Читателски коментари

Пикник край пътя от Аркадий Стругацки, Борис Стругацки


Аторът (Аркадий почина и остана само Борис) има веб страница, където има почти всичко, както и рубрика за въпроси на читатели! http://rusf.ru/abs/

Фонтаните на рая от Артър Кларк

Ивайло Христосков (27 април 2008 в 20:57)

Романът е блестящ, но преводът е нелеп. Изглежда ми неправдоподобно първото българско издание да е това — от 1996 г. Чел съм руско от началото на осемдесетте.

Окото на света от Робърт Джордан

Владо (26 април 2008 в 22:04)

Съгласен съм със SecondShoe стилистично много добре издържана, малко „екшън“ особено в последните няколко части… (чел съм ги до 9-та книга само…)

Пикник край пътя от Аркадий Стругацки, Борис Стругацки

vanilla (26 април 2008 в 21:52)

Не знам как мислите, но за мен сб-кът „Неуговорени срещи“ съдържа най-силните неща, писани от бр. Стругацки, а именно „Пикник край пътя“, „Охлюв по стръмното“, „Милиард години до свършека на света“ (тази май ми е и любимата) и „Бръмбар в мравуняка“.

Едно появяване на бял свят от Ричард Бах

vanilla (26 април 2008 в 00:20)

Това заслужава да се сложи в рамка на стената, не мислите ли?

Джонатан Ливингстън Чайката от Ричард Бах, Ръсел Мънсон

vanilla (25 април 2008 в 23:28)

Благодаря и аз. Бях чувала за тази книга; срещнах за 1ви път в книга на човек, към когото питая искрено доверие — М. С. Пек — и той я определяше като откровено религиозна. Мога да кажа само, че наистина онова, което би следвало да се влага в понятието „религия“ е точно това, за което се говори тук… Религията не се отнася до Божеството, а до Божественото.

История на Българското възраждане от Иван Стоянов

анка колева (25 април 2008 в 01:09)

Книгата е много добра. Обхваща всички съществени проблеми по дисциплината и е написана на достъпен за студентите език !

Задочни репортажи за България от Георги Марков

Таня Григорова (23 април 2008 в 20:40)

Радой е национален герой

непризнат уви,

от червените глави.

Задочни репортажи за България от Георги Марков

Алекс Гендов (23 април 2008 в 20:14)

Хора помислете, Днес в България

има паметници на Живков и Хайтов

но още няма на Радой Ралин и Георги Марков

Майстора и Маргарита от Михаил Булгаков

Петьо (22 април 2008 в 11:48)

Абсолютен шедьовър !

Повелителят на мухите от Уилям Голдинг


Покъртителна история, толкова по-покъртителна, колкото по-измислена изглежда. Книга, която според мен не бива да се пропуска.

Нейният избор от Теодор Стърджън


Хехехе… кефи ме, когато такива неща са писани от мъже; а колкото то Тиъдър Стърджън — очарована съм да го открия с вс тези негови кратки разкази, след като досега го познавах единствено като фантаст:):)!!

Персийското момче от Мери Рено

Ани (21 април 2008 в 12:10)

Книга която просто „Трябва да се прочете“ … няма друг коментар

Нерон вълкът от Христо Калчев

Екатерина (20 април 2008 в 20:01)

Прочетете всяка една негова книга и ще разберете колко велик е Христо Калчев,наред с книгите си…

Окото на света от Робърт Джордан


Поредицата ще бъде довършена от друг автор и няма да остане незавършена. Не съм съгласен, че литературно-стилистичната страна не е добра. Напротив, точно динамиката куца, а не стилистиката.

Бараяр от Лоис Макмастър Бюджолд

Скрит (19 април 2008 в 23:02)

Мандор е поправил някои доста тъпи изказвания на преводача, но са останали — примерно козел опущения, преведено като козел за отпущане, докато всъщност значи жертвен козел, съвременен синоним е жертвено агне.

Идеален ден за лов на рибка-бананка от Дж. Д. Селинджър

Джиджо (19 април 2008 в 15:03)

Страхотен разказ!

Сиймор се самоубива, не защото е с психични проблеми, а защото светът около него е такъв.

Горещо препоръчвам „Устата ми хубава, очите ми зелени“.

То от Стивън Кинг


Още едно зашеметяващо и стряскащо пътуване из неизчерпаемата фантазия на Кинг! Този роман е страхотен!

Окото на света от Робърт Джордан

hebigatsu (17 април 2008 в 11:23)

Вярно е, че „Колелото на времето“ е поредица с не много високо от литературно-стилистична гледна точка съдържание, но това се компенсира с силната динамика на действията и събитията.

За съжаление ще остане в историята на фентъзито като поредният недовършен цикъл от романи, тъй като Робърт Джордан почина на 16 септември 2007 г. след тежко боледуване.

инфо: http://bg.wikipedia.org/wiki/Робърт_Джордан

ВИС от Георги Стоев

Светлана (14 април 2008 в 05:09)

Ей това е положението .Докато народа се опитва да прави частен бизнес и лека -полека да се изгради стълба на обществото ,а именно средната класа ,генералите създадоха организираната престъпност и унищожиха инициативата в зародиша.Много бизнеси затвориха и хиляди хора напуснаха родината .Народа си изгради идоли -не борците -като спортисти ,а борците -като престъпници .

През онези години ,народа се чудеше как да си плати сметките ,а мафията ,натрупа пари и то много пари .Генералите добре си изпълниха плана .И продължават да го изпълняват .Вече дори и по -успешно .

Георги Стоев ,независимо ,че е бил част от организирана престъпност ,има доблеста да се разграничи и да каже истината право в очите на народа ,чрез книгите си .Да разберем всички ,кой създаде мафията и защо.По един или друг начин всички борци ,участвали в организирана престъпност са били пионки на генералите и на ДС,затова и си платиха с живота .Босовете ,отдавна гният в гроба,но мафиотските структури в БГ са по -силни от всякога.Мафията е заела всички слоеве на обществото и е най -силна по -върховете .

Георги Стоев ,заплати с живота си ,заради смелостта си да напише и изрече истини ,които много хора знаят ,но нямат смелост да говорят .И нека не се опитват комунистите да пускат версии ,че Стоев е убит за дългове .Вече и децата не вярват на измислици и манипулации.Време е народа да се събуди от летаргията си и проумее в каква държава живее…д