Алън Кен Томас
Мъдростта на Стив Джобс за бизнеса (9) (250 цитата на новатора, който промени света)

Към текста

Метаданни

Данни

Включено в книгата
Оригинално заглавие
The Business Wisdom of Steve Jobs, (Пълни авторски права)
Превод от
, (Пълни авторски права)
Форма
Документалистика
Жанр
Характеристика
  • Няма
Оценка
5 (× 2 гласа)

Информация

Сканиране, разпознаване и корекция
danchog (2014)

Издание:

Алън Кен Томас. Мъдростта на Стив Джобс за бизнеса. 250 цитата на новатора, който промени света

Американска. Първо издание

ИК „ВАКОН“, 2011

Съставител: Алън Кен Томас

Редактори: Елеонора Гаджева, Мариана Пиронкова

ISBN 978–954–9535–45–7

История

  1. — Добавяне

За наследството

„Ще остане в историята като повратен момент за музикалната индустрия. Това е забележително. Не пресилвам нещата!“

За онлайн каталога на iPod и iTunes, сп. Форчън, 2003 г.

„Pixar създава изкуство за поколенията. Децата ще гледат «Играта на играчките» и в бъдеще. А Apple е в постоянна надпревара да подобрява непрекъснато продуктите си и да стои начело на конкуренцията.“

Тайм, 1999 г.

„Да бъда най-богатият човек в гробищата не означава нищо за мен… Да заспивам вечер с мисълта, че сме създали нещо прекрасно… ето това има значение.“

Уолстрийт джърнъл, 1993 г.

„Всяка година е наситена с проблеми, успехи, трупане на професионален опит и човешки преживявания, една година в Apple е като цял един живот.“

„Pixar е най-напредналата творческа компания в техническо отношение, докато Apple е най-напредналата техническа компания в творческо отношение.“

сп. Форчън, 2005 г.

„Затова обичам това, което правим — създаваме инструменти, които постоянно ни изненадват.“

От конференцията D5: All Things Digital, 2007 г.

„Ние мечтаехме за тези неща. Сега имаме възможност да ги правим. Това е страхотно.“

От програмната реч на световната конференция на Apple за девелопъри, 2004 г.

„Не е нужно нещата непременно да променят света, за да са важни.“

Уайърд, 2006 г.

„Не знаем къде ще ни изведе този път. Само знаем, че в края му има нещо много по-голямо от всички, събрали се тук.“

„Apple наистина са уникални. Едно време казвах, че Apple трябва да са «Сони» в компютърния бизнес, но реално си мисля, че Apple трябва да са Apple в този бизнес.“

Бизнес уийк, 1998 г.

„Виновни сме за това, че правим грешки, но вървим по неутъпкани пътеки.“

За политиката на отказ на дистрибуторската платформа за приложения на Apple, от конференцията D8: All Things Digital, 2010 г.

„Apple струва 30 милиарда и в същото време произвежда по-малко от 30 продукта. Не знам това да е правено някога.“

„Ако попитате хората какво не е наред с днешните компютри, те ще ви кажат, че са наистина сложни за работа, имат хиляди кабели, които излизат от тях, много са големи и шумни, много са грозни и им трябва страшно много време, за да се свържат с интернет. Затова ние се заехме да разрешим тези проблеми с продукти като iMac.“

CNA, 1999 г.

„Преживяването, свързано с купуването и притежаването на Mac, е едно от най-прекрасните усещания, които познавам.“

CNBC, 2006 г.

„Бяха ни нужни три години, за да направим компютъра NeXT. Ако бяхме дали на клиентите си това, което искаха, можехме да направим компютъра само за година, но това щеше да значи, че те нямаше да го харесват сега.“

„Същите иновации, същата концепция, същият този талант, приложен от гледна точка на факта, че това е монопол на «Майкрософт» и бум! Ето ни със 75 процента пазарен дял.“

За успеха на iPod

„Не мисля, че хората трябва да носят някаква специална отговорност за това, че са направили нещо, което други хора харесват или не харесват. Резултатите говорят сами за себе си.“

Смитсоновият институт, 1995 г.

„Apple имат по-голям дял от пазара в сравнение с дяловете на «БМВ», «Мерцедес» или «Порше» от автомобилния пазар. Какво лошо има в това да си «БМВ» или «Мерцедес»?“

„Често ме питат защо клиентите на Apple са толкова лоялни. Не е защото принадлежат на църквата на Mac! Това е абсурдно.“

„Гордея се също толкова с това, което не правим, колкото и с онова, което правим.“

сп. Бизнес уийк

„Повечето хора нямат представа как работи автоматичната скоростна кутия, въпреки това знаят как да карат кола. Не е необходимо да учиш физика и да знаеш законите за движение, за да караш кола. Не е необходимо да разбираш нищо от това, за да използваш Macintosh.“

„Ние продаваме над 5 милиона песни на ден. Не е ли невероятно? Това прави 58 песни на секунда, от всяка минута, от всеки час.“

„Нека не използваме писец. Ще използваме най-доброто посочващо устройство в света. Ще използваме приспособлението, с което всички се раждаме — раждаме се с десет такива. Ще използваме пръстите си. Изобретихме нова технология, наречена Multi-Touch, която е феноменална. Като магия е.“

„Пикасо е имал поговорка: Добрите художници копират, великите крадат. Никога не сме се срамували да крадем велики идеи… Мисля, че част от това, което направи Macintosh велик, е, че хората, които участваха в разработването му, бяха музиканти, поети, артисти, зоолози и историци, а едновременно с това и най-добрите компютърни учени в света.“

Интервю, 1994 г.

„Нищо не прави деня ми по-добър от това да получа имейл от някой случаен човек, например от Великобритания, който току-що си е купил iPad, и ми разказва как това е най-готиният продукт, който е носил някога у дома. Това ме кара да вървя напред.“

„Apple произвежда по една дузина продукти на година, може би около 100, ако се броят и по-маловажните. Pixar се стреми да произведе по един на година. Но противно на това продуктите на Pixar ще се използват и след 50 години, докато аз не мисля, че вие ще използвате някои от продуктите, които Apple ще произведе тази година, след 50 години.“

Тайм, 1999 г.

„Джон Скъли съсипа Apple и го направи, като внесе в управлението на компанията стандарти, които бяха порочни, това поквари някои от хората там, прокуди другите, които не бяха корумпирани, и на тяхно място доведе по-корумпирани. Тези хора си изплатиха десетки милиони долари премии и се интересуваха повече от собствената си слава и богатство, а не от това, което роди Apple на първо място, а именно желанието да правим велики компютри, които да се използват от хората.“

Наградите „Смитсониън“ на Компютър уърлд, 1995 г.

„Прегледахме цялата операционна система, обърнахме внимание на всичко и се запитахме как можем да я опростим и в същото време да я направим по-мощна.“

„Направихме бутоните на екрана да изглеждат толкова добре, че да ви се прииска да ги оближете.“

сп. Форчън, 2000 г.

„Клик. Бум. Изумително.“

От програмната реч на Макуърлд, 2006 г.

„Имал съм много гаджета. Но най-върховният миг в живота ми се случи в деня, в който представихме Macintosh.“

Ескуайър, 1986 г.