Читателски коментари

Хекс Хол от Рейчъл Хокинс

Ивайло Генов (21 декември 2014 в 19:14)

Изгълтах я на един дъх. Много интересна. Въпреки, че в нея виждам комбинация от Хари Потър, Занаятът, Пърси Джаксън и още няколко други поредици е и в известен смисъл оригинална сама по себе си.

Петото споразумение от Мигел Руис, Хосе Руис, Джанет Милс

Ваня Ангел. Горанова (21 декември 2014 в 19:12)

Велика книга! Четенето й ме направи щастлива!

Случаят с кралицата на красотата и богатият наследник от Ърл Стенли Гарднър

Марина_Г (21 декември 2014 в 15:01), оценка: 5 от 6

Интересно четиво!

Песен за човека от Никола Вапцаров

Маргарита Николаева (21 декември 2014 в 14:43)

Прекрасна поезия-актуална и днес !

Вълшебната планина от Томас Ман

д. (21 декември 2014 в 11:05)

Touche !

А книгата е наистина едно от великите постижения на европейския културен дух и няма еквивалент. Пепола — другият път не се насочвай към мнения, а към критика. Осъзнавайки темите на произведението, то може да стане по-достъпно за тебе. Приятелски съвет, не е заяждане.

Михаил Строгов от Жул Верн

Tuatha (21 декември 2014 в 09:49), оценка: 4 от 6

Липсва втора част :(

Шахмат от Пеги Никълсън

ganiva (21 декември 2014 в 09:07), оценка: 5 от 6

Романчето ми хареса. Симпатична история без никакви претенции, но пък се чете леко и е добре написана.

Дете на порока от Сюзън Джонсън

rositsa1 (21 декември 2014 в 00:39), оценка: 6 от 6

Книгата е уникална 6 от 6

Сезонът на бедите от Маргарет Милър

Марина_Г (20 декември 2014 в 23:30), оценка: 5 от 6

Не е лоша книгата, малко набързо се развива действието, но замисълът е добър.

Цитаделата от Арчибалд Кронин

здрава (20 декември 2014 в 22:28)

Заслужава си да бъде прочетена . Хубава книга , чисто и стегнато съдържание без празнословия . Препоръчвам на всеки ,който харесва хубава литература без цинизми .

451° по Фаренхайт от Рей Бредбъри

ketballu (20 декември 2014 в 22:24), оценка: 6 от 6

Сборникът „Черното слънце“ съдържа още три новели — „РУР“ на Чапек, „ние“ на Замятин и „Фермата“ на Оруел. Който не е чел другите произведения, навярно ще прояви интерес. Има ги тук, в Читанката. Невероятни!

Корпорация „Безсмъртие“ от Робърт Шекли

ketballu (20 декември 2014 в 22:12), оценка: 6 от 6

Шедьовър, превъзходна! Жалко, че вече я прочетох!

Аз съм българче от Иван Вазов


Това е най-хубавото стихотворение за българите.

Родна стряха от Ран Босилек

picata chete (20 декември 2014 в 19:54), оценка: 6 от 6

Много хубаво стихотворение.

Хенри V от Уилям Шекспир

glishev (20 декември 2014 в 08:47), оценка: 6 от 6

Кратка, стегната Шекспирова драма. Това е героичен разказ за възцаряването на Хенри Пети, историческата победа на англичаните над французите при Аженкур и последвалия брак на Хенри с френската принцеса Катрин. Тук принц Хал от двете части на „Хенри IV“ вече не е безотговорен веселяк, а истински мъж и владетел който осъзнава цялата тежест на задълженията си, образец за владетел. Пиесата, разбира се, е пример за английска патриотична пропаганда, но е много приятна за четене. Филмирана е великолепно от Кенет Брана в 1990. Особено хубав е монологът на краля преди битката в четвърто действие. Това е така наречената „Реч в деня на св. Криспин“, която минава за класическо произведение сама по себе си.

Анастасия от Колин Фалконър

Далида (20 декември 2014 в 06:14)

Хареса ми много. Не може се квалифицира като любовен роман. Историята е много популярна, интересна, една от теориите за руското царско семейство. Голямо впечатление ми направиха описанията на Лондон, Ню Йорк, Шанхай, Германия в началото на миналия век. Доста задълбочен и смислен роман. Няма да съжалявате. Чете се лесно.

Тошко Африкански от Ангел Каралийчев

hvb (20 декември 2014 в 01:01), оценка: 6 от 6

Тази вечер „споделих“ няколко глави с децата-момчета на 5 и 6 год. — ами не е четиво само за деца от 1 до 6 клас — доста се посмяхме и тримата! Може би и защото ми е слабост от моето детство, но — 6-ца.

Кръвна връзка от Сидни Шелдън

Читател (19 декември 2014 в 22:47)

Страхотна книга! Чете се на един дъх.

Ехо парк от Майкъл Конъли

angel_soul (19 декември 2014 в 16:30), оценка: 6 от 6

Книгата се чете на един дъх! Изключително заплетен сюжет — мята те от едно предположение на друго, докато краят не те порази!

Гората от Харлан Коубън

lora201 (19 декември 2014 в 14:00), оценка: 5 от 6

Да; Гайдаров в " Дръж се здраво" има развръзка на финала макар и като фон на друга история.