Версия от Георги Коновски
Зачетох се и бързо я свърших. Направо се чудя как у нас е пусната подобна книга. Интересна е, много истинска е, не отговаря на вижданията на властта.
Фередже от Георги Коновски
Допадна ми тая малка книжка. Надявам се авторът да е лош пророк. Някак си всички имена са познати — въпреки опитите му да ги скрие.
Написана е последователно и интересно.
Алиса в страната на чудесата от Луис Карол
Абсурдна! Толкова безсмислено слети думи в текст…..
Игра със смъртта от Айрис Йохансен
Страхотна! Чете се на един дъх!
Целувка в полунощ от Елоиза Джеймс
толкова ми хареса, че макар да знаех какъв може да е края, не можех да спра да чета за да го стигна. Четох до 3 през нощта, а трябваше да ставам в 7. А аз никак не съм ранобудна и никак не обичам да не си доспивам.
Но просто не можех да спра да чета. Много ме въодушеви и силно ме разчувства.
Мисля, че е доста правдоподобна история. На запад вече се мълчи за сваления самолет и това ме кара да си мисля, че изложената версия е близка до станалото.
Много е кратка. Щеше да е по-интересно, ако разказът беше по-подробен.
Книгата е плашеща. Прекалено истинска и реалистична.
Дом за Коледа от Нора Робъртс
Ех, страхотна разказвачка е тази Нора. Толкова красиво написана история, така живо обрисувана — малкото градче, сгушено в снега, коледния дух, пълнокръвните герои — сякаш и ти си там, част от повествованието. Прекрасна история!
Шанс за любовта от Дей Леклеър
Наистина доста забавна книжка, макар че някои от диалозите са доста глупави. Все пак се посмях на доста моменти.
Ще те накарам да се влюбиш от Нора Кейд
Чела съм книгата преди години, историята наистина е лека и мното приятна за четене.
Черни рози от Мери Хигинс Кларк
Завладяваща история, но твърде много персонажи и съдебни дела.
Пясъчна буря от Джеймс Ролинс
Не става! Започва обещаващо, после….. много наивна. Очаквах повече от този автор.
Черно и бяло от Джейн Ан Кренц
Много добра! Историята е наистина интересна!
Опасен чар от Свобода Бъчварова
Чудесно е поднесен въпросът за робуването на системата. Щипка смях му придава още по-пикантен вкус. Добър апетит на всички бъдещи читатели!
Пиратска целувка от Сабрина Джефрис
Страхотна книга! Жалко, че няма повече такива от тази авторка!
Прочете я, няма да съжалявате!
Ударите на сърцето от Даниел Стийл
Книгата е много по-добра от филма. Всички знаем Даниел Стийл, тя умее да пише. Като всички много пишещи автори, сюжетите се повтарят, репликите също, но пък доставят удоволствие.
Последна любов от Уилям Уортън
Прекрасна книга! Много нежна и истинска!
Джъстис от Лорън Донър
Ще зарева от щастие! Благодаря ти преводачо!!! Направи ме щастливе в окаяните моменти на боледуването в който съня е далеч , а аз скучая!
Играта на Чанс от Линда Хауърд
Прекрасна книга , прочетох я на един дъх , препоръчвам е горещо , на тези които не са я чели . Цялата поредица е страхотна ,но тези за Зейн и Чейс са ми любими .
Вълшебната планина от Томас Ман
И каква по-точно е източно-римската философия, позната на масовия български читател, но непозната на западния? Кои са нейните водещи представители, школи и как масовия читател в България е обучен на тази философия, при положение че не и особено религиозен? Много се съмнявам в подобни твърдения, както и тези за сблъсъците между севера и юга. Няма никаква нужда до ходим чак до Византия за да правим паралели с 20 век. Сблъсъкът на балканските народи е с Османската империя и той е преди всичко екзистенциален, затова ресурси за собствена култура, философия, литература почти не е имало до Възраждането, като и тогава са били доста ограничени. Нещата в Западна Европа са били съвсем различни, но и там не са били еднакви за всички, затова всъщност се случва и ПСВ. При западнярите има ясно фокусиране върху материалния успех, оттам се стига до ограниченост и алчност, което винаги води до война в крайна сметка. Българите са доволни и да могат да преживеят, защото това е било трудно, за тях когато Запада е просперирал с колониите си.
Във „Вълшебната планина“ Ман изважда съвременниците си от техния материален свят и ги анализира без него, в обкръжението на планината и санаториума, на болеста и смъртта, така разкрива елементи на душевността им, които долу, в материалното остават латентни. В последната сцена героя е взет от планината и се бие на фронта, защото планината не предлага постоянен изход за хората от това поколение.
Читателски коментари