Читателски коментари

Мания от Сюзън Луис

vesi_libra (25 август 2013 в 16:08), оценка: 6 от 6

Една от любимите ми книги. Прочетох я на един дъх, а за сън и не помислих преди да стигна до края.

Много време ми отне после да я намеря по пазарите, за да я добавя сред колекцията ми любими книги на рафта. Радвам се, че вече я има и тук!

Братче и сестрица от Ран Босилек

Юлиян Станимиров Цонев (25 август 2013 в 15:42)

Много го харесвам

Ловецът на хвърчила от Халед Хосейни

Vrabche_Sofia (25 август 2013 в 14:17)

Подходих скептично към романа, а за два дни го изчетох на един дъх! Невероятна история! Истинска, земна, реална… докосна дълбоки чувства в мен! Седнах и изгледах филма веднага след това, но книгата те зарежда с много по-дълбоки емоции. Човек се чувства променен след прочита, някак си по-земен, по-състрадателен… по-различен!

Мусон от Уилбър Смит


Ох, извинявам се за правописните грешки, но забравих да погледна текста, преди да го постна, а българските буквички на клавиатурата вече са бая изтрити.

Мусон от Уилбър Смит


Поредицата е страхотна. Чела съм ги отдавна, и сега с удоволствие бих ги прочела отново тук, защото вече не съм в България и „Читанка“ е есинствения ми достъп до книги на български. Предвалрително благодаря за труда! Успех!

100-те най-влиятелни личности в историята на човечеството от Майкъл Харт


Много глупава ми се вижда идеята за подобна класация. Особено при размити критерии, а те няма как да са други. За мен е много странно например Октавиан Август да е на 18 място. Погледнете какво пише в календара и помислете защо името му ни среща от всякъде след две хилядолетия? Но това е мое мнение. Някой биолог ще пита къде е Дарвин примерно и т. н. Много инфантилно четиво.

100-те най-влиятелни личности в историята на човечеството от Майкъл Харт

ГТ (24 август 2013 в 19:08)

аристотел пък 13-ти — а зад него стои колектив и не може да се приемат достиженията му за лични (физически невъзможно е да напише толкова много)

100-те най-влиятелни личности в историята на човечеството от Майкъл Харт

ГТ (24 август 2013 в 18:59)

а аменхотеп4(ехнатон) липсва навсякъде — от него тръгва монотеизма, моисей е негов последовател и е продължил делото му с юдаизма, павел доразвива с християнството, а мохамед с исляма.

100-те най-влиятелни личности в историята на човечеството от Майкъл Харт

ГТ (24 август 2013 в 18:47)

книгата е с грешно заглавие — вместо влиятелни трябва да е популярни. Иначе маркс и фройд трябваше да са в десятката

Билкова отвара и рог от еднорог от Хедер Меспи

Ester (24 август 2013 в 18:04)

Много хубава поредица, чакам третата книга с нетърпение и малко тъга, защото се очаква да е последна :) но не и последна книга на авторката надявам се :)

Баща по желание от Барбара Делински

lin_dulce (24 август 2013 в 11:10), оценка: 5 от 6

Резюмето не съвпада с книгата!

Избор на богове от Клифърд Саймък


Благодаря за сигнала, грешката е поправена.

Алчност от Хорхе Букай

bachmann (24 август 2013 в 05:54)

Ръждата е съединение на елементите желязо и кислород.

Следователно златото не може да ръждяса.

НО монетите могат да са от сплав на злато с друг метал — мед най-вероятно. А медта може да образува патина — подобно на ръждата. Тогава става този зеленикав цвят.

10⁻⁹ от Николай Теллалов

Pepola (24 август 2013 в 00:12), оценка: 4 от 6

Скучничка ми беше тази книга. Отегчава ме този подход на автора постоянно да поставя героите си в ситуации на диалог с някой, който им „отваря очите“ или им изнася лекции на философско-историческо-социални теми. Имам предвид не само този, но и романите от драконовата поредица.

Операция „Хаос“ от Пол Андерсън


Имало продължение писано през 1999 „Операция Луна“

http://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Luna

Сънувам твоите нощи от Сандра Браун

Марина (23 август 2013 в 21:41)

Последната книга на Сандра Браун, която прочетох. И не съм изненадана, че и тя ми хареса. Обожавам авторката и книгите й, този съспенс между героите…

Българската история в най-нова България от Ганчо Ценов

виталиан (23 август 2013 в 18:45)

Като те гледам май и ти нямаш „собствена писмена форма“. Повтаряш папагалски „истини“, които в 5-ти клас четяхме в учебници от 70-те. Вече и в университетите не пишат толкова фанатичнио чернобели скалъпени теории. Съвременните „светила“, наследниците на Иречек, Златарски и компания срамежливо и индиректно потвърждават точно обратното — че гръцките полиси възникват и са повлияни от пелазгийската тракийска цивилизация, много по-стародавна от данайските пирати.

Ето виж да научиш нещо, пък може и да се позабавляваш.

Турците, както казваш, са генетични малоазийци — т.е. завареното население по правило оцелява физически и асимилира завоевателя. Или приема името му. Е, същия сценарий в балканската му антична версия не го ли съзираш?

Мисли. И чети по-иновативно. Преди малко даваха филм за „гораните“ — първите бунтари и дисиденти. И за пореден път се убедих, че от комунизма по-голяма напаст НЯМА, а последствията от гадната им методика се отразяват и до днес във всички слоеве и аспекти на обществото ни. Дали и историографията ни не е била повлияна, направо копи-пейст от съветските им „евразийски“ теории? Кво мислиш, а?

Алчност от Хорхе Букай

acutebujo (23 август 2013 в 18:20), оценка: 6 от 6

Добра творба, но имам една грешка, поправете ме, ако не е така. В произведението пише, че е намерил ръждясали златни монети, но аз знам, че златото не ръждясва и се чуда дали аз грешно знам или в творбата на великия майстор Хорхе Букай има грешка.

Световната конспирация от Никола М. Николов

acutebujo (23 август 2013 в 18:12), оценка: 5 от 6

Когато я четох много ми хареса. Накара ме да прогледна. Сега като я чета ми изглежда нищо особено, но все пак е добро четиво, което трябва да се прочете в ранна възраст, е, не много ранна иначе няма да го разбереш, и не трябва да се спира с тази книга, а да се чете още, иначе има вероятност да останеш с погрешна преценка за релност.

Избор на богове от Клифърд Саймък


,,Избор на богове" е излязло през 1972г., а не през 1987г. Вие го правите по-късно написано от последното произведение на Саймък ,,Магистрала на вечността", което е излязло през 1986г.

Иначе за творбата мога да кажа, че е добра, защото Саймък си е Саймък — всичко е хубаво.