Читателски коментари

Физика на невъзможното от Мичио Каку

Sargon III (24 януари 2011 в 19:09)

Прекрасна книга! Като човек с известни познания в техниката и физиката, както и почитател на научната фантастика, съм напълно съгласен с написаното в нея. Или — почти напълно… Тя е едно качествено четиво, но все пак изисква (според мен) известни познания по физика, за да се възприеме пълноценно.

12 мита в българската история от Божидар Димитров

Кирил Ковачев (24 януари 2011 в 01:53)

Уважаеми г-н Иванов, разбира се, че всеки има право да не се съгласява сляпо с различни неща. Но, това да има човек мнение — не значи, че това му мнение по презумпция е нещо ценно. Аз мога да имам мнение относно някакъв инжинерен проблем и да споря ожесточено със цял екип инженери — но какво от това? Всичко зависи от това каква информираност има човек по даден проблем. Различните мнения НЯМАТ еднаква тежест и да си имаме мнение просто заради мнението и да го защитаваме само защото си е наше, е, според скромното ми мнение, един от големите проблеми на съвременното човечество. Хуманитарните дисциплини и теми по принцип създават предпоставки за такова спорене до безкрай. Аз по една случайност на съдбата съм завършил история в университета; и от всичките истории — най много сме учили именно българска; не, че не съм забравил вече огромната част от това ,което съм учил, де.

Хубавото на интернета в днешно време е, че човек много бързо може да провери доста неща ( особено, ако знае чужди езици ). Вместо да вярвате сляпо на българските историци — можете да погледнете Уикипедиа примерно — нещата, които се засягат в горните ми два поста — за азбуката, за индоевропейските езици, за св.св. Кирил и Методий; от там — ако ви стане интересно — можете да проследите съответните линкове към много по-детайлна информация и научни трудове и теория. Примерно — погледнете нещата във английската, немската и френската уикипедии, за да се придобие различна гледна точка. Нямам намерение да детайлизирам тук всеки отделен аспект — няма и как.

Също така — може и да проучите какво учат съседните нам държави по отношение на някой факти в нашата история. И като видите, че всеки участник в събитията си ги интерпретира по свой, коренно различен от съседа му начин — и неизменно изниква въпроса — ’’защо пък трябва нашата гледна точка да е това, което е било?’’. И по-скоро — ’’каква е вероятността българските учебници по история и книги да са единствено правдиви, а тези на гърци , сърби , македонци, турци, румънци — да са фалшиви?’’. И най -важният въпрос — ’’аз, като българин — трябва ли сляпо да попивам и да трупам самочувствие от всяка теория за величието на българите и да се надъхвам с омраза към съседите, или трябва по-критично да гледам на нещата и да си давам сметка, че както ние, така и те, бидейки едновременно обекти и субекти на изследването, няма как да сме обективни?’’

А иначе вярата ви в уникалността и гениалността на отделните човеци е достойна за уважение. А за кокошката и яйцето — то е ясно, че, поставена така — отговор на тази логическа заигравка не може да има. Но погледнато еволюционно — вероятно първо е било животно, което е било предшественик на кокошката и не е снасяло яйца; тоест — не е нито кокошкат, нито яйцето, а някой вид — предшественик на кокошката в еволюционно отношение, който обаче не е кокошка.

Сянка над Инсмут от Хауърд Лъвкрафт

Джони (24 януари 2011 в 00:27)

Страхотна повест! Жалко, че няма ново издание на хартия.

Финансист от Теодор Драйзер

Красимир Вълканов (23 януари 2011 в 22:49)

Не сам литературен критик и като любител на хубавата книга,оценям много високо професионализма на автора ( пише увлекателно и разбираемо). Също така и темата много ми допадна , а и в края на книгата си зададох неизменият въпрос за стойностното в живота.

Кралството на мечтите от Джудит Макнот

isil (23 януари 2011 в 20:34), оценка: 6 от 6

Много добра книга.За времето на рибарите и големите идеали.Страхотна е!

Непомерното от Велчо Милев

Силвия Юдакова (23 януари 2011 в 17:54), оценка: 6 от 6

Здравейте г-н Милев,

След няколко неуспешни опита да намеря Ваши книги в онлайн книжарници, бихте ли дали съвет как човек би могъл да се сдобие с тях?

Хубаво е, че някои от тях могат да се прочетат безплатно тук, но лично аз бих предпочела да ги имам вкъщи.

Благодаря предварително!

С пожелания за здраве и творчески успехи (последното като че ли е по-скоро пожелание към нас, читателите)!

Силвия

Пиратите от Хайнц Нойкирхен

abrex (23 януари 2011 в 16:03), оценка: 6 от 6

Страхотна книга !

Древният враг от Дийн Кунц

Чочо (22 януари 2011 в 21:51)

Точно тази книга преди десетина години ме „зариби“ по романите на Дийн Кунц.

Изгубеният свят от Артър Конан Дойл

the secret girl (22 януари 2011 в 20:40)

Тази книга е невероятно интересна! Винаги съм мечтала да разследвам някакакъв заплетен случай и да откривам неща, които биха променили човешката представа за света. Имам чувството, че като чета тази книга, пътувам заедно с героите, изживявайки мечтата си. Как може човек да измисли такава история, без да я е преживял действително? Артър Конан Дойл ми стана любимият автор веднага, след като я прочетох! Книгата има продължение! Супер! Нямам търпение да изчета всички произведения за много по-известния от Челинджър герой на Конан Дойл Шерлок Холмс.

Смъртоносен танц от Лоръл К. Хамилтън

zuondra (22 януари 2011 в 20:05)

Здравейте … преводите са страхотни както и поредицата , с нетърпение очаквам 7-мата книга

Дракула от Брам Стокър

пепи-нин (22 януари 2011 в 18:33), оценка: 6 от 6

Класиката си е класика. Наистина впечатляващ роман.

Подсъзнанието може всичко от Джон Кехоу

elenaw (22 януари 2011 в 14:41)

книгата е страхотна!

всичко е вярно. Прочетох я за пръвпът преди повече от четири години и все още я препрочитам. прилагам техниките и това ми помага да променям позитивно живота си. благодаря на автора и преводачите!

Железният светилник от Димитър Талев

Иван (21 януари 2011 в 21:54)

Уникална книга може би една от най-добрите,които съм чел.Kрасива и нестандартна история,великолепно изграждане на сюжетната линия от страна на автора.Заслужав си всяка една минута.

Сега и завинаги от Джудит Макнот

Des_ (21 януари 2011 в 21:49), оценка: 5 от 6

Много добра. :) Толкова разтоварваща и увлекателна.

Принцът пират от Луи Жаколио

Бам Бам (21 януари 2011 в 17:55), оценка: 5 от 6

Четох я като бях малък и ми направи добро впечатление.

Принцът пират от Луи Жаколио

читател (21 януари 2011 в 11:20)

Книгата като цяло е интересно четиво, чете се лесно и бързо. Развръзката към края обаче не ми допадня, все едно автора е искал по-бързо да приключи произведението.

Сумарно 4 от 6

След полунощ от Тереза Медейрос

sem.ilievi (21 януари 2011 в 01:58), оценка: 6 от 6

оооо,дали има и втора част?ще ми се да знам какво става с Джулиън,след това :(:(:(…щеше да е прекалено хубаво нещата да се бяха развили добре и с трите сестри…жалко."след полунощ" определено ми хареса

Лубянската престъпна групировка от Александър Литвиненко

Апостол Попманастирски (20 януари 2011 в 22:16)

Това е. Никой не е описвал по точно случващото се в България в началото на 21век. Само имената са руски всичко, останало е точно копие на челният руски опит, тайничко привнесен у нас.

По всичко личи, че на троянският кон не му трябват конници т.к. е с дистанционно управление.

Буря се надига от Робърт Джордан, Брандън Сандърсън

Бам Бам (20 януари 2011 в 18:44), оценка: 6 от 6

Брандън Сандърсън надминава Джордан в описанието на битките, а в останалите елементи от писането също не пада по-долу. Справил се е прекрасно с нелеката задача да поеме щафетата и да довърши Колелото по достоен начин.

Последната империя от Брандън Сандърсън

Бам Бам (20 януари 2011 в 18:40), оценка: 6 от 6

Изключително добро фентъзи от онзи тип, който излиза рядко, но когато излезе предизвика небивал фурор. Три са нещата, които задължително трябва да отбележим когато говорим за „Последната империя“. Първото е уникалната система, измислена от Сандърс, която позволява на мъглородните да черпят супер сили от различни метали, които поглъщат. Магическата система е много свежа, стилна и интересна. Второто, което заслужава отбелязване е обстановката, в която се развива действието. Мъглите и саждопадът правят нещата много завладяващи и оригинални. Трето, но не на последно място, е умението на Сандърсън да описва битките. Те са представени блестящо и са една от най-силните страни на книгата. Всеки уважаващ себе си почитател на жанра фентъзи задължително трябва да обърне внимание на поредицата „Мъглороден“, тъй като подобни шедьоври не излизат често.