Фондацията от Айзък Азимов
Преводът направо е ужасен. Опитах се коригирам каквото мога но положението е безнадеждно. Все едно е правен от човек с неособено добри познания по английски, лоша граматика по български и е включил и гугъл преводач за капак. Ужасно!
Маргина, Бойко и другите от Георги Стоев
Заради измислиците и лъжите ли го убиха???
Напротив — с това че го убиха потвърждават че с това което пише им е неудобен.
Прокълнатата земя от Симеон Николов
Прочитането на тази книга беше доста… сюрреалистично преживяване. Не знам дали е преднамерено или авторът така си пише по принцип, но ме остави доста объркан. Наистина, много от ключовите моменти зависят от случайността, никъде няма подсказки или намеци, по които да се досетиш кое е правилното. Другаде решения, които би трябвало да вземе играчът, се поднасят като свършен факт в самия епизод…
Не ме разбирайте погрешно, забавлявах се и не съжалявам за отделеното време. Но с малко повече усилия книгата можеше да бъде много по-увлекателна.
Затъмнение от Стефани Майър
Ауууу, каква учителка!!! То не беше ли незаконно да се разпространяват подобни материали сред непълнолетни? :D
Хари Потър и сянката от планините (откъс) от Ивайло Г. Иванов
Смятам че много читатели на библиотеката биха се радвали да публикуваш тук целия текст. Принципно той може да замени настоящия текст.
Предлагам ти да пишеш до екипа („Връзка с екипа“).
Романът е завършен отдавна, но нямам право да пускам цялото произведение. :/
И не можело да наричам героите нито с имената от книгите на Джоан Роулинг, нито даже с подобни имена. Това последното „подобни“ не ми го разясниха, но героят не можел да се казва дори Гари Потър, Лари Котър или Бари Хотър…
Ще помисля още малко какво да го правя и дали да не го пусна апокрифно :)))
Нощем с белите коне от Павел Вежинов
Очаквах повече. Тая Криста е отвратителна!!!
Зазоряване от Стефани Майър
smile angel грешиш тази книга е страхотна и в двата смисъла
Г. Докузмерджанов на капъните от Иван Вазов
Тази книга е страхотна
Без гордост и предразсъдъци от Александра Потър
Шегувате се! Въобще няма никаква база за сравнение. Едното е шедьовър, другото- боза.
Фараон от Болеслав Прус
Ако не бях писала българска филология със сигурност нямаше да науча за тази чудесна книга. Прочетох я за три дена.За това време аз се потопих в онзи свят на митове и легенди за Египет.Това е четиво интересно за всякакви възрасти.
Египетската тайна на Наполеон от Хавиер Сиера
От 15-годишна мистериите на Египет и Шумер ме вълнуват /а вече съм на 38 /и сякаш колкото повече се задълбавам в тях по- прозаични и обикновени стават.Имам чувство , че губя част от идеалите и мислите за тайните на света и се убеждавам ,че света е просто материален .Каква загуба на илюзиите, мистерията , скритите послания и знаците на съдбата !
Човекът във високия замък от Филип К. Дик
Безспорно най-доброто произведение на Ф. Дик! Всеки ценител на жанра трябва да го прочете!
Ликът на Черната Палмира от Владимир Василиев
Много се радвам, че най-после успях да прочета тази книга, без нея поредицата за патрулите ми беше мънично непълна.
Парфюмът от Патрик Зюскинд
За мен това е един шедьовър. Написана е толкова реалистично, че в един момент имах чувството, че усещам миризмите на Париж около мен. С удоволствие бих я препрочела. Препоръчвам ви я.
Червения дракон от Томас Харис
Невероятна книга, написана страшно увлекателно. Прочетете я.
Нещо прекрасно от Джудит Макнот
Как само се смях на момента, в който Алекс спаси Джордан в гората, Стори ми се супер смешен…Страхотна книга. четях всяка свободна минутка, иначе не ми беше спокойно и изгарях от нетърпение да я довърша.
Каменните убежища от Джийн М. Оел
Е то всички излезли на български ги има в читанката? Само излязлата тази година The Land of Painted Caves я няма, но тя не е издавана на български.
Книгите за Айла са издадени, 7–8, или повече, не съм сигурен,макар, че ги имамам всичките /в началото ми хареса, после нещо…/. Ако някой има желание да се заеме с обработката за електронен вариант, ще му ги дам…
Преди да прочета книгата обърнах внимание на мнението преди мен и бях малко или много негативано настроен. За моя радост като попрочтох малко от книгите не открих чак такива проблеми. Книгата си продължава историята за Айла, а разликте са в стила на писане, не в превода. Самата авторка е променила начина си на писане и на мен това много ми допада. За разлика от първите книги, където Оел залага много на описанията от проучванията си, тук се заляга повече над самата фабула, а на мен това ми се нрави. Беше удоволствие да ги прочета.
Следващата книга за Айла, The Land of Painted Caves, я чакам с нетъпрние да пристигне следващата седмица. Много бих искал да я прочта на български, но не ми се иска да чакам превода, защото съдейки по досегашните издания от Плеяда е много вероятно да я видим чак, след 2–3 години. (е с удоволствие ще си я купя когато излезе, за да си поъплня колекцията :_)
Приятно четене
Читателски коментари