Читателски коментари

Долината на страха от Артър Конан Дойл

пламен савов (31 януари 2012 в 01:02), оценка: 6 от 6

Незаслужено затъмненият диамант от огърлицата на четирите романа за Шерлок Холмс!

Сатанинската библия от Антон Шандор Ла Вей

Пламен (31 януари 2012 в 01:01)

Хора, не си губете времето с глупости сега! А четете Библията, за да сте стойностни живи за напред!!!

Баскервилското куче от Артър Конан Дойл

пламен савов (31 януари 2012 в 00:42), оценка: 6 от 6

Монт Еверест на детективската литература!

Знакът на четиримата от Артър Конан Дойл

пламен савов (31 януари 2012 в 00:38), оценка: 6 от 6

Великото приключение продължава!

Етюд в червено от Артър Конан Дойл

пламен савов (31 януари 2012 в 00:35), оценка: 6 от 6

Великото начало на епопеята за детектива, който ще завоюва света!

Тайната на заключената стая от Артър Конан Дойл

пламен савов (31 януари 2012 в 00:32), оценка: 6 от 6

/ за цялата книга /

Приключенията на Шерлок Холмс ще си останат ненадминати!

Последен случай от Артър Конан Дойл

пламен савов (31 януари 2012 в 00:24), оценка: 6 от 6

/ за цялата книга /

Гениалният Шерлок Холмс не ще умре никога!

Лъвът, вещицата и дрешникът от Клайв Стейпълс Луис

Роди (30 януари 2012 в 23:50), оценка: 5 от 6

Много добра и увлекателна приказка. Съжалявам, че я прочетох сега, а не когато бях малка. Със сигурност щеще да ми хареса още повече. Препоръчвам я на по-младите читатели.

Убийството в „Ориент експрес“ от Агата Кристи

Роди (30 януари 2012 в 23:45), оценка: 5 от 6

Страхотна книга. Написана е много увлекателно. Успя да задържи интереса ми докрай. Препоръчвам ви я.

Цветята на малката Ида от Ханс Кристиан Андерсен


Една истинска цветова и словесна симфония!

В пламъка на страстта от Нора Робъртс

нети (30 януари 2012 в 18:55)

Много лека и разтоварваща книга. Страхотна.

Живот на заем от Ерих Мария Ремарк

d_nedev (30 януари 2012 в 16:01), оценка: 6 от 6

Страшна е книгата!

Сам по себе си е показателен факта, че за пръв път у мен се появи желание да си запазвам цитати от художествена литература. Има удивителни попадения — мисли за живота, смъртта, жените…

По пътя към Сантяго от Тихомир Димитров

Мая (30 януари 2012 в 14:55)

Винаги съм искала да отида там, сега — още повече. Пътеписът е написан доста увлекателно от интересен човек. Мисля, че е полезно да се прочете, дори и от хора, които нямат намерение да последват стъпките му.

Тайният живот на Беки Б. от Софи Кинсела


Книгата е много хубава онася и наистина много забавлява сега започвам сватбата на Беки Б. и се надявам да ми хареса също толкова много както и тайният и живот :).На всички които се чудяд дали да я четат да не се замислят аз се доверих на по горните коментари и сега не съжалявам :).

Роботите на зората от Айзък Азимов


Неочаквано и приятно откритие: две нови за мен книги за Илайджа Бейли и Данийл Оливо.

„Роботите на зората“ и „Роботите и империята“, писани към края на живота на Азимов и много години след „Стоманените пещери“ и „Голото слънце“ свързват двата цикъла (Роботи и Фондация), обясняват някои необясними неща и най-вече осигуряват на читателя приятни часове с любимите герои от нашето детство.

В първата повествованието е линейно, при втората автора ’монтира’ парчета от спомени и настояще успешно, за да достигне до един вид кулминация.

Драмата често е мелодрама. Няколко приятни и неочаквани обрата поддържат интереса и носят удовлетворение на читателя.

Истинският голям герой в сянка в двата романа е Жискар Ревентлов. Образите на роботите се отдават по-добре на Азимов, с неговия сух и ненюансиран стил на писане.

Тук става най-после ясно (макар и сглобено в последствие) откъде тръгва идеята за психоисторията и как Р. Данийл Оливо се превръща в безсмъртния, неуловим и доброжелателен кукловод на човечеството — богът-робот.

Радвам се, че се случи да прочета тези два романа много време след останалите. След разочарованието от разностилието и миш-маша при повечето от книгите за Фондация/Империя, тук автора запазва контрол. Светът все още е компактен, но чудовищните мащаби на бъдещето някак заплашително надничат зад ъгъла.

Естествено, има моменти, когато нещата звучат по детски, ситуации и реплики са до толкова неубедителни, че дразнят. Но за сметка на това текстът се чете лесно.

Генезис от Бърнард Бекет

vaskovasko (29 януари 2012 в 23:22), оценка: 6 от 6

невероятна!

Самите богове от Айзък Азимов


Радвам се, че благодарение на горните коментари, реших да прочета тази книга. Чел съм вероятно 3/4 от творчеството на Азимов, налично в Моята библиотека и от мои коментари под други негови произведения личи че никога не съм бил във възторг.

„Самите богове“ възвърна интереса ми към автора, който харесвах и обичах в младежките си години заради „Стоманените пещери“ и „Голото слънце“.

Книгата се състои от три части като средната е нещо много рядко за Азимов — извънземна вселена. Тя е и по някакъв начин най-интересната, а и най-трудно смилаема в началото си. Авторът изключително успешно и преднамерено използва особени комбинации от думи, които описват особени, но все пак разбираеми за читателя събития. С напредване на действието езикът става все по-обикновен и магията се поразсейва.

Останалите две части са в типичния за Азимов безличен стил на писане, където героите изпълняват праволинейно нужните действия и изричат необходимите реплики, за да може историята да се развие така, както авторът я е замислил.

Приятно и увлекателно, на моменти схематично и елементарно. Извън света на Фондацията и Позитронните роботи.

Адвокати на защитата от Джон Лескроарт

Теодора Георгиева (29 януари 2012 в 18:17)

Поредицата от романи за адвокат Дизмас Харди и полицейския шеф Ейбрахам Глицки се родеят с трилърите на Джон Гришам -и тук по-голямата част от събитията са в съдебната зала. Оригиналното у Лескроарт е това, че той поставя акцент върху взаимоотношенията върху няколко групи герои: съпрузи, приятели, старите- младите, родители - деца, роднини - близки, далечни. Водещ е казусът на съперничеството между полиция — прокуратура — адвокати — съд.

Много често сложното в него не е професионалното състезание, а жонглирането до една опасна граница с фактите заради кариеризъм, алчност, отмъстителност, стремеж да се навреди на колегата-юрист до…проваляне на следствие, на процес и на справедлива присъда.

И в петте романа, публикувани в "Читанка", авторът поставя редом до криминалната интрига и някакъв, важен за съвремието ни, актуален обществен проблем. И петте книги са добро развлекателно четиво. Лескроарт гради виртуозно един ребус, който не е самоцелен, а стремящ се да ни покаже истини от живота — около нас и … в самите нас.

От светлина родени от Беа Нади

Джина Ив. (28 януари 2012 в 20:32), оценка: 6 от 6

Нямам думи от възхищение,но все трябва някак да благодаря на авторката за това вълшебство!Толкова наситеност на образи,сюжет..красота!!!Сякаш идвате от точно тези високи нива,за да ни покажете ..Непреходното,Недокосваното..Желаното!Светът трябва да е такъв,изтъкан от любов и доброта,родени с цената на тъгата,мъката и физическия живот!!Колко мъдро!

Благодаря Ви Беа Нади!

Благодаря и на една жена,която ми посочи вашия шедьовър-Роси!

В духа на книгите ви- едва ли е случайно!:-)))

Бъдете здрава и пишете!Очаквам с нетърпение вашите творби!

Дързост от Джулия Барет

мария (28 януари 2012 в 20:26)

мода кажа, че много ми хареса! е не е като „гордост и предразсъдтци“, но на моменти стилът изключително се доближава до тозо на Джейн Остин !!!!!

много хубаво продължение!!!! четете заслужава си :)))))))