Читателски коментари

Някой бди над теб от Джудит Макнот

galia (15 октомври 2015 в 21:41)

Както винаги сюжетите във книгите на Джудит Макнот са много интригуващи, спициялно в тази книга историята беше доста разтегната. Във началото най-вече първите трйсетина глави, имаше доста неща които можеха да бъдат спестени на читателя и самото действие да бъде по динамично. Като цяло ми хареса, след като имах търпението да я прочета до края, но определено не е най- доброто от авторката! Оценка 5 от 6

Лунна красавица от Хелън Митермайър


Не успя да ме впечатли . Не ми хареса.

Последният подарък от Джим Стовъл

Ехо (15 октомври 2015 в 15:22)

Изисква се странна нагласа да продължиш след трета глава (виж списъка горе).

Елегантността на таралежа от Мюриел Барбери

Иглика Асенова (15 октомври 2015 в 14:57)

Разкошна книга! Има и филм по нея.

Фалшивият годеник от Дебора Райли

ми (15 октомври 2015 в 13:37)

Приятна е слабо казано.Чете се изключително лесно,не натоварва и те завладява.

Живот в лъжа от Карън Робърдс

Далида (15 октомври 2015 в 04:34)

Много добре написана книга. Завладяващ разказ с криминална история.

Моят пръв и единствен от Кристен Хигинс

fani8626 (14 октомври 2015 в 22:57), оценка: 6 от 6

Книгата е великолепна,наистина е страшно забавна,но същевременно засяга много човешки взаимоотношения в любовта и във семейството,заслужава си!!!

Непокорни желания от Джули Гарууд

мармар (14 октомври 2015 в 22:31), оценка: 5 от 6

Добра си е книжката за разтоварване даже на места доста смях падна. Лека и неангажираща история.

Патиланчо от Ран Босилек

lilito93 (14 октомври 2015 в 20:27)

Като дете обожавах тази книга чела съм я стотици пъти и иваниге мие било забавно с приключенията на Патиланчо и дружина, винаги съм се възхищавала на изобретателността им и способността им да се забавляват във всяка ситуация, нещо което все по — малко деца в наши дни правят покрай смарфоните и таблетите, които родителите им купуват. Онзи ден без да искам отвоно я изрових и си я припомних. Сюжетът се върти около игрите на децата и най — вече в правенето на бели и последствията от това. Именно това е частта от книгата, която ме възмущава. Почти всяка случка завършва с това как баба Цоцолана после " налага едно хубаво " децата за наказание. Има някои глави, които са направо страховити например в "Какво чудо стана " баба Цоцолана праща Патилнчо да и донесе мазилото против бръчките и си свиди да запали свещ и праща за крема в тъмното, а той по погрешка и дава боя за обувки. Последствията за него после баба му го налага с чехъл по дупето и после по него не остава и здраво място, при положение, че вината е нейна, а не негова. " Тя ме сграбчи здраво с чехъла заудря " Или пък други случаи, в които децата стават червени като бабата само, защото са се засмяли или горкия Патиланчо пак е бит без да е виновен заради козела. Или пък случая където бабата не им дава да излазат и да играят и ги набива после, защото са нарушили правилата. Точно на тази част винаги съм се възмущавала и продължавам да се възмущавам не смятам, че децата трябва да се наказват и възпитават с бой и с такава системна жестокост каквато проявава бабата всеки ден към тях. Хубаво нека ги накаже за белите, но не е нужно това всеки път да става с бой. В "Емил от Льонеберия "например главният герой го наказват затворен за известно време, докато си помисли какво е направил, но никога не му посягат. Признавам книгата е забавна, но насилието към деца в нея поне според мен е в повече. И не само към деца, но и към животните споменава се кака бабата често бие котарака си например "Гърбеца му баба често попримазва, но той и натупан юнак се показва ".

Малчугана от Аркадий Стругацки, Борис Стругацки


В края Стас е в орбитална станция. За да освободят местната цивилизация от присъствието си, земляните са напуснали планетата, а и там, горе, се занимават и с изучаване на охранителния спътник на Странниците, докато Малчугана си седи долу на планетата. Така че няма как да си играят както преди. „Щурец край огнището“ е просто израз, употребяван от загиналите родители на момчето, който той е чувал като бебе, но го помни, благодарение на феноменалната си модифицирана физиология. Основната работа на Стас вече е да осигурява връзката между Малчугана и земните хора.

Приказка без край от Михаел Енде

Жоро (14 октомври 2015 в 15:34)

напротив книгата е създадена основно на митологията — някъде другаде има едно царство което се създава от нашите умове. Когато хората измислят лъжи то се унищожава, а когато изслят красиви приказки то се разстраства. Всичко истории на земята имат своя първо образ във фантазия — Атрею — АТрей, Кентавъра Хирон — Кентавъра Кайрон, Оракула и Сфинкса също са взети от древногръцката митология, а втората част залага на средновековието — Спасителя и неговата магарица, Тримата рицари, Крал АРтур с неговия меч, Вещицата (Ксайде — Моргана), и т.н.Дори образа на Господин Кореандер се покрива със Стареца. А В Месечка Баситян търси уизгубената си майка.

Приказка без край от Михаел Енде

Жоро (14 октомври 2015 в 14:04)

велика. и всяка глава завършва с думите „но това е друга приказка и тя ще бъде разказана друг път…“

На прощаване от Христо Ботев

Zori_to09 (14 октомври 2015 в 11:02), оценка: 6 от 6

Това е много хубаво стихотворение и искам да благодаря на Ботев за тази творба.

Беки Б. и аферата с чантата от Софи Кинсела

Марина_Г (14 октомври 2015 в 08:08), оценка: 6 от 6

Давам й 6, въпреки че не ме изненада с нищо книгата. Но все пак се забавлявах доста. Горкото бебе, което ще има за майка Беки Б.

Малчугана от Аркадий Стругацки, Борис Стругацки

Ayho (14 октомври 2015 в 05:02)

Още една от прекрасните творби на братата Стругацки. Но не за това пиша коментара си. Някой би ли могъл да ми обясни смисъла на края :

’’— Слушай, Стас, хубаво би било да си поиграем сега. Нали?

— Да — отговарям аз. — Няма да е лошо.

— Щурец край огнището — казва той и известно време мълчи.

Чакам.

— Добре — проговаря бодро Малчугана. — Хайде тогава пак да поговорим. Хайде?

— Разбира се — казвам. — Хайде. "

Какъв е смисълът на ’’щурец край огнището’ -явно не мога да си спомня къде другаде в творбата се споменаваха тези думи или е нешо свързано с руската култура. Дали края иска да внуши, че на момчето е забранено повече да играе със земляните заради последвалия инцидент с наблюдателната камера от чуждата цивилизация или момчето само се ограничава и го е страх да играе заради противоречията и последващото вътрешно раздвоение и терзание, породени от двойнствената му природа ? Или смисълът е съвършено различен ?

Благодаря за отговорите предварително.

Харем от Колин Фалконър

Wallküre (14 октомври 2015 в 01:11)

Случи ми се да надникна в тази книга: софтпорно в османски декор. Ако ви се чете интригантски исторически роман, по-добре пробвайте с „Аз, Клавдий“:) Това тук е пълна чалга.

Линията на бляновете от Сергей Лукяненко

georgitav (13 октомври 2015 в 22:17), оценка: 6 от 6

За мен Сергей Лукяненко е един от най-добите световни фантасти. Всичките му произведения са много добре написани, с много интрига и с едно действително ВЕЛИКО въображение. Прочетете ги- няма да съжалявате.

Автобиография от Бранислав Нушич

georgitav (13 октомври 2015 в 22:01)

Една от най-забавните книги ,които съм чел.

Диамантеният залив от Линда Хауърд

georgitav (13 октомври 2015 в 21:56)

Харесвам коментарите на Марина_Г. Точни, стегнати и прецизни.

Отмъщението на Монца от Джо Абъркромби

georgitav (13 октомври 2015 в 21:47)

И аз това се питах-кой всъщност е Шенкт.