Читателски коментари

Хартиена роза от Даяна Палмър

таня георгиева (7 септември 2013 в 23:20), оценка: 5 от 6

И на мен много ми хареса. Прочетох я с удоволствие. А за Кобли — книга има, ама май не е преведена на български, според скоростното интернет проучване от моя страна. На английски се казва Renegade (2004), преиздаден като One Night in New York (2006)

Задочни репортажи за България от Георги Марков

Сведущ (7 септември 2013 в 21:38)

Марков е особено необходим днес, когато гнусните комунистически престъпници се опитват да ни върнат години назад. Марков задължително трябва да се изучава в училищата от учениците над 7-ми клас.

Ловецът на хвърчила от Халед Хосейни

мария (7 септември 2013 в 19:56)

Оооо Бога ми! От къде се извъдихте такъв литературен критик??!!! По По ….но ПО добре е да си запазите мнението само за вас си !!!

Ад и рай от Джудит Макнот

Мечтателка (7 септември 2013 в 13:01), оценка: 6 от 6

Книгата е толкова чувствителна и прекрасна , че накара мен самата да тръгна в това приключение в ролята на главната героя . Страхотна книга . Заслужава пълно признание на редиците от първо място за една вълнуваща истинска любов , която те кара да копнееш да се случи и на теб самия един ден !!!!

Мацакурци от Асен Г. Христофоров

butsius (7 септември 2013 в 12:20), оценка: 6 от 6

Това книжле много приятно ме изненада. След като го прочетох се заинтересувах от самия автор и бях шокиран от съдбата му.

Наистина жалко е, че този всестранно развит човек е бил преследван и потенциалът му е бил задушван. Това е един незаслужено съсипан живот.

Селестинското пророчество от Джеймс Редфийлд

пепа (7 септември 2013 в 00:01)

Има нняколко, мисля че бяха около 3–4 части :-)

Майка Нощ от Кърт Вонегът

д. (6 септември 2013 в 21:20)

изключително интересно написана и увлекателна, колкото всяка друга вонегътска книга(което значи — много увлекателна), но нещо не можахме да си допаднем. Кланица 5, която е 8 години по-късно е по-изчистена откъм клиширани парадигми, които дори в своето отрицание са вече твърде изхабени от киното и от масмедиите.

Риск от Лора Паркър

svr (6 септември 2013 в 21:08)

много интересен роман,ако имаше повече жар и ревност, породени от друга жена нямаше да има равен

Селестинското пророчество от Джеймс Редфийлд

веселина (6 септември 2013 в 19:22)

И на мен ми хареса много. Замслих се, интерена ми беше, дори ми помогна..Има ли втора част?

Аз съм легенда от Ричард Матисън

acutebujo (6 септември 2013 в 14:27), оценка: 6 от 6

Много ми хареса край. В стил ,,Зоната на здрача’’ е.

Любов от Елиф Шафак

Анонимен (6 септември 2013 в 10:23)

Уникална, невероятна, четете!

Търси се съпруга от Рей Морган

ducasse (6 септември 2013 в 01:48)

Не мислех, че ще е нещо особено, но книгата изобщо не е лоша.

Билкова отвара и рог от еднорог от Хедер Меспи

ПепиЕ (6 септември 2013 в 01:00)

Чудесна книга. Постига ефекта на криминалния роман — започваш я и докато не я прочетеш, не можеш да се откъснеш нито от героите и съдбите им, нито от събитията, които се развиват шеметно, едновременно. И в същото време всичко е разказано така спокойно, описателно и увлекателно, че до подробности го виждаш и си го представяш, навсякъде присъстваш, но… Колкото и да си изкушен, колкото и да си вещ читател на фантастика и фентази, в нито един момент не си в състояние да кажеш: а, досещам се какво ще стане…, какво ще се случи…, кой кому какво ще причини…, как това ще свърши… Напротив. Първата книга беше пълна с изненади за фантазията и въображението. Тази, втората — още повече. Като бях дете, баба ми разказваше една любима приказка, в която героите бродеха в Горната, Средната и Долната земя. Това беше толкова отдавна и нищо повече не помня от приказката. А в тази книга пак се срещнах с тази идея — за паралелно съществуващите светове, но бих казала — във фолклорния й вариант. Вплетена е в приказно повествувание, но ако от фантазното ниво се пренесем в един по-дълбок пласт на романа, който изобщо не е афиширан и дефиниран директно — философията, там откриваме въпроси и отговори, авторски възгледи за света и сътворението му, които вълнуват човечеството от край време. Например: Може ли и ражда ли/създава ли грозотата красота? Красотата може ли да е опасна, ужасна, страшна, уродлива? Наистина ли „красотата ще спаси света“ и може ли да го унищожи? Създателят безгрешен ли е, а човекът доколко е нему подобен? Какво става с „черновите“ на Създателя /много сполучливо е названието на погрешните му творения/? Те имат ли право на съществувание? Иначе казано, авторката едва доловимо задава въпроси, лежащи дълбоко в основата на хуманизма и екзистенциализма, дава своите отговори индиректно чрез самия сюжет. И всъщност, ако си усетил и този пласт на романа, те предизвиква да разсъждаваш и по тези въпроси, да търсиш отговорите заедно с нея. Съгласявайки се или не, почти винаги си изненадан от подхода и гледната й точка. Чакам третата книга и заради необикновените фантазни герои и събития, и заради разплитането на сюжетната интрига, и заради авторската философия, която е не по-малко интригуваща. Пожелавам изключителен успех на авторката — равностоен на забележителния й талант да измисля и да разказва. И търпеливо чакам следващата й книга.

Съблазнителката Хариет от Мери Балоу

amor (5 септември 2013 в 20:48), оценка: 4 от 6

Бих казала, че няма нещо кой знае колко впечатляващо в книгата. Няма нищо интригуващо като сюжет, характерите на героите са твърде обикновени. Просто двойка, която се е срещнала преди 6 години, много са се привличали, но тя не се е съгласила да му стане любовница. А при втората среща започват една добре планирана авантюра, която по случайност завършва с брак, не че те се пребориха за това. Става за четене, след натоварен работен ден, но

аз оценявам този тип романи по следният начин:

интригуващ сюжет: слаба работа

исторически добре представена книга: никак

еротика: слаба работа

хумор: никак

Все пак има и доста по скучни книги от този тип, така че може да си позагубите времето.

Спомен от Джуд Деверо

Вивиан (5 септември 2013 в 17:12)

Ужасно тъпа книга учудвам се, че ви е харесала, самата любовна история е малоумна, прочетох я за 3 часа и съжалявям, че си загубих времето.

Ловецът на хвърчила от Халед Хосейни

ПО ПО (5 септември 2013 в 14:39)

Въобще не споделям прехвалениете коментари за тази книга.Повърхностна книга, много евтини клишета, нервиращи стериотипи и удобни случайности върлуват из книгата, като всичко е пречупено през погледа на израстналия в САЩ автор, който уж разказва като фиктивен разказвач, спомени от Афганистан, а прекарва детството и живота си в чужбина — Техеран, Париж и накрая САЩ. Всичко уж трябва да изглежда правдопадобно случило се , но е облечено в зле зашитата опаковка на американизирания автор, който прави доста компромиси да се хареса на американската аудитория и не забравя да заклейми злите нацисти в ролята на злото и да защити работното си място към ООН.

Иначе измислената му история има известна доза интересност, но самото изпълнение е под всякаква критика. Началото заради идеята става горе-долу, но от средата нататък едва се чете.

Тютюн от Димитър Димов

Ани (5 септември 2013 в 14:18)

Сюжетната линия на Лила е дописвана от Димов по-късно. Това е оригинала на романа. /Без тази сюжетна линия/ Тук в читанката има и двата варианта.

Тютюн от Димитър Димов

К. Ц. (5 септември 2013 в 13:01)

Това май е съкратена версия — липсва цялата сюжетна линия на Лила, или поне така ми се струва? Чета я на хартия и паралелно с това на четец и сега забелязвам липсата на някои глави. Някъде може ли да се намери цялата в интернет?

Хобит от Джон Р. Р. Толкин

erros (5 септември 2013 в 02:50)

С цялото ми уважение към Толкин,

но не мога да се изкажа особено ласково

за книгата.

Мисуииш уи, че на Толкин (или на друг някой)му дреме за твоето „ласково“?

Хобит от Джон Р. Р. Толкин

The Prince Of Thorns (5 септември 2013 в 00:09)

В какъв смисъл „неоригинални идеи“? Говорим за една от най-ранните книги в жанра, за каква „неоригиналност“ става въпрос? Освен това, „Хобит“ е детска книжка — лека, неангажираща приключенска история. По времето, когато я е писал, Толкин дори не е имал намерението да пише „Властелина“. Лаконичността е нормална за детска книга, така че и този аргумент не важи.