Читателски коментари

Опасност от посока „Еридан“ от Ангел Сарафов

la faet (2 юни 2011 в 12:01), оценка: 4 от 6

Добър разказ ! Има потенциял за повес ! Дано прочетем повече нови творби !

Сияние от Стивън Кинг

Borislav (2 юни 2011 в 01:17), оценка: 6 от 6

Абсолютен шедьовър!

Игра на тронове от Джордж Р. Р. Мартин

Crysis2 (1 юни 2011 в 23:57)

Често решенията и действията на героите, породени от присъщи човешки недостатъци имат глобално значение за хода на повествованието.

Какво би станало ако крал Робърт не бе пил от виното по време на лова?

Или Нед Старк бе подтиснал чувството за чест и дълг и фиктивно бе признал властта на Джофри?

Именно майсторското изразяване на тези недостатъци във всеки от главните герои прави романът толкова реален и в същото време художествено съвършен!

Просто страхотно!!!

Повелителят на мухите от Уилям Голдинг

Rony (1 юни 2011 в 22:56), оценка: 6 от 6

Да…и когато у някого е заложена известна доза агресия, известен стремеж към надмощие, колко лесно те се превръщат в кръвожадна жестокост. Почти ми настръхна косата, докато четях. Наклонности, превърнати в ужасяваща проява. И е изумително, че на подобно място, при подобни обстоятелства, здравият разум (или остатъците от него) е безсилен срещу първичните инстинкти, срещу страстта да убиеш, да нараниш, да се наложиш със сила. Изумително е колко опияняващи са тези наклонности, като зараза, с която не можеш да се бориш.

Завършекът е наистина покъртителен — контрастът между неведението и донякъде нехайното предположение, че децата играят на война и между реално случващото се, на границата между Живота и Смъртта. Препоръчвам горещо книгата на всеки!

Трактат за любовта, как я разбира ужасния досадник от Анатолий Протопопов

Несиха (1 юни 2011 в 16:10)

Предлагам да преместите „произведението“ от научно-популярния раздел в хумористичния. А автора да бъде прегледан от специалист, дано не е късно…

Синята дама от Хавиер Сиера

Роди (1 юни 2011 в 06:04), оценка: 5 от 6

Книгата се базира на живота на Мария Хесус де Агреда (Синята дама — Blue Nun). Тя успява да покръсти някои индиански племена преди испанските мисионери да пристигнат в Америка чрез метода на билокация. Авторът споменава и за някои интересни проекти като хроновизия и използването на звуци за стимулирането на различни функции на мозъка, които си заслужава да се проучат допълнително. Също така научаваме, че нищо не е случайно.

Прелъстяване от Аманда Куик

mercedes (1 юни 2011 в 00:39), оценка: 5 от 6

Прекарах приятни мигове с романа.

Адвокат на дявола от Андрю Нидърман

Vampiria SARCana (31 май 2011 в 20:47), оценка: 6 от 6

Това е една страхотна книга. Пъти по-добра от филмът, който с нищо не ме впечатли. Препоръчвам я на всички, които още не са я прочели.

Ловци на кости от Стивън Ериксън

Борислав Ив. (31 май 2011 в 20:19), оценка: 6 от 6

Шедьовър, какво друго да кажа… Лично на мен, след прочитането на Малазан всяко друго фентъзи е като детска приказка.

Между другото, другият автор който пише за Малазанската империя — Йън Есълмонт, е на същото ниво — уникално. Надявам се неговите книги също да излязат на български.

Съседи… и не само… от Марко Семов

ми6а (30 май 2011 в 21:41), оценка: 5 от 6

Толкова много истини… До сега се отнасях резервирано към нашите съседи - турците. Благодаря на автора, че ме накара да прогледна! /За съжаление той вече не е между нас/

Не пипай тази книга! от Ян ван Хелсинг


Абсолютно съм съгласен. Определено книгата променя светогледа на човек. Сега замислям втори прочит, че опрелено имам пропуснати неща

Пазители от Дийн Кунц

avatar75 (30 май 2011 в 10:24), оценка: 6 от 6

За почитателите на Дийн Кунц няма да е изненада завладяващият сюжет, напрегнатото действие, което на моменти те оставя без дъх, и разбира се, философските въпроси, които оставя на читателите, след като са прочели книгата…

За незапознатите с творчестото му — ако харесвате книгите, които ви държат в напрежение и не можете да ги оставите, преди да сте прочели и последната им страница — не губете време, и се присъединете към огромната тълпа фенове на този майстор на трилъра — Дийн Кунц

Хари Потър и философският камък от Джоан Роулинг

Ivaelo (30 май 2011 в 01:55), оценка: 6 от 6

Всеки има книга която го е накарала да започне да чете.Мен ме накара точно тази книга и цялата поредица.

Наследникът от Калкута от Роберт Щилмарк


Не помня кога я прочетох за първи път, на 10 , на 11, на 12 не знам. Не помня и колко пъти съм я препрочитал. От тогава винаги е на нощното шкафче до главата ми. Просто отварям на някоя страница и потъвам в един прекрасен свят. Великолепна книга.

Не пипай тази книга! от Ян ван Хелсинг

Галина Шопова (29 май 2011 в 22:16)

Категорично заявявам, че тази книга провокира размисъл и насочва към полезни решения.За мен тя е показ на замаскирани истини. Не зная защо е забранена в Германия, но си струва да се прочете. След нейния прочит станах по разсъдлива и винаги подлагам нова информация на двойна проверка за достоверност.

Желая Ви ползотворни размисли с нея.

Наследникът от Калкута от Роберт Щилмарк

Данито В (29 май 2011 в 22:03)

Въпреки единодушните суперлативи по адрес на книгата, споделени преди моето скромно мнение, аз пак ще кажа: СТРАХОТНА, ВЕЛИКА КНИГА. В момента я чета за 10-и път и все още не ми е омръзнала. За пръв път я прочетох, когато бях на 11, намерих я в библиотеката на майка ми. Сега съм на 36 и за мен е огромно удоволствие да я прелиствам нощем /само тогава ми остава време/. При преместване я бях скрила от себе си в един прашен кашон и случайно попаднах на нея, когато разчиствах в гаража, след като я бях търсила безуспешно около две години преди това. Много и се радвам и я чета колкото се може по-бавно, за да прекарам по-дълго време там, където ме отнасят страниците и. Винаги съм харесвала приключенски романи и съм изчела повечето популярни заглавия, но за мен най-добрия си остава „Наследникът от Калкута“.

Среднощен експрес от Били Хейс, Уилям Хофър

yoanam (29 май 2011 в 19:02), оценка: 5 от 6

Страхотна е книгата!

Не пипай тази книга! от Ян ван Хелсинг

morigana (29 май 2011 в 11:00)

Хм…честно казано не мога да разбера защо тази книга се оказа такъв хит и защо толкова много хора я намират за невероятна и едва ли не гениална… Като философия е доста повърхностна, основаваща се на чужди идеи, без почти никакви свои. Все едно е писана от човек, който е чел чужди мисли, харесал ги е и е решил да напише книга за тях, без обаче да ги е доразбрал напълно. 1/4 от книгата е направо преписана от Ернст Мулдашев и облегната на неговите проучвания и експедиции. За фактите и конспиративните идеи, които са включени в нея, едва ли някой от нас може да каже дали са истина или не. Да кажем, че са. Пак не са негови (не съм чела други негови книги — възможно е там да има повече конкретни факти и по-убедителни аргументи, но тези изложени тук, честно казано в нищо не ме убедиха). Може би пък книгата все пак е добро начало за хора, които тепърва тръгват да търсят духовното си начало. Някой в предните коментари спомена „Силата на настоящето“. И аз ги призовавам да я прочетат, защото в нея същите идеи са показани доста по-задълбочено и хубаво. И все пак, книгата говори за позитивизъм и добри общочовешки взаимоотношения, което значи, че е много по-добре да я има, отколкото да я няма :)

Поздрави и приятно четене.

Живот на заем от Ерих Мария Ремарк


Обожавам тази книга!

Тя е за истинските неща от живота, за жаждата за живот, за важните неща от живота…тя е урок за това КАК трябва да живеем…

Малък Сечко от Ран Босилек

Таня Мавродиева (28 май 2011 в 22:20)

Аз мисля, че Малък Сечко е чудесно произведение на Ран Босилек. Харесват ми и други негови произведения като например:Неродена мома, Жива вода и много други. Любимото ми произведение е Родна стряха. А и мисля, че всички произведения на Ран Босилек са хубави. Това е моето мнение.