Малката стопанка на голямата къща от Джек Лондон
Един наистина неочакван край на един необикновен роман.
Арсен Люпен — крадецът джентълмен от Морис Льоблан
Ето и едно различно мнение: На мен ми се видя под прага на допустимата наивност и на 2/3 се отказах от четенето. Детските книги обикновено имат нещо, което тук ми се стори, че липсва. Други ’архаични’ автори в жанра, като че се справят по-добре…
Коментарите ме заинтригуваха :)започвам я без колебание!
Призраци от Тери Гудкайнд
Разрових се в нета,има я вече,даже може да се поръча онлайн."Призраци" само една част ли е?Понеже нейде чух,че трябвало да са две.
Пир за врани от Джордж Р. Р. Мартин
Олеле чак септември… Ще получа гърч вече с тези поредици. Жалко, бих я прочела и на английски.
Съвсем на скоро видях в един вестник не помня кой мисля че беше 24 часа че изповедник вече е излязла и на български.Би трябвало да я има по книжарниците
Роза Люксембург от Христо Смирненски
хубаво е
Стихотворението е страхотно… Просто оставам без дъх докато го прочета..,.
Доколкото знам, книгите ще бъдат 7, като петата излиза на 30 септември 2008 на английски език. А кога ще излезе на български — можем само да се надяваме да е скоро :)
История на Българското възраждане от Иван Стоянов
Книгата е написана на много добър академичен език разбираем както за студентите, така и а обикновения читател. „Овации“ за автора
На края на една от книгите беше публикувано интервю с автора, където се казваше, че книгите са шест. Не си спомням да се казваше кога ще ги публикуват.
Някой знае ли дали вече е излязла книгата „Изповедник“?А на „Фантом“ не трябваше да има втора част по принцип?
Алхимикът от Паулу Коелю
след тези ваши мнения се отказах да го чета
Съкровищата на Дяволската планина от Любен Христофоров
Това е първата книга на забележителния романизуван пътепис. Има още две — „Амазонията“ и „Вампирът от остров Фернандо Нороня“. Невероятни описания на природа, зверове, характери и неща, които могат да бъдат описани от малцината оцелели от тези експедиции. Това е нещо, което всеки трябва да прочете. Описанията са изпълнени с живот, дават сведения за много непознати битови и културни традиции на племена и хора, живеещи и борещи се с този опасен свят на джунглата. Имам първото издание на тази книга и за мен тя е много скъпа реликва, доказваща необятността на света, който ни обикаля.
Някой да знае кога петата (и последна може би) част, ще бъде на разположение? Да си призная, очаквам с наистина огромно нетърпение да я прочета :)
Легендата от Робърт Дохърти
Моята граматика не си я слагай на сърце. Когато писах миналия път, имах проблем с кирилицата и не ми остана време да до изкосуря нещата с кирилизатора на библиотеката. Колкото до другото, мога да те уверя, че именно любовта ми към фантастиката ме кара да реагирам толкова бурно на недомислица. Сигурен съм, че си чел всички големи фантасти и че си забелязъл, че и при тях има грешки, но са много по-малко и са засенчени от майсторски поднесени хумор, интрига и идейно съдържание. Аз лично харесвам книги, след чието прочитане не получавам тежко главоболие, а поне минимално чувство на удовлетворение.
Бойните ровове на Крарт от Дейв Морис, Оливър Джонсън
Stanoske, сериозно напиши един мейл, или драсни два реда на този — [email protected] — засега сме 2-ма човека за отборна игра — надяваме се да привлечем още хора.
Поздрави,
Вирус 2015 от Светослав Славчев
Разказа е леко глуповат. През 1962 може и да се е брояло това за фантастика, но сега според мен не струва.
Истината е, че когато преди години четох поредицата Зона 51 много ми хареса и си мислех, че е нещо страхотно, но тогава още не бях чел истински хубави книги. Наскоро реших пак да препрочета поредицата и останах ужасен. Големи пробойни в сюжета, повърхностно описани герои… ужасна работа.
Афганеца от Фредерик Форсайт
На всички, които им харесват съвременни сюжети, свързани с глобалната война срещу тероризма ще им бъде интересно да прочетат не само „Авганеца“, но и предишната книга на Форсайт — „Отмъстителя“.
Една проста истина, която „големите играчи“ бяха забравили преди 11-ти Септември:
„Тази работа се върши с хора!“
Технологичните достижения и възможности са полезни, но без хората нищо не става.
Читателски коментари