Магическо докосване от Стела Камерън
Ще има ли и други книги на авторката. Харесва ми разнообразието във времето за което пише,а също и стила и. Приятно съм изненадана.
Деветте принца на Амбър от Роджър Зелазни
Напълно съм съгласна, Elentari! Всеки си има право на мнение, а дали е обосновано или не, дали се поддържа с факти или само с хейтърски нагласи, говори само и единствено за компетентността на читателката!
Признавам правото на всеки да сподели мнението си, но адски ме дразнят категорични мнения в стила на това петино, което се обсъжда тук. Едно "съжалявам, но това не е моето четиво/моята книга/поредица/моят автор и т.н. " щеше да е достатъчно, но не!
Останала съм с впечатление, че колкото по-малко дадени читатели разбират за какво иде реч, колкото по-некултивиран е читателският им вкус, толкова са по-склонни да изказват категорични, окончателни мнения, което е тъжно.
За Зелазни: любим мой автор и не само заради „Хрониките на Амбър“.
Аз лично предпочитам да се наслаждавам пряко на литературната творба, без да мисля за анализи, характеристики на герои и прочее. Достатъчно ми е, че го правя с учебната литература. Ако възрастта тук има значение ще кажа, че съм на 18. Книгата ме увлече и я прочетох на един дъх. Не смятам, че това, че не съм преценила правилно стила или сюжета е голяма загуба в сравнение с удоволствието, което ми достави четивото. Колкото до критикарката Петя…нейн си проблем ако не може да се отдава на насладата от четенето.
Висок, тъмен и опасен от Хедър Греъм
На мен ми се видя доста слаба тази книга. С тези многоточия… С тези непрекъснати усещания за следене в градината… а и неточностите — Роуън си мисли за Марни и как са прекарали една нощ в откровения, после пък казва на Сам, че е спал с нея. Лора уж не харесва Роуън, после изведнъж му е приятелка… абе не ме грабна изобщо.
Шейх от Кони Мейсън
За мен секса и съблазняваниците бяха твърдеееее много.
Последното стъпало от Стивън Кинг
Харесвам Стивън Кинг много…но това не струва!
Честни илюзии от Нора Робъртс
Съгласна съм с вас. Коментарите са от -А до Я. Аз лично я харесвам, мъглявите и мистичните романи, писанията за магьосници -просто има чувство за хумор, задължителните секс сцени претупва. Това е тъжна история, май Джейн Ан Кренц обясни, че 1 роман, който се води за любовен, трябва да има определен брой секс.Майсторките на писанието пробутват малко секс, но ценността на книгите е във фантазията и заряда.
Картината от Нора Робъртс
Много се извинявам за неясното мрънкане — филмът е за любеща дъщеря на любещ баща -художник и фалшификатор. Та цялата интрига е, че ченгето, сътрудникът на на Интерпол или на каквото и да, е объркан и ухажва девойката.и се влюбва. Именно, като чета книгата и преди няколко дена гледах филма -просто ме халосаха съвпаденията.
Джейн Еър от Шарлот Бронте
Мисля, че при разразилата се дискусия, следва да се напомнят някои основни правила — при корекция на книги се спазва правописа към момента на издаване на книгата, нищо че към днешна дата не е актуален. Правят се минимум промени спрямо издадения текст — тук вече коректора има известа свобода. Апропо, „Джейн Еър“ е минала допълнителна корекция и чака в Ателието за добавяне.
Преди много години гледах филм с Питър О Тул и Одри Хепбърн -Обир в музея. Някъде 60-те години на миналия век. По същото време се появи Черното лале с Ален Делон. Пубертячките сато мен се захласваха, двамата герои са със сини очи и т.н. Аз се влюбих в Питър О Тул. Гледах го доста по-късно в Паследния император. Искам да отбележа, че съм съвсем малко по-млада от Нора Робъртс, та тя вероятно е писала по филма. Много я харесвам, но точно тази книга е толкова чаровна, независимо че инспирацията е (вероятно) от книгата.Възхищавам се от жените, които гонят 70-те пишат свежо, с чувство за хумор и забавно и завличащо.
„…..а вместо това не хванете да актуализирате текста и да го приведете в приятен за четене вид. Много енергия, но в грешна посока.“
Много сте права за енергията и посоката. Защото, вместо да се оплаквате колко нескопосано е направена книгата и да апострофирате всеки, който се опита да Ви каже, че претенциите Ви в някаква степен са безпочвени, можехте да впрегнете цялата си тази енергия в редактирането и актуализирането на текста. Предполагам, че екипът щеше да Ви е много благодарен за това, че сте им помогнали.
А и както е написал Багатур Ганьо, добре би било да дадете поне по няколко примера за допуснатите според Вас грешки.
Господин Автомобил и загадките на Фромборк от Збигнев Ненацки
Радвам се, че попаднах на тази книга. Майсторски написана. 6!
Лошо момче от Оливия Голдсмит
Много сладка, чела съм я преди години, сега повторих с удоволствие.
Уважаема госпожице,
При липсата на примери твърденията ви за грешки са безоснователни. Цитирайте поне по три примера от романа за грешки при членуването и в пунктуацията и тогава вече ще има база за дискусия.
Добре, грешката е вярна за думата „потискам“. За пълен член и запетаите какво можете да извадите като опавдание, защото само за думата ми обяснихте?:) И пак казвам, че не зная кой е превел текста, просто написаното е дразнещо, непроверено или там както му казвате. Не зная причините. Тъпото е, че следите стриктно всеки коментар и отговаряте, а вместо това не хванете да актуализирате текста и да го приведете в приятен за четене вид… Много енергия, но в грешна посока.
Ловецът от Крис Картър
Страхотен разказ. Историята е интересна. Благодаря Ви за превода. Дано скоро ни зарадвате с нещо подобно.
Лорд Безупречност от Лорета Чейс
Приятна,романтична историйка,поднесена леко и с типичния английски, не пряк хумор.Хубавото е, че е част от серия,лошото, че от 2013 г.няма кой да качи останалите книги.Писателката ме заинтригува,но в „Читанка“ няма и биография.
Даркнес от Лорън Донър
Хареса ми, обичам истории за видовете, особено когато има драма освен многото секс!
Хамелеонът се завръща от Крис Картър
Първият роман който чета от автора,
страхотен е дно и друготе с толкова увлекателни и вълнуващи.
Читателски коментари