Читателски коментари

Задочни репортажи за България от Георги Марков

Асен (17 юли 2013 в 22:04)

Г-н Георги Марков е велик.

Задочните репортажи са една от най-стойностните книги, които човек може да прочете,за да разбере времето на тоталитаризма, както и времето на така наречения преход.

Заверката на неговите репортажи е направена чрез убийството му. Убийците потвърждават верността и силата на неговите думи. Убиват човека, но словото на г-н Марков остава във вековете и ще разнася срама на комунистическата шайка.

Задължително четиво за всеки мислещ човек.

Разруха от Морис Дрюон

Невена (17 юли 2013 в 15:09)

Част ли от поредицата за френската корона или е отделен роман?

Списък с убийства от Джули Гарууд

Ана (17 юли 2013 в 14:39)

Отдавна не бях попадала на нещо интригуващо, книгата си струва! Жалко, че няма Огън и лед!

Жена от Блага Димитрова

Gabi8 (17 юли 2013 в 13:31), оценка: 6 от 6

Наистина стихотворението е прекрасно!!!!

Братя Карамазови от Фьодор Достоевски

Петър (17 юли 2013 в 13:01)

Това е най-хубавата книга, която някога съм чел!

Блейз от Сюзън Джонсън

svr (17 юли 2013 в 12:18), оценка: 5 от 6

Много, много добра история…

Богатият варварин от Айрис Йохансен


Много ми хареса.Препоръчвам.

Ръкописът Q от Джонатан Раб

Даниел (16 юли 2013 в 22:16)

На моменти описанията са малко скучни и част от образите са плоски.

Но иначе е добра книга. Хареса ми. Мисля че ще четем и по добри произведения от Джонатан Раб.

Един ден, някога от Даниел Стийл

M_Y_ (16 юли 2013 в 19:15), оценка: 5 от 6

Много хубава и позитивна в края си история.От мен 5 като оценка, заради края й, който ми се стори малко банален. :)

Вината на Рафаела от Даниел Стийл

M_Y_ (16 юли 2013 в 19:09), оценка: 6 от 6

без значение от кой жанр е*

Вината на Рафаела от Даниел Стийл

M_Y_ (16 юли 2013 в 19:06), оценка: 6 от 6

Тази изключителна любовна история съм я чела като много малка и наистина много силно се беше запечатила в съзнанието ми. Оттогава, друга такава история, без значение жанра, не ме запленявала така.

Вярвай ми от Джейн Ан Кренц


От незабележимо момиче в гимназията, Филомена Кромуел се е превърнала във великолепна самоуверена млада жена, постигнала успехи и известност. Когато се връща в родния си град, всички са уверени, че е дошла, за да отмъсти на неверния си годеник Брейди Пакстън, изоставил я преди девет години… А Трент Равиндър е готов да й прости лудориите, стига тя да не се увлече отново по старата си любов и да признае, че той е единственият мъж за нея…

До Чикаго и назад от Алеко Константинов

Галя (16 юли 2013 в 17:32)

Много интересно!

Всичко на масата от Чарлс Буковски

acutebujo (16 юли 2013 в 14:29), оценка: 6 от 6

Страхотна книга. Ще се радвам да качите и другите му произведения — Жени, Поща, Криминале…

Антиистория славянобългарска от Георги Константинов Георгиев

Георги Т. (16 юли 2013 в 12:07)

Великолепно чувство за хумор на автора. Това е книга не за всеки, а още по малко за всяка възраст. Пожелавам на недоволните някой ден да могат да и се насладят.

Звездните рейнджъри от Робърт Хайнлайн

mabelle (16 юли 2013 в 11:08), оценка: 5 от 6

Не случайно „Звездните рейнджъри“ е наричан „милитаристичен роман“. Всичко е него е за войната, за това какво е да си войник. Сюжет ясно изразен няма, със завръзки или развръзки, в центъра е обучението на главния герой за пехотинец, а впоследствие и офицер.

Есенцията на книгата са собствените разсъждения на Джони Рико или диалозите с обучаващите го офицери, които индиректно внушават доста спорни идеи — за силата като основен ефективен начин за решение на конфликти, за общество, където правото да гласуваш не се дава, а се заслужава чрез служба, защото само човек, който е доказал, че поставя колектива над себе си, може да разбере отговорността от това да гласуваш и да участваш във взимането на решение. За свободата, която не е даденост, а периодично трябва да се заслужи „с кръв“. За тежките физически наказания като единствено средство да въздействаш на младите, защото човекът въпреки цялата си цивилизованост не се ражда с морал, а той трябва да му бъде насаден, по един или друг начин, от обществото.

Книгата съдържа идеи, на които се противих, но в никакъв случай не е лошо написана, напротив, много реалистично изследва военното мислене и „дървениците“ бяха интересно описани (макар точно преди това бях приключила със „Сагата на Ендър“, там Царицата на кошера и бъгерите са много подобни, но тя е написана около 20 години след нея).

Струва си да се прочете, дава материал за размисъл.

Филмът е пълна бутафория и в сравнение с книгата в него няма нищо ценно.

Шейх от Кони Мейсън

miskapriz (16 юли 2013 в 00:32), оценка: 6 от 6

Книгата е много интересна прочетете няма да съжалявате много увлекателен роман горещо го препоръчвам…

Всичко на масата от Чарлс Буковски

nansuela (15 юли 2013 в 22:51)

уникален стил

Суперкомандос от Ричард Морган

katia.gr (15 юли 2013 в 22:24), оценка: 6 от 6

Свежо написан ефикасен екшън-трилър. Но не разбирам защо издателите са го публикували под това идиотско и банално заглавие. Толкова ли е трудно да се намери еквивалент на Altered Carbon в българския език?

Окото на света от Робърт Джордан

тцЪ (15 юли 2013 в 20:34)

С всичко мога да се съглася, само не и със сравнението с творчеството на Толкин. „Властелинът на Пръстените“ е най-известното му произведение, но категорично не и най-мащабното и значимото такова. Трудът на живота му е „Силмарилион“ и, ако го прочетеш, ще откриеш как човекът е създал възможно най-пълнокръвния свят (преди Диска, де), без да задълбава кой каква дреха е носил, какво вино е пил и какви бижута е имал. Не само това — за всеки от „народите“ си създава отделна митология, език, култура…

Джордан доволно взаимства от него в първата книга- Огиерите например външно не приличат на Ентите от Средната Земя, но по поведение припокриването е почти пълно. Мърдраалите само дето не яздят хвъркати гущери, за да станат Назгули. Имаш си падналото забравено кралство и последния жив наследник на забравения трон; имаш трите селянчета, на които им предстои да спасяват света (явен еквивалент с хобитите)… Нападението над селото; пътуването из Пътищата (във властелина — Мория); Погибелта (Емин Муил в Средната Земя)…

Както и да е. Относно „Колелото на времето“- преспокойно цялата поредица можеше да е събрана в максимум 8 тома, при това без действието да пострада. Дори напротив. С излишното разтягане на локуми се постига единствено умирането на всяка една интрига и направо ти се иска Тъмния най-накрая да се освободи и да пречука Преродения Дракон — белким отърве света от малоумщината му (отстъпваща единствено на малоумщината на Айез Седай и на Отсъпниците)

Все пак поредицата има и силните си страни — например йерархията в Бялата Кула, вътрешните борби между отделните Аджи, създаването на Черната Кула, Играта на Домовете… Тук вече шапка свалям на Джордан, интересни моменти — при това доста добре развити.