Метаданни
Данни
- Серия
- Хората на херцога (2)
- Включено в книгата
- Оригинално заглавие
- When the Rogue Returns, 2014 (Пълни авторски права)
- Превод от английски
- Мариана Христова, 2015 (Пълни авторски права)
- Форма
- Роман
- Жанр
- Характеристика
-
- Няма
- Оценка
- 5,1 (× 39 гласа)
- Вашата оценка:
Информация
- Сканиране
- Silverkata (2018)
- Разпознаване и корекция
- Epsilon (2020)
Издание:
Автор: Сабрина Джефрис
Заглавие: Желанията на херцога
Преводач: Силвия Желева
Година на превод: 2014 (не е указана)
Език, от който е преведено: английски (не е указано)
Издание: първо
Издател: Издателство „Kalpazanov“
Град на издателя: София
Година на издаване: 2014
Тип: роман
Националност: английска
Излязла от печат: 12.12.2014
Редактор: Мая Арсенова
Технически редактор: Никола Христов
ISBN: 978-954-17-0296-3
Адрес в Библиоман: https://biblioman.chitanka.info/books/8055
История
- — Добавяне
Бележка на автора
Иза и мистър Гордън не са съвсем измислени. Те са донякъде вдъхновени от елзаския бижутер Георг Фридрих Щрас, който създава първия имитационен диамант (поради което стъклената маса за изработване на фалшиви бижута е наречена „щрас“). Натрупва цяло състояние от продажбата на имитационни бижута. Освен това ме вдъхнови и историята, на която се натъкнах в едно английско списание от времето на Регентството: някакъв измамник в Париж създал имитационни диаманти с такова удивително качество, че успял да спечели два милиона франка, като ги продавал като истински, преди да го хванат. Тези две неща бяха основата, от която израсна Иза.
В романа представям Виктор като белгиец, макар че по времето, в което се развива действието в книгите ми, официално Белгия не е държава. Правя го, защото по онова време всички наричат този район „Белгия“. Съществуват книги от този период, както и от по-стари, в които се говори за пътуване до „Белгия“ тогава, когато Белгия не е държава, затова приемам, че районът е бил познат под това име още преди официално да го нарекат така.
Не съм специалист по право и мога да си съставя мнение за холандските закони само въз основа на английските им преводи, които успях да открия, и само дотолкова, доколкото успях да разбера юридическия жаргон, но всичко, което съм чела, показва, че по онова време съпругът може да получи развод с довода, че жена му го е изоставила, без да се изисква присъствието на съпругата. Ако не е така, грешката е моя!
И да, през 1808 година атомната теория вече съществува, защото химикът Джон Далтон е публикувал книгата си „Нова система на химическата философия“. Така че Рупърт не е изпреварил времето си!