Чингис хан от Василий Ян
Една от личностите, които считам, че е задължителна за изучаване в училищата, и подобно на Василий Ян, следва да се покаже, тези „велики победи“, на необразования, но безкрайно хитър, подъл и безскруполен предводител, докъде могат да доведът светът. Задължително следва да се изучава, защото буквално утрешният ден, може да ни донесе „новият Чингис хан“, който да ни върне в средновековието (в добрият случай).
Мечът на Атила от Майкъл Къртис Форд
Романът дава добър поглед на този исторически период. Видно е, че автора се е придържал към официалната историческа линия, като същевременно поддържа интереса на читателя по интересен начин.
Кланица пет от Кърт Вонегът
Очаквах повече.
Октавиан Август от Александер Кравчук
Книгата е много приятна за четене. Историческата обстановка е добре представена.
Един ден в древен Рим от Алберто Анджела
Много приятно четиво. Наистина ви пренася в древен Рим.
История на парите от Джак Уедърфорд
Много полезна книга, особено за подрастващите, доста би могла да им обогати културата.
Залезът на боговете от Фридрих Ницше
разсъждения х (малко цинизъм + много истина) = Ницше
Българската гилотина. Тайните механизми на народния съд от Поля Мешкова, Диню Шарланов
Никак не мога да съжеля тези убити, безспорно някаква част от тях са били честни и почтенни хора, но голяма част от тях са били далавераджии и спекуланти играещи си с живота на своите съграждани. Сега също е пълно с такива, които унищожиха бъдещето не на няколко хиляди човека, а на цели две поколения, като по всичко личи, че скоро поколенията ще са вече три. Същите все повече се „утвърждават“, като усешни български политици и бизнесмени, а много от тях са нищожества, които заслужават именно народен съд.
Падането на нощта от Айзък Азимов, Робърт Силвърбърг
А.Азимов отново блестящо показва, как мирогледът ни се формира на база фактологията на обкражаваща ни среда, „Падането на нощта“ е много добра илюстрация, на това колко големи разлики поражда фундаментално променено обстоятелство.
Не пипай тази книга! от Ян ван Хелсинг
Много по- слаба от „заявката“ на заглавието. Но то и в края на книгата г-дин Холей сам си казва, че личната му философия съдържа в голяма степен нуждата от печелене и притежаване на пари, щото с тях си купува време за да прави това което иска.
Читателски коментари от Костадин Бояджиев