Библия — Нов завет
Аз четох"Моята първа библия в картинки"няколко пъти и много ми хареса.
Сърце от лед от Джуд Деверо
Може би защото не съм фен на каубоите ,но книгата не ме грабна.
Забранената египтология от Ердоган Ерчиван
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=VPlFjiRWwtk&t=1759
Мусон от Уилбър Смит
Още едно се сетих, има ги и в руския сайт lib.ru
Още, на руски се пише УИЛБУР Смит.
Благодаря за насочването към руския сайт, видях че ги има всичките на руски език. Но мен да чета на руски не ме устройва. На български знам, че са издавани книгите Седмият папирус /има и тв сериял /. Тук в читанката също ги няма.
Може ли да се намери във Флибуста и под какво заглавие и автор/на руски/?!?
Светът на въглерода от Айзък Азимов
Изключително полезно произведение, разкриващо чудния свят в който живеем. Връзките направени от автора надхвърлят теорията и смело разкриват същността на заобикалящите ни предмети, както и тяхното влияние върху живата и не жива природа.
Ще продължа да ги правя, но ми попадна една друга книга която си струва и ще я започна на Роалд Дал — Моят чичо Осуалд / това е нещо изключително/.
Спомни си кога от Джудит Макнот
Обожавам книгите на Макнот, но спокойно мога да кажа, че тази не ме грабна. Мисля, че поредицата за сестрите Фостър е слаба като цяло. Не бих казала обаче, не четете тази книга, защото за безнадеждните романтици е приятно четиво. На мен ми доскуча съвсем в началото и я дочетох само защото очаквах повече като сюжет, развитие на героите и запомнящ се финал, но уви…не! Историята напомня донякъде тази на Мат Фарел и Мередит Банкрофт в „Рай“, но изобщо и дума не става за сравнение. Изненадана съм от подобно „падение“ при Дж. Макнот, но може би причината е, че започнах с най-силните ѝ книги, та оценката ми е твърде субективна.
Откога ги чакам, малееее! Не се ли казваше романа „Един сокол лети“, а не соколец? Давай човече, обичам те, който и да си, където и да си:)
Ямайски марони от Майн Рид
Тъжно…
Хареса ми не беше лоша
В ателието съм качил продължение на сагата — Когато лъвът се храни, която се нуждае от редакция. Ако има интерес мога да направя и другите: Гръмотевицата, Един соколец лети, Златната лисица / филмирана е/, Грабливи птици. Има още една, която никога не е излизала на български език.
На Западния фронт нищо ново от Ерих Мария Ремарк
Прочетох това произведение преди повече от 25 години. Сега отново. Пак изпитах чувството, че съм там, сред героите на Ремарк, на бойното поле или по улиците и в домовете на Германия. Някой беше казал, че една книга ако не заслужава да я прочетеш два пъти, не е трябвало да я четеш изобщо. Това се отнася напълно за книгите, написани от Ремарк. Благодаря на Моята библиотека, че ми дава тази възможност да продължавам да чета.
Защото няма полуголи вампири, върколаци, кикимори и чупакадабри. Нико няма да ги купи.
11 000 камшика от Гийом Аполинер
Много добър коментар! Адмирации!
Иска ми се само да кажа, че когато посочих в предния си пост две книги с политически особености, целта ми беше просто да покажа, че в Библиотеката имат и трябва да имат място всички книги, включително и такива, които не се приемат еднозначно от всички.
Любов от Елиф Шафак
„От този сорт автори, които много бързо четеш и не бързаш защото ще свърши, а не ти се иска да се разделиш с нея.“ Мечо, определено споделям мнението Ви!
Това е първата книга която чета на авторката, но със сигурност няма да е последната. Адмирации!
Също така подкрепям Цвета — „Любов“ по стил на писане ми напомня на „Вещицата от Портобело“, но само по стил.
Поучаваща книга.
Интересно ми е защо не се преиздават старите приключенски романи като „Ямайски марони“, „Конникът без глава“, „Ловци на растения“, „Оцеола“, „Две години ваканция“… Ако щете „Белю Пушилката“ ?
За мен книгата не беше нищо особено. Посредствена бих казала. Не ме развълнува.
Читателски коментари