Читателски коментари

Не вярвай на никого от Мерил Сойър

galia (21 август 2017 в 23:20)

Хареса ми историята, не беше нещо супер интригуващо, малко превзето но любопитно, което те кара да четеш бързо и все пак има какво още да се желае, за да стане наистина добър роман!

Едно лято от Карън Робърдс

Марина_Г (21 август 2017 в 22:12), оценка: 6 от 6

Наистина прекрасна история! Макар че се сетих за убиеца доста рано, това по никакъв начин не ми попречи да се насладя на развръзката.

Трудно е да бъдеш добър от Ник Хорнби

IQ (21 август 2017 в 22:11)

Ужасно ми хареса.Може би, защото съм на същия кръстопът, малко след 40, изгубена и самотна в брака си и питаща се къде е смисъла от този живот по инерция…Много добре написана, с чувство за хумор и философски поглед върху рутината на ежедневието .Изпитах истинско удоволствие от срещата ми с тази книга и веднага свалих следващата на този автор, започва да ми става любим.

Повелителката на метлата от Софи Кинсела

Belle_White (21 август 2017 в 20:37), оценка: 5 от 6

Каквото и да си говорим, не може в никакъв случай да се сравнява с високоинтелектуални книги като тези на многото известни класически автори, но просто типът на книгата е такъв. Не можем да изискваме от един чиклит да е на нивото на „Джейн Еър“, „Отнесени от вихъра“ и т.н. Като роман общо взето не се нарежда на първите редове, но като чиклит на мен лично ми хареса и някак си наистина ми помогна да си почина от по-сериозните книги.

Пътуване към себе си от Блага Димитрова

м (21 август 2017 в 19:53)

Блага е ненадмината!

Нощна лилия от Лора Паркър

sstteessii (21 август 2017 в 19:01), оценка: 4 от 6

През цялото време имах чувството, че е част от поредица. Би било интересно ако е вярно

Даркнес от Лорън Донър


На мен Даркнес ми беше симпатичен през цялото време. Съчувствах му. Готина книжка.

Имало едно време… от Джани Родари

Габриела (21 август 2017 в 13:32)

Здравейте! Кога ще можем да прочетем 72-те приказки от Приказки по телефона?

Аз, вещицата от Дебора Харкнес

мими (20 август 2017 в 22:54)

изключително добро четиво всяка дума всеки ред са в синхрония със другите.

Обичай само веднъж от Джоана Линдзи


Хубава поредица е тази за Малори и започва добре. Някой неща са напълно абсурдни, гледани от сегашния век и ми създавха леко изкуствено напрежение. Но иначе приятен разказ. Единствения абсурд ми се стори как главната героиня изпи 6 чаши вино и след няколко часа кърми бебето си.

Джейн Еър от Шарлот Бронте


Видях мнения, с които не съм съгласен и дадох контра аргументи, но всеки е свободен да го вижда като излагане, обиждане и извъртане. Нали нарекохме старите издания и език „дразнещи“, „негодни за млади хора“, „нуждаещи се от актуализация“ и още и още. Ако ееднъж наречем тези книги по-малко ценни или пълни с недостатъци, това обхваща и стари издания на Вазов и цялото творчество на бай Уилям, който бидейки автор от преди няколко века е ползвал доста остарял език: thou shalt и такива ми ти работи. Колегата след мен е добавил, че е добре младите да имат достъп до тях и сами да преценят дали ги объркват или са им полезни и интересни. Дотук сме напълно кОлтурни, ама я дай да се сърдим и да си пишем коментари с повече удивителни.

Джейн Еър от Шарлот Бронте


Шекспир наистина е бил неграмотен, госпожо. С големи усилия е успявал да се подпише. Затова е диктувал. Всичките му творби са записани от секретарката му. Лили Вуйович, хърватка. В родното ѝ село има малък паметник. А хърватите имат поговорка: „Шекспир без Вуjовића jе као ракиjа без салату“.

Джейн Еър от Шарлот Бронте

Лилия (20 август 2017 в 09:01)

Кой по-точно се е изложил? Аз, че имам право да си изкажа мнението, дори то да е различно от вашето? Нищо такова не съм казвала, стигнахте до Шекспир и подобни глупости. Съвсем си завъртяхте нещата в своя полза. Излагате се, че продължавате да вадите някакви ваши разбирания и се опитвате да докажете, че смятам, че Шекспир е неграмотен. Хайде стига… Научете се да приемате нещата, а не да ми обяснявате за майките-орлици. И чак обидно общуване започвате. Каквото смятам… това съм написала, не ми вкарвайте думи в устата!

Играта на Чанс от Линда Хауърд

diana66 (20 август 2017 в 00:01), оценка: 5 от 6

Прочетете цялата поредица заслужава си!

Лош късмет и неприятности от Лий Чайлд

Ema (19 август 2017 в 23:14)

Страхотна!!!

Безсъние от Стивън Кинг

Pepola (19 август 2017 в 13:32), оценка: 5 от 6

Оценката ми е 4, не 5, но цъкнах грешно и нещо не ще да го коригира.

Безсъние от Стивън Кинг

Pepola (19 август 2017 в 13:31), оценка: 5 от 6

Беше ми леко скучновата, но все пак лоша книга от Стивън Кинг не съм чела.

Момичето, което обичаше Том Гордън от Стивън Кинг

Pepola (19 август 2017 в 13:23), оценка: 5 от 6

Странно ми класифицирането на книгата като хорър. Според мен не се вписва в този жанр, макар да имаше леки елементи при споменаване на „дебнещото нещо“.

Разбира се всеки има право на собствени предпочитания, но определянето й като „дивото зове , оцеляване сред пущинака и тн“ е високомерно-принизяващо. Това е доста добър психологически разказ за силата на духа. Ако имаше нещо скучно, за мен това беше бейзболния фон, но пък ми е ясно как, като фен, момичето черпеше вдъхновение от играта.

И стана ден от Цончо Родев

Devoted of Slaanesh (19 август 2017 в 12:55), оценка: 6 от 6

Достоен завършек на тази епопея на българщината!!!

В книгата са описани създаването и идеите на революционните комитети и безмъртните дело и личността на Апостола на свободата Васил Левски, Априлското въстание и поредната Руско-турска, освободителна за нас война. И естествено много предателства, подлост и кръв.

Сливен не въстава — просто няма кой да поведе хората, смъртта на Левски е страшен удар за святото народно дело. И все пак въстанието постига своето, на света е известено, че робите не искат и не могат вече да са такива и са готови да жертват всичко за това!!!

Трябва да се учи в училище, но не виждам в наши дни, кой ученик би прочел 3000+ страници…

Бурята от Цончо Родев

Devoted of Slaanesh (19 август 2017 в 12:53), оценка: 6 от 6

Нещо ме ядеше отвътре докато четях тази книга. Още от Тътени, ако трябва да сме честни. И към края и, разбрах какво е. Ние сме забравили героите си… Забравили сме борбите им… Забравили сме и принизили битките и победите им…

Заливан съм от дете с неистова проруска пропаганда, с небивалици за подвизи на шумкари и уж борци против фашизма. За това, колко милеели русите и СССР за нас. И беше пренаписана историята ни, за да пасне на тези ужасяващи, безродни лъжи. А истинските герои си седяха в учебниците, за повечето написано с едва по няколко реда…

Цончо Родев не се е повел по тази тенденция и поради това книгите му са забравени и нечетени. И до наши дни е така.

Нашата земя и народ са дали хиляди знайни и незнайни герои и делото им е било огромно.

Делото на Раковски е само началото, но какво начало!!!

Подвига на четата на Хаджи Димитър и Стефан Караджа е чутовен!!! А на лобното им място — Бузлуджа, стърчи срамен запуснат соц монумент. А това е само един епизод от пътя на смелите и храбрите.

Поклон пред паметта на предшествениците ни, борили се до последен дъх за род и родина.

А тези, които не знаят миналото си, няма как да имат бъдеще…