Читателски коментари от ducasse

Петдесет нюанса сиво от Е. Л. Джеймс


Ха, колко неочаквано — мнението ми съвпада с това на Мадона.

Джамията „Парижката Света Богородица“: 2048 година от Елена Чудинова

ducasse (28 юни 2016 в 14:55), оценка: 5 от 6

Уви, антиутопия.

Онази нощ от Линда Хауърд


„Той се подсмихна и поглади гърдите си.

— А знаеш ли защо мъжете кръщават своя член?

— Не, защо? — попита тя, задавяйки се от смях.

— По този начин най-важните решения в живота им няма да бъдат взети от абсолютно непознат.

И двамата се заляха от смях ..“

Страна на желанията от Джанет Дейли


Не е лоша книжката, не е и нещо необикновено, но много ме радва главната героиня — егоистична и самовлюбена, разпиляна и прахосница, толкова различна от масата еднотипни „колежки“ от този жанр.

Целувката от Кристин Мичълс


Кимбърли Танас е обичала истински двама мъже — баща си и своя съпруг. Тяхната трагична смърт я покрусява дълбоко и кошмарите я преследват навсякъде. В най-тежкия миг от живота си среща Вон Гарет — мъжът, когото, вслушвайки се в здравия разум би трябвало да ненавижда. Но сърцето й е на коренно противоположно мнение.

Пясъчни замъци от Кейт Холмс


Анотация

Един неспокоен дух, един скитник, а иначе световноизвестен фотограф, той се прибира у дома, за да се опита край брега на великия и всеопрощаващ океан да разкъса паяжината на спомените, да избяга от болката да забрави… Да запълни с нещо празнината в душата си….Срещата му с нея е случайна — една красива и чувствена жена, някак свенлива, сякаш криеща тайни. Отначало той е просто моделна известната скулптурка; само модел, една лятна история; нищо незначещ, красив, но крехък и нетраен пясъчен замък, който ще се срине като всички пясъчни замъци с края на лятото…

Априлската годеница от Ги Шантпльор


„Априлската годеница“ от Ги Шантпльор е увлекателен роман за една неочаквана любов. Първоаприлската шега на едно момче, изпратило от името на Мишел писмо до Сюзан с предложение за брак, на което тя отговаря, че приема да се омъжи за него, преобръща живота на двамата. Мишел не успява да разкрие на Сюзан, че всичко е шега, а тя му признава, че за нея бракът е бягство от бедността. Те решават да се оженят и да бъдат приятели, но неусетно се влюбват един в друг…Очарователен разказ за две самотни души, за които обичта се превръща в съдба.

Любовна песен за утре от Джорджия Боковън

ducasse (16 февруари 2015 в 22:17)

След бедно и сиротно детство Ейми Фейнстън си е изградила блестяща кариера, има много пари, красиви рокли и разкошна къща. Едно закъсняло писмо я кара да промени самоличността си и да предприеме разследване на смъртта на своя баща. По ирония на съдбата, след срещата й с Марк Стърлинг, жаждата й за мъст се трансформира в нещо, което много прилича на голяма любов…

Загадъчно бягство от Кати Линц

ducasse (13 февруари 2015 в 23:50)

„— Ш-шт, тихо, шефе! Тук съм.

— Господи! Какъв е този маскарад?

— За конспирация — да не ме познае никой…

— Сваляй моментално тази идиотска маска, преди да са решили, че готвим обир на бензиностанцията!

— Виж, за това не помислих…

— Нали затова аз съм шефът, а не ти! Хайде, вмъквай се в колата. Ще пием по едно в бара.“

— Ти ли черпиш? — оживи се Вин. — Така де, нали съм на работа и…

— Аз черпя! — успокои го Рик.

Страх от летене от Ерика Джонг

ducasse (5 февруари 2015 в 01:39)

— Германците обичаха Хитлер — продължи спокойно Хорст. — Ако бяха откровени, това, което щяхте да научите, нямаше да ви хареса. Но те не са. Не са били откровени вече двадесет и пет години. Никога не са плакали за своите мъртъвци от войната и никога не са плакали за Хитлер. Заметоха всичко под килимчето. Дори те самите не знаят какво чувстват в действителност. Ако бяха честни, щяхте да мразите по-силно тяхната откровеност, повече дори от лицемерието им.

Пак ли сбърках? от Каролин Апчър


Напоследък все четох книги с висок рейтинг и ми втръсна от захаросани истории. И хоп — попаднах на тази книга с оценка 1 , т.е. отвратително. Защо не? И сомилиерите си изплакват устата с вода между отделните сортове вина.

Уау, страхотно ми хареса. Повечето романи приключват със събирането на съвършените половинки, сред вечно разбирателство. Ако пък става въпрос за брака, там е една отегчителна история. А тук попаднах на романтика, секс, интересни диалози и очакване. Е и на хепи енд. Има някакъв освежаващ оптимизъм.

Моля ненавършилите 30 да не четат тази книга без съответния възрастов контрол. За зрели хора е, преодолели израза „ако …“.

Да целунеш ангел от Сюзън Елизабет Филипс

ducasse (13 декември 2014 в 02:27)

Книгата е много добра. Силна и т.н. Анотацията слабо разкрива качествата й. Според мен е послужила като основа за написването на трилогията „50 нюанса“ на Е Л Джеймс. Главните герои са идентични, камшиците, сцената в ресторанта, бебето, падането на колене, дори девствеността. Е в 50 нюанса има и много повече. Сюзън Елизабет Филипс е много дискретна в това отношение. Един по — кратък прототип, който мога да си чета от време на време.

Годежът от Ема Голдрик

ducasse (17 октомври 2014 в 01:08)

Интересна история, реалистично описание на обстановката и ситуацията в тази част на Африка предполагам, приятен превод. Героите не изпадат в досадни емоционални кризи.

Опасни връзки от Шодерло дьо Лакло

ducasse (11 октомври 2014 в 00:44), оценка: 6 от 6

Жестока книга.

Сърцебиене от Илдико фон Кюрти

ducasse (16 септември 2014 в 20:59), оценка: 5 от 6

Много готина книжка — рядко заинтригуващ ме чиклит. На всяка пожелавам един такъв Филип в къщи да ни търпи глупостите.

Жената на Съливан от Нора Робъртс


Един от малкото романи на Нора Робъртс, който ми беше приятно да прочета.

Природни дарове от Пеги Никълсън

ducasse (5 май 2014 в 21:03), оценка: 5 от 6

Извинявам се за многобройните правописни грешки и пропуснати думи в горния коментар.

Природни дарове от Пеги Никълсън

ducasse (5 май 2014 в 21:01), оценка: 5 от 6

Като любовна история става, но по-интересна ми беше обществената дейност на героинята. Ето така трябва да действаме, а не да оставяме нещата на самотек. Имам един приятел чужденец, който ми обясни, че ако в неговия квартал в Лондон има голяма дупка, засегнатите от квартала ще започнат да изпращат писма до общината и другите органи, докато проблема не се реши. Тогава не вярвах че е възможно, но по-късно се убедих в неговата правота. Хубавото е, че и ние започнахме да се държим така.

На път за работа има едно нагорнище, където се спука тръба. Водата течеше по малко, но започна да руши алфалта. Освен това е околовръсно шосе и оттам минават всички тирове, камиони и бетобовози. Всеки ден, като минавах сутрин и вечер с корсата ми с галоши, си казвах, трябва да се направи нещо, ще дойде зима, ще стане поледица, няма да мога да изкача байра. Имам познат във ВиК по ремонтите, обясних му къде е, той ми каза, о ние отдавна знаем за това място, там трябват специални тръби, дрън-дрън, с две думи нищо няма да направим.

Имайте предвид, че бях проглушила ушите на всички познати с тази авария, защото проблема с корсата, която няма да може да изкачи байра е реален. Накрая случайно се заговорих с един клиент, който дойде в офиса, оказа се че и той работи във В и К. Отново обяснявам за дупката и го питам към кого трябва да се обърна, на кой телефон да позвъня за нея Той ми каза, аз съм човека на който трябва да се обадиш. Беше четвъртък. В понеделник като минах оттам имаше ремонтна група и за два дни приключиха.

Понякога трябва малко, а ефектът е налице. Има различни да се реши всеки проблем, аз определено не съм постъпила по най-умния, но пък имах късмет. Просто не трябва да сме песимисти и само да чакаме. Всъщност това е поуката от книгата.

Крадецът на праскови от Емилиян Станев

ducasse (28 април 2014 в 22:30), оценка: 6 от 6

Уникално произведение. Надявам се да е преведено на много други езици, за да можем не само ние да се насладим. Чудесен автор — спомням си повестта му за лисичето, която прочетох като малка. Противно на повечето, не любовната история, а най-много ме впечатли описанието на положението в тила на войната — цивилното население, местните войски, чуждите войски — победени и победители.

Смятам, че Емилиян Станев е постъпил много милостиво към главните герои. Едва ли в 8-ми клас биха го оценили по достойнство (радвам се, че не ми се е случило тогава), защото загатва много неща, които само хора с богат житейски опит биха разбрали и доловили.

Тайната на замъка Тройенфелз от Хедвиг Курт Малер


Романът е писан или поне публикуван 1916г. От тази 100 годишна книга се вижда, че няма голяма разлика в писането, даже авторът не се е възползвал от евтина, безвкусна тайнственост . Единствено последните няколко изречения ме натъжиха.