Падналите богове от Дейвид Зиндел
много хубава книга, дано преведат още от този автор
не е мудна, ако усещаш философията в нея; ако е близка до същността ти
Грижи за бебето и детето от Бенджамин Спок
Това е най-полезната измежду множеството други книги за бебета… Книгата е отражение на сериозен и отговорен подход, не целящ изкуствена популярност… Като пълен противник на гледането на човек по книга, признавам, че в много случаи тази книга ми е била пътеводител, особено що се касае до въпроса „заслужава ли си да се върна на работа, за да печеля едни пари, които да плащам на една чужда жена, която да ми «гледа» детето…“. Не че решението не беше мое (най-вече защото миговете и дните с детето никой и нищо нямаше да може да ни ги компенсира!), но се почувствах подкрепена от написаното в книгата. Така беше и по много други въпроси!
Поздравявам Ви за идеята Ви да споделите точно тази книга! Както и изцяло за библиотеката Ви!
Желая Ви здраве и успех в нелекия, но благороден път, който сте поели!
Цитаделата от Арчибалд Кронин
И на мен ми е любима. Изобщо, Кронин ми е един от любимите автори и когато в ученическите ми години прочетох на един дъх всички негови романи, бях се влюбила в лекарската професия и почти исках да стана лекар, когато порастна. Сега, поне 20 години по-късно, препрочитам отново този автор и го виждам с нови очи. Забележителен стил, образи, картини… Преводът също е много въздействащ. Наистина едно прекрасно четиво във всяко едно отношение!!!
Огненият факултет от Алекс Кош
@Клара Стоименова, Благодаря за превода, кога можем да очакваме следващата част. Мерси предварително.
Незнайко на Луната от Николай Носов
Книга е много поучителна и много интересна. Шедевр!!! Но илюстрации са отвратителни! Особено Знайко, Мигача и Шмекерленд. Мигача е мой любим герой, и това ми болки, за да го видя толкова грозным. Не ми харесва стила Генриха Валка!
Хоризонти от Лоис Макмастър Бюджолд
Много хубава поредица! С удоволствие я прочетох! :)
Добри съпруги от Луиза Мей Олкът
Тази книга ме трогна. Аз искам да имам семейство като Марч.Първата книга от поредицата е малко по-сполучлива.Радвам се,че всички дъщери се омъжиха щастливо,но ми е мъчно за Бет.
Къщата на духовете от Исабел Алиенде
Една от любимите ми книги. Трилогията е много хубава, надявам се скоро да се появят и другите две части в библиотеката. Препоръчвам !
Нещо прекрасно от Джудит Макнот
Жестокаааа!
Пленница на любовта от Джоана Линдзи
Това е първата книга от този жанр, която прочетох и сега съм безнадеждно влюбена в тези книги. А Джоана Линдзи е авторка на най-интересни (поне според мен) романи.
Книгата е изключително приятна за четене. Истинско удоволствие в сравнение със стилово перфектните „стойностни“ фентъзита, които не предлагат нищо ново на читателя.
Алексис Зорбас от Никос Казандзакис
Няма какво толкова да се коментира, просто трябва да се прочете.А и да се препрочита. Вътре е всичко, целият живот и „малко“ извън него. Писател и книга — истински.
Лятото рисува от Кинка Константинова
Красиво стихотворение.
Наистина се пренесох на морския бряг!
Сага за древните българи от Петър Добрев
Лъжете безобразно. При това използвате една отдавна изтъркана лъжа — „бебешката“ теория. Думите „бате“ и „чичо“ няма да срещнете „по цялата планета“, гарантирам Ви, а също Ви гарантирам, че няма бебе на този свят, което да ги изобрети, докато си гука в кошчето, и случайно да ги лепне на правилния обект. Както няма да изобрети и думите „баща“, „стрина“ и „вуйчо“. От тези думи се образуват и лични имена (например Бат Баян, Бащо, Стрино) и имена на местности (Батой, Бачково). Съвсем „случайно“ подобни имена и местности, плюс специфични суфикси от източен тип, се срещат и днес в земите, в които са се намирали Кубратова и Волжка България (кавказките и българските бебета гукат в подозрителен синхрон). Съвсем „случайно“ и днес в земите, в които се е простирала средновековна България, са разпространени същите роднински думи (в диалектен вид). И съвсем „случайно“ памирските народи, за които говори Добрев, наричат големите си братя „бачо“ или „бай“, големите сестри „кака“, стринките „стри“, вуйчовците „вуй“, дойките „дойа“. Понеже виждам, че се интересувате от лингвистика, ще ви помогна да се ориентирате в езиковата джунгла. Ето Ви един полезен ориентир — памирските езици имат един извор, наречен „санскрит“. Има чудесни учебници по санскрит — купете си (или си изтеглете), четете, мислете, сравнявайте и после елате пак да видим дали ще говорите за узбекски примеси. НЕТЮРКСКИЯТ произход на българските роднински думи бърка в здравето на болните тюрколози, знам. Също знам, че „бебешката“ теория е любима на същите болни тюрколози И на болните слависти (има си причина). Обаче е време да измислите нещо по-оригинално, защото и неспециалистите усещат безсилието ви. Успех.
На Задушница от Мария Илиева
Определено започва добре, но някак си после целият смисъл сякаш се губи. Поне аз го загубих.
Изгубеният свят от Артър Конан Дойл
Изгубеният свят, който ни помага да намерим себе си!
Долината на страха от Артър Конан Дойл
Незаслужено затъмненият диамант от огърлицата на четирите романа за Шерлок Холмс!
Сатанинската библия от Антон Шандор Ла Вей
Хора, не си губете времето с глупости сега! А четете Библията, за да сте стойностни живи за напред!!!
Баскервилското куче от Артър Конан Дойл
Монт Еверест на детективската литература!
Знакът на четиримата от Артър Конан Дойл
Великото приключение продължава!
Читателски коментари