Читателски коментари

Охлюв по склона от Аркадий Стругацки, Борис Стругацки

Козон (16 април 2012 в 19:21)

Слава на нашата Козина, слава!

Слава на БКПЧ!

Слава на святата човка корава

и на професорите!

Козино, каси със бира прати ни,

карти прати ни — тесте!

Звяр Пилиферус, навеки сплоти ни,

верни сме ти от сърце!

Охлюв по склона от Аркадий Стругацки, Борис Стругацки

Козон (16 април 2012 в 19:16)

Козина по човката!

Доктор Джоан Лечителката от Розалин Олсбрук

Magi (16 април 2012 в 18:37)

Искам да кажа,че това е първата книга която чета от тази авторка и направо съм очарована.По принцип темата за пътуване във времето в любовните романи винаги ми е допадала и след като прочетох анотацията на книгата веднага реших да я прочета.Прочетох я както се казва на един дъх. Писателката,според мен много умело и увлекателно е успяла да пресъздаде една любовна история,драматично преплетена с една ужасна трагедия-катастрофално наводнение,което,както разбрах от предговора,е исторически факт.Според мен това е една чудесна книга с подобаващия хепи енд накрая-особено ми хареса това,че в името на голямата любов д-р Джоан остава при своя любим в миналото.

Искрено се надявам книгата де се хареса и на другите почитатели на този жанр и ще се радвам,ако споделят моето мнение.

Дива любов от Колийн Фокнър

keron stone (16 април 2012 в 16:00), оценка: 6 от 6

прекрасна история предадена по много вълнуващ и интересен начин

Колорадеца от Стивън Кинг

Васил Коларов&Вълко Червенков (16 април 2012 в 14:41)

Страхотна книга. При все това ако не си падате по мистерии може да не ви допадне този малко по различен Кинг. А това да кажеш как свършва една книга в коментара си под нея ме навежда на мисълта за потомствен аристократ прегънат под тежеста на умствения си багаж.

Война на реалности от Филип К. Дик

Марс Лумограф (16 април 2012 в 14:04)

Увлекателна и много реалистично разказана история. Ако си падате по Зороастризма ще ви е още по интересна интерпретацията на култовия Дик.

Превъзходството на Борн от Робърт Лъдлъм

Мим (16 април 2012 в 07:39)

Слаб превод, скучна книга.

Усмихнатият труп от Лоръл К. Хамилтън

нене (16 април 2012 в 01:34)

Книгата е интересна.Заслужава си да се прочете.

Огненият факултет от Алекс Кош

Юли (15 април 2012 в 22:17)

Наистина приятана за четене поредица. Чакам с нетърпение превода и на останалите две книги от тази поредица, написани до сега.

И докато чакам ги прочетох „на един дъх“ на руски, … но си ги чакам на български за да се насладя.

Очаквам с нетърпение автора да донапише и четвъртата книга до края на годината — както обещава.

Препоръчвам на тези, които са харесали книгата/поредицата да прочетат и предходните две книги от поредицата „Вампири“: „Если бы я был вампиром“ и „Вечеринка в стиле вамп“ — те са предисторията на „Занаята“ с част от героите — Майстори и вампири.

За съжаление чета на руски първата, Но ще се радвам/очаквам да я/ги прочета на български.

(Ако е „наложително“ или с цел подпомагане, бих си платил за превода)

Може да не се прави сравнение на една книга с друга — просто, ако ви хареса я чете и може би след това я препоръчайте на други, на които би им харесала.

Ще те чакам от Реймънд Чандлър

Гоген (15 април 2012 в 20:54)

Един от най-силните разкази които съм чел изобщо. Остави ме малко изненадан и много развълнуван!

Човекът във високия замък от Филип К. Дик

Гоген (15 април 2012 в 20:46)

Доста смело категоризира на моменти, което ми беше забавно! А книгата е класика спор няма!

Беглец по острието от Филип К. Дик

Гоген (15 април 2012 в 20:41)

Много добра! А за мен филмът е по-скоро реклама на книгата.

Огненият факултет от Алекс Кош

Даниел Тодоров (15 април 2012 в 15:17)

Клара, сигурен съм, че много читатели чакат с нетърпение продължението. Можеш ли поне да ни насочиш към някакъв период или когато стане — тогава?

Ченге втора употреба от Богомил Райнов

Кристиян (15 април 2012 в 12:02)

Винаги съм се питал и ми е било трудно да намеря задоволителния отговор, по силата на какви собствени достойнства,българинът обикновено започва изказа си с оплюване и облизване на оплютото.И дали това ни е останало от времето,когато Б.Райнов е бил на почит и уважение или ни е в гените,където от памтивека по исторически причини,в кръвта ни се е вливала чужда кръв.Да,в ранните му романи можем да открием изразни средства от произведения на Д.Хамит и Р.Чандлър,но времето не е изличило спомена за Емил Боев,макар и двамата с автора си да са в отвъдното.Мисля,че на нас не ни е разрешено да оценяваме човека,който разкрепости действителността и миналата, и сегашната и ни научи да мислим,търсейки истината.

Името на розата от Умберто Еко

pencho (15 април 2012 в 11:23)

В едно допълнително есе Еко описва намеренията си относно този роман — всъщност не става въпрос нито за криминална история, нито за правдиво, историческо прецизно, отразяване на средновековието, а най-малко пък — за критика на църковни нрави от гледна точка на атеизма. Романът е експеримент, изграден изцяло от средновековни цитати, действащите лица в него са „книжовници“ в смисъл, че действат според книгите, с които живеят и самите те са като цитати от тях, разсъждават, изразяват се и т. н. само чрез вече написаното слово. Огромната заслуга на романа е, че успява да ни потопи в атмосферата на средновековния начин на мислене, с неговата многословност, обърканост, но въпреки всичко търсеща в лабиринта на мисли и думи вертикалната пътечка, която извежда до идеята за Създателя, необременена от случващото се наоколо. В това отношение романът е своеобразна антология на средновековната (а и по-старата) литература и на средновековно-книжовния начин на мислене, представена във вида на семиотично изследване (замаскирано като криминално разследване). И пред вид тези цели — едно наистина виртуозно произведение. Всъщност бих се радвал да видя тук и споменатото есе, там всичко е казано много точно. Що се отнася до филма — Еко не беше много съгласен с него, особено когато противоречи на исторически истини, каквито той се беше постарал да прецизира в романа си. Е да, зрелищен е, „грабва“, голям режисьор го прави, добре актьори, обаче си остава нещо сънсем друго, в някои отношения противоположно на романа.

Хари Потър и Нечистокръвния принц от Джоан Роулинг

Стоян (15 април 2012 в 10:34)

Страхотна книга. Препоръчвам я на всеки, който обича да чете фентъзи. Първите пет също не бяха за изхвърляне. Последната книга ,,Даровете на Смъртта’’ е наистина невероянта!!!

Портретът на Дориан Грей от Оскар Уайлд

Мим (15 април 2012 в 01:27)

То да беше само тя… Неграмотността е повсеместна, но ме изумява, че и хора, които четат, пишат с недопустими грешки. В последната седмица за втори път ми се случва да чета неграмотно написани коментари на книги.

Тлееща жарава от Хедър Греъм

ganiva (14 април 2012 в 22:42), оценка: 5 от 6

Интересна книга, но като че ли историческите романи по се отдават на тази писателка. Още в средата на книгата се досетих за убиеца, само мотивът малко ми се губеше. Както и да е, хубава е, прочетете я.

Името на розата от Умберто Еко


Насърчен от многото положителни коментари, препрочетох „Името на розата“ след повече от 20 години. Тогава, през 80-те бях гледал и филма, и още имах спомен за историята.

Това, което ми се искаше този път беше в зряла възраст да се насладя на великолепния стил на разказа. И точно това не се получи.

Намирам повествованието за тегаво, стилът за обикновен, а мярката за пропусната. Многословието на автора прави четенето на моменти мъчително.

Разбирам и оценявам желанието му да пресъздаде ярка и исторически прецизна картина на описвания период. Възхищавам се от познанията и възможностите му.

Героите всъщност не са особено живи. Живи са контекста, средата и проблемите, занимавали света през средновековието.

Получих своето удовлетворение от обемистия текст от неочаквано място: Научно, многословно и правдиво книгата показва безизходицата на християнството, фалшът на порядките, безвъзвратната загуба на столетия в потискане на критичното мислене. Пред нас оживява цял свят от окаяни слепци. За атеист като мен, който отдавна не търси доказателства срещу религията, „Името на розата“ беше мъчително и неочаквано пренасяне в мракобесните времена на християнска догматика, време когато за населението на Европа не е имало никаква надежда.

Кара ме да се радвам, че живея във време, когато имам правото, свободата и възможността тотално да игнорирам религията; да виждам, че науката и прогреса поне частично са победили.

След като завърших книгата опитах отново да гледам филма, но ми се видя постен и безинтересен, и се отказах…

Между любов и вярност от Линда Хауърд

ganiva (14 април 2012 в 09:16), оценка: 6 от 6

Книгата много ми хареса, както повечето неща на Линда Хауърд. Не е повърхностна, има дълбочина на характерите и сюжетът е интересен. Препоръчвам я.