Дума Ки от Стивън Кинг
Напълно съм съгласна, че е монотонна и дори леко скучна в началото, но след това не можеш да се откъснеш.
Патиланчо Данчо от Ран Босилек
"Има ли по-голямо щастие от това да даряваш смях на хората?!"
Виктор Юго
От светлина родени от Беа Нади
Моля, пишете още, стархотно интересно е..! Бъдете здрава…
Големият лош вълк от Линда Джоунс
Разкошна книга! Браво! С огромно удоволствие ще я препрочитам отново!
Венчило с дявола от Джули Гарууд
Хубава книга. Усмихвах се през цялото време. Заслужава си.
Защо мъжете не чуват, а жените не могат да се ориентират по карта от Алън Пийз, Барбара Пийз
Макар да не съм я довършил, намирам книгата за един отличен опит да се обяснят различията между половете. При това без стремежи за фаворизиране на едното или другото, което вероятно е резултат от „разнополовото“ авторство. :)
Шана от Катлийн Удиуиз
Прекрасна книга! Вече ми стана една от най — любимите! Наистина си заслужава четенето!!!
Грешница на любовта от Барбара Смит
не си струва да си губите времето
Пир за врани от Джордж Р. Р. Мартин
В английския вариант има една глава, която тук я няма, съвсем случайно го установих… веднага след Принцесата в кулата има Алайн, тук е пропусната…
а също и на края на книгата има една глава за Денерис след Благодарностите
Скандал от Аманда Куик
Книгата се чете с голямо удоволствие.
Парфюмът от Патрик Зюскинд
В очакване съм да прочета „Парфюмът“ от П. Зюскинд. Тази книга някой, още в студентските ми години, беше ми я споменал с някакъв повърхностен анонс и я асоциирах с „Франкенщайн“ на Мери Шели: че, в конфликт с морала, стремежът към съвършенство добива приоритет спрямо любовта и възлиза в уродливо лице. И се запознах сега в Уикипедия и, разбира се, натъкнах се на едно тривиално, интелектуалистко, псевдо-хайдегерианско тълкуване: че, видиш ли, книгата бичувала (с един гротесков, изстъпленчески израз) „културата на сетивата“, като същевременно таяла носталгия по „културата на словото“… Надушвам ницшеанското в тази творба: че тя е нещо като екранизация на „Тъй рече Заратустра“. И че в нея етичното бива убито в полза на плътско-естетическото, свръхчовековото… А натурализмът на книгата не е изобличение и критично автовнушение: че едва ли не и ироничен апотеоз към фината, словесната духовност — а е една пресъздаваща референция към Ницшевия изтънчен анти-идеализъм. И не само това. Но в извод бива наложена ницшеанската идея, че в последна сметка свръхчовековостта не може да бъде волево развита изот една фрагментарна гениална способност (и примерно Хитлеровия реторичен талант или Сократовия диалектически талант — чиято отсамност е нищетата и отвъдност — пустотата), а следва да бъде едно мистично-съдбовно избраничество на отведнъж завършеността. Ала, питам се, дали да имаш вродено средство да направиш себе си или пък да си (нечовешки) роден направен? И дали мощта е предмет на воля или волята е предмет на мощ? И ето една дилема в мисленето, която се разрешава в идеята, щото да си роден (и да не представляваш нищо друго освен) едно цялостно и завършено средство да направиш себе си. Т. е. директно да имаш (и да си) сетиво към политическата мощ, а не и просто за (чрез) мирис или чрез друга фрагментарна, опосредителна сетивност. Та единствено в политическото сетиво човек може да си надвие над дарбата. И що да речем относно т. нар. едно „морално израстване“, освен че е изискване на бягството? И ще речем, щото философът страни, но не бяга от живота. И че философията е преди всичко ретроспекция, житейска ретроспекция. Героят на романа е — от наше гледище — социопат, психопат. Но откъде следва, че социопатията е психопатия? — Ами от заровените ни в пустинния пясък глави.
Състояние на страх от Майкъл Крайтън
Ето нещо, което си заслужава да бъде прочетено няколко пъти. Крайтън определено прави изключителен финал, когато с думите на почти отхвърлен от обществото старец дръпва пелената пред очите на всички живеещи ден за ден и ни показва колко лесни за манипулиране сме всъщност.
Триъгълникът на дракона от Джеймс Ролинс
О страхотна е. Особено края на книгата е удивителен и съвсем неочакван. Страхотен писател и май вече прочетох всичките му качени книги (:
Гордост и предразсъдъци от Джейн Остин
И аз определено препоръчвам екранизацията на BBC пред тази от 2005 г. :)
Принцеса Алесандра от Джули Гарууд
Една от най–добрите в жанра.
Сатанинската библия от Антон Шандор Ла Вей
Григорий Климов:
„Към успеха, постигнат по честен път, това е упоритата работа, доброто образование и доброто семейство“.
Това няма нищо общо със Сатанизма.
Тоя от горе явно има психически проблеми от морален запек. Сатанизмът е над глупости като „честност“ „морал“ и „добро“ — той е пълна свобода на изява и разруха за всичко, което пречи.
Обичам да се връщам към прочетени от мен книги.С всеки прочит откривам нови моменти,чувства и мисли,които ме вълнуват.Не обичам да гледам филми по любими книги,но ме предизвикват мненията и ще потърся екранизация.
Защото те обичам от Сандра Браун
Това е първа от поредицата за Семейство Колман Ако може някой да я прехвьрли там
Северно сияние от Филип Пулман
Много добре казано :) Нищо не мога да добавя, трябва да се прочете просто!
Захир от Паулу Коелю
Въпрос на светоусещане и контекст, в който четеш книгата, сигурно. За мен това беше книгата, която тотално ме отказа от Коелю. Не защото съм толкова потресена или отвратена, напротив — става за четене, а защото осъзнах, че това не е моят автор — не е и въпрос на вникване, просто не ме достига, сори :)
Читателски коментари