Читателски коментари

Христос в Индия от Холгер Керстен


Ако един човек може да мисли, няма институция, която да му попречи. Ще се радвам ако някой успее да ми посочи век, в който да не е бил масов някакъв вид фанатизъм.

Христос в Индия от Холгер Керстен

evZENy (22 април 2014 в 01:34)

Една от любимите ми книги. Доказваща различния начин на виждането на света — разумният човек е готов да промени мнението си пред фактите. Неразумният — да настоява над очевидната глупост за която няма доказателства. Само 20-тина години от как църквата призна, че Земята не е плоска и не е центъра на Вселената. За какво уважение може да става дума в една институция, причинила най-голямото престъпление в историята на човек — лишаването му от способността да мисли? Страх ме е, като гледам как в XXI век разумът губи все по-вече пред фанатизма. Горко ни.

Наръчник за добри обноски от Лиляна Анастасова

:D (21 април 2014 в 22:28)

Интересно и в последно време все по-необходимо четиво.

Проклятието от Стивън Кинг

Osiana (21 април 2014 в 22:03), оценка: 5 от 6

Филма по книгата на мен много ми хареса, а и самата книга. Супер е!

Валиант от Лорън Донър

мaрaя (21 април 2014 в 21:14)

господ дa поживи този който я е превел :)обичaм те човече ;)

Гордост и предразсъдъци от Джейн Остин

Валентина (21 април 2014 в 13:36)

Страхотна книга :-)

Излъжи ме нежно от Аманда Куик

Марина_Г (21 април 2014 в 09:48), оценка: 5 от 6

Давам 5 на книгата, защото по принцип не харесвам много историческите любовни романи. Но пък сюжета наистина е добър и интригуващ.

Гордост и предразсъдъци от Джейн Остин

Диана (21 април 2014 в 00:39)

На 100 % това е и моето мнение.

Скитница от Стефани Майър

donut_lover (20 април 2014 в 16:00)

Чудесна, прекрасна книга определено си заслужава!

Наръчник за добри обноски от Лиляна Анастасова

Неандерталец (20 април 2014 в 11:10)

В духа на последният коментар, бих споделил ЧЕ НЕМА ДА Е ЗЛЕ В УЧИЛИЩЕ ДА НИ БИЯТ ГЛАВИТЕ С ТАКИВА ЧЕТИВА ЗА ДА ВЛЕЗНЕ ПОВЕЧЕ ОТ 50-ТЕ ПРИРОДНИ %. Благодаря за създаването и разпространението на това четиво на авторката и всички други помогнали за осъществяването и. Определено ще ми е от полза да задържа в себе си стимула за едно адекватно поведение в неадекватната ни среда на живот.

Адора от Бъртрис Смол

Теди (20 април 2014 в 11:04)

Като цяло книгата е хубава, наистина исторически не е достоверна и с някои сцени авторката е попрекалила. Големите патриоти не е нужно да я четат и лично да се засягат, защото по отношение на Българи повечето неща са си така. България и Византия през 14 век наистина са били в упадък и нищо няма да ви стане да си го признаете…В крайна сметка ако сме били толкова сини и велики, както по времето на Симеон, е нямало да ни поробят за 5 века. Да, книгата не е шедьовър, ама чак пак толкова негативни коментари….

Алхимикът от Паулу Коелю

минувач (20 април 2014 в 03:06)

Реших и аз да видя най-сетне що е то Паулу Коелю. Книгата е банална, но не бих казал дразнеща. Леко, позитивно четиво с приключенски аспект и шепа сентенции за живота с някои от които съм съгласен, и които ми беше приятно да прочета в систематизиеан вид. Дразнещото за мен са псевдо интелектуалците превъзнасящи творбите на този автор.

Амазония от Джеймс Ролинс

Людмил (20 април 2014 в 01:20)

Вълнуваща история. Браво!

Похищението на Европа от Александър Белов


Първите 4 книги,които са екранизирани се четат на един дъх, но после нещата се размиват страшно…имам чуството, че продължението е написано от друг автор. Някой знае ли нещо за автора…все едно е някаква мистерия :))

Кралството на мечтите от Джудит Макнот

Криска (19 април 2014 в 12:57)

Започнах да я чета заради положителните коментари, но нещо не ми харесва. Много елементарен сюжет има, дори ми напомня на една от поредицата Викинг на Джоана Линдзи. Не, че е същата, но и там героинята беше пленница на главния герой, който беше враг на баща й, щяха да воюват и т.н.

Изгубеният херцог Уиндъм от Джулия Куин

Криска (19 април 2014 в 12:43)

Едва я прочетох, не, че е лоша, но е много досадно да четеш една и съща история два пъти. Говоря за „Г-н Кавендиш, предполагам“. Нея прочетох първо и много ми хареса,за това реших да прочета и „Изгубеният херцог Уиндъм“, но това е същата история, макар и представена от гледната точка на други герои, дори диалозите са еднакви. Мен ако питате прочетета само едната от двете.

Хроника на една предизвестена смърт от Габриел Гарсия Маркес


Във филма със сигурност участваше синът — Антъни Делон, а не бащата — Ален Делон.

Време да се живее и време да се мре от Ерих Мария Ремарк

нт (19 април 2014 в 00:52), оценка: 4 от 6

Време да се живее и време да се мре е подобна по усещане на На западния фронт, но действието се развива към края на Втората световна война.

Ремарк е един от любимите ми автори; може би с годините бавно се превръща в най-любимия.

Наскоро за пръв път прочетох Сенки в рая. Надмина всичките ми очаквания.

През няколко години препрочитам Триумфалната арка, Живот на заем, Трима другари. Понякога дори Черният обелиск.

Време да се живее и време да се мре е майсторски написана без съмнение. Но също както и На западния фронт и Обратният път не бих чел отново и отново. Не защото е тежка. Просто много от това, което обичам у Ремарк, това което винаги ме връща към другите му романи, тук липсва.

По моя преценка една от по-слабите книги на автора.

Похитителят на мълнии от Рик Риърдън

regina mortem (18 април 2014 в 23:57), оценка: 6 от 6

Много е лека и забавна. И понеже сина на автора, Хейли е бил с дислексия до колкото знам имам чувството че книгите на Рик Риърдън са направени така че да привлекат деца с такива проблеми към четенето. И мисля така защото аз съм човек който се бореше с дислексията и това беше една от първите книги който прочетох и тя ме накара да заобичам четенето!

Хроника на една предизвестена смърт от Габриел Гарсия Маркес

Вили (18 април 2014 в 23:11)

Любопитно, защото нищо не помня от сюжета на филма. Предполагам, че в горе споменатите коментари, става въпрос за Ален Делон, а не за Антъни Делон. :)