Дългото сбогуване от Реймънд Чандлър
Чувството за хумор, тънко и леко презрително, силно ме впечатли. Сюжетната линия е гъвкава и за разлика от при повечето криминални романи, не ми се дощя да претупам средата на книгата.Четенето беше удоволствие. Свалям шапка на Реймънд Чандлър.
1984 от Джордж Оруел
То да е само „вишото“, с мед да го помажеш… Ама какво следва по-нататък в тази преумнейша логорея на гордия „Аз“:
„ниши“ (вм. „нисши“);
„най големия“;
„ерархията“;
„претарпим“;
„емоцийте“;
„можеби“;
„образувание“ (вм. образование");
„себеси“.
Блестящата пунктуация при тоталната липса на запетаи в това обилие на сложно съчинително изброяване дори няма да я коментираме.
Такова е „вишото образувание“ на челяка — същински карцином на тържествуващото безграмотие — попрочело някоя псевдонаучна книжица и вече, въобразил си, че е мисионер на „новата вера“, раздава акъл из мрежата.
Аман от неграмотни комплексари!
Ебре-дебре, дървен философе! Мъдриш-къдриш едни витиевати за „три виши“ свята, че и за „виша“ триада…
Де си карал ВИШО, бре, мислителю? В Пернишкия университет ли, или във Факултето?
на 18 коментар споменават матрицата.В действителност живеем в четири ниши материални свята и три виши с три вида материи.Материя Мая и материя Матрикс са в нишата четириада а в вишата триада материя Луцида.Всеки един от нас пребивава с три тела Огнено Ефирно и Плътно най големия проблем е всеки един от нас трябва да извърви и претърпи еволюция по пътя на ерархията на светлината.Но плана на Логос в който пребиваваме е всички заедно да претарпим еволюцията но за голямо съжаление чувствата и емоцийте не сме се научили да ги контролираме.Ерик Артър Блеър под псевдонима Джордж Оруел можеби иска да загатне или хората да се осъзнаят за грешките на социалната система и то не само в България но и в останалите държави в света.Всеки един от нас уязвим било то богат или беден от финансова гледна точка.Но да не забравяме в този свят всеки един от на идва по един и същи начин и си отиваме по един и същи начин без значение от каква раса е пол етнос образувание цвят на кожа богат или беден.Формулата да поправим грешките си може би е написана между редовете а може би и в самите редове но какво можем да коментираме за Оруел ка на първо място ще добавя че не познаваме самите себеси.Докато има хора на този свят да се радват на нещастието на другите ще е….
Тайната от Джули Гарууд
Книгата е страхотна. Коментарите тук ме накараха да я прочета, защото по принцип не харесвам любовни романи. Мисля да прочета и други неща на авторката.
Скъпи сънародници само да отбележа за автора Джордж Оруел е псевдоним.Истинското име на автора е Ерик Артър Блеър не е от голямо значение но е хубаво след прочитането на цялата информация човек да знае поне нещо за автора роден 1901 починал 1950 а романа 1984 е издаден през 1948 анализирай (
Аз, вещицата от Дебора Харкнес
Почитател съм на фентъзито и фантастиката, затова се излъгах да си купя двете части наведнъж. Очаквах нещо от типа на „Хари Потър“, „Патрулите“ на Лукяненко или „Тайният град“ на Вадим Панов. И бях безкрайно разочарован, когато прочетох първите стотина страници, прегледах по диагонал останалите и установих, че съм дал над 35 лева за литературния еквивалент на чалгата в музиката и латино-сапунките в киното — елементарен, отвратителен розов роман, поръсен за маскировка с малко вампири и вещици и предназначен да доведе до подмокряне недоклатените домакини в постменструална възраст :((( Утешава ме единствено мисълта, че едва ли някой от познатите ми ползва тази зима по-скъпо средство за разпалване на камината :)
Кроватова България от Ганчо Ценов
Неграмотник, я се върни в начален курс и се научи да ползваш родния си език, патриотино. Чел-недочел две-три псевдонаучни матр’ялчета и вече раздава акъл…
Аман от недоучили комплексарчета!
Линк към сайта на бившия царски депутат, спонсориран от неоосманистите…. моля ти се. Имай ни за по-разумни
Ценов е професор в берлинския университет
Ценов е българина, прекарал най-дълго време във Ватиканските архиви
Другото са спекулации и лъжи
Книгите на Ценов са най-добре аргументираните по темата за произхода на българския народ.
Освен че предлага логична и стройна теория, Ценов в по-обемните си трудове дава и всички източници в оригнал за да може всеки сам да си направи изводите.
Така че внушенията че манипулирал източниците са нонсенс — той ги дава в ОРИГИНАЛ
Валиант от Лорън Донър
Страхотна книга!Благодарности на екипа, който я е превел!
Книгата е много интересна, макар че аз не чета по-принцип такава литература. По едно време малко се отегчих от описанието на старини мебели и отлежало вино. Но „магията“ е вдъхновяваща. Само едно нещо ми се стори крайно нелогично, страшният стар вампир (който все закриляше главната героиня …. абе направо се държи с нея като с полу инвалид) себе си не успя да защити от една вампирка. Иначе книгата си заслужава времето, въпреки илюзията е много образователна. Историческите факти са коректни, даже се учудих, че „лазарет“ идва от Ордена на Свети Лазар, който и до днес е активен.
Прокоповите хуни и Теофановите българи от Ганчо Ценов
Първият пробив на истината в историята на основаване на България
Тук Ганчо Ценов разбива лъжата за татарско-монголския произход на българите, като доказва че българите част от хуните
След тази публикация тихомълком повечето казионни историци си промениха позициите, плагиатствайки безсрамно от Ценов.
Улица „Консервна“ от Джон Стайнбек
Неуместно е, мисля, да се сравняват творбите. И нужно ли е? Всяка си има характер, настроение и послание.
Тетрадката от Никълъс Спаркс
страхотен роман.
Симптоми на страстта от Елизабет Неф Уокър
Хареса ми и сюжетът, а също и стилът на романа, което вероятно се дължи и на добрия превод. Четох я с удоволствие. Жалко, че няма други книги от същата авторка.
Любов и грях от Аманда Куик
Хубава история и добре написана. Не съжалявам за отделеното й време.
Мъжът на петдесет от Таньо Клисуров
Чудесен текст,чудесна песен и много вярно с реалността.
Гората от Харлан Коубън
Хубава книга, чете се лесно и приятно.И финалът ми хареса.
Сладка лятна буря от Еми Елизабет Сандерс
Книгата много ми хареса , имаше много забавни моменти в нея .
Читателски коментари