Алън Кен Томас
Мъдростта на Стив Джобс за бизнеса (7) (250 цитата на новатора, който промени света)

Към текста

Метаданни

Данни

Включено в книгата
Оригинално заглавие
The Business Wisdom of Steve Jobs, (Пълни авторски права)
Превод от
, (Пълни авторски права)
Форма
Документалистика
Жанр
Характеристика
  • Няма
Оценка
5 (× 2 гласа)

Информация

Сканиране, разпознаване и корекция
danchog (2014)

Издание:

Алън Кен Томас. Мъдростта на Стив Джобс за бизнеса. 250 цитата на новатора, който промени света

Американска. Първо издание

ИК „ВАКОН“, 2011

Съставител: Алън Кен Томас

Редактори: Елеонора Гаджева, Мариана Пиронкова

ISBN 978–954–9535–45–7

История

  1. — Добавяне

За технологиите

„Световната мрежа няма да промени света, със сигурност не и в следващите десет години. Тя ще помогне на света да се разрасне.“

Уайърд, 1996 г.

„За мен най-вълнуващото нещо в областта на софтуера е интернетът и една от причините за това е, че никой не го притежава. Безплатен е за всички и е нещо като персоналния компютър в първите му дни.“

Уолстрийт уийк, 1995 г.

„Ще ви изпопадат ченетата.“

За първия NeXT компютър, Ню Йорк Таймс, 1989 г.

„Компютърът е първото нещо, появило се след книгите, което може да общува с теб до безкрайност, без да те съди.“

сп. Плейбой, 1985 г.

„Потребителите не могат да предвидят какво може да направи технологията.“

Инк, 1989 г.

„Обичам нещата, които премахват йерархията и доближават индивида до нивото на организацията и малките групи до нивото на големите, които притежават много по-големи ресурси. Световната мрежа и интернет правят това възможно. Много е впечатляващо.“

Уайърд, 1996 г.

„Компютърът е най-невероятният инструмент, който сме виждали. Може да се превърне едновременно в устройство за писане, комуникационен център, суперкалкулатор, съставител на планове, класьор и артистичен инструмент само като му се дават нови инструкции или софтуер, с които да работи. Няма друг такъв инструмент с мощността и гъвкавостта на компютъра.“

сп. Плейбой, 1985 г.

„Възрастните хора сядат и питат: Какво е това?, докато малкото момче пита: Какво мога да направя с него?“

„Мисля, че в основата си ние, хората, сме създатели на инструменти и компютърът е най-забележителният инструмент, който сме създали. Прозрението, до което много от нас стигнаха през 70-те, беше свързано с това колко е важно да се постави този инструмент в ръцете на отделния човек.“

Инк., 1989 г.

„Стигнали сме до момента, в който всичко е компютър под една или друга форма. Какво от това, нали? Какво толкова, ако в едно нещо има вграден компютър. Няма значение. Това е, което е. Как го използваш? Как клиентът подхожда към него? Кого го интересува вече какво има вътре?“

От конференцията „D5: All Things Digital“, 2007 г.

„Хората по рождение са изобретатели. Понякога те използват инструментите по начин, за който техният създател никога не се е сещал.“

Инк., 1989 г.

„Мисля, че помогна на хората по света да станат по-близки и ще продължи да го прави. Всяко нещо си има недостатъци, всяко нещо си има непредвидими последици. Най-разрушителната технология, която някога съм виждал, е телевизията, но пък, от друга страна, телевизията в най-добрия си вид е нещо великолепно.“

сп. Ролинг Стоун, 2003 г.

„Най-вълнуващите неща, които се случват днес, са свързани с обектно ориентираното програмиране и световната мрежа. Световната мрежа е интересна по две причини. На първо място — среща се навсякъде. Световната мрежа ще има свободен сигнал навсякъде. Всяко нещо, което е вездесъщо, става интересно. Второ, не мисля, че «Майкрософт» някога ще успеят да получат пълен контрол върху нея. Ще има много повече иновации и това ще създаде място, над което няма повече да надвисва тъмният облак на монопола.“

Уайърд, 1996 г.

„Много хора започват да осъзнават, че да имат персонален компютър, особено такъв, който предоставя толкова бърза интернет връзка, колкото iMac, е нещо от първа необходимост.“

Бизнес уийк, 1998 г.

„Ако погледнете нещата, които съм направил през живота си, в тях винаги се съдържа някакъв елемент на демокрация. Световната мрежа е невероятен демократизатор. Една малка компания може да изглежда мащабна чрез световната мрежа и да бъде достъпна колкото всяка голяма компания. Големите компании харчат милиони долари, за да изградят дистрибуторските си канали. Световната мрежа ще неутрализира това предимство.“

Уайърд, 1996 г.

„Apple II премахна хардуерното ниво. Не беше необходимо да разбираш от хардуер, за да ползваш компютър. Следващата стъпка беше да се направи преходът от Apple II към Macintosh, където беше премахнато следващото ниво — на компютърната грамотност, така да се каже. С други думи, не беше необходимо да си хакер или компютърен специалист, за да можеш да го използваш.“

Инк., 1989 г.

„Като цяло ние смятаме, че човек гледа телевизия, когато иска да изключи мозъка си, и работи на компютър, когато иска да го включи.“

Макуърлд, 2004 г.

„Това, което можем да сложим в един компютър, струващ 1000 долара, е направо зашеметяващо.“

„Компютрите сами по себе си и софтуерът, който тепърва ще се разработи, ще революционизират начина, по който учим.“

„Изпълнява много прости инструкции, например: «Отиди и вземи едно число, след това го добави към ето това число и постави резултата ето там, после провери дали е по-голям от другото число» — но ги изпълнява със скорост, да кажем, 1 000 000 пъти в секунда. И при скорост 1 000 000 пъти в секунда това изглежда като магия.“

Обяснявайки как работят първите компютри

„Компютърът е най-забележителното средство, което някога сме измисляли. Той е еквивалент на велосипед за умовете ни.“

Памет и въображение: Нови пътеки към библиотеката на Конгреса, 1991 г.

„Това ще продължи да се усъвършенства: компютърът като прислужник. Следващото голямо нещо ще бъде компютърът като водач или посредник.“

„Това, което ще кара повечето хора да си купят домашен компютър, е, че ще могат да го свържат към национална комуникационна мрежа. Ние сме едва в началото на наистина забележително откритие за повечето хора, толкова забележително, колкото и телефонът.“

„Тези технологии могат да направят живота ни по-лек, да ни позволят да се докоснем до хора, които иначе не бихме могли да достигнем. Ако имате дете с вроден дефект, можете да влезете в контакт с други родители и групи, да получите медицинска информация, данни за най-последните експериментални лекарства. Тези неща могат коренно да променят живота. Не омаловажавам това.“