Читателски коментари

Метатайната от Мел Гил

phonelady78 (9 октомври 2013 в 21:49), оценка: 6 от 6

Много ми хареса.

Старини от Чудомир

Freja (9 октомври 2013 в 19:27), оценка: 6 от 6

Велик е Чудомир,велик!

Храмът на инките от Матю Райли


Не е особено завладяваща щом не ме грабна веднага , но трилогията (така да я наречем ) „Седемте смъртоносни чудеса“ , „Шестте свещени камъка“ и „Петимата велики войни ми хареса много“.

Но ми се струва, че като прочетеш две три книги на Райли и вече ти става скучно да четеш едни и същи изрази отнасящи се за бойни действия и как всеки се спасява в последната секунда, а този проф. Рейс пък излезе супер герой и с лекота се справи със спец частите.

Признавам, че не бях особено очарована от книгата.

Пророчеството от Дейвид Едингс

ashtoret (9 октомври 2013 в 16:47)

Може би най-доброто след Толкин.

Тъмна любов от Дж. Р. Уорд

нене (9 октомври 2013 в 10:47), оценка: 6 от 6

Намразих още повече тия от издателство"Ибис".Ако книгите им бяха на достъпна цена щяхме да четем тях,а не да ги търсим в Читанката.

Една българка от Иван Вазов

Torbalan (9 октомври 2013 в 10:10)

Важното е, че четат, нали?

Много добра позиция, приятел, споделям я напълно…

Малко тийнове могат да схванат напълно повечето задължителни произведения от учебната програма, аз самият имах проблеми с тях навремето. Е, Захари Стоянов или например Алеко и тогава ми бяха много симпатични, но препрочитайки книгите им наскоро, вече преминал трийсетака, откривам все още нови неща и се радвам, че такива хора (като авторите)са се срещали и може би още се срещат по нашенско.

Също книгите на Димитър Талев, Димов и други наши писатели са ми били не по-малко приятни за четене от редица съвременни чуждестранни бестселъри. Имат едно много интересно предимство — героите са българи и човек (български човек де) му е лесно да ги разбира и да се идентифицира с тях. С Вазов и аз съм малко на Вие, не съм чел много от него, но не оспорвам уважението, което е заслужил с това как е живял живота си.

Та дано Хари Потър да е просто една от многото книги, които сегашните тийнове ще прочетат

10⁻⁹ от Николай Теллалов

Васко (9 октомври 2013 в 06:06)

Аз се съгласявам с Pepola. На моменти доста скучно четиво с отегчително дълги нравоучителни диалози. Интересен материал, но сухо развит…

Спомни си кога от Джудит Макнот

galiaig (8 октомври 2013 в 22:53)

Честно казано не забелязах но аз прочетох Рай след това, така че разбираемо защо не ми е направило впечатление споменаването на Интеркорп.

Летен прилив от Чарлс Шефилд

SAMOTNIQT_VOIN (8 октомври 2013 в 21:03)

В момента чета втората книга от поредицата. Като цяло не е лоша, но на преводача трябва да му се наложи глоба и да му се забрани да превежда. Супер некадърен превод. Мога да го приема от любител, но не и от някого, който е взел пари…

Скритата империя от Кевин Андерсън

SAMOTNIQT_VOIN (8 октомври 2013 в 20:58)

В крайна сметка поредицата наистина ми хареса, заслужава си.

Една българка от Иван Вазов

The God Of Tears (8 октомври 2013 в 14:42)

Няма значение кое е куул и кое не, ariman. Онова, което има значение е, че въпреки няколкото добри разказа, Вазов не е чак толкова добър автор, колкото го изкарват. Йовков, Елин Пелин, Чудомир… все автори, които са в пъти по-добри от него. Но няма значение. На кого, все пак, му пука какво четат тийновете? Важното е, че четат, нали?

П.П. Аз, също като тях, предпочитам Толкин пред Вазов (ти, ariman, започна) примерно — фентъзито, пред реализма. Това не означава, че не ценя старите ни автори… но далеч не всички от тях.

Една българка от Иван Вазов


Много добре казано!

П.П. Времето, в което ходех на училище не далече, но не съм имала проблеми с езика, тъй като на същия език са написани и българските народни приказки, с които израснах като дете. Така че и тук важи добрата поговорка, че който иска намира начин, а който не иска — намира оправдания.

Една българка от Иван Вазов

ariman (8 октомври 2013 в 12:05)

Хайде тогава литературно сравнение на Вазов и Толкин, наясно ли сте, че е в пъти по-трудно да се разбере текст на Толкин, отколкото текст наВазов, но Толкин е куул,нали?!

Въглени в мъртвата пепел от Нора Робъртс

Clarrita (8 октомври 2013 в 10:56), оценка: 5 от 6

Хареса ми, приятна и забавна, както само Робъртс ги пише :)

Моята борба от Адолф Хитлер

Илия (7 октомври 2013 в 21:42)

Ако осмислим позора, в който живеем през последните 70 години ще се срамуваме да пишем подобни слова за най големия българин от 100 години насам — А.Х.!!!

Мусон от Уилбър Смит

assegai (7 октомври 2013 в 19:54)

Здравей, аз разполагам и с „Един врабец пада“, която е третата и последна част от сагата „Кортни“ след „Гръмотевицата“ и „Когато лъвът се храни“. Уилбър Смит ми е особено любим, ако мога да помогна с нещо — пиши ми. Иначе имам и всичките му книги, но вече на английски език.

Прах от мечти от Стивън Ериксън

Жоро (7 октомври 2013 в 16:27)

не всички книиг от поредицата са еднакво добри, най добра е безпорно пета книга, както и продължението и от седма за ледериите, първите две за войната между сенкторон и Въслата също са добри….останалиет обаче не струват, мноог се рпазтяга действието, твърде мноог персонажи са вкарани.

Незабравима нощ от Даяна Палмър

Dani Kar (7 октомври 2013 в 16:01)

Хм… Не е чак толкова лоша, но да си призная последната глава ме накара да се поназоря да я свърша

Декамерон от Джовани Бокачо

Трифон (7 октомври 2013 в 15:45)

Най-хубавата книга която съм чел.

Ченге втора употреба от Богомил Райнов

Александър (7 октомври 2013 в 14:19)

Понечих да отговоря на писанията ви - пардон, мнението ви, но ме догнуся и спирам дотук, всеки има право на мнение, стига да е действително негово, а не клише, което фиксира пределната граница на възможностите им.

Познавам хора, които на времето пишеха със същата страст като вашата дитирамби за партията, след това за партиите - сега просто обръщат „перото“. Боклуците и самозванците, господин-другарю, изберете вие кое по ви приляга, са продукт на извратено мислене. Тях идея не ги лови, бъдете спокоен.