Читателски коментари

Щитове каменни от Димитър Талев

NomaD (15 януари 2008 в 23:36)

Прегледах първите 60 реда на „Каменни щитове“. Грешките не са 15, а само 3 (ТРИ). Това, макар и неприятно, все пак е допустимо. За другите „грешки“ отговорност носи АВТОРЪТ. Той е употребил със стилистична цел архаизми и диалектизми — „тонеха“, „магесник“, „отведнаж“, „пушък“, „заяк“ и др. Как смяташ, Иване, трябва ли да редактираме автора, който съвсем съзнателно е употребил точно такива думи? Ами тогава да започнем наред — още с Паисий, Каравелов и Вазов? Бая работа ще падне, да знаеш… :)

По-добре ще е, Иване, да кажеш едно „благодаря“ на хората, доброволно и безкористно отделили от личното си време, за да положат труд този български роман да бъде достъпен за всички — само на два-три клика разстояние.

Щитове каменни от Димитър Талев

Иван (15 януари 2008 в 18:08)

На първите 20 реда има 15 грешки, ако редакторите ги мързи да не редактират книгите, вместо да ги оакват.

Още десет години по-късно — Виконт дьо Бражелон от Александър Дюма

Иван (15 януари 2008 в 12:47)

Може би коментарите, които разкриват развръзката на историqта, трqбва да се тсензурират

Далечно царство от Алън Кол, Крис Бънч


Преди време имах тази книга и страшно ми хареса. Дадох я на един „приятел“ да я прочете и така не ми я върна, за което още ме яд. Ако спра да сканирам и редактирам ;) ще я прочета отново. Бих се зарадвал, ако в библиотеката се появят още произведения на двамата автори..

Толкоз от Таня Николова

нес (11 януари 2008 в 12:26)

Хареса ми, Таня.

Още десет години по-късно — Виконт дьо Бражелон от Александър Дюма

Ицето!!! (11 януари 2008 в 11:14)

Книгата е страхотна, особено последните глави, описващи трагичната смърт на Атос,Раул и д’Артанян.

Баща ти умря от това от Юлиана Манова

Неди (10 януари 2008 в 23:02)

Не е зле, ама кратко.

Сатанинската библия от Антон Шандор Ла Вей

Луцифер Лаиди (9 януари 2008 в 18:46)

Книгата е хубава и напулно оправдава библията за Бог жалко че Лавей е пукнал :} пча е написал една много хубава книга

Хари Потър и сянката от планините (откъс) от Ивайло Г. Иванов

Константин Костадинов (9 януари 2008 в 01:07)

Историята е хубава, само че някои неща не са използвани много уместно, но си я бива. Няма ли да има продължение?

Падането на Хиперион от Дан Симънс

стоеж (7 януари 2008 в 16:55)

Първата част на поредицата (Хиперион) е хубава, втората също не е лоша, обаче за съжаление почва да става блудкава и някакси безцелна. Загубва се магията.

Баш-Челик


Много хубава поредица! Как бих могла да се свържа с човека, който е сканирал тези приказки? Пишете ми на [email protected] .

История на Втората световна война от Базил Лидъл Харт

Росен (6 януари 2008 в 10:59)

Книгата е изключително достижение на военната история. Пълно разкрива причините и плановете на страните, изчерпателно отговаря на редица въпроси, като не е допуснато прекалено политизиране при разглеждането на резултатите и последствията от войната.Тази книга е истинско удоволствие за почитателите на военната история.

Таласъмите се завръщат от Любомир Николов

Читател (30 декември 2007 в 20:18)

Хубава е, ама защо началото го няма?Как се играе играта,правилата?Къде са на тази книга-игра правилата?

Паралелни светове от Клифърд Саймък

доктор дулитъл (29 декември 2007 в 19:58)

малко може да е офтопик, ама на „Обичам Клифърд Д. Саймък!“, ми се иска да задам въпроса „а какво мислиш за ’Отново и отново’?“.

Златото на партията от Игор Бунич

hydrargir (28 декември 2007 в 23:50)

„Няма читателски мнения за произведението.“… е написано по-горе.

Ами какви мнения да пишем? То всичко е толкова ясно!… Книгата е много аргументирана, убедително написана, а като се замисли човек, елементарната логика му подсказва, че всичко изложено е било точно така, а не както сме го учили навремето за изпит по „История на КПСС“, където гъмжеше от нелогични съждения, противоречиви „факти“ и празни приказки.

Тайнствата на Стената от Робърт Силвърбърг

нт (28 декември 2007 в 00:30)

Четох тази книга преди години, вероятно скоро след издаването й на български. Тогава обърнах внимание на оригиналното заглавие: Kingdoms of the Wall — Кралствата на Стената.

Смятам преводът на заглавието като ’Тайнствата на Стената’ за подвеждащ, объркващ и безсмислен.

Задочни репортажи за България от Георги Марков

П.Петров (27 декември 2007 в 17:36)

Слушах редовно задочните репортажи на Г.Марков по ББС. Те бяха като глас от отвъдното. Повтарям, че книгата е забележителна. Никога не съм обичал чалгата и не съм чалга писач, а обикновен концлагерист от ерата на славния социализъм. Никога преди 1989г не надникнах отвъд телените мрежи. Видях обаче отблизо на „Карл Кунгер щрасе“ в Берлин как трамвайната линия се прекъсва от една висока сива стена. И силните немски овчарки в ничията зона на брега на Шпрее.

Г.Марков беше от другата страна на стената тук в България. Той имаше право да ходи по света оттатък телената мрежа. Сам пише, че се е возел из планините ни в собствено БМВ. Ловувал е с Първия и слагачите му. А аз бях от правонямащите. Слушах „Юрайа Хиип“ и „Гранд Фанк“, „Дженезис“.

Сумрачен патрул от Сергей Лукяненко

Деница (26 декември 2007 в 20:05)

Сергей Лукяненко

Сумрачен патрул (2)Глава

1Ако са ви скъпи животът и разсъдъка, стойте далеч от торфените блата…"- наистина е от "Баскервилското куче на А.К.Дойл.

Става дума за бележка, която сър Хенри получава, когато приема да наследи „Баскервил Хол“. Неизвестен (после известен- всъщност жената) му я праща, докато е в Лондон, в своя хотел. Бележката е от изрязани печатни букви от статия в „Таймс“.

Деница

Земята на българите от Ангел Каралийчев

иван андреев (23 декември 2007 в 10:11)

тази творба трябва да влезе в българския герб

Конго от Майкъл Крайтън

Искра (20 декември 2007 в 19:10)

Книгата много ми хареса.Гледах филма преди доста време и много ми допадна.Въобще,аз съм голяма почитателка на Майкъл Крайтън.Чела съм почти всичките му произведения.Особено ми се нрави почти научният му стил на писане.Изказът му е по-суховат,прецизен и никога не се отвлича в безкрайни описания или в банални сцени.Ясно,точно,разбираемо и логично.Препоръчвам „Конго“на всички,но най-вече на тези,които,като мен,никога не са се освободили от обаянието на приключенската литература.