Метаданни
Данни
- Включено в книгата
- Оригинално заглавие
- The Einstein Factor: A Proven New Method for Increasing Your Intelligence, 1996 (Пълни авторски права)
- Превод от английски
- Корнелия Великова-Дарева, 2001 (Пълни авторски права)
- Форма
- Научнопопулярен текст
- Жанр
- Характеристика
-
- Няма
- Оценка
- 4,1 (× 14 гласа)
- Вашата оценка:
Информация
- Разпознаване, корекция и форматиране
- pechkov (2013)
- Източник
- novaset.net
Win Wenger and Richard Poe, 1996
THE EINSTEIN FACTOR: a proven new method for increasing your intelligence
Prima Publishing, USA
Корнелия Стефанова Величкова-Дарева, превод
Любомир Бориславов Пенов, художник
София, 2001
СИЕЛА — СОФТ ЕНД ПАБЛИШИНГ
ISBN: 954-649-365-1
Д-р Уин Уенджър
Ричард По
Факторът Айнщайн
Американска
Първо издание
Редактор: Анжела Кьосева
Предпечатна подготовка: Иво Петров
Технически редактор: Божидар Методиев
Формат 60/90/16; Печатни коли 24
СИЕЛА
СОФТ ЕНД ПАБЛИШИНГ
1463 София, бул. Патриарх Евтимий № 80А
тел./факс: 54 10 30; 954 93 97; 951 63 76
www.ciela.net
$source: http://www.novaset.net
Издание:
Уин Уенджър, Ричард По. Факторът Айнщайн
ИК „Сиела“, София, 2001
ISBN: 954-649-365-1
История
- — Добавяне
Безкрайно приключение
„Глава назаем“ е вероятно най-мощната и най-ефективната от всички описани в тази книга техники. Веднъж щом усвоите основните правила за прилагането й, ще останете удивени от невероятните резултати, които ще постигнете благодарение на нея.
Помните ли неочаквания гений на бейзбола от Първа глава? Момчето откри своя принцип на успеха чрез техниката „Глава назаем“, представяйки си че то самото е един или друг от своите бейзболни кумири. Във всеки от вас се крият неподозирани сили, таланти и възможности, за чието съществуване никога не сте и подозирали. Те само чакат да им дадете лице, глас и идентичност, така че да могат да общуват с вас и да ви „влеят“ своята мъдрост.
Вероятно е показателно това, че най-забележителни резултати се постигат, когато тази техника бива използвана съобразно нейното най-древно и оригинално предназначение — за възприемане на идентичността на различни живи същества от дивата природа. По време на наш семинар един от участниците стана пчела и започна мислено да бръмчи и да лети насам-натам. Докато описваше изживяванията си, пролича, че в ума му веднага се е появил образът на улука в най-отдалечената част на покрива на съседна сграда, а сврян под него — кошер диви пчели. В битността си на пчела този човек се виждаше как устремно лети и наближава кошера. Можете да си представите какво огромно любопитство ни обзе, докато слушахме картинните му описания. На часа всички зарязахме заниманията си и се юрнахме към сградата, която ни беше описал. И буквално зяпнахме от изумление, когато съзряхме високо горе кошера, точно там, където ни го беше описал, а край него се рееше рояк диви пчели. Никой от нас не го беше забелязвал преди — поне не и на съзнателно ниво. Участници в други семинари също имаха подобни невероятни изживявания, след като вземаха назаем главите на различни същества от дивата природа — делфини и дори скариди.
Онези читатели, които са склонни да мислят по-практично, вероятно ще се запитат каква е ползата от подобни изследователски експерименти. Ползата е в това, че когато се научим да вземаме назаем главите на други живи същества — така, както са го правели всепризнатите „магьосници“ на древността, друидите, — пред нас се разкрива един безкраен свят на приключения. Съвременната наука едва сега започва да проучва невероятната дисоциативна способност на човешкия ум. Но можем с увереност да твърдим, че това древно умение има и за нас същата могъща сила, каквато е имало и за предците ни от каменната ера, а потенциалът му тепърва ще се разгръща.