А. Ф. Александров
Числа и съдби (39) (Ключ към разбиране на миналото, настоящето и бъдещето)

Към текста

Метаданни

Данни

Включено в книгата
Оригинално заглавие
Числа и судьбы — ключ к пониманию прошлого, настоящего и будущего, (Пълни авторски права)
Превод от
, (Пълни авторски права)
Форма
Разни
Жанр
  • Няма
Характеристика
  • Няма
Оценка
4,7 (× 11 гласа)

Информация

Сканиране и разпознаване
sir_Ivanhoe (2008)
Корекция
ira999 (2008)

Издание:

А. Ф. Александров. Числа и съдби: Ключ към разбиране на миналото, настоящето и бъдещето

Руска. Първо издание

Издателство „Гарант-21“

 

Превод от руски: Татяна Кузманова Балова, 2006

Редактор: Лилия Анастасова

Предпечатна подготовка: Тодор Манов

Дизайн на корицата: „ЕЛЗЕВИР“, 2006

Формат 84/108/32. Печатни коли 24

ISBN 10 954–754–078–5

ISBN 13 978–954–754–078–1

 

ИД „Рипол классик“, 2006

История

  1. — Добавяне

ИВАН ПЕТРОВИЧ КУЛИБИН СИ Е „ЗАПОВЯДВАЛ“ ДА ТВОРИ

Иван Петрович Кулибин — самоук майстор и изобретател, е роден на 10 април 1735 година в Нижни Новгород. Нека изчислим допълнителните цифри:

10 4 1735 213 19 10

Да започнем оттам, че второто число е 3, а четвъртото — 10.

Направа на часовник с формата на великденско яйце:

1764–1767 година. Изчисление на допълнителните цифри:

1764–1767 39 12 37 10

Четвъртото число съвпада с аналогичното допълнително число в рождената дата на майстора. Второто число от рождената му дата (3) преминава в ново качество: 3=1 и 2 — това означава, че е проявил воля, положил е много усилия, за да създаде уникалния предмет, който е поднесъл като подарък на Екатерина II.

Поднасяне на часовника на императрицата: 1769 година. Изчисление на допълнителните цифри:

1 769 23 5 21 3

Обърнете внимание, че първо и второ число от рождената дата сега вече заемат трето и четвърто място в датата на поднасяне на дара на Екатерина Велика, което означава, че в дадения момент той е постигнал целта на живота си. В знак на признаване на майсторството му императрицата назначава Иван Петрович за завеждащ механическата работилница на Академията на науките, която е била една от най-големите работилници в Европа.

 

Модел на мост с една арка (дължина на отвора 298 м в

сравнение с 50–60-метровите, използвани по онова време.

Моделът е направен в мащаб 1:10 на 27 декември 1776 година.

Изчисление на допълнителните цифри:

27 12 1776 32 5 37 10

Отново се проявява основата на неговата дейност, която отговаря на четвърто число в рождената му дата (10) и означава: 1 — силна воля, устременост, упоритост; 0 — истина, която той се стреми да открие в изследванията и изобретени ята си.

Нека забележим, че 1776 година е била изпълнена с изобретения, представляващи поврат в техниката на мостостроенето. Конструкциите на Кулибин са били оценени високо от такива световноизвестни математици, каквито са Л. Ойлер и Д. Бернули.

Изчисление на допълнителните цифри:

1776 213 19 10

И четирите допълнителни числа на годината съвпадат с аналогичните в рождената дата на Иван Петрович, следователно при създаването на различни конструкции мостове той е използвал целия си потенциал.

 

Създаване на винтовия асансьор: 1785 година. Изчисление на допълнителните цифри:

1785 213 19 10

И четирите числа напълно съвпадат с аналогичните числа в рождената дата. Можем да си направим извода, че конструкцията на асансьора е незаслужено забравена, тъй като вероятно е била по-безопасна от използваните понастоящем асансьори на принципа на противотежестта.

Създаване на оптическия телеграф и специалната „азбука“ към него: 1794 година. Изчисление на допълнителните цифри:

1794 213 19 10

Отново съвпадение на всички допълнителни числа, което пак говори за пълно разкриване на способностите на учения. „Никой не е пророк в родината си“ — в това човек се убеждава за сетен път, когато разглежда дадения пример, защото създадената от Кулибин „азбука“ от знаци е първообраз на известната „Морзова азбука“, която американският изобретател създава едва през 1840–1844 година, т.е. 50 (!) години след Кулибин.

Дата на смъртта на изобретателя от Нижни Новгород: 30 юни 1818 година. Изчисление на допълнителните цифри:

30 6 1818 27 9 21 3

Второто число (9) в датата на смъртта показва неизбежността й в този ден, тъй като точно тогава първо и второ число от допълнителните цифри на рождената дата заемат трето и четвърто място, което означава окончателно постигане на целите, които самата Природа е поставила пред Иван Петрович Кулибин.

 

Да видим какъв е резултатът от примерите, които разгледахме по-горе.

1. Ако в разглежданата дата и рождената дата на някого съвпадат първо и второ число, при което те запазват местата си, това означава, че на този ден човек може да използва нова база, основа или качество, за да постигне целите си или в този ден може да очаква външно влияние, намеса в основата му, което може да повлияе върху постигането на поставените от човека цели.

Пример: Нека в рождената дата на някого има допълнителни числа равни на 32 5 30 3. Да допуснем, че в някой от дните сме получили следните допълнителни цифри: 32 5 28 10. Както виждате, първо и второ число съвпадат и стоят на местата си, но двете други числа са различни, което означава, че за постигане на целта си, определяна от цифрите 32 5, човек може да използва нова основа, определяна от цифрите 28 10 — да прояви енергия (2) и справедливост, правдивост (8) за постигане на истинско лидерство (10). Трябва да отбележим, че в такъв ден не е допустима никаква раздвоеност, тъй като 10 не позволява двойствени решения или действия.

Да предположим, че допълнителните цифри в друг ден са равни на 32 5 24 6. В този случай трябва да обърнем внимание на отрицателното или негативното влияние на цифрата 6, когато тя заема водещо място (2-о или 4-о число). В подобен ден трябва да се опасяваме от влиянието на странични хора — 2 4 — това е енергия (2) на хора (4), които могат да се опит ват да ни попречат при постигане на целите (6).

2. Ако първо и второ число са в изчислението на разглеждания ден, но заемат трета и четвърта позиция в изчислението, това означава, че в такъв ден сте постигнали определени резултати или цели и самата Природа или Мироздание правят равносметка на вашата дейност. В такъв ден трябва да определите нови или да продължите старите си цели, но

не бива да правите окончателна равносметка на каквато и да било дейност. При окончателна равносметка можете да провокирате „печални последици“, когато резултатът ще е окончателен, т.е. смърт. Не бива да се плашите, но не бива и да предизвиквате съдбата. По-добре е да продължите удоволствието и да се наслаждавате на живота, но вече с нови цели и задачи.

Пример: В рождената дата виждаме предишните допълнителни числа 32 5 30 3, но в новата дата има следният набор от числа: 25 7 32 5. В случая първото и второто число заемат трета и четвърта позиция, което означава завършек на конкретен етап от постигането на целта, означена с цифрите 32 и 5. Първо и второ число: 25 7 показват възможността да се прояви нова активност (2) и логика (5) в изучаването на света (7).

Да предположим, че в поредната дата допълнителните числа са равни на 36 9 32 5, което в значителна степен може да повлияе върху по-нататъшната съдба на човека, ако той реши за себе си, че не е постигнал много неща и евентуално не би могъл повече. В такъв ден може да настъпи смърт, тъй като природата ще приеме факта на пълно опустошаване на целите му, следователно за Света даденият човек е изчерпан напълно. Цифрите 36 9 могат да означават: автомобил (3), който носи смърт (6), и то неизбежна или съдбовна (9). Единственият начин да не ни засегне подобно неприятно „намаляване“ на броя на живите е да удължим своите цели и задачи, които могат да се определят като знание (3), предстояща работа (6) за трупане на нов опит или систематизиране на знания (9).

3. Ако трето и четвърто число в конкретната дата съвпадат с аналогични числа от рождената дата и заемат същите места, това може да означава следното: че си поставяте междинна цел, която ще ви помогне да се приближите до основната или главната цел. Но ако човек не е обременен от стремеж към нещо, може да дойде денят за равносметка по използва не на дадената по рождение основа (трето и четвърто число определят основата). Същевременно не са изключени и негативни последици: болест (24 6 или 42 6) или дори смърт — 40 4 или 19 20, тъй като нулата може да означава опустошаване на тялото (4) или на енергията (2). Не е изключено също в такъв ден да имате среща с човек, способен да повлияе върху постигането на основната цел в отрицателен или положите лен смисъл.

Пример: Да допуснем, че човек има предишни допълнителни цифри в рождената дата, които разгледахме в примерите по-горе — 32 5 30 3. Допълнителните цифри на конкретния ден са равни на 18 9 30 3. Това може да означава, че при запазване на предишната основа или първичните интереси (30 3) трябва да се проявят силна воля (1) и търпимост (8) за правене на междинна равносметка или преглед на вече получения материал или опит (9). Това обаче може да означава, че човек евентуално ще се сблъска с чужда воля (1), целяща шантаж (8) с използване на информация от негово то минало (9).

4. Ако трето и четвърто число присъстват в изчислението на конкретната дата, но заемат първа и втора позиция, това означава, че в такъв ден можете да засилите, да подхраните или да възстановите собствената си основа. Напълно е възможно отново да преосмислите първопричините, които са ви насочили към Пътя в дадената област. В такъв ден обаче е възможно външно въздействие върху вашата основа или върху качествата, които ви позволяват да напредвате към целта. Подобно влияние може да е положително или отрицателно — зависи от човека. Ако основата ви бъде разрушена напълно (на трето и четвърто място могат да се намират цифрите 24 6; 42 6; 336; 369 — всички набори съдържат цифрата 6 като знак за разрушение или уроки), това може да стане причина за пълен отказ от целта или загуба на сили при постигането й. В по-тежкия вариант може да предизвика смърт, ако самата основа е била зададена с наборите от цифри: 20 2; 40 4; 24 6, 42 6; 36 9.

Пример: Нека допълнителните цифри в рождената дата да са равни на 32 5 30 3, а в конкретната дата да има набор от цифрите: 30 3 16 7. В такъв ден трябва да проявим силна воля (1), за да поправим собствените си грешки (6) в разбирането на света (7). Подобно действие ще доведе до обновяване на базата-данни, върху която се опираме в работата си: обновяване на използваните закони, правила, условия, методи и т.н.

Да предположим, че не сме се погрижили за такова обновяване. Тогава може да ни провърви (цифра 7, която е на четвърта позиция) и да срещнем човек, който да ни помогне за въпросното обновяване. В най-лошия случай ще се сблъскаме с негативно въздействие от страна на човек, който използва силата на волята (1) и властта или парите (6), за да управлява света (7). Тогава нашата основа може рязко да се промени или напълно да се разруши, ако не сме готови за самозащита от подобно нападение.

5. Ако всички допълнителни цифри, които са в рождената дата, влизат в изчислението на допълнителните цифри на конкретния ден, но не са по местата си, а са се разместили: първо и второ стоят на трето и четвърто място и обратно, това може да означава, че през същия ден се е случил или може да се случи сериозен срив в напредването ни към целта. Понякога можем да говорим за загуба на целта за целия живот, което да доведе до сериозни болести, неуспехи, сривове или смърт. Най-добре е на този ден още веднъж да осмислим влиянието на предишните си усилия, насочени към целта, и да ги съотнесем с базовите си качества. По-просто казано, трябва да преразгледаме изминатия Път и да оценим доколко пълноценно сме използвали природните си заложби (числата, определящи нашата база или основа).

Пример: В рождената дата има допълнителни цифри 32 5 30 3, а конкретният ден — допълнителни цифри 303325. (Като се започва от 2000 година, подобни варианти могат да се появят, тъй като при изчисляването на трето число могат да се появят отрицателни числа. Но понеже ние отхвърляме знака минус пред числото, напълно е възможно да получим аналогичен случай. Точно такива случаи са възможни и при изчисляването на събития или конкретни хора, които са живели около 1-а или 1000-а година, когато отново е имало отрицателни цифри при изчисляването на трето число.)

Да предположим, че при нас възниква аналогична ситуация. В такъв ден трябва да анализираме всичките си получени знания (3), целия си извървян Път (2 е отсечка от извървения Път) и логическите си изводи (5). Нещо повече, трябва да ги съотнесем към правилата, законите, знанията, върху които сме се опирали при получаването им, а това са цифрите 30 3 (3 — знания, 0 — истина, закон, правило). Ако човек не е използвал качествата си изобщо, т.е. не се е усъвършенствал, не се е стремял към самореализация, в такъв ден може да настъпи равносметка, когато причината и следствието да разменят местата си. Но подобно нещо е възможно само в противоположния свят, а това може да е светът на мъртвите и тогава човек ще умре. Не бива да се плашите. Ако старателно сте напредвали по своя Път и такъв ден не се очертава, нищо няма да ви се случи, тъй като вие се самоусъвършенствате и Природата няма да допусне да спрете, камо ли да умрете.

6. И четирите допълнителни числа от рождената дата напълно съвпадат с аналогичните числа в конкретната дата и всички те заемат своите места. Такъв ден може да означава завършек на пътя или постигане на конкретната цел. Желателно е да не се спираме на постигнатото, а да си определим нови задачи и ориентири, като се базираме на обновената основа. Ако човек е задоволен от постигнатото дотолкова, че няма какво повече да желае, тогава може да настъпи смърт, тъй като за Света и Природата той става безинтересен и ще бъде заменен от друг изпълнител на нови цели, но със същите заложби.

Пример: Да допуснем, че рожденият и конкретният ден имат еднакви набори от допълнителни числа 32 5 30 3. Това може да означава, че човек е постигнал конкретната цел, напълно се е реализирал, но тогава трябва да поеме нови ангажименти и да се захване с други проблеми, които е способен да реши, като използва качествата си. А ако в такъв ден му е още рано да говори за равносметка, но се опитва да напредва към набелязаната цел, най-вероятно неочаквано ще напредне, като открие необходимите му опора и сили — Природата ще му помогне да продължи по своя Път. Ако обаче човек живее безгрижно и безцелно, ако не се обременява с цели и задачи, които да изпълнява според възможностите си, в такъв ден той може да умре или да се разболее тежко.

Накрая можем да кажем следното.

Ако човек напредва по Пътя на самоусъвършенстването и опознаването на Природата, Света, Мирозданието, Вселената, няма защо да се страхува от нито един от изброените случаи, тъй като е в творческо търсене и целият Свят ще му помага.

Ако обаче се занимава само със задоволяване на потребностите на собственото си тяло, ако го вълнува само подобряването на условията на собствения му живот, той става подобен на „звяра“, който се занимава само с естествените си потребности, без да насочва силите си към опознаване на околния Свят. Такъв човек губи правото да носи името човек, не е интересен и не е нужен на Природата. Точно за такива хора всички изброени случаи представляват реална заплаха за живота и здравето им.

Достатъчно е да разберем всичко това и да си поставим поне някакви скромни и лесни цели за изучаване на околния Свят. Обърнете внимание на странното обстоятелство, че в изпреварващата цял свят Япония хората активно търсят хармонията и красотата в Природата, разглеждат цъфналите дървета или опадалите листа. И най-малкият интерес към търсене на красотата в околната природа ни помага да избегнем негативните „проверки“ от страна на Мирозданието.