Градината на лъжите от Айлин Гоудж
По принцип предлагам анонсите към романите тук да не са така подробни, както и да не издават ключови моменти от съдържанието. Човек губи интерес и дори може да се откаже изобщо да чете книгата.
КваZи от Сергей Лукяненко
Уви издадена преди няколко години, книгата е много актуална в момента. Благодаря на екипа подговил книгата за хубавите часове прекарани в четене.
Черният орден от Джеймс Ролинс
Интересна , но ми беше малко дълга .
На места обясненията и описанията ми дойдоха в повече .
Прилепът от Ю Несбьо
Книгата ми допадна, доста заплетен сюжет, с интересни обрати. Не ми хареса само това, че много от героите не оцеляха.
Последният валс на Матилда от Тамара Маккинли
Увлекателно четиво за силата на духа. Трудни времена, силни жени, жестока съдба. Има неща които пречупват и най — силните!
Плашило от Майкъл Конъли
Страхотна книга! Препоръчвам
Момчетата от улица „Пал“ от Ференц Молнар
всеки си има мнение… затова ще се въздържа от остро изказване тук.
тази книга я прочетох за 1ви път във 2–3 клас, оттогава няколко пъти още, а съм вече в доста „пораснала“ възраст. чудно ми е защо вместо вечните неща, за които се говори в книгата, Вие обръщате внимание на някакви конкретики, свързани с историческия момент и въобще с погледа върху КОНКРЕТНИ събития. изкуството — освен ако е откровено биографично или с чисто историческа насоченост — затова е изкуство, за да говори принципно, да говори за вечни неща, като ги поднася чрез своите герои.
не знам защо Ви се струва остаряла, всъщност, историята, описана тук. кое й е остарялото? светът, за жалост, си е все един и същ. лошите неща в него имат различна конкретика, но една и съща природа. емоциите също — и хубави, и лоши. израстването — също. макар че, днес „израстване“ в голяма степен се счита за мръсна и ненужна дума (освен ако не се отнася за финансово или социално израстване).
аз лично, препоръчвам тази книга от сърце.
Лъки от Сандра Браун
Толкова е достъпна/Девън/-колкото и някой таралеж ….????????????
Мираж от Дъглас Кенеди
Ако трябваше да опиша тази книга с една дума, то тя щеше да е „абсурдна“. Самата главна героиня взима мега абсурдни решения, които довеждат до още по- абсурдни случки и на места имах чувството, че чета някаква пародия.
Към родината от Атанас Далчев
Ти пък сега — за две грешки си правиш труда да пишеш… Отвори тази книга например:
https://chitanka.info/text/33-tigyr-tigyr
От 3 до 5 грешки на ВСЯКА страница!
Албум за растения и животни от Николай Боев, Славчо Петров, Павел Кръстев
Имаше фотографии — текстът за всяко растение или животно беше на лявата страница, а на дясната — от една до три снимки. И заглавието беше "Детско букварче за растения и животни. А годината на издаване е 1974, а не 1976. Но може това да е някакво бюджетно издание с икономисани илюстрации.
Бел Ами от Ги дьо Мопасан
В училище трябваше да четем „Лоената топка“ и тогава въобще не ми потръгна. Сега преоткривам Мопанасан и „Бел ами“ много приятно ме изненада. Звучи много съвременно и актуално, образите са интригуващи. Финалът си го представях инак, по френски, в стил Зола и Юго, така че и с развръзката бях изненадан.
Колко странно е, че училищната система, през която минах, и учителите, които бяха на заплата да ме обучават, успяха да ме отблъснат от прекрасни книги и всепризнати шедьоври на световната класика. Мои връстници споделят същото. Явно е непосилно трудно да убедиш дете да хареса нещо хубаво.
Добре написана научно популярна книга. Дали е имало илюстрации?
Смятам, че текстът на стихотворението е поместен с 2 грешки: не „ослепелите“, а „ослепените“. И началото на трета строфа — не „търсим“, а „търся“.
Записки от един малък остров от Бил Брайсън
За съжаление в последната двайсет и девета глава липсват 314-та и 315-та страници от книгата. В текста е между „Този начин на мислене трябва да бъде отхвърлен незабавно.“ и „Понякога почукват веднъж и извикват: «Здравейте», но по-често не правят дори и това.“
Зъбатите демони от Петър Бобев
За описанието на морето г-н Бобев е много добър. За останалото е въпрос на лична преценка. Благодаря на екип „Чинатка“ за книгата.
Дуелът на лорд Лавдън от Лорета Чейс
Хубаво, но кратко.
Някое издателство дали ще се заеме с превода и издаването на други книги от писателката?
Историите ѝ са интересни, увлекателни и различни.
Господин Автомобил и загадките на Фромборк от Збигнев Ненацки
Книгата е страхотна! Четох я като дете и като пораснало дете :) Жалко, че на български е издадена само една, защото „Господин автомобил“ е цяла серия книжки и сигурно всичките са хубави.
Изповед от Елизабет Гейдж
Странна книга.
Воалът на нощта от Лидия Джойс
Препоръчвам! Историята не е захаросна или банална приказка. Силни характери преживели болка и трудности, които се преоткриват един друг чрез страстта и отварят сърцата си за любовта!
Читателски коментари