Читателски коментари от Янко 001

Тайната на семейство Рей от Татяна дьо Роне


„Ключът на Сара“ от същата авторка си заслужава да се прочете!

Волоколамското шосе от Александър Бек


Невероятен комертар.

Повикът на ангела от Гийом Мюсо


И на мен книгата много ми харесал

Ако утрото настъпи от Сидни Шелдън


В часта си където гладната героиня и нейния съпровождащ играят на шах с двама световни шампиони на кораба е тотално копирана 1към 1 от „Шахматна новела“ на Стефан Цвайг.

Освободителят от Виктор Суворов


Много добър коментар.

Освободителят от Виктор Суворов


Виктор Суворов е литературният псевдоним на Влади́мир Богда́нович Резу́н — съветски офицер-разузнавач, дисидент. През 1978 г. емигрира във Великобритания и става известен писател. Издава книги на автобиографична тематика, ревизионистка история, за организацията на съветската армия и разузнаване. Единствената му стойностна книга според мен е „Аквариумът“ в която разказва как се подготвят разведките на ГРУ /военното разузнаване/ за работа извън СССР. Моето отношение към предателите, а той е такъв, независимо от подбудите по които са го извършили е смъртна присъда. Може да има много несъгласни с мен. Това е моето разбиране.

Ана Каренина от Лев Толстой

Янко 001 (18 септември 2023 в 17:25)

Чудесен коментар!

Жило и мед от Хани Мюнцер


Прочетох романа „Жило и мед“ от Хани Мюнцер. Много добър. Заслужава си да се прочете.

Жило и мед от Хани Мюнцер


Чета я в момента. На тази тема бих ви препоръчал: „Ключът на Сара“ от Татяна дьо Роне и „Изгубената съпруга“ от Алисън Ричман. Първата я няма в електронен вариант. Тя за съдбата на френските евреи, а втората за чешките.

Архипелаг ГУЛАГ от Александър Солженицин


За руските лагери е писано много. И трябва. От Солженицин, Варлам Шаламов и чуждестранни автори. Прочетете книгата на Мартин Еймс „Дом за свиждане“. Обаче надали голяма част от коментиращите знаят, че и в САЩ е имало лагери.След японското нападение над Пърл Харбър Америка заклеймява японците, живеещи на нейна територия, като „риск за сигурността“ и са арестувани и изпратени в лагери. Но в САЩ избягват да говорят за това. Още на следващия ден САЩ обявяват война на Япония . През февруари 1942 тогавашният президент Франклин Делано Рузвелт подписва декрет, по силата на който над 120.000 души биват затворени в лагери против волята им. Само една пета от тях са родени в Япония. Останалите са второ или трето поколение японски мигранти. И нито един американски автор не си позволил да пише за това. /поне аз не съм срещал до сега/ Единствено Исабел Алиенде- чилийка, която сега живее в щатите в книгата си „Японския любовник“ повдига завесета на проблема. Част от „лагерниците японци“ които са хора на честта се записват доброволци и от тях и други чужденци е сформиран „полк 500“, който е изпратен в Европа и се е сръжавал на най-горещите точки. Голяма част са загинали, а много от тях и живите са получили ордени за храброст. Така, че и американците имат трески за дялане.

Произход от Дан Браун


След като прочетох „Краят на кръга“ от Том Егеланд спрях да чета Дан Браун. Ето защо.Романът „Краят на кръга“ е публикуван през 2001 г. Две години по-късно критици и читатели ще открият удивителните прилики между „Краят на кръга“ и световния бестселър „Шифърът на Леонардо“ (издаден през 2003 г.). Не липсват и намеци за плагиатство заради сходствата в сюжета и главния герой. Самият Том Егеланд се дистанцира от това: „Краят на кръга“ е просто добра литература.

Сходството между двата романа е почти 60%. И в единият и другия роман има герой албинос и много други прилики. Чак пък такава случайност.

За Япония — като за Япония от Марко Семов


Харесвам коментара Ви!

Протоколи на ционските мъдреци от Ашер Гинсберг


На същото мнение съмл

За Япония — като за Япония от Марко Семов


Прочетете книгата на Амели Нотомб „Трепет и изумление“. Коя е тя?Младата белгийска писателка Амели Нотомб е родена в Япония. След това живее в Китай и САЩ, където баща й е посланик. Завършва филология, работи като преводач в Япония и от 1992 г. насам издава всяка година по една книга. Още с първата си книга „Хигиена на убиеца“ се налага като автор с богато въображение, блестящ стил и тънък хумор. Следват „Любовен саботаж“, „Пеплум“ и др. А романът „Изумление и трепет“, който разказва за живота на младата стажантка Амели в една голяма японска компания, е наречен от критиката „истинско чудо“. И ще видите, че и Япония не всичко е „цветя и рози“. Убеден съм, че голямата част от хората които въздишат по Япония няма да издържат в този „трудов лагер“.

Христос в Индия от Холгер Керстен

Янко 001 (12 септември 2022 в 16:58)

Споделям мнението ти!

Мидълсекс от Джефри Юдженидис

Янко 001 (8 септември 2022 в 17:49), оценка: 5 от 6

Много добре написана книга. Заслужава си да се прочете!

Освободителят от Виктор Суворов


Тази книга не съм я чел. Но от другите му книги единствено ми е харесала „Аквариумът“.

Освободителят от Виктор Суворов


Каквото прави американската армия във всички страни в които е влязла.

Къщата на духовете от Исабел Алиенде

Янко 001 (17 юли 2022 в 14:34), оценка: 6 от 6

Уникална книга от уникална писателка.

Играчът на шах от Стефан Цвайг


На мен също много ми хареса.