Пир за врани от Джордж Р. Р. Мартин
тук е пропусната една глава …. в една от последните глави трябва да има една за Санса, само че явно е пропусната тук… иначе, като цяло, и на мен ми беше напрягащо да я чета тази част от поредицата..Едно безкрайно очакване за действие, а всъщност беше наблегнато на описанието… :)) утре започвам „Танц на Дракони“ :)Казаха ми, че е интересна .. ;)
Космосът да ти е на помощ, Александър от Иван Мариновски
Пратих имейл на внука, надявам се поне на отговор…
И аз…
Краткият втори живот на Бри Танър от Стефани Майър
Чудесна книга, не можах да заспя преди да я прочета докрай!
Името на розата от Умберто Еко
Невероятно заплетена история с неочакван край! Неслучайно Еко е един от класиците на 20 век — велик просто!!! :)
Години наред търсех втората част,а се оказва, че може би никога няма да види бял свят. Тъжно.
Слепият от Христо Смирненски
Колко тъга и съчувствие. Това не се среща сега защото всички заслужаваме това в нещастието си.
1408 от Стивън Кинг
За първи път филма по даден разказ/книга ми харесва повече. Разказа е добър, но очаквах повече.
Адски ми хареса…
Хиляда сияйни слънца от Халед Хосейни
Чудесна книга! Прочетох я на един дъх и останах без дъх! Не пропускайте да я прочетете.
Смъртта на Артур от Томас Малори
„Смъртта на Артур“ е прекрасна книга, изобщо не е остаряла — нищо че е на повече от петстотин години. Прекрасен рицарски роман, може да се чете и от деца, и от възрастни. Забавен е, вълнуващ е и е приказен.
През осемдесетте у нас излиза една малка бяла книжка със заглавие „Крал Артур“. Авторът е Роджър Ланслин Грийн. Чудесна детска адаптация на легендите. Много хора в България изобщо са чували за Гуиневир, Ланселот, Пърсивал и Гауйн именно заради нея. А тя е писана изцяло под влияние на Малори.
В „Смъртта…“ е събрано всичко най-хубаво из легендите от Артуровия цикъл. Тази книга е вдъхновила Тенисън за „Кралските идилии“, както и Стайнбек за „Тортила Флет“ и „Крал Артур и неговите доблестни рицари“. А Тенисън и Стайнбек определено разбират от хубава литература :) Милтън, който също е познавал романа на Малори, първоначално е възнамерявал да напише епос за Артур, но по-късно решава да се спре на библейски сюжет. Опера „Крал Артур“ пише Хенри Пърсел. Пак от Малори е вдъхновен и филмът „Екскалибур“ (1981). В крайна сметка дори и „Един янки в двора на крал Артур“ от Марк Твен нямаше да го има, ако Малори не беше седнал с гъше перо в затворническата си килия…
Писана сто години след „Кентърбърийски разкази“ на Чосър и сто години преди пиесите на Шекспир, „Смъртта на Артур“ е пълна със страсти, битки и чудеса. Книгата разказва за много древни, легендарни времена, но в нея се вижда епохата на самия автор, тоест на залязващото рицарство.
Преди няколко години във Великобритания излезе „Malory: the Life and Times of King Arthur’s Chronicler“ от Кристина Хардимънт — чудесен опит за биография на автора и поглед към бурния петнайсети век. Да не говорим за чудесната трилогия „Сказание за Артур“ на Бърнард Корнуел или за филма „Крал Артур“ (2004) с Клайв Оуен. Сюжетът на Малори продължава да вълнува и днес.
Прекрасно е, че книгата е качена тук!
Екстаз в пустинята от Кони Мейсън
книгата е върха тя е страхотна писателка
Градът на зверовете от Исабел Алиенде
Книгата не е лоша,но прекалено явно копира стас и нели. Аз обичам стас и нели и тази не е лошя ама все пак……….
Птиците умират сами от Колийн Маккълоу
Не бих могла да го кажа по-добре!
Ариел от Илейн Кейн
Книгата е невероятна.Чудя се,защо е оценена толкова ниско.
Игра на тронове от Джордж Р. Р. Мартин
Не съм съгласен че книгата е мудна, подобни големи произведения имат нужда от много място да бъдат разгърнати и да бъде изграден цялостния свят. Авторът развива почти всички основни герои, обогатява ги, показва и добрите и лошите им черти, това няма как да стане за 200 страници. Като цяло кара по същество, няма скучни описания, няма отплесвания в различни посоки, всяко нещо има значение за основния разказ. За мудна книга бих посочил Властелина, опитах да я прочета щото нали уж велика, но когато се започна с родословните дървета на хобитите ми докипя. Не обичам да ми се изреждат 200 имена, които няма да имат никаква роля в книгата. За сериала не съм съгласен че е много по книгата. Естествено е да посъкратят доста моменти, но те ги изменят. За пример в сериала Кутрето обяснява на Санса за белега на Хрътката, а в книгата го прави самия той, което обогатява образа му и читателя с интерес го следи дали пък няма да направи някоя добрина. Ренли във филма излезе гейче, което поне в тая книга го няма. В сериала са вкарани някои елементи които посмекчават образа на Церсей. Никъде не видях Робърт да е грамаден дебелак, по-скоро нисък и дебел библиотекар, трябваше в него да си личи че е бил висок и снажен. Разбирам че героите които се чукат в сериала трябва да са по-големи (за разлика от Аря която е правдоподобна) но можеше да направят Едард и компания да са по-младички, а не да ползват 50–60 годишни актьори. Критиката го налага знам, много са набожни и добри в Америка, ама инак тва не им пречи да правят риалити формати за бременни тийнейджърки. Плюя на такива двойни стандарти. Още не съм довършил филма, но и вълчищата ми се виждат много мизерни, приличат на хъскита, трябваше да наблегнат на спец ефекти. Орлово гнездо си беше нарисувано, да го бяха нарисували по-голямо, със съответните подзамъци и т.н Едард си чупи крака, не му го намушкват с копие. Тези неща са по-скоро заради бюджета, все пак е телевизионен сериал. Но след като съм чел книгата и въображението ми се е развихрило, някак жалко ми изглежда всичко.
Сватбата на Беки Б. от Софи Кинсела
Много увлекателна накрая вече пропусках редове само и само възможно най скоро да разбера какво ще стане.Казвам на тези които се замислят дали да я прочетат изобщо да не се съмняват а да я почват :) :) :) :) :) :) :) :) :).
Фалшивият годеник от Дебора Райли
Приятна, така да се каже :)
Незнайко на Луната от Николай Носов
С тези книги пораснах.За мен са едни от най добрите детски книги.Смял съм се и забавлявал от сърце с Незнайко,Знайко,Шишко,Сиропчо,Парцаливко,Синеочка и другите грои,Прочетете я.
Огненият факултет от Алекс Кош
9. mabelle (21 юли 2011 в 12:30), оценка: 3 от 6
Съгласна съм с drackemoor. Книгата е посредствена, лошо написана, със слабо изградени герои, твърде много излишни детайли около диалога, които за мен винаги са били индикация на лош стил. За 13–18 става, но ако искате истинско добро фентъзи, можете по-добре да си оползотворите времето.
Кога сте чели нещо добро,Явно сте от людете които са все не доволни.Ако не ви мързи прочете книгата в оригинал.И не съдете както се казва библията за да не бъдете съдени.
Читателски коментари