Метаданни
Данни
- Включено в книгата
- Година
- ???? (Пълни авторски права)
- Форма
- Документалистика
- Жанр
-
- Няма
- Характеристика
-
- Няма
- Оценка
- 1,1 (× 32 гласа)
- Вашата оценка:
Информация
- Сканиране и корекция
- андре15 (2021)
Издание:
Автор: д-р Е. Антонов
Заглавие: „Тяхната борба“
Издател: Лаков Прес
Град на издателя: София
Година на издаване: 1999
Редактор: Васил Лаков
Коректор: Стефан Стефанов
ISBN: 984-483-029-4
Адрес в Библиоман: https://biblioman.chitanka.info/books/15817
История
- — Добавяне
III част
Историята на народа, „който се бори с Бога“
„Не може да има никакво разрешение на световните проблеми без неутрализирането на евреите и на тяхната религия.“
„Влиянието на евреите се отразява много разрушително в Европа.“
„Ние евреите сме унищожители, и ще останем такива. Ние винаги ще разрушаване, защото се нуждаем от един наш свят.“
„Ние [евреите] сме носители на раздори и смут във вашия… живот. Кой знае каква велика и славна щеше да бъде вашата съдба, ако ви бяхме оставили сами, на спокойствие.“
Раздел I
Патриарсите на нацията и царете на I-вия Израел
„И така, тримата патриарси (праотци) Авраам, Ицхак и Яаков се заселват в Кнаанската (Ханаанската) земя. На Яаков еврейският народ дължи своето ново име… Яаков срещнал един непознат… Той му дал името Исраел (Израил), ще рече, «който се бори с Бога».
Затова потомците на Яков се наричат синове на Исраел (Бней Исраел).“[1] [Шалом, с. 10]
Глава 1
Главорезите Са-газ
„В Палестина, както и в Сирия е имало и население от друг вид, свързано със скитащите племена в пустинята… съхранили първобитно-общинния строй… Тези хора, които в писмените източници се наричат хапиру, или по шумерски са-газ (което значи режещите жили, или главорезите)… са били предците на бъдещите евреи.“
Преди 42 хиляди години, най-неочаквано в Южна Европа, или по-точно в районите около Средиземно, Черно и Каспийско море се появява човека — homo sapiens или кроманьонеца. Носител на нови генетични заложби, той започва да говори, да рисува, да прави статуетки и да изпълнява религиозни ритуали. Преди 7–8 хиляди години в изброените райони предците на съвременните европейци създават първите земеделски култури, строят селища и даже укрепени градове.
Древните семити се появяват в района на днешна Сахара. Те са говорели на семитско-хамидски език, от който по-късно се образуват еврейският (иврит), арабския, берберския, чадския, етиопския и много други.
Тези номади навлизат масово в района на южното Средиземноморие и заселват Египет. Преди 5 хиляди години същите проникват в Арабския полуостров и използвайки го за база, завладяват териториите на Сирия, Финикия, Палестина и навлизат във Вавилония (Ирак).
Тук войните с местното шумерско население, създало една от големите цивилизации на древността и открили първата йероглифна писменост, продължават над 1000 години, като се водят с променлив успех.
На огромната територия на Северна Африка и Близкия Изток местното население е частично избито, но в по-голямата си част е асимилирано, както става в Египет, Палестина, Сирия, Ирак и др. В тези земи се съхранява земеделието, постепенно се възстановяват градовете и се създават много нови специфични култури.
Но някои семитски племена остават на ниска степен на развитие и продължават да живеят изключително от войни, грабежи и лов. Скитници без постоянни местообиталища, те непрекъснато навлизат и плячкосват земите на цивилизованите семити и шумери, които ги наричат са-газ, или главорезите.
Съставна част от племената са-газ са и хибуру (хипуру) или евреите, за чиито набези, жестокости и разрушения в Ханаан (Палестина) се споменава за пръв път в египетски надпис от времето на царувалия преди 3400 г. фараон Ехнатон[2].