Читателски коментари

От кого сме произлезли от Ернст Мулдашев

петко тонев [email protected] (13 май 2013 в 23:07)

„…доволно необразовани люде според съвременното разбиране за образованието“

Съвременното западно образование ни учи КАК да мислим. И ни оценят по това доколко сме усвоили „науката“. ламите се учат как да освободят мисълта си и да я използват, в това число да имат достъп и до всички наши знания, ако изобщо са им необходими.

И я че изокам некой ден от Чудомир

getodo (13 май 2013 в 21:04), оценка: 6 от 6

И днес в държавно учреждение бележката: „Ще се върна след малко“ означава същото като преди 50 години: „Ще се явя пак на работа след 5 до 470 минути“. Навярно наистина имаме генна промяна — живей на инат на султана, бъди Андрешко, шофирай без фарове… бъди срещу себе си, децата си и държавата си.

И я че изокам некой ден от Чудомир

getodo (13 май 2013 в 20:56), оценка: 6 от 6

И аз мечтая да доживея до пенсия… С надежда и аз да взема нещо от държавата, на която плащам, колкото ми поиска — не, че на това съм опрял, но… . А иначе — Чудомир е велик!

Оцеола от Майн Рид

fly (13 май 2013 в 18:33), оценка: 6 от 6

Книгата е увлекателна и много приятна за четене! Препоръчвам я на всеки!!!

Гераците от Елин Пелин

Фатима Родригез (13 май 2013 в 16:58), оценка: 6 от 6

трогателна история … Елин Пелин и неговите разкази са наистина една от ценностите на българската литература. Неговите разкази са винаги поучителни и има какво да се научи от тях … Един от любимите ми автори бих казала

Ветровете на съдбата от Лори Макбейн

roni4ca (13 май 2013 в 16:11), оценка: 6 от 6

Книгата е страхотна. „Раздута“ не е точният израз, а по-скоро има повече описания на природа, хора и т.н. Това е. Прочетете ги няма да съжалявате!!!

Factotum от Чарлс Буковски

rhiad (13 май 2013 в 16:10), оценка: 3 от 6

Да си призная не виждам, кое е уникалното в творчеството на Буковски — евтино порно. Представлява интерес дотолкова, ако едва прохождате в секса. Може да се прочете и от обща култура.

Спомен от Джуд Деверо

Desita (13 май 2013 в 15:46)

Bърховен роман макар че края е малко претупкан много ми хареса .Прочетете го !

Сто години самота от Габриел Гарсия Маркес

Полковника (13 май 2013 в 15:19)

№19

Коментарът ти е чиста проба дезинформация. Накратко: в Читанка е представен целия роман.

ТОЧКА

Ако те влече, може да го сравниш с оригиналния текст:

http://biblio3.url.edu.gt/Libros/100sole.pdf

Сто години самота от Габриел Гарсия Маркес


Това, че книгата е спряна от българско издаване не е ли заради орязания вариант? Защото аз това чух и много се учудвам, че никой тук дори не споменава това. Ако е така ние четем книгата в орязан вариант и много и се радваме, но всъщност никога не сме я чели, ако това е така. Спомням си, че шегата на Маркес по отношение на българското издание е, че тя не е 100 години самота, а по-скоро 70 години самота, което най-вероятно е само заради размера на книгата в българския вариант, съмнявам се да е седнал да я чете. Тъй, че по-добре да изчакаме новото издание (не знам дали още има такова) вместо да се превъзнасяме по комунистическия вариант на книгата

Почти женени от Джейн Костело

CabuHka (13 май 2013 в 12:52), оценка: 5 от 6

Страхотна, увлекателна и много разтоварваща книга.

Принцесата на Марс от Едгар Бъроуз

Skumata (13 май 2013 в 12:50), оценка: 5 от 6

Тази корица стил „Аватар“ със синята марсианска принцеса е направо смехотворна :)

Принцесата на Марс от Едгар Бъроуз

Skumata (13 май 2013 в 12:49), оценка: 5 от 6

Като изключим факта, че е писана много преди космическите изследвания на Марс, книгата, възприемана като фантастична приказка има своят чар. Отношението на автора към индианците е типично негативно за епохата. Малко множко ми идват безсмислените убийства от страна на главният герой — Джон Картър. Моралът му е на американски каубой от края на 19 век. Последният филм (http://www.imdb.com/title/tt0401729/), правен по мотиви от книгата ми хареса най-вече със сценографията си и типажите. И добре, че прочетох книгата след този филм, за да си представям героите по визията на филма. Добро четиво за юноши.

Шотландска стихия от Карън Хоукинс

galiaig (13 май 2013 в 10:48), оценка: 6 от 6

Мен „Как да отвлечеш шотландски лорд“ ме грабна и запали да прочета поредицата. „Шотландска стихия“ ми хареса дори повече от първата (както съм и написала по-нагоре ;-).

А от третата — „Да изгубиш сърцето си“ интересът ми започна да спада.

Прочетох и четвъртата (просто защото бях започнала поредицата), но за съжаление се оказа пълна скука, така че ala-bala изобщо не си губи времето с нея ;-)

Дяволско желание от Лори Макбейн

galiaig (13 май 2013 в 10:30), оценка: 4 от 6

Мъка, мъка…Прочетох я само защото я започнах и казвам „мъка“ не защото историята не е добра, напротив… Но просто така е разказана че е истинско изпитание да останеш заинтригувана от безкрайните описания на дивани, дамаски, завеси — изобщо интериор и екстериор, както и досадните ретроспекции, имащи за цел да ни осветлят защо героите са такива каквито са в момента в които ние се запознаваме с тях. Истината е че можеше и по-безболезнено за читателя да се разкажат събитията оформили характерите на героите, и именно с тези ретроспекции авторката охлади ентусиазма ми още в началото.

Ад и рай от Джудит Макнот

galiaig (13 май 2013 в 10:12), оценка: 6 от 6

За мен това е най-прекрасната история, която съм чела до сега!

Вярно от скоро чета любовни романи от този тип и все пак…този е най-завладяващият според мен ;-) Има си от всичко по много — всепоглъщаща и майсторски разказана любовна история. Чете се на един дъх и на места си ме остави съвсем без дъх ;-)

Личната ми класация на (прочетените ми до момента) романи на Джудит Макнот съвпада с тази на Кода Беар: „Ад и Рай“ е безспорният НОМЕР 1 ! „Сега и завинаги“ номер 2, „Нещо прекрасно“, „Кралството на мечтите“ и „Гордост“ на трето място.

Истината е че първо прочетох „Сега и завинаги“ (както си е и поредността в серията) и ми хареса страшно много….докато не прочетох „Ад и Рай“ — ммммм нямам думи да опиша в какъв възторг бях от книгата и бясно се втурнах да чета серията Уестморланд…."Кралството на мечтите" не ме грабна особено….е имаше си своите моменти признавам (особено към края). Сега започвам „Уитни, моя любов“ и нямам търпение да стигна до „Преди да те срещна“, за да видя дали ще се изкачи на пиедестала до „Ад и рай“ :-)

„Гордост“ я четох по-отдавна и това беше първата ми среща с творчеството на Джудит Макнот — хареса ми…и все пак ми се стори малко претупана накрая…затова и чак сега се връщам отново към авторката и докато не прочета всичко от нея ми се струва, че няма да я изоставя пак ;-)

Да пробудиш драконче… от Николай Теллалов


Ако не греша, авторът позиционира „Царска заръка“ като „странична“ книга за поредицата, включваща „Да пробудиш драконче“, „Пълноземие“ и „Слънце недосегаемо“.

А ако греша, самият автор ще обясни тук какво точно е положението.

Твоята магия от Джоана Линдзи

pollly2 (13 май 2013 в 03:55), оценка: 6 от 6

Признавам, тази книга ме попиля от смях! Не само забавна, но и същевременно различна и неповторима! Главните герои в действителност са повече от неповторими и тази размяна на характери ми допадна много повече отколкото съм очаквала!!! Повече от добра книга!!!

Момиченцето, на което нищо не може да се случи от Кир Буличов

sielo (13 май 2013 в 01:46), оценка: 6 от 6

Ех, първата книга в живота ми. Тъкмо бях заучила буквите и започнах да уча думички, когато баба ми връчи тази книга и ми каза: ’Прочети я, много е хубава. Разказва се за едно момиченце като теб което задава много въпроси.’ И така разбрах какво означава ’космически кораб’ преди да разбера какво е ’автомобил’. Сега съм безнадежден любител на научна фантастика. Препоръчвам да се прочете.

Тази нощ или никога от Дара Джой

svr (12 май 2013 в 22:43), оценка: 5 от 6

Може би ако действието не се развиваше 80% в спалнята на главните герои, ще историята би ми харесало повече…иначе книгата е увлекателна и има силен край