Читателски коментари

Белязаният Макензи от Линда Хауърд

janvief (18 юни 2013 в 08:49), оценка: 5 от 6

Книжката е страхотна много симпатични главни герои. Определено ще продължа със следващите книги от поредицата :-)

Ромео и Жулиета от Уилям Шекспир


Фантастично!Изживях го заедно с героите.

Ласки и насилие от Кони Мейсън

Кода Беар (18 юни 2013 в 03:29)

Колко шизофренично съзнание би трябвало да имаш, за да сътвориш подобен литературен (за Бога, нарекох това нещо литература!!! ) бълвоч?! То не са изнасилвания, то не са сексуални малтретирания и воайорство, побоища под формата на примитивен садизъм, пародия на групов секс, расова дискриминация и…няма смисъл да изреждам просто. Ааа да, липсват хомосексуални сцени, ама има време до следващия шот от Мейсън. Според мен опитен психиатър би определил състоянието на авторката при написване на „книгата“ като клинично, безнадеждно нелечимо и под спешна нужда от подходящи транквиланти. Тъй като силно се затруднявам да опиша това „произведение“ с цивилизован и културен тон, единственото което ми остава да кажа е, че отдавна не си спомням да съм чела толкова отвратителен и бездарен текст.

Магията на дракона от Мариане Уилман


Принцеса Тресалара бяга, за да се спаси от брак с човека, който е убил баща й. Марскира се като момче и попада в армията на отстъпниците, които искат да се освободят от бъдещия крал. Тресалара трябва да открие камака на Ардур и така да им помогне в битката, но освен всичко това се влюбва .

Моята борба от Адолф Хитлер

sockol (17 юни 2013 в 20:08), оценка: 6 от 6

Не се оставяйте да бъдете от онези 95% с това ви изказване. Информирайте се повече и дано си поправите изказването в поста.

П.С.

Малко късно отговарям, като дата, но не мисля, че е късно за просвещение.

Джирусълъмс Лот от Стивън Кинг


Извинявай за „малко детския“:) Малко съм се поизсилила, признавам си. Всъщност, разказът е интересен и добре написан, но явно аз имам предпочитание към по-психологичните творби на Краля. Може би точно заради това, че е толкова култов, се бях настроила да ме разтърси, но това не се случи, най-вероятно заради настройката… Както и да е, това, че не се оказа my cup of tee, не значи, че не е хубав. Със сигурност е засължителен за всеки фен на Кинг:)

Джирусълъмс Лот от Стивън Кинг

Draven, Malazan (17 юни 2013 в 17:48)

Жалко, че не ти е харесал… Честно казано това е един от най-силните му разкази изобщо и своеобразен поклон към творчеството на Прокълнатия гений Хауърд Лъвкрафт.

Само, моля те, не наричай „малко детски“ един от класическите разкази на ужаса и всъщност един от не чак толкова многото на брой наистина хорър разкази на Кинг ;)

Дванадесетте стола от Иля Илф, Евгений Петров

dreadbolted (17 юни 2013 в 16:45), оценка: 6 от 6

Книгата е шедьовър, само че е цензурираната версия и липсва 1/3 от нея. Много ключови моменти липсват, препоръчвам да я прочетете цялостна. Ще е хубаво някой да я качи)))

Търси се съпруга от Линда Хауърд


Книжката ми хареса доста заслужава си да се прочете. Това е първата книга на тази авторка, която прочетох, но мисля да продължа с някои от другите нейни книжки качени тук.

Царството на злото от Клифърд Саймък


Тази книга Саймък, докато е писал е бил в влошено състояние, бил е в клиника, и приятел му е помагал да я напиши. Така си обяснявам ниското ниво на книгата

Алхимикът от Паулу Коелю

pgaidarov (17 юни 2013 в 13:57), оценка: 3 от 6

Страхотна книга… стига да си до 20 години. Не искам да подценявам никого, но не е сериозно четиво за хора над тази възраст.

Залезът на боговете от Фридрих Ницше

Алекс (17 юни 2013 в 13:48)

Ицо написа: „Това заглавие според мен е грешно. Не трябва ли да е «Залезът на кумирите» ?“

Разбира се, така е, както ти казваш! Има съществена разлика между Gott (бог) и Götze (идол, кумир), както и между Untergang (гибел, залез) и Dämmerung (здрач, сдрачаване). А названието на тази Ницшева творба е именно Goetzendaemmerung (а не Рихард-Вагнеровата опера Götterdämmerung).

Между другото, не само тази очевадна грешка, не и само грешките, които NomaD справедливо посочва, но и още много други — крещящи! — грешки на преводача правят конкретно този превод доста съмнителен от гл. т. на „академичното ползване“. Примери? „Еднозначна“ вместо „проста“, „привилегия“ вместо „печалба“, „Афоризми“ (заглавие на раздел) вместо оригиналното „Поговорки (или «Мъдрости», или «Изречения») и стрели“ (Sprüche und Pfeile) и т. н., и др. под. Името на такива лапсуси е легион. Явно преводачът си е оставил ръцете, а пък редакторът/издателството не си е свършил/о работата. Очевидно, твърде много са бързали (отделен въпрос е „защо?“). Така или иначе, общият резултат е плачевен.

Добре е все пак, че това наистина значимо произведение на Ницше може да бъде намерено (освен на езика на оригинала, разбира се) и на много други езици — в преводи, в сравнение с които това „нашенско“ (през куп за грош) преводно издание се оказа едно … недоносче. За жалост!

Балада за комуниста от Веселин Андреев

Антикомунист (17 юни 2013 в 11:48)

Пич, това е историческата истина. Колкото и да не искаш да го признаеш. Тъщата ми, която е отявлена комунистка, ми е разказвала подобни истории с конкретни имена за село Макреш, Видинско. И не ми пука, че за поддържниците на комунистическите изверги това са само сълзливи историйки. Как ли изобщо може човек да ви убеди, че зад привидната висока моралност на комунизма се крие, животинското желание на простака да унищожи интелигентния човек?

Крепостта от Франсис Пол Уилсън


Книгата е увлекателна и завладяваща. Влиза в личната ми класация за книги, оставящи трайно впечатление.

Пръстенът от Даниел Стийл

marcheto79 (16 юни 2013 в 21:09), оценка: 6 от 6

Невероятен роман!Няма как да не ви разплаче!

Кралят-маг от Крис Бънч

Георги (15 юни 2013 в 23:22)

аз също смятам че със секса се постига реализъм. останалото са детски книжки. Още от Конан насам половината от фентъзито е ебане. А лично тази поредица е мноог добра и реалистична на мен ми намня на живота на диктатора Сула, а иначе като стил Крис Бънч ми намня джо Акормбъри и Дж. Мартин

Пламъкът и цветето от Катлийн Удиуиз

mia_chan (15 юни 2013 в 19:50), оценка: 6 от 6

Да поредица е. Първата е за Брандон, следващата е за брат му, а последната е за сина му.

Абхорсен от Гарт Никс

Фантастика и Фентъзи (15 юни 2013 в 17:56)

Така е!

Бялата къща от Джон Гришам

Читател (15 юни 2013 в 08:34)

Великолепна книга!

Прегръдката на вълка от Гейл Линк

malkata_Radi (15 юни 2013 в 04:35), оценка: 3 от 6

Страхотна е! Четете, няма да съжалявате!