно, тъй като той вече е създаден, неговото съществуване развърза ръцете на Хитлер, зад гърба му е вече не само германската, но и японската, и италианската военна машина, което го кара да провери силите си.

Цел на ултиматума 26 8 е първото реално действие (2) на Германия, по-точно на Хитлер, което се базира върху военната сила (6) и има характера на възстановяване на справедливостта (8), погазена от европейските страни през 1932 година.

 

Въвеждане на войските в Австрия: 11 март 1938 година.

Изчисление на допълнителните цифри:

113 1938 26 8 24 6

Целият набор от цифри напълно съвпада с цифрите на ултиматума — това е триумф за Хитлер, защото справедливостта възтържествува. Никоя от европейските страни не дръзва да му се противопостави. Точно тогава у ръководителите на Франция, Великобритания и САЩ се заражда желанието да насочат германските войски на изток, към границите със СССР, за да приключат с „комунистическата зараза“ чрез ръцете на Хитлер и неговите съюзници.

 

Предаването на Судетската област (Чехословакия) на Германия: 29 септември 1938 година.

Изчисление на допълнителните цифри:

29 9 1938 4153710

Четвъртото число, което отговаря за причините, и второто число, което отговаря за целта, съвпадат с аналогичните цифри на Хитлер. Разликата е, че Хитлер не очаква толкова лесно начало (3 и 7) на своя „кръстоносен“ поход срещу Европа. Той възприема (3 — знание или възприятие) това като късмет, пръст божи (7).

Сега вече Хитлер окончателно е повярвал, че той (4) е единствен лидер и управник в света (1). Следователно, като дават на Германия Судетската област, Франция и Великобритания подписват собствената си присъда, тъй като в първоначалните планове на Хитлер влиза агресията точно срещу тези страни и едва след това — срещу СССР. Хитлер много добре разбира, че без индустриалната мощ на цяла Европа, която се кани да покори, няма да може да победи СССР и Сталин, който също засилва военния потенциал на държавата си и се готви за своя световна война (завземането на Финландия, Полша, Румъния през 1939 година).

Да запишем резултатите от всички етапи на развитието на фашизма в Германия, като оставим само взаимносвързаните, еднакви цифри.

 

Събитие Първо число Второ число Трето число Четвърто число
Женевската конференция 19 10 15 6
Излизането на Германия от Общността на нациите 17 8 15 6
Антикоминтерновския пакт 28 10 24 6
Присъединяването на Италия към пакта 28 10 16 7
Ултиматумът към правителството на Австрия 26 8 24 6
Въвеждане на войските в Австрия 26 8 24 6
Предаването на Судетската област 41 5 37 10

 

Подчертаните цифри показват, че Хитлер се формира като лидер и истински идеолог на фашизма. В основата на тази идеология са залегнали конкретни причини, които са го „създали“ (2-о и 4-о число): 10 — стремежът към власт; 8 — увереност в справедливостта; 7 — късмет; 6 — военната сила и заплахата за цял свят; 5 — плановете за световно господство.

Както виждаме от изчислението, първият тласък е даден на Женевската конференция, тъй като точно на нея е направен опит да бъде подчинена Германия, което предизвиква ефекта на бумеранга. Фашизмът е рожба не толкова на Германия и Хитлер, колкото на една измамна политика, на стремежа към световно господство на всяка отделно взета страна, партия, организация или отделен човек. Всички останали прояви на фашизма (униформи, лозунги, символика и т.н.) — са СИГНАЛ ЗА ТЕЗИ, КОИТО БИХА ИСКАЛИ ДА СЕ ПРИСЪЕДИНЯТ. Да не разбираш и да не забелязваш външните белези на фашизма е двойно престъпление, тъй като зад всичко това стоят човешки животи и съдби. Равнодушието е съучастие и мълчалива подкрепа за фашизма от отделния човек или правителство, щом не му се противопоставят чрез законите.

 

Началото на Втората световна война: 1 септември 1939 година.

Изчисление на допълнителните цифри

1 9 1939 32 5 30 3

Обърнете особено внимание на 32 5 — тези цифри отговарят на целите на Хитлер и показват целите на войната. Датата на започване на войната точно показва, че неин инициатор е Адолф Хитлер. Тъкмо неговият стремеж към световно господство е в основите на целите и задачите на войната. Много често четем, че войната била определена от икономиката и Хитлер не играел в нея водеща роля, че и без него тя би била неизбежна. Цифрите го отричат напълно, тъй като точно целите на Хитлер са силата, задвижила военната машина на Германия.

30 3 са причините за започването на войната — смъртоносната техника (3 0), готова за използване и тристранният съюз между Германия, Италия и Япония (3).

 

Приемането на плана „Барбароса“ (за нападение срещу СССР): 18 декември 1940 година.

Изчисление на допълнителните цифри

18 12 1940 26 8 24 6 Причини за войната 24 6 са енергийните ресурси (2) и хората (4), които могат да бъдат накарани да работят, да бъдат превърнати в роби (6).

Целта, крайният резултат от войната 26 8 е активният (2) труд на робите (6), които трябва да търпят и да страдат (8). Точно така изглежда справедливостта на лидерството на арийската раса за славяните.

 

Заявлението на ТАСС за това, че не е възможно да започне война (авторът е Сталин): 14 юни 1941 година.

Изчисление на допълнителните цифри:

14 6 1941 26 8 24 6

Всички цифри идеално съвпадат с причините и целите на плана „Барбароса“ — това е най-убедителното доказателство, че германските стратези не са сгрешили при разбирането на Сталин. Това заявление е влизало в замисъла на германците, то още повече ги подтиква да започнат война, тъй като врагът не възнамерява да брани границите си открито, за да не провокира готовите за бой войски.

 

Начало на Великата отечествена война: 22 юни 1941 година Изчисление на допълнителните цифри:

22 61941

25 7 213

Начинът за водене на войната 21 3 е енергията (2) и напорът (1) на техниката (3). Блицкриг — скоротечна война за 3–4 месеца.

Очаквани резултати 25 7 — енергията (2) и гениалният план за внезапен удар (5) трябва да донесат успех (7).

 

Започване на първото настъпление срещу Москва: 10 юли 1941 година.

Изчисление на допълнителните цифри:

10 7 1941 235213

Начинът за водене на настъпление 21 3 е точно повторение на целия метод за водене на войната. Цел на настъплението 23 5 е енергията (2) на техниката (3), водеща до реализирането на плана „Барбароса“ (5). Тези цифри отговарят на целите на Хитлер, само че техниката вече е влязла в боя, тъй като вместо 32 (техника с енергия) имаме 23 (енергия на техниката).

 

Назначаване на Г.К. Жуков за командващ Западния фронт (отбраната на Москва): 8 октомври 1941 година.

Изчисление на допълнителните цифри:

8 10 1941 246 8 8

Причина за назначаването 8 8 е пълното безволие на Сталин (тъй като всички единици са преминали в 8). На този ден Сталин заповядва да се минират всички московски предприятия, великият вожд не вярва, че столицата може да остане непревзета. Когато Жуков съобщава, че възнамерява да предприеме контранастъпление край Смоленск, Сталин е откровен: „За какво контранастъпление можем да говорим?“ Назначаването на Жуков е единственото правилно и възможно решение (88).

Резултатът от назначаването 24 6 — ако си спомняте същият набор от цифри има в основата на плана „Барбароса“, а сега те преминават в резултат, което означава само едно — край на блицкрига.

 

Битката край Смоленск спряла германците: 10 октомври 1941 година.

Изчисление на допълнителните цифри:

10 10 1941 17 8 15 6

Основание за контранастъплението 15 6 е да се противостои (1) на плана за блицкриг (5), да се удари противникът и той да бъде накаран да премине в отбрана (6).

Равносметката, резултатът от битката 17 8 — волята (1) и успехът (7) са сменени от страдание и търпение, които трябва да преживеят и да проявят германските части, за пръв път преминали към отбрана (8) — това е правдата на първата битка (8).

Да направим едно предположение: че битката е започнала с един ден по-рано — 9 октомври 1941 година.

Да изчислим допълнителните цифри:

9 10 1941 25 7 7 7

Основа на битката 7 7 — късмет, който често решава изхода от сраженията. Самата Природа е взела под свой контрол (7 7) изхода на битката.

Резултатът от битката 25 7 е резултатът от Великата отечествена война, следователно имало е шанс германците да бъдат спрени край Смоленск и да не бъдат допуснати да продължат нататък. Шансът е пропуснат и войната се проточва.

 

Парадът на защитниците на Москва на Червения площад: 7 ноември 1941 година.

Изчисление на допълнителните цифри:.

7 111941 24 6 10 1

Причина за парада 10 1 — силата на врага (1), носеща опустошение и смърт (0). Трябвало е да се повдигне духът на защитниците на Москва (1).

Резултат от парада 24 6 — реален край на плана „Барбароса“, който е бил набелязан с назначаването на Жуков на поста командващ. Енергията (2) на хората (4), готови да умрат за Родината си (6).

 

Втори етап на настъплението срещу Москва: 15 ноември 1941 година.

Да изчислим допълнителните цифри:

15 111941 23 5 213

Целият набор от цифри напълно повтаря начина на настъпление и неговите цели, каквито са били през първия етап на 7 юли 1941 година.

33 богатири спасяват Русия. Подвигът на 33-ата панфиловци, които се хвърлят под германските танкове и спират напредването им към Москва на Волоколамското шосе. На този ден загива генерал Панфилов: 19 ноември 1941 година.

Изчисление на допълнителните цифри:

19 11 1941 27 9 25 7

Причината, която подтиква хората към саможертва 25 7, е желанието им да спрат настъплението на германските танкове. Тези цифри съвпадат с целта на започването на войната срещу СССР, следователно блицкригът се проваля благодарение на героизма на панфиловците, внушили страх на германските войници.

Резултат от подвига 27 9 е основата на всички решения на Сталин, но стигнала до своя завършек. Точно след подвига на панфиловците става ясно, че „великият вожд на всички времена и народи“ не притежава прозорливост, ум и ясновидство, на които толкова разчита, както и всички съветски хора, научени на това. За самите панфиловци този ден обещава само едно: енергия (2) на огъня (7), която ще стане тяхна участ (9).

Както ще видим по-нататък именно подвигът на панфиловците става повратен момент в цялата война, защото планът за светкавична война е провален. Всички по-нататъшни битки ще бъдат свързани с тази дата чак до падането на Берлин. Великият руски поет А. С. Пушкин се оказа неимоверно прозорлив, когато говори за чудните воини, охраняващи покоя на страната:

И ще дойдат на брега

цели в люспи като огън

тридесет и трима богатири…

Невероятно съвпадение: никой не очаква, че на германските танкове ще могат да се възпротивят невъоръжени за целта хора, на които не остава нищо друго, освен да се запашат с гранати и да легнат под танковете, като се превърнат в сноп от огън, в пламтящи като огън богатири. Те са 33!!! И с тях е командирът им на дивизия Панфилов, загинал от раните си: „С тях е чичо Черномор…“

 

Освободен е първият град — Елец: 9 декември 1941 година.

Изчисление на допълнителните цифри:

9 12 1941 27 9 99

Нека обърнем внимание на петте деветки 99999 — това е максималното значение на съдбовния, неуспешен изход на войната за онези, които ще изгубят битката за града. Това е истинското прозрение на руските войници, които лично се убеждават, че германците могат да отстъпват.

Резултатът от битката — 27 9, е напълно в съзвучие с подвига на панфиловците. Бойците са повярвали в собствените си сили (2), във воинския успех (7), в умението и опита (9), натрупан през месеците тежки боеве.

 

Освобождението на град Калинин: 16 декември 1941 година.

Изчисление на допълнителните цифри:

16 12 1941 25 7 23 5

Причината за освобождаването на града 23 5 отговаря на целите и задачите на Хитлер, но тъй като тези цифри са преминали в ново качество, това означава връщане към оценката за собствените възможности, към създаване на нови планове за водене на военната кампания в Русия (5 — план).

Резултатът от освобождаването на града 25 7 е пълно съвпадение с целта на започването на войната, следователно германците отново възнамеряват да проверят късмета си, но вече в ново направление — Сталинградското.

 

Контранастъплението срещу Харков (заповед на Сталин и Тимошенко): 15 май 1942 година.

Изчисление на допълнителните цифри:

15 5 1942 27 9 25 7

Основание за удара 25 7 е желанието за спечелване на войната на всяка цена, и то чрез неговия, сталински метод за предвиждане на ситуацията. Тези цифри копират задачите на започването на войната, така че планът на Сталин и Тимошенко е грандиозен: да се превземе Харков, да се изтласка и да се разбие врагът.

Резултатът от битката 27 9 — енергията (2), късметът (7) и прозорливостта (9) на великия вожда на всички времена и народи отново се провалят — в „котела“ се озовават 20 съветски дивизии или 240 хиляди души.

 

Затварянето на „котела“ край Харков: 19 май 1942 година.

Изчисление на допълнителните цифри:

19 5 1942 3142911

Причина за „котела“ — стремежът (2) да се предвиди ходът на събитията (9) и високомерието, изцяло завладяло Сталин, който се стреми да влезе в историята като велик пълководец, способен смело да насочва войските и да победи (11).

Резултат от „котела“ 31 4 — авторитетът на Сталин е подкопан, тъй като същите цифри отговарят за неговата цел в живота. Отмъщението за това, че бойците са подвели своя вожд, ще бъде неизбежно, тъй като Сталин никому не прощава подобни грешки.

 

Настъплението към Волга и Кавказ: 28 юни 1942 година.

Изчисление на допълнителните цифри:

28 6 1942 32 5 28 10

Всички цифри отговарят на набора от цифри на Хитлер — това е неговият план за водене на войната, новото направление на настъплението избира и утвърждава самият „велик ариец“.

 

Начало на обсадата на Сталинград: 17 юли 1942 година.

Изчисление на допълнителните цифри:

17 7 1942 31429 11

Целият набор от цифри съвпада с датата на харковския „котел“ — това означава, че Сталин е решил да се реабилитира за „котела“. Той е трябвало да удържи града с неговото име, можел е да жертва цялата армия и Хитлер го е знаел, когато е избирал направлението за новия удар.

 

Заповед №227 „Нито крачка назад!“ (за заградителните отряди): 28 юли 1942 година.

Изчисление на допълнителните цифри:

28 7 1942 33 6 29 11

Причина за издаване на заповедта 29 11 — енергия (2) на злопаметността и отмъстителността (9), че не са успели да удовлетворят горделивостта на своя вожд (11). Тези цифри отговарят за причините за „котела“ край Харков.

Цел на заповедта и резултат 33 6 — двойна опасност за хората (33 — двойно знание за смъртта, 6. Тази заповед унищожава вярата на хората в успеха и познаването на техните възможности, като ги превръща в пушечно месо.

 

Пробивът на германците към Волга: 23 август 1942 година.

Изчисление на допълнителните цифри:

23 8 1942 29 11 25 7

Причина за пробива 25 7 — замяна на енергията (2), умението (5) и успеха на войниците (7) с принудителна отбрана пред страха от разстрел от войниците на НКВД в случай на отстъпление. Можем да кажем, че енергията (2) и планът (5) на германските войски са имали успех (7).

Резултат от пробива 29 11 — цифрите отговарят на изблика на горделивост на Сталин. Фактът, че германците не успяват да преминат през Волга, му дава пълна увереност, че новият му метод „Нито крачка назад!“ е дал резултат. Подобна увереност струва на съветските хора прекалено скъпо, тъй като желанието (2) да се отмъсти на войниците за провала на настъплението край Харков (9) поражда ново изискване към войниците — на всяка цена (11), независимо дали е възможно да се осъществи пробив.

 

Назначаването на Г. К. Жуков на поста главнокомандващ: 26 август 1942 година.

Изчисление на допълнителните цифри:

26 8 1942 32 5 28 10

Всички цифри съвпадат с набора от цифри в рождената дата на Хитлер — току-що разгледахме тази дата като ден, в който Сталин се е усъмнил във възможността да удържи Сталинград. За втори път, като попада в безизходна ситуация, той прехвърля отговорността върху Жуков (както и за събитията край Москва през 1941 година).

Както вече казахме, Хитлер е автор на сталинградския удар и възлага на него големи надежди. Като оглавява всички войски, Жуков предвижда по-нататъшните планове на германците. Той събира силно подкрепление отвъд Волга, подготвя ответен удар и за разлика от Сталин нито за миг не се съмнява, че нашите войски ще удържат града. Можем със сигурност да кажем, че ако първото назначение на Жуков е струвало на германците плана за блицкриг, второто му назначение задрасква всички планове на Хитлер за световно господство.

 

Край на обсадата на Сталинград: 18 ноември 1942 година.

Изчисление на допълнителните цифри:

18 111942 27 9 25 7

Целият набор от цифри напълно съвпада с тези на датата от подвига на панфиловците. Което означава, че никоя заповед не може да накара хората да извършат подобно нещо — това е подвиг на войници, които са наследили най-добрите традиции от своите славни прадеди. Като доказателство ще използваме думите на германски войници и офицери. Из дневника на един германски войник, убит край Сталинград: „Трябва да преминем до Волга още само един километър, но все не можем да го преминем. За този километър водим битка повече отколкото за цяла Франция, но руснаците не по мръдват — същински канари.“

Из дневника на един германски офицер, сражавал се край Сталинград:

„1 септември: нима руснаците наистина възнамеряват да се бият на самия бряг на Волга? Та това е безумие…

11 септември: … безразсъден инат…

13 септември: … диви зверове…

16 септември: … те не са хора, а дяволи…

27 септември: руснаците не са хора, а някакви железни същества. Те никога не се уморяват и не ги е страх от огъня…

28 октомври: … всеки войник се смята за обречен…“

Като добър противовес на тези оценки за руските воини могат да послужат думите на Сталин, прозвучали на 26 август 1942 година: „Може да стане така, че германците да превземат Сталинград.“

Изчисление на допълнителните цифри:

26 8 1942 32 5 28 10

Целият набор от цифри напълно отговаря на тези от рождената дата на Хитлер. Което означава, че планът за настъпление срещу Сталинград е успешен. Хитлер правилно е пресметнал направлението и времето за удара. Само ДОБЛЕСТТА НА РУСКИТЕ ВОИНИ спасява Русия от неизбежното поражение. Сталин няма ни най-малка заслуга за победата край Сталинград. Той е изгубил тази битка, а заповедта му „Нито крачка назад!“ подкопава и убива доблестта и храбростта на воините, които се сражават не за Сталин, Ленин или партията, а за Родината и своите близки.

 

Контранастъплението край Сталинград: 19 ноември 1942 година.

Изчисление на допълнителните цифри:

19 111942 28 10 26 8

Причината за настъплението 26 8 — струпани са военни сили (2 и 6), които могат да възстановят справедливостта (8). Тя се изразява в това, че германците са изгубили инициативата, енергията на настъплението (2), техните армии са доста пострадали в проточилите се необичайни за германците улични боеве (6), и най-вече — германците за пръв път виждат собствените си, а не чуждите страдания (8), те се сблъскват с жестоката действителност (8) — че руснаците са като канари и от нищо не се страхуват.

Втората и по-важна особеност на този набор от цифри е, че той напълно отговаря на целите на плана „Барбароса“, но тъй като от позицията на целта са преминали в причините или миналото (ако трябва да разглеждаме временния аспект на дадените цифри), това може да означава пълен провал на целия план за война с Русия. За Хитлер настъпва най-трудният момент, тъй като му става ясно, че наближава денят, когато планът му ще претърпи пълен провал.

Последният вариант на интерпретиране на този набор от цифри може да означава, че за Хитлер са настъпили дни за вземане на много страшното, но единствено решение — той за пръв път се замисля за самоубийство (даденият набор от цифри 26 8 отговаря на резултата от деня на смъртта му). Изгубил надежда да възстанови справедливостта в света и да стане единствен владетел, Хитлер твърдо решава да на пусне живота, но не и да бъде победен. За него това е въпрос на чест и справедливост. Така че точно в деня на контранастъплението на Червената армия край Сталинград Хитлер взема решението да се самоубие, ако претърпи поражение във войната.

Резултатът от настъплението 28 10 — тези цифри отговарят на основата на всички планове на Хитлер, а преминаването им в позицията на резултат означава, че Хитлер за пръв път губи увереност във възможността си да спечели войната срещу Русия.

 

Пълна капитулация на останките от армията на Паулус в Сталинградския „котел“: 2 февруари 1943 година.

Изчисление на допълнителните цифри:

2 2 1943 21 3 17 8

Причини за „котела“ — целеустремеността (1) на Жуков и воинският късмет (7), съпровождащ руските войници, понеже те се сражават за честта на своето Отечество (8).

Резултати от „котела“ 21 3 — напредвайки към Москва, германските генерали наблягат на силата, енергията (2) и лидерството (1) на своята военна техника (3). Контранастъплението край Сталинград се различава качествено от отбраната на Москва, защото сега вече лидерството в техниката е на страната на Русия. Особено ярко то се проявява в танковата и авиационната техника, с каквито толкова се гордее Хитлер в самото начало на войната.

 

Провал на операцията „Цитадела“ (Курската дъга): 5 юли 1943 година.

Изчисление на допълнителните цифри:

5 7 1943 29 1119 10

В датата има 999 — знак на предвиждането!

Причина за контранастъплението на Червената армия 1910 — заповедта (1) на Хитлер изисква войските да си върнат предишното темпо и напор (9), отново да поемат лидерството в свои ръце (1). Като подкрепление към района на Курската дъга са насочени нови танкове „Тигър“, „Пантера“, „Фердинанд“. Огромното количество техника е прехвърлено тайно, за да се започне ново настъпление край Курск, което се нарича „Цитадела“.

Най-важното е, че за подобно струпване на германски войски Жуков не знае нищо, тъй като разузнаването не забелязва масовото придвижване на вражеските сили. Всичко е планирано идеално, ако не е предвиждането 999 на Жуков, който изпреварва германците с няколко часа.

Резултат от операция „Цитадела“ 29 11 — енергията (2) на предвиждането (9) дава възможност на Жуков да заповяда контранастъпление. Сталин прехвърля цялата отговорност за този удар върху Георгий Константинович, тъй като няма никаква информация за съсредоточаването на германски войски на мястото, набелязано за масиран артилерийски обстрел.

Резултатите надхвърлят очакванията на Жуков. Когато армията тръгва в настъпление, тя среща овъглената и унищожена вражеска техника. Няколко часа разделят победата на германската армия от нейното пълно поражение в планираната операция „Цитадела“.

 

Танковото сражение край Прохоровка (2400 танка!): 12 юли 1943 година.

Изчисление на допълнителните цифри:

12 7 1943 27 9 25 7

Цялата поредица от цифри напълно съвпада с набора от цифри при подвига на панфиловците. Героизмът и доблестта — това е единствената оценка за танкистите, които премина ват през един истински Армагедон. Небето е покрито в облаци от дима на горящите танкове, така че е тъмно като в нощ. В този мрак кулите на танковете светят, нажежени до бяло. От допира до бронята стават изгаряния. Хората губят съзнание заради недостиг на въздух, който е изгорял или отровен от горящия метал. Земята не познава друг такъв ужас. Героизмът на руснаците окончателно сломява врага.

 

Конференцията в Техеран на тримата държавни глави — Сталин, Рузвелт и Чърчил: 28 ноември 1943 година.

Изчисление на допълнителните цифри:

28 11 1943 29 11 25 7

Причини за конференцията на тримата държавни глави 25 7 — енергията (2) и новите планове за настъпление на съветските войски (5), новото положение на фронта е променило разположението на силите в цял свят (7). Сталин получава възможност да се прояви и напълно да се постави над другите държавни ръководители.

Резултат от конференцията 29 11 — енергията (2), която проявява Сталин в разговора със съюзниците, неговото високомерие и стремеж да демонстрира ума и познаване на обстановката в света (9) поражда ответната реакция (2) на Рузвелт и Чърчил, които са засегнати, оскърбени (9) от поведението на съветския вожд. Резултат от конференцията става неясното положение (11), тъй като точно при тази среща се разкрива напълно горделивостта на Сталин, който издига авторитета си в собствените си очи. Той не е имал възможност да го прояви в Генералния щаб — не той, а Жуков спечелва войната. Напълно е възможно точно заради това рязко поведение на Сталин съюзниците да предприемат сепаративни преговори с германските генерали, защото сега вече германският фашизъм, който е обречен на поражение, не ги вълнува толкова много. Те се плашат от активността и гордостта на Сталин, който може да обърне оръжието на своята армия срещу целия свят, щом само свърши с фашизма. Точно така трябва да разбираме раздвоеността на мненията (11), което се превръща в резултат на конференцията.

 

Втори Украински фронт стига до границата на СССР: 25 март 1944 година.

Изчисление на допълнителните цифри:

25 3 1944 28 10 24 6

Причината руската армия да стигне до границата на Европа 24 6 се крие най-вече в приетия през 1940 година план „Барбароса“, защото тъкмо той е в основата на дадения набор от цифри. Сега те са залегнали в основата на настъплението към Германия и Берлин. Всичко разменя местата си: тези, които преди са защитавали своите граници и са се опитвали да спрат настъпващия враг, сега сами настъпват.

Резултат от достигането до границата 28 10 — това е основата на всички планове на Хитлер. Сега вече те са стигнали до пределното си развитие — претърпяват пълно поражения. Енергията (2) и справедливостта (8) са на страната на настъпващата Червена армия, която има пълно превъзходство над врага (1), почиващо върху истината (0) и тази истина е, че врагът е изгубил инициативата, целите си, отстъпва технически и няма възможност да спре настъплението към Берлин.

 

Висло-Одерската операция: 12 януари 1945 година.

Изчисление на допълнителните цифри:

12 1 1945 23 5 21 3

Целият набор отговаря напълно на цифрите на настъплението на германската армия срещу Москва през 1941 година (двата етапа) — сега аналогичните цифри водят Червената армия към Берлин. Всичко се връща, всеки получава, какво то е заслужил. Наблегналите на силната техника и напора германски войски сега са принудени да спират силния, добре въоръжен противник, който активно и упорито напира към Берлин. Точно по същия начин германците са напирали към Москва, уверени в скорошната си победа. Техните планове са рухнали, но това не значи, че няма да изпаднат в аналогична ситуация. Дошло е време, плановете са се сменили и действащите лица са сменили ролите си.

 

Боят за Зееловските височиниот 16 до 18 април 1945 година и среща на съюзническите войски на Елба в градчето Торгау: 25 април 1945 година.

Изчисление на допълнителните цифри:

16 4 1945 30 3 28 10

18 4 1945 32 5 30 3

25 4 1945 30 3 26 8

Окончателните цифри на сражението, ако махнем свързващите цифри (30 3), ще бъдат 32 5 28 10.

Целият набор от цифри 32 5 28 10 съответства на всички цифри на Хитлер — можем със сигурност да кажем, че след като руските войски превземат Зееловските височини, Хитлер прави равносметка на живота си: неговите принципи за справедливост за Германия са претърпели пълно поражение, намерението му да стане владетел на света се превръща в прах, животът му вече няма смисъл. Хитлер обмисля равносметката, още не се решава да избере смъртта, за която мисли в деня на настъплението на руснаците край Сталинград. Най-вероятно са му предложили план за спасение и възстановяване на райха след поражението. Напълно е възможно да е получил съгласие от страна на западните съюзници на Русия да избяга от Берлин. Може би точно така и би станало, но емоционалното състояние на фюрера е толкова нестабилно, че вестта за срещата на съюзниците на Елба е последна капка в чашата. Хитлер няма на кого повече да вярва.

Причина и основа за срещата на Елба 26 8 — пълно завършване на Великата отечествена война, определена от плана „Барбароса“. Същите цифри стават край преди смъртта на Хитлер, следователно мисълта за самоубийство е реална и отровата е набавена. Сега вече няма съмнение, че Хитлер не възнамерява да напусне Берлин, той чака деня, в който ще сложи край на живота си.

Равносметка от срещата на Елба 30 3 — по-нататък ще видим, че тя ще стане равносметка на цялата Втора световна война, когато Япония ще подпише капитулацията и ще приключи с това страшно, кърваво клане. По онова време тези цифри означават: знание (3) за близкия край (0) на войната — това е единственото знание (3), изпълнило всички, които са се срещнали на брега на Елба.

Можем с увереност да кажем, че именно в боевете за Зееловските височини и при срещата на Елба е направена равносметка на Втората световна война, тъй като цифрите са били основа за започването на войната (1 септември 1939 година). Сега цифрите преминават в бъдещето или резултата. Тристранният съюз (Германия, Италия, Япония) вече не съществува, защото Германия е обречена на поражение.

 

Затваряне на пръстена около Берлин (Г. К. Жуков и КС. Конев): 22 април 1945 година.

Изчисление на допълнителните цифри:

22 4 1945 27 9 23 5

Причина и основа, позволили да се затвори пръстенът, 23 5 — успешно проведена операция Висла-Одер, чиято цел е да се обкръжи германската столица. Сега вече целта е постигна та.

Резултат от обкръжението на Берлин 27 9 — този резултат съвпада с целите, които са си поставяли панфиловците през 1941 край Москва, защитниците на Сталинград през 1942 и героите танкисти край село Прохоровка през 1943 година. Всички те са се стремили да насочат силите си (2) към постигане на мир (7) и да платят на германските нашественици според заслугите за тяхната жестокост и мъката, която са донесли на всички хора по света (9).

 

Създаване на Организацията на обединените нации (ООН): 25 април 1945 година.

Изчисление на допълнителните цифри:

25 41945 30 3 26 8

Целият набор от цифри вече е разгледан в датата на срещата на съюзническите войски на Елба. Можем да кажем, че създадената организация е трябвало да реши съдбините на света, след като са станали известни резултатите от Великата отечествена и Втората световна война, тъй като наборът от цифри 26 8 показва завършване на целта на плана „Барбароса“, а наборът от цифри 30 3 — премахването на причините за Втората световна война. В света възниква насъщната потребност да се създаде неутрален, общ за различните държави орган, който да може да изравнява шансовете на влизащите в него държави. Само така могат да се ограничат стремежите на Сталин към световно лидерство, проявени на конференцията в Техеран през 1943 година. Цел на ООН става създаването на ново, истинско знание (3 0), което да положи начало на нови отношения между държавите, а така също на нови закони (3).

 

Смъртта на Хитлер: 30 април 1945 година

Изчисление на допълнителните цифри:

30 4 1945 26 8 20 2

Причина за смъртта 20 2 — енергия (2) на смъртта (0) или отрова, която поразява цялата енергия на тялото (2). В плана на самата причина за смъртта е празнотата на стремежите, пълно поражение.

Цел на смъртта и резултат от смъртта 26 8 — единственото, към което се стреми Хитлер при самоубийството си, е да раздаде правосъдието, залегнало в основата на всичките му действия. Това правосъдие изисква справедливо възмездие във вид на смърт за онзи, който е загубил войната. Единствен виновник е той самият, следователно убийството му е справедливо — енергия (2) на смъртта (6) и справедливост (8).

Най-странното е, че същите тези цифри определят целта на плана „Барбароса“! Излиза, че като подписва този план за нападение срещу Русия, Хитлер подписва собствената си смъртна присъда. Има смисъл добре да си помислят всички управници в света, ако набележат поредния си опит за завладяване или подчиняване на Русия.

Малко по-долу ще разгледаме датата на смъртта на Сталин и цифрите, отговарящи за нейния резултат (първо и второ число), които ще са точно като при Хитлер. Всеки от тях е получил справедливо възмездие (8) за цялата енергия (2) на злото и потискането на хората (6).

 

Предложението на генерал Кребс за капитулацията на Берлин: 1 май 1945 година.

Изчисление на допълнителните цифри:

1 5 1945 25 7 23 5

Причина за капитулацията 23 5 — приключване на плана за настъпление срещу Берлин, чието начало е положено по време на операцията Висла-Одер и завършва в момента на затварянето на пръстена около Берлин от войските на Жуков и Конев.

Равносметка на капитулацията 25 7 — тези цифри отразяват всичко, което е подтиквало руските войници към подвиг. Сега тези цифри преминават в бъдещето, стават резултат от подвига, извършен от всички загинали за Родината — те са постигнали целите си, сега тяхната смърт не е случайна, те са станали основа на нова енергия (2), на нови планове (5), които приближават мира (7).

 

Капитулацията на Германия във Втората световна война: 8 май 1945 година.

Изчисление на допълнителните цифри:

8 5 1945 32 5 16 7

Причина за капитулацията 16 7 — силата (1) на злото и насилието (6) не успява да сломи мира (7). Колкото и да е странно, същите цифри определят причината за смъртта на Сталин. Равносметката от фашизма е направена, по същия начин историята ще нарече деянията на „великия вожд на всички времена и народи“ спрямо неговия народ — геноцид.

Резултат от капитулацията 32 5 — това е резултат от всички планове на Хитлер, тъй като тези цифри са отговаряли за неговите цели и задачи — точно това става резултат от Втората световна война, понеже същите цифри определят и нейните цели. Капитулацията на Германия прави равносметка от цялата война.

 

Денят на Победата: 9 май 1945 година. На този ден СССР обявява война на Япония.

Изчисление на допълнителните цифри:

9 5 1945 33 6 15 6

Причина за обявяването на този ден за празник 15 6 — Сталин придобива власт (1), лидерство, което иска да въплъти в нови планове (5). Това е план за продължаване на войната (6), но вече не Великата отечествена, която е приключила. Започва война за световно господство.

Цел на обявяване на деня за празник 33 6 — знанието (3) и техниката (3), те дават възможност да се води война за световно господство. СССР се превръща в най-силната и опасна държава в света. Сталин и Жуков неведнъж обсъждат възможността за нападение срещу САЩ и другите страни, тъй като военната машина работи с пълна сила, а армията е толкова могъща, че няма равна на себе си.

Войната с Япония дава възможност за приближаване на военните сили на СССР до територията на САЩ. Точно за това в целите на войната с Япония има раздвояване на знанията и техниката (3 и 3), тъй като пред съветските войски може да бъде поставена нова цел и тази цел е Америка. Рузвелт подозира за това, а неговият приемник Труман прави всичко, за да предпази страната си от евентуална агресия. За да демонстрира сила, Америка хвърля атомните бомби над Хирошима и Нагасаки. Целите й също са опре делени като 33 6 — потискане на Япония и предупреждение към Съветския съюз за възможните планове за война със САЩ.

 

Парадът на Червения площад в чест на победата над Германия: 24 юни 1945 година.

Изчисление на допълнителните цифри:

24 6 1945 314 27 9

Причина за парада 27 9 — за да се състои този парад, са загинали героите, за които споменахме неведнъж: панфиловците, защитниците на Сталинград и много други. Техните цели са станали минало, а следователно в по-нататъшната война, която се кани да води Съветският съюз, не би могло да има герои, готови да жертват живота си за свободата на Родината — тя вече не е заплашена. В миналото отиват героите и заедно с тях — героизмът на войниците.

Цел на парада 31 4 — тези цифри отговарят на целите на Сталин, затова главна цел на парада е издигане личността на вожда, който е извел народа до победа над врага, който е победил страшния враг, като е проявил ум и воля. Започват да се създават легенди и митове за ролята на Сталин във Великата отечествена война, а всички, които могат да разпръснат тези митове, тихомълком са отстранени от историческата сцена, затова в Голямата съветска енциклопедия (2-о издание, 1949 година) не се споменава нищо за панфиловците, нито за героите защитници на Сталинград или героите танкисти. Но там можем да намерим „най-важните дати от Великата отечествена война“:

„Й. В. Сталин заема поста върховен главнокомандващ на въоръжените сили на СССР“ (1941 година);

„Публикуват се отговорите на И. В. Сталин на въпросите на кореспондента на американската агенция Асошиейтед Прес за значението на съюзническата кампания в Африка“ (1942 година);

„Й. В. Сталин получава званието маршал на Съветския съюз“ (1943 година);

„Й. В. Сталин е награден с орден «Суворов» I степен“ (1943 година);

„Й. В. Сталин поздравява колектива на строителите на московския метрополитен «Л. М. Коганович» във връзка с успешното завършване на строителството на трети етап“ (1944 година);

„Й. В. Сталин получава медал «За отбраната на Москва»“ (1944 година).

Няма смисъл да изброяваме подобни „важни събития от войната“. Особено впечатляващо е, че всички настъпателни операции са наречени „сталински удари“ и около една трета от най-важните събития са поздравленията на другаря Сталин към заводи, колхози и други организации, значителна част от които носят името на вожда.

 

Атомната бомбардировка над Хирошима: 6 август 1945 година.

Изчисление на допълнителните цифри:

6 8 1945 33 6213

Причина за атомната бомбардировка 21 3 — този набор от цифри видяхме неведнъж и преди. Той отразява причините за настъплението на германците към Москва, пак той показва причините, позволили настъплението към Берлин. И в единия, и в другия случай става дума за енергия (2), стремеж (1) и силна военна техника (3) въз основа на това, че настъпващите са си поставяли нови цели. В САЩ е разработена атомната бомба. Само тя може да даде добър шанс за възпиране на евентуалната агресия на Съветския съюз. Той има много голям военен потенциал, а поведението на Сталин дава достатъчно основания да се допусне, че той може да смени Хитлер в ролята му на световен лидер.

Цел на бомбардировката 33 6 — тези цифри съвпадат с целта на Деня на победата, който е трябвало да покаже на цял свят кой е победил Германия и кой е победител. На Труман също не му липсват стремежи да постигне лидерство, но той няма основания да демонстрира подобно лидерство. Атомната бомбардировка е психологическо въздействие върху Сталин, за да му се демонстрира достоен противник.

Колкото и да е странно и кощунствено, но атомната бомбардировка няма никакво военно значение в борбата с Япония — това е демонстрация на Америка спрямо Съветския съюз. Точно затова е избран град с голям брой дървени постройки, за да може ефектът да е колкото може „по-ярък“ и „зрелищен“.

Сега в света има две държави, притежаващи мощна военна техника (3 и 3), способни да разпалят нова война за световно господство (6).

 

Атомната бомбардировка над Нагасаки: 9 август 1945 година.

Изчисление на допълнителните цифри:

9 8 1945 36 9 18 9

В изчислението виждаме знака на съдбата: 9999.

Причини за повторната атомна атака 18 9 — да се покаже силата и лидерството на Америка (1) чрез доста по-голям брой жертви и човешки страдания (8), да се даде урок, който да бъде запомнен завинаги (9). Именно в Нагасаки американците отмъщават за внезапното нападение на японската авиация срещу военноморската база Пърл Харбър. Колкото и да е чудно, американските военни напълно са забравили за жертвите в Хирошима, които значително надхвърлят загубите във военната база.

Цел и краен резултат от трагедията в Нагасаки 36 9 — създадено е ново оръжие (3) на смъртта (6), способно да се превърне в съдбовно за цялото човечество, защото има знак 9999, който е трудно или почти невъзможно да бъде избегнат. Освен ако се извърши преход на цифрата 6 в 7, което означава преход само към мирно използване на атомната енергия. В случай на активизиране на надпреварата в атомното въоръжаване войната ще стане неизбежна и най-напред ще засегне САЩ, защото това е закон на възмездието, от който не може да се избяга. Спомнете си вече разгледания пример с подписването от Хитлер на плана за нападение срещу Русия и неговата собствена смърт: той фактически тогава подписва смъртната си присъда. В дадения случай ситуацията е доста по-опасна, защото е под знака на съдбата 9999.

 

Капитулацията на Япония: 14 август 1945 година.

Изчисление на допълнителните цифри:

14 8 1945 32 5 30 3

Причина за капитулацията 30 3 — поражението на Германия и Италия води до разпадане на Тристранния съюз, който е позволил на Япония да участва във войната. След като съюзници вече няма, Япония губи тази подкрепяща я основа. Прави впечатление, че нито една от атомните бомбардировки не кара Япония да вземе решение за капитулация.

Краен резултат от капитулацията 32 5 — това е краят на Втората световна война, тъй като и четирите допълнителни числа напълно съвпадат с аналогичните числа в датата на започване на войната (1 септември 1939 година, допълнителни числа 32 5 30 3). Войната свършва, но равносметката за нея още не е направена, това става малко по-късно.

 

Краят на Втората световна война: 2 септември 1945 година.

Изчисление на допълнителните цифри:

2 9 1945 30 3 26 8

Причина за завършване на войната 26 8 — можем да назовем две основни причини за завършването на Втората световна война: пълното поражение на Германия във войната с Русия (провал на плана „Барбароса“ и смъртта на Хитлер, който е бил идейният вдъхновител на цялата военна кампания 1939–1945 година. И двете причини са белязани с равносметката 26 8, те отиват в миналото, следователно спират да влияят върху хода на събитията: няма план за водене на война и няма вдъхновител на самата война.

Краен резултат от Втората световна война 30 3 — резултатът на една от най-страшните и кървави войни в историята на човечеството не е толкова оптимистичен, колкото биха искали да го представят всички, които приписват на това събитие пълна победа над фашизма и над стремежите на отделни личности към световно господство. Резултатът напълно съвпада с причините за самата война, започнала заради голямото количество оръжие, което е трябвало да бъде използвано.

Оръжието, приготвено преди това за водене на тази война (3), е било напълно използвано (0). Но е създадено ново, по-мощно и опасно оръжие (3) — атомното, водородното, химическото, бактериологичното, нервнопаралитичното и много други видове оръжия за масово поразяване на хора. Ако то не бъде унищожено (3 и 0), неговите запаси неизбежно ще доведат до разпалване на Трета световна война, която ще бъде ПОСЛЕДНА В ИСТОРИЯТА НА ЧОВЕЧЕСТВОТО СВЕТОВНА ВОЙНА!!!

За това говорят цифрите: оръжието (3) за смърт и пълно изтребление на хората (0) в Третата световна война (3). Да си спомним Дж. Дон и да се замислим, преди да сме се сблъскали едни с други: „… никога не питай за кого бие камбаната, тя бие за теб“.