Читателски коментари от i_m_i

Картата на времето от Феликс Палма

i_m_i (4 февруари 2020 в 14:01), оценка: 6 от 6

Четете, ако имате достатъчно свободно време, защото няма да можете да оставите „Картата на времето“! Има изненадващи обрати и нищо не е такова, каквото изглежда. Езикът е издържан във викторианските традиции, има много реални исторически персонажи, а Хърбърт Уелс е главно действащо лице и в трите книги.

Време разделно от Антон Дончев

i_m_i (30 януари 2020 в 16:13), оценка: 6 от 6

Чели сме Фани Попова-Мутафова, сравнявахме… нищо общо. Нейните книги са доста наивни и посредствени, разликата с тези на Дончев е огромна, и като език, и като идеи, и като образност. Как пък досега никакво доказателство за авторството ѝ няма, само вресливи коментари по форуми „една жена каза“.

Хиперион от Дан Симънс


И аз не харесвам Дан Симънс и каквото съм прочела негово, ми е било тегаво, включително „Хиперион“. А по мои наблюдения доста хора не смеят да си кажат мнението за утвърдена класика, да не би да почнат да ги питат те пък какво по-интересно са прочели.

Така че за да е образователен и интересен коментарът ми, на първо време в жанр научна фантастика се сещам за велики и нескучни книги като „Играта на Ендър“, „Пикник край пътя“, „Дюн“, „Една нощ през самотния октомври“…

Домашни правила от Джоди Пико

i_m_i (2 март 2019 в 21:52), оценка: 6 от 6

След прочитането на тази книга ще станете специалисти по синдрома на Аспергер, за който преди това може и да не сте чували. Джейкъб ми стана любимец със всичките си странности. Книгата е оригинална, забавна, без да е лековата, и много увлекателна. Краят обаче е твърде претупан.

Re: Някой като теб от Мег Кабът

i_m_i (1 юни 2018 в 10:12), оценка: 5 от 6

Забавна и разтоварваща, идеална за лятната почивка.

Забавна Библия от Лео Таксил

i_m_i (30 април 2017 в 10:55), оценка: 6 от 6

Ако бяхте прочели предговора към Забавната библия, щяхте да сте наясно, че Таксил уж се покаял и се завърнал в лоното на католическата църква, за да провери колко мистични глупости може да напише, без поповете да го заподозрат. Напротив, посрещали са със възторг и най-невероятните му измислици за девойки, сгодени за адски демони, които той спасил и т.н., дори папата му е дал аудиенция.

Избухнал страшен скандал, когато Таксил и неговите съратници публично разказали как в продължение на години са публикували пълни измислици.

Всъщност това е бил един ранен вариант на НеНовините, който доказва пълната липса на критично мислене на религиозните хора.

Седемте смъртоносни чудеса от Матю Райли


Сравнението между Кинг и Райли е смешно. Пълният цитат е: „Ще ми се, докато четете разказ, да ви накарам да се смеете или да плачете… или и двете едновременно. С други думи — желая сърцата ви. Ако пък целта ви е да научите нещо, запишете се я на курс, я в училище.“ Кинг е добър психолог, умее да въздейства върху емоциите и е истински майстор в това да забравиш, че четеш книга и героите не са реални личности, докато книгите на Матю Райли са напълно посредствени и не мога да се освободя от чувството, че се е надявал да бъдат филмирани и да вземе едни големи кинти, и затова е написал нещо твърде подобно на сценарий за хора, „изключващи мозъците си“.

Момчешки живот от Робърт Маккамън

i_m_i (12 юли 2016 в 18:36), оценка: 6 от 6

Наистина ми напомня за „То“ на Стивън Кинг, но без детайлните хорър сцени и гадни физиологични подробности, нещо като един по-светъл Кинг.

Много, много добра, истински ме впечатли още от първата глава.

Територията от Георги Коновски

i_m_i (23 декември 2015 в 17:08)

Е, как може да напишеш „корекциЙ“ и да предлагаш да правиш такива? Липсата на запетаи и другите правописни и граматични грешки няма да ги коментирам. Относно автора на произведението — той не е ОК. Не е ОК, че си позволи да обиди читател, заради мнението му, и оттам тръгна тази дискусия. Доста смешно и жалко поведение.

Джейн Еър от Шарлот Бронте

i_m_i (13 ноември 2015 в 16:48)

Възмутилият ви коментар явно е саркастичен, насочен е към Nonni.

Вината в нашите звезди от Джон Грийн

i_m_i (3 април 2015 в 23:16), оценка: 6 от 6

Избягвам да чета сърцераздирателни книги, но ме заинтригува това, че някак не се връзва оформлението на корицата с анотацията. Като започнах, вече не можех да спра. Черен хумор, много силно, много трогателно.

Още си секси парче от Индия Найт

i_m_i (27 октомври 2014 в 15:53), оценка: 5 от 6

Добър чиклит за добро настроение, на моменти се изхилвах с глас.

Сказание за хан Аспарух, княз Слав и жреца Терес от Антон Дончев

i_m_i (7 ноември 2012 в 17:26), оценка: 6 от 6

Любимата ми книга, цели пасажи знам наизуст. Философия, психология, поезия…, колкото и пъти да я препрочитам, всеки път ме изненадва нещо, което съм забравила.

Училище за един милиард долара от Аманда Браун, Джанис Уебър

i_m_i (3 април 2012 в 11:38), оценка: 5 от 6

Забавна и разтоварваща книга, сюжетът също ми беше много интересен.

Здрач от Дмитрий Глуховски

i_m_i (11 ноември 2011 в 13:02)

Цитат от книгата: „Страниците нямаха номера, но на най-горната бе изписано: Capítulo II. Първата глава очевидно се намираше у онзи преводач, който бе започнал работата преди мен, но се бе забавил.“

Шестте свещени камъка от Матю Райли

i_m_i (10 октомври 2010 в 21:53), оценка: 3 от 6

:D Напълно вярно, първите му книги ми бяха интересни, но откровени глупости като потомци на род, раждащи се със способността да превеждат мистериозен език, ми дойдоха в повече. Подобни похвати подкрепям само в жанр като фентъзито.

Хлебарката от Радослав Колев

i_m_i (14 ноември 2008 в 09:47), оценка: 1 от 6

Золтане, защо ти прочетох мнението и реших да видя за какво става въпрос…