Читателски коментари

Метеоритът от Дан Браун

LordOfLight (20 юни 2010 в 17:39), оценка: 6 от 6

Хареса ми!

Контролът от Виктор Суворов

Голям фен (20 юни 2010 в 14:48)

Всички книги на Суворов са страхотни лично съм проверявал всеки цитат който използва и винаги се оказва прав.Невероятен разказвач с убийствен сарказъм.Аз съм му страхотен фен.

Автобиография от Валери Иванов

валентин георгиев (19 юни 2010 в 15:00)

супер!

Драконът със зелените очи от Тереза Медейрос

Весето (19 юни 2010 в 02:12)

Искрено съм разочарована, явно очаквах повече!

Дивият рай от Джоана Линдзи

ВАЛ (18 юни 2010 в 18:08)

Страхотна е ,много ми хареса!!!

Градушка от Пейо Яворов


Последната дума не е ли „поЖнала“ от пожънала, вместо „поЗнала“?

Господарят на хаоса от Робърт Джордан

Fortuna (18 юни 2010 в 13:56), оценка: 6 от 6

Най-хубавата книга от поредицата според мене

Синухе Египтянина от Мика Валтари

lena_morgue90 (17 юни 2010 в 01:27), оценка: 6 от 6

как намерих книгата?

Голяма почитателка на финската група HIM съм, преди около 4–5 години фактът, че музиката на групата ми харесваше ( слаба дума използвам, всичко си беше баш ’химмания’ ) беше причина да превърна Финландия в мечтаната дестинация и да поглъщам всяка информация за тази страна — истороя, език, география, култура …естествено част от културата е литературата;

Първоначално прочетох един криминален разказ на Мика Валтари, който намерих по някаква невероятна случайност, разглеждайки някакви стари списания „Антени“. После отидох в библиотеката и питах какви книги имат на този автор.Така ми дадоха тази невероятна книга.

Освен драматичната и вълнуваща история на Синухе и самият фараон Ехнатон е един от най-интересните фараони, по това време Дискавъри вече беше излъчил документален филм за него и за мен беше много вълнуващо да сравнявам информацията и да възприемам една и съща история разказана от две различни гледни точки.

след няколко години намерих книгата( с твърди корици) в антикварен магазин и въобще не се замислих.това е първата купена книга, която не беше от училищния списък .

Приключенията на добрия войник Швейк през Световната война от Ярослав Хашек

Швейк (16 юни 2010 в 22:21)

Швейк си е Швейк, ама че Бай ганьо бил еди кво си — както пише Благовест — има си Моста на Дрена — какво прави западняка при бай Ганьовците — но това е друга тема

Швей си е е Швейк —

Част I. В ТИЛА

ШВЕЙК ПРЕД СЪДЕБНИТЕ ЛЕКАРИ

Съдебните лекари:Бихте ли могли да изчислите

диаметъра на земното кълбо?

— Не, това не бих могъл — отговори Швейк, — но аз,

господа, също бих ви задал една гатанка: имате

триетажна къща, във всеки етаж на тая къща има по осем

прозореца. На покрива има две капандури и два комина.

Във всеки етаж има по двама наематели. И сега кажете ми,

господа, в коя година е умряла бабата на портиера?

Май трябва да организираме един сайт — почитателите на Швейк

Ветровете на времето от Чад Оливър

cefules (16 юни 2010 в 16:03)

Чад Оливър, световно известен автор, за който може би нямаше да науча, ако осем години преди това, твърде незрял за четивото, което ме привлече, не си бях купил книга на съвсем друг автор. Става въпрос за „Завръщане от звездите“ от Станислав Лем. Което ме хипнотизира беше илюстрацията на Текла Алексиева, която илюстрираше цялата Библиотека „Галактика“. С треперещи пръсти съм преброил двата лева спестени от закуски за да купя „Завръщане от звездите“, без да знам, че с тази си постъпка, тотално променям живота си. Не отидох дори на училище, толкова ме привлякоха приключенията на върналия се на земята след дълъг космически полет със свръхсветлинна скорост космонавт, който намира тотално променен свят. Идеален на пръв поглед, но прави се една ваксина, която прави човек неспособен да убива. Но какво още…В книгата се разбира Станислав Лем е голям мъдрец, нищо, че американските кинаджии които са използвали книгата му „Соларис“, дори не цитират името му. От този момент нататък дебнех като луд всяка поредна книжка от библиотека „Галактика“ така стигнах и до „Ветровете на времето“, вече пораснал и значително по-добре разбиращ това което чета. Защо я споменавам. Много е хубава. Както и да е, там сюжета се състои, че космонавти дирят живот по други планети, но откриват само остатъци, след ядрени войни. Имаше един много затрогващ епизод, в който се издава заповед, да се взимат от мъртвата планета само книги имащи научна стойност, а единия от екипажа се противопоставя, казва:

"Аз ще взема художествена книга. Някой нещастник си е мислил, че поне словото му ще живее вечно. "- много, много свободен цитат.

И много съдържа в себе си.

Ветровете на времето от Чад Оливър

Алина (16 юни 2010 в 13:18)

В момента чета тази книга с голям интерес, препоръчвам я на любителите на хубавите книги. :)

Портретът на Дориан Грей от Оскар Уайлд


Аз гледах филма преди няколко дни. Хареса ми, като се има предвид, че не съм чела книгата! Доколкото разбирам става дума за нещо стойностно и ще си направя труда и да я прочета.

Свирепия от Ричард Марчинко, Джон Вайсман

jujia (16 юни 2010 в 11:03)

Само дето много освирепя накрая))).

Портокал с механизъм от Антъни Бърджес

Без име (15 юни 2010 в 21:32)

И филма е мн. добър, въпреки че малко се отклонява от книгата.

Дракула от Брам Стокър

Божидар (15 юни 2010 в 21:29)

Много добра версия, пригодена за съвременния читател, като при това е запазен романтично-викторианския стил на автора.

Воля от Митко Горчивкин

elektrichar (15 юни 2010 в 18:18), оценка: 6 от 6

Историята, която е разказал авторът е изключително добра. Героят обаче е имал шанса да живее по време когато на инвалидите се осигуряваше училище, работа и жилище. В днешните дивашки и варварски времена един инвалид може само да учи, но нищо повече. Никой не се интересува от него след като завърши училище. След това може да се надява само на нищожна инвалидна пенсия, без никакъв шанс да се реализира по някакъв начин. За съжаление това е горчивата истина. Описаните в повестта другарство и взаимопомощ, най-вероятно няма да бъдат разбрани от младите читатели, защото това им е напълно чуждо.

Съдби в окови от Катрин Каултър

mareto (15 юни 2010 в 15:08), оценка: 3 от 6

Много слабо произведение, ако въобще може да се нарече така.

Приключенията на Лукчо от Джани Родари

Виктория (15 юни 2010 в 12:46)

Аз съм втори клас и книгата съм я прочела до шеста глава. До тук е много интересна и интригуваща. Тя сигурно е много интересна и нататък. ТОВА БЕШЕ МОЯ КОМЕНТАР

Свръхбогатите от Ендре Гьомьори

Барболов (15 юни 2010 в 09:32)

Хубава книга,интересни факти с прикрепени дати за достоверност.Хареса ми.

Записки по съвременна история 1918–1945 от Милен Семков

Маргарита (15 юни 2010 в 01:21)

Прекрасен учебник!За съжаление учениците не учат по него , тъй като не е сред одобрените от Министерството. И понеже съм учител много бих искала някой в това „ведомство“ най-сетне да проумее , че не по приятелство , а по разбираемост , достъпност и увлекателност трябва да се предлагат и одобряват учебниците.