Метаданни
Данни
- Включено в книгата
-
Числа и съдби
Ключ към разбиране на миналото, настоящето и бъдещето - Оригинално заглавие
- Числа и судьбы — ключ к пониманию прошлого, настоящего и будущего, 2004 (Пълни авторски права)
- Превод от руски
- Татяна Кузманова Балова, 2006 (Пълни авторски права)
- Форма
- Разни
- Жанр
-
- Няма
- Характеристика
-
- Няма
- Оценка
- 4,7 (× 11 гласа)
- Вашата оценка:
Информация
- Сканиране и разпознаване
- sir_Ivanhoe (2008)
- Корекция
- ira999 (2008)
Издание:
А. Ф. Александров. Числа и съдби: Ключ към разбиране на миналото, настоящето и бъдещето
Руска. Първо издание
Издателство „Гарант-21“
Превод от руски: Татяна Кузманова Балова, 2006
Редактор: Лилия Анастасова
Предпечатна подготовка: Тодор Манов
Дизайн на корицата: „ЕЛЗЕВИР“, 2006
Формат 84/108/32. Печатни коли 24
ISBN 10 954–754–078–5
ISBN 13 978–954–754–078–1
ИД „Рипол классик“, 2006
История
- — Добавяне
ЦЕЛИ И ЗАДАЧИ, КОИТО НИ Е ПОСТАВИЛА ПРИРОДАТА
Колкото и да се изненадвате, отново ще се върнем към изчисляването на четирите допълнителни числа, тъй като тъкмо те ни помагат да отговорим на въпроса: „Какви цели и задачи е поставил светът пред човека?“ Да вземем един конкретен пример, за да ни е по-ясно как се провежда подобно изследване, защото точно то ще определи всички пътища за усъвършенстване и развитие на човека. Точно от тези цели трябва да тръгнем при създаването на нови допълнителни цифри чрез „силните“ линии или чрез използването на преходите на цифрите. Като пример ще вземем рождената дата на един човек, когото познава цял свят.
Ленин не е мечтаел за всеобщо щастие, той е отмъщавал за брат си
Владимир Илич Улянов (Ленин) е роден на 10 април 1870 година. Моля, не се изненадвайте, че датата 22 април, с която са свикнали всички граждани на Русия, не е истинската му рождена дата. Причината, обясняваща тази грешка, е много проста: според декрета за преминаване към ново летоброене, подписан и реализиран на практика от самия Владимир Илич на 30 юни 1919 година, Русия преминава към ново време, където всички дати до 1900 година са коригирани с 12 дни (прибавят се към старата дата), а всички дати след 1900 година се променят с 13 дни. Така че неговата рождена дата се променя от 10 на 22 април.
Да започнем да изчисляваме и да анализираме. Изчисляваме датата:
10 4 1870
5-ти времеви отрязък А = 5 първо число: 1+0+4+1+8+7+0 = 21 второ число: 2+1=3 трето число: 21–2×1 = 21–2 = 19 четвърто число: 1+9 = 10.
Резултат от изчислението:
10 4 1870 — са цифрите, определящи ежедневните дейности;
целта от Природата е 21 3; 19 10 — причини, базови качества за развитие.
Влизане в изчислението от първата цифра на третото число, след това по часовниковата стрелка: Влизане — 1 — развитие на причината — 9; Най-важни основни качества — 1 и 0; Ежедневна работа върху себе си — 0, 7, 8, 1, 4, 0 и 1 — излизане към целта;
Цел, поставена от природата — 2 и 1 — качества, след развиването на които човек постига целта; 3 — крайна цел на човек, резултат на живота му. Сега да анализираме всички цифри в реда, който вече сме задали, но с подробно обясняване на всяка една според нейните значения. Трябва да помним следното. Върху цифрите на причината (трето и четвърто число) влияние оказват:
Природата, Вселената, Слънчевата система (Ян — Небето и Ин — Земята);
Предци и събития от далечното минало, свързани с рода; Родителите чрез техните цели или постъпки; Странични лица, които са могли да повлияят върху роди телите.
Необходимо е да знаем дадените влияния, но още по-важно е да ги разбираме и да ги имаме предвид при провежда нето на цифровия анализ. Много често влиянието на най-важния и силен фактор (Природата и т.н.) се свежда до минимум заради много силното влияние на двете последни: родители и странични лица, които са влияели върху тях. В такива случаи детето носи в себе си не толкова познавателните цели и задачи, поставени му от Природата, колкото се превръща в „оръдие за наказване“ на родителите заради техните постъпки. Или децата продължават целите и задачите на хората, които са се опитвали да въздействат върху родителите им. В народа това влияние се нарича уроки, лоши очи, магия. В по-научна интерпретация това може да се нарече психологическо кодиране, хипнотично въздействие, волево внушение, принудителна корекция на човешката личност.
Нека се постараем най-напред да си изясним кой от четирите фактора е повлиял най-много върху Владимир Улянов. За целта трябва да видим семейството, в което е роден. В тази глава няма да използваме рождените дати на родителите на Володя Улянов, защото по-нататък ще разгледаме цялото семейство по-подробно. А сега ще вземем като основа исторически известните факти, което ще ни позволи да запазим в разглеждането само онези цифри, които сме получили от самата дата и от изчислението. Какво знаем за родителите на Владимир Илич?
Иля Николаевич е бил умен, добър и много толерантен човек с огромно чувство за дълг пред децата, в името на които е запазил отдавна разпадналото се семейство. Непрекъснато занимава децата си с музика и естествознание, играе с тях, бил е абсолютно безволев към себе си, човек, „погазил“ собственото си „аз“ в името на децата. Това прави характера му равен на нула (единици няма, празнота на характера), което му е позволявало да живее с жена, която открито е живеела с друг мъж.
Мария Александровна е била силна, волева, умееща да управлява децата си само с поглед (според спомените на дъщеря й Мария Илинична), сръчна и научила децата си на домашен труд. Трудно можем да й припишем толерантност и силно чувство за дълг, тъй като тези качества изобщо не се отнасяли към нейния съпруг, когото тя е игнорирала като мъж и лидер. Нейното свободно поведение доста силно се е отразило на децата, които също са наследили тази „революционност“ и стремеж към пълна свобода и независимост от мнението на околните. Ако за Иля Николаевич най-подходяща е цифрата нула (0), за Мария Александровна най подхожда лидерството — единица (1).
Нека започнем нашия анализ от третото число — 19, плавно да преминем към четвъртото — 10, след което — към всички останали цифри.
Пълен анализ на рождената дата и допълнителните цифри
1-и етап. Раждане (за удобство в изложението се дават минимални обяснения).
Цифра 1 (в трето число) — последица от силния, волеви характер на майката.
Цифра 9 — скрита обида на бащата срещу съпругата заради нейната изневяра и безцеремонност.
Цифра 1 — твърдостта и лидерството на майката стават водещи качества за сина.
Цифра 0 — пълното безволие на бащата поражда в сина празнота спрямо хората, които не са съгласни с него, тъй като той се смята за истински лидер, който има право да решава вместо другите, без да обръща внимание на желанията на хората, които управлява.
Цифра 0 (последна цифра в рождената дата) — нулата по казва, че в семейството даденото положение по времето на раждането на Владимир се възприема от всички членове на семейството за норма или истина, по-точно никой не се опитва да си изясни какво става и се оттегля в удобната за всеки празнота (0): Иля Николаевич играе ролята на щастлив баща и съпруг.
Мария Александровна смята това положение за напълно нормално, още повече, че не й се оказва достойна съпротива; децата са доволни от грижата на бащата и спокойствието на майката. По-нататък такава една празнота ще е много удобна в случаите, когато Владимир Илич обрича много хора на страдания, които може просто да не забелязва и с които може да не се съобразява, когато целта го налага.
Цифра 7 — стремеж към щастие, успех, късмет, желание за опознаване на света и неговото променяне по своя воля — тези качества са присъщи на всички членове от семейството: бащата „се прави“ на щастлив; майката се стреми към него; децата се стремят да опознаят света, което засилва жаждата им за наука и знание.
Цифра 8 — тази цифра има двояк смисъл, тъй като е била създадена и от бащата, и от майката. Разликата е в това, че за децата, които са копирали цифрите на бащата (Анна и Александър), тя е означавала чувство за справедливост, правда, синовен и приятелски дълг. Останалите деца копират психо-матрицата на майката и цифрата 8 приема значението на шантаж, търсене на правдата в своя полза (пояснението е в друга глава от книгата).
Цифра 1 — тази цифра се поражда от силната воля на майката, нейния егоизъм и умение да проявява характер, да по стига целта си, без да се съобразява с пречките.
Цифра 4 — цифра, отново породена от майката, тъй като означава сила на човешкото тяло, сила на плътта, не възможност да се избегне собствената женска плът, собственото човешко „аз“, при което човек се отнася грижовно към себе си като нещо от плът и кръв. Владимир Илич превъзмогва тази цифра, като я „изолира“ в линията на целта и превръща себе си — човека — в жива легенда, полубог или бог.
Цифра 0 и 1 едновременно — истинност (0) на лидерството (1) на един човек над останалите — това, което важи за Мария Александровна, се превръща в норма за нейния син Владимир.
Цифра 2 и 1 едновременно — енергия, насочена към лидерство.
Цифра 3 — познаване особеностите на съпруга, особеностите на децата и изобщо добро познаване на психологията на хората, на техните слаби и силни страни — това умение дава на Мария Александровна достатъчна увереност в живота. Владимир Илич също е използвал тези способности, наследени от майка му. Те са му помогнали да влезе във властта, но не са могли да му помогнат да управлява една огромна страна.
2-и етап. Младост, формиране на личността.
Цифра 1 и 9 (трето число) — екзекуцията на големия брат Александър разтърсва 17-годишния Владимир. Точно под нейно влияние той взема решението (1) да отмъсти за смъртта на брат си (9).
Цифри 1 и 0 (четвърто число) — виновна е властта, царят (1), и тя трябва да бъде разрушена (0).
Цифри 0, 7, 8, 1, 4, 0, 1 (датата отзад напред) — истинска (0) промяна на света (7), това е пътят към справедливостта (8). Той има силна воля (1) и силно тяло (4), за да разруши (0) самодържавието (1).
Цифри 2 и 1 (първо число) — той активизира своите сили и енергия (2), за да стане лидер, водач (1).
Цифра 3 (второ число) — той знае какво трябва да направи или е сигурен, че знае (3).
3-и етап. Лидер на партията и вожд.
Цифри 1 и 9 (трето число) — той е лидер, който активно използва своя и чуждия опит, който му позволява да стигне до набелязаната цел.
Цифри 1 и 0 (четвърто число) — той е лидер (1), истински лидер (0) — това е негово убеждение. За него престават да съществуват целите, задачите и хората, които не влизат в неговата цел, тях ги няма. Има цел (1) и нищо повече (0).
Цифри 0, 7, 8, 1, 4, 0, 1 — истината (0) е, че той познава света (7), той носи правда (8) в него, той е лидер, ръководител, вожд (1), който има право да управлява хората (4). Смърт, разруха и унищожение (0) за всяка сила (1), която се изправи на пътя му.
Цифри 2 и 1 (първо число) — той търси енергия, сила (2), която може да го отведе до властта (1) — това е собствената му партия.
Цифра 3 (второ число) — той се стреми да създаде свое собствено знание (3), което да му позволи да въплъти собствените си интереси (3).
4-и етап. Ръководител на държавата на работниците и селяните.
Цифри 1 и 9 — основа на държавата — това е силната власт (1), за която винаги трябва да се помни (9). „Страна на страха“, където властта над хората е станала норма на живот, където хората трябва да помнят, че над тях се властва.
Цифри 1 и 0 — властта (1) — само тя може да решава съдбините на всекиго, никой повече, дори той самият няма такова право (0). Създава се огромен бюрократичен апарат, въвеждат се куп документи и форми за контрол над гражданите. На всяка крачка човек трябва да получи разрешение от висшестоящия. Страна, изградена от две класи: партията, ръководната, началническата върхушка (от кремълските рангове до домоуправителя) и робите, гражданите, които нямат никакви права и никакви свободи.
Цифрите 0, 7, 8, 1, 4, 0, 1 — истината (0) на цялото мироздание (7) и правдата (8) — властта (1) над хората (4); тази истина (0) се притежава само от един (1), който е богоподобен.
Цифри 2, 1 и 3 (първо и второ число) — силата (2) принадлежи на един (1) — това трябва да се знае (3) от всички. Преклонение, усърдие, усилия (2), управлявани само от един човек (1) — това е истинското знание, към което той се стреми (3).
5-и етап. Раняване и смърт.
Цифри 1 и 9 — скрита сила (1) и обида (9), които се трупат в средите на онези, които се намират близо до вожда, но са принудени да му се подчиняват. Цялата страна е огромна пирамида, където на върха е вождът (после генералният секретар на ЦК на КПСС), а нататък — поредица от взаимно подчинени хора: който е по-високо, управлява началниците, които са по-ниско, но и те управляват другите с по-нисък ранг, а най-долу са тези, заради които е градена тази държава и чието име те носят гордо — работниците и селяните, които нямат никаква власт и свобода, на които е дадено почетното право да се подчиняват на началниците. В тази пирамида „нисшият“ началник очаква „смъртта“ на висшия, за да зае ме неговото място. Точно по същия начин са очаквали смъртта на Ленин онези, които са били едно стъпало по-ниско от него.
Цифри 1 и 0 — лидерът (1) трябва да бъде премахнат (0).
Цифрите 0, 7, 8, 1, 4, 0, 1 — пустият, несвободен (0) свят (7), където хората страдат и търпят (8) тиранията на началниците (1), където човекът (4) е нула (0), ако не е началник
Цифрите 2, 1, 3 (първо и второ число) — всеки проявява енергия (2), за да дойде на власт (1), използвайки всякакви знания (3) или технически похвати (оръжие или други начини за умъртвяване), но това е техническо отстраняване на човека (3), каквото става и с Ленин.
За да може вождът да не умре веднага, рождената му дата бива променена на 22 април 1870, което позволява да се по лучи нова психоматрица на вожда:
22 4 1870 246202
11 | 44 | 7 |
22222 | няма | 8 |
няма | 6 | няма |
При такава психоматрица Ленин получава добро здраве и донорство, което му гарантира няколко години живот след много тежкото раняване. Сега той е безволев (една цифра 1) и бързо забравя (няма цифра 9). Такъв е краят на великия вожд.
Примерът показва, че може да се разглежда не само общата цел, която се изразява от първото и второто число, но и междинните цели на задачата. Колкото до В. И. Ленин, можем да кажем, че основната му житейска задача е била, използвайки енергията (2) и волята си (1), да се стреми към знания (3), към нови открития. Ще се намерят хора, които ще сметнат, че той е изпълнил поставената пред него от Природата задача, защото е написал огромен брой книги и трудове на различни теми. Естествено, в някои от трудовете му има елементи на ново знание, но за зла участ на Владимир Илич той нито за миг не се е съмнявал в правилността на своите изводи, много от които не са носили в себе си истина или дълбок философски или научен смисъл.
Ленин е използвал цифрите си по друг начин: той е създал огромна сила (2), която му е позволила да стане единствен и неоспорим лидер (1), при което всяко изказва не се превръща в откритие, научно творение, истина, само защото е негово. Това много напомня за персонажите от комедията на А. Гайдай „Диамантената ръка“, в която една домоуправителка говори, а до нея седи пияният й заместник и записва всяка нейна дума. Точно така са стояли нещата в нашата страна, когато тя е носила гордото име СССР. Ленин е бил цитиран от всички и навсякъде, дори от математици и физици, от химици и лекари, агрономи и леяри — всички са се позовавали на него, дори това да е било просто нелепо. Причината е в старата армейска шега, която може да се перифразира така: „Точка 1: Ленин винаги е прав. Точка 2: ако не е прав, виж Точка 1“. Отдалечаването от истинската цел и подмяната на тази цел се наказва. За Ленин това е било раняването и преждевременната му смърт.