Цар Плъх от Джеймс Клавел
Една от най-хубавите книги които съм чела. П.репоръчвам я на всеки
Ангел на греха от Джоана Линдзи
Много добра!
Да убиеш присмехулник от Харпър Ли
Няколко думи в защита на тази книга. Тя не е загубила значимостта си в американската литература. Аз виждам две причини за разочарованието на българския читател при прочитането ѝ. Едната е донякъде загубената елегантност и непосредственост на изказа, характерни за оригиналната книга, в следствие на превода от английски. Все едно някой английскоговорящ читател да чете Елин Пелин или Йовков на английски и да очаква, че ще оцени напълно характерните за епохата стилове, използвани от авторите. Другата причина е дистанцирането на българския читател от проблематиката и атмосферата на южните щати, които е много са удачно и умело пресъздадени в книгата. Ако трябва пак да използвам аналогия, бих я сравнил с чужденец, четящ „Немили-недраги“ на английски. Съгласете се, че ще му липсва съпричастност с проблемите, описани така добре в книгата.
Гордост от Джудит Макнот
Страхотна!Страхотна!Страхотна!Поредният страхотен роман на авторката или автора,за съжаление не знам точно,но мога да кажа само поздравления и че със сигурност ще изчета всички книги от нея/него.Това тук беше още един шедьовър!
История на Българското възраждане от Иван Стоянов
„Преписано“ от учебник за 12 клас…Драги, преди да правиш подобен коментар, първо погледни кой е автор на раздела за Българското възраждане от въпросния учебник. Ако си чел учебника на издателство „Просвета“- нищо чудно няма. Проф. Иван Стоянов е разработил всички теми за този период. В момента това е един от най- добрите български историци и е наистина забележителен човек…
Каджанга — синът на светлината от Любомир Николов
Много завладяваща история. Изключително интересно ми беше да я изиграя. Най-лошото обаче на интересните книги е, че имат край. Е безинтересните също, но аз така и не стигам до него. Но тази книга-игра е страхотна.
Много благодарим за тази предоставена информация темите са страьотни радваме се че има тракива полезни ьора за българското обшество.
Да, аз също смятам, че книгата не представлява особено богатство за световната литература. За времето когато е издадена е нормално да предизвика фурор, но в наши дни не предствлява особено интересно и завладяващ четиво. Щом като не те кара да започваш да четеш всяка свободна минута, която намериш, значи просто книгата не грабва.Също смятам, че е силно надценена.
Окото на света от Робърт Джордан
Впрочем, ако искаш да четеш за вече узрели отношения между мъж и жена, си вземи някоя по-перверзна книжчица. За съжаление все още нямам такъв богат опит като твоя и не мога да ти препоръчам такава.
Не оспорвам таланта на Зелазни и да, челА съм „Хрониките на Амбър“.
Това, което искам да кажа е, че всеки писател има свой различен и характерен стил. Не можеш просто, защото нещо не ти харесва книгата да казваш, че писателя е малоумен идиот.Всъщност може и така да е, но важното е, че е написал една страхотна поредица, описваща борбата между доброто и злото, и това не е само мое мнение, а и на много други хора прочели поредицата.
Колкото до отношенията на героите помежду си…мисля, че в началото наистина се държат малко детински, но това е една от главните идеи. Авторът не само иска да ни разкаже една история, но и иска да ни покаже от къде може да тръгне човек и докъде може да стигне. Пример за това е самият Ранд.С всяка книга той израства и физически и умствено, което ни е поднесено по великолепен начин.
Ако четеш фантастика бих ти препоръчала(освен ,ако вече не си я прочел, за което ще съм много радостна за теб) „Фондация“ на Айзък Азимов. Нека видим дали ще наречеш и този писател-„…малоумен идиот…“.
Дивата котка от Хедър Греъм
играта на инат идва малко в повече,но все пак книгата си заслужава да се прочете.
Логично погледнато да определиш всички книги от тази поредица като страхотни, след като те очевидно не са, говори че нямаш голяма база за сравнение. Горещо ти препоръчвам „Хрониките на Амбър“ на Роджър Зелазни (починал 1995 г. за мое, а предполагам и за доста по широк кръг фенове, съжаление) ако не си ги прочел(а) вече. Може би тогава ще ти стане ясно надявам се, че един добър автор (а в случая със Зеалзни, гениален) а) никога няма да те занимава с цитирам „дълги и несъстоятелни описания“ и б) ще остави фантазията ти да се развихри за почти всеки аспект от книгата си. Най вече за геройте в книгата.
Писателите които оставят фантазията на читателя да доизгради образа и личноста на геройте си, показват уважение към интелигентноста, въображението и житейският опит на читателите си. Нещо което Джордан определено не прави. Това което прави той е да постави всичките си герой в стереотипа на токущо излязъл от пубертета младеж с ОГРОМНИ пропуски по отношение на емоционалното и социалното си равитие. Като пример за това ще спомена отново за отшенията мъж-жена в книгата. Всички герой до един се държат като хлапета спрямо другия пол. Ха… мъже. Ха… жени. Що за изтъркани клишета…
Можеш ли да пазиш тайна? от Софи Кинсела
Сладка книга, която изчетох на един дъх. Забавна и разтоварваща.
Бойните ровове на Крарт от Дейв Морис, Оливър Джонсън
„Кървав меч“ е доста готина поредица…навремето много и се кефих и след време си намерих в нета и петте части, сканирани надлежно (само че в оригинал--на английски). По същия начин открих и шестте книги от „Пътя на тигъра“ (в БГ публикуваха само четири от тях, пропускайки може би най-интересната-- „Убиец“) — мисля, че ги бяха качили в сайта на the-underdogs…
Белия зъб от Джек Лондон
Чела съм книгата преди време,но още я помня и наистина я харесвам.Тя е една от любимите ми книги.
Свръхбогатите от Ендре Гьомьори
Книгата е страхотна, много съм доволен че я имам и препрочитам части от нея от време на време. Заинтригуван съм от пътя, който са изминали тези хора, както и методите използвани от тях. За съжаление, автора не е изпадал в по-големи подробности а предполагам е описал само най-популярните истори от живота на героите. Все пак съм сигурен че описан с по-големи детайли, животът на тези герои би бил още по-интересен.
Сърца в пламъци от Джоана Линдзи
Книгата е невероятна. Много книги съм прочела през живота си, но тя остави най-ярък отпечатък в сърцето ми. Книга за хора с нежни сърца.
За мен всичките книги са страхотни, въпреки че на моменти много се дразня на дългите и несъстоятелни описания на Джордан.
Но от друга страна това, което най-много харесвам в книгите му е това, че описва най-подробно мислите и чувствата на почти всеки герой.
За Жалост дванадесетата книга няма да бъде написна от самият Р.Джордан, а от някакъв друг, непознат за мен писател. Но по оставени бележки от писателя преди да умре.
Колкото до Донти… ти или нямаш нервите да четеш някоя книга, като хората, или нямаш никаква фантазия и въображение и фантазия, или просто не си дорасъл. Все още.
Откраднатото тяло от Хърбърт Уелс
Най-скромно препоръчвам на всеки, за който не е срамно да чете книги, а още по-малко научна фантастика да се запознае с творчеството на Хърбърт Уелс — един от най-добрите фантасти, който със сигурност ще ви помогне да видите живота от малко по-различен ъгъл. Понякога човек има нужда и от малко фантазия, да развихри своето въображение и да се замисли дали наистина всичко на този свят е такова, каквото ние го виждаме.
Ген от Майкъл Крайтън
Книгата си заслужава, даже е малко страховита, като се има предвид, че всичко, което описва може да се случи или вече се случва…препоръчвам я определено.
Читателски коментари