Читателски коментари

Под игото от Иван Вазов

pencho (22 юли 2014 в 17:45)

Красимира, искрено Ви съветвам в никакъв случай да не се ръководите от чужди мнения и да започвате срещата си с едно произведение на изкуството, заредена с чужди предразсъдъци. Общуването с изкуството е нещо много лично, то не търпи посредници. В тази страница съм се нагледал на мнения и критикари, за които и изречените от Паисий преди няколко века думи относно неразумния и уродливия са вече прекалено слаби. Понякога изпитвам срам, че мнозина от сънародниците ми са толкова ниско в интелектуално и общокултурно отношение и смятам, че почти всички бивши, настоящи и бъдещи неудачи в държавата и обществото ни са повлияни от този трагичен факт. Нямам намерение нито да Ви препоръчвам, нито да Ви отблъсквам от която и да е книга тук, моят съвет е сама да откриете какво и защо Ви харесва, без да се влияете от хвалбите или отрицанията на читателите тук, те във всяко едно отношение са повлияни от различни строго субективни фактори и не се отнасят в никакъв случай до Вас, до Вашия празник на срещата с литературно произведение. Пожелавам Ви да успеете!

Бай Ганьо от Алеко Константинов

пепи (22 юли 2014 в 16:42)

Коя книга не ти е скучна?Всичките стари български книги сати безинтересни!

Под игото от Иван Вазов


Когато я четох на твоята възраст ми хареса, но истински я осмислих и дори се развълнувах, когато я препрочетох в гимназията. Има книги, които трябва да се прочетат на определена възраст. Но не се отказвай да я прочетеш. На места има екшън, емоционална е….епична е. Има и хумор, колоритни персонажи…

Под игото от Иван Вазов

Красимира (22 юли 2014 в 15:09)

Ох,аз съм 5 клас и една от книгите ни е Под игото.Преди да почна да чета книгите ,почти винаги гледам коментарите върху тях,за да разбера какво ли мислят хората за нея….Мисля,че тази книга,ще бъде нтересна за възрастни,а не за ученици…,защото самата книга е малко скучна за деца…,тази книга е настина важна и не е важно дали щем или не щем да я четем ;)

Вихърът на Жътваря от Стивън Ериксън

Celebrian (22 юли 2014 в 14:17), оценка: 6 от 6

Невероятна книга! Невероятна поредица!

За всеки влак си има пътници :)

Мери Попинз отваря вратата от Памела Травърз

Лорена (22 юли 2014 в 14:13)

Много е хубава книгата! От всички книги които прочетох това и миналото лято ми хареса най-много тази. Аз съм дете и много обичам да чета книги. Но най-много ми хареса тази.

Ян Бибиян от Елин Пелин


Елин Пелин е велик!

Египетската тайна на Наполеон от Хавиер Сиера

емо (21 юли 2014 в 18:05)

Толкова тъпа книга отдавна не бях чел.Като литература нула.Като съдържение — под нулата.Дори тези които се интересуват от окултни науки и други дивотии едва ли ще намерят нещо ново.Всички така наричени факти можете да ги намерите в жълтите вестници хем са поднесени малко по-интересно. По принцип такъв боклук не бих го прочел до края , но в случая я дочетох с изследователска цел , да видя дали края може да е още по- тъп от началото.Оказа се че може.

Капитани на фрегати от Николай Чуковски

Иван Иванов (21 юли 2014 в 17:08)

Изключително се радвам да видя тази книга отново. Преди около 30 години съм я чел поне 3–4 пъти.

Фантастична е!

Библиотеката на мъртвите от Глен Купър


Много добра книга. Умело съчетание на „криминале“ и „мистерия“. Много ми хареса доброто разпределение на съдържанието на книгата, авторът се е постарал да няма „кухи части“ само за „пълнеж“, само и само да има повече изписани страници.

Цветя на тавана от В. С. Ендрюс

Ива (21 юли 2014 в 16:25)

Страхотна поредица, а филмът по първата книга е много хубав! Почти няма разлика с книгата!

Любов от Елиф Шафак


Това е романът, с който ще свързвам лятото на 2014г. Завладяващ, запомнящ се и оставащ следи…

Гласовете ви чувам от Димитър Талев


първите две три произведения са много силон, но четвъртото някак си ме загуби. Твърдеотдалечено става хронологичесик от основните герои.

Амазония от Джеймс Ролинс

btodaz (21 юли 2014 в 15:59)

Съгласен с колегата @назгул! На моменти ме изнерви това четиво. Освен идеята, оригиналността дълбае нулата. Реакциите и диалозите на героите са като на ретарди. Книга изпълнена с клишета, подценяваща читателя. Първа и последна книга от автора.

Вино от глухарчета от Рей Бредбъри

Едмон Дантес (21 юли 2014 в 13:58)

Много съм съгласен…прескачане от история в история, от тема в тема, незавършеност, разпокъсано действие…понякога доста безсмислено и дразнещо подреждане на думи, сякаш заради самите думи…

Всичко това казвам не с цел омаловажаване, просто това не е най-добрата на Бредбъри…

Имението на Фарнъм от Робърт Хайнлайн

Pepola (21 юли 2014 в 13:36), оценка: 3 от 6

Забравих да добавя, че преводът е приличен. Не че няма какво да се подобри, но поне е коректен и , доколкото проверявах, не са писани измишльотини, както правят някои „преводачи“, когато не разбират нещо от текста.

Имението на Фарнъм от Робърт Хайнлайн

Pepola (21 юли 2014 в 13:28), оценка: 3 от 6

Започна често да ми се случва да се разочаровам от големи имена в НФ. Много посредствено написана книга. Липсва логика в поведението на героите, както и психологическа обосновка на образите и конфликтите между тях.

Хиляда сияйни слънца от Халед Хосейни

Далида (21 юли 2014 в 05:34)

Имах честта да познавам една афганистанка с баща комунист, убит от талибаните, дадена на талибанин…. По професия лекар, завършила в Русия. Избягала и озовала се без да знае как в южна Турция.

И какво ме впечатли: какъв дух, каква сила за оцеляване и нагаждане. Тази жена ме обогати, откри ми света на по-различното мислене, светоусещане.

Тази книга донякъде покрива представите ми за Афганистан. Жалко само, че историята е разказана като хронология на един живот. Но е ценна, много полезна.

Цветя на тавана от В. С. Ендрюс

Мари (20 юли 2014 в 18:42)

" Паяжина от сънища" и " Тъмният ангел"- „Хевън“ също са много хубави.

Циркът на прокълнатите от Лоръл К. Хамилтън

r0ldex (20 юли 2014 в 18:30), оценка: 5 от 6

Когато за пръв път прочетох за Анита Блейк си казах — Скукаааа … Но сега искам още и още и още … Не мога да спра с четенето.