Читателски коментари

Забраненият плод от Сюзън Джонсън

galeto_87 (11 ноември 2014 в 01:19), оценка: 4 от 6

Хубава книга, но лично аз мъчно я изкарах до края. Първите две ми харесаха повече.

Боса пред олтара от Джоан Джонстън


Много приятна книга. Красиво разказана история.

Лятото на тайните от Катрин Белами

Clarrita (10 ноември 2014 в 14:59), оценка: 3 от 6

Детински стил на писане, претупана — не ми допадна :(

Независима съпруга от Линда Хауърд

ani65 (10 ноември 2014 в 00:52), оценка: 5 от 6

Не мога да кажа, че романа е шедьовър, но мога да разбера героинята. Когато обичаш ставаш уязвим и много раним. Да обичаш значи да даваш, без да мислиш какво ще получиш. Сали не е безхарактерна, просто е влюбена. Трябва да обичаш много или да си обичал някога, за да разбереш героинята.

Тайните на морските катастрофи от Лев Скрягин

Росен Илиев (10 ноември 2014 в 00:30)

Невероятна книга.Радвам се,че се сдобих с нея от една разпродажба.

Укротяването на Шарлота от Линда Милър

svr (9 ноември 2014 в 20:14), оценка: 6 от 6

Книгата не заслужава тази ниска оценка. Има си от всичко — трепети в арабски харем, много любов на пиратски кораб, бързо развиващо се действие…. определено тази е по-хубава от първата книга за семейство Куейд

Захарче от Лайза Клейпас

Ani4ka0612 (9 ноември 2014 в 19:52), оценка: 6 от 6

Страхотна книга, прочетах я на един дъх, и другите книги от поредицата са много хубави, но тази ми е любима

Ангел за Емили от Джуд Деверо

Елена (9 ноември 2014 в 16:53)

За мен това е най-добрата творба на авторката, препоръчвам я!

Братя Карамазови от Фьодор Достоевски

Ев (9 ноември 2014 в 16:38)

Книга, която ще помните винаги. С дълбочина, която смайва читателя.

Здравей, тъма от Сандра Браун

Марина_Г (9 ноември 2014 в 15:46), оценка: 6 от 6

Много интересна и увлекателна книга! До края можеш да се двоумиш кой е насилникът.

Немили-недраги от Иван Вазов

vami0111 (9 ноември 2014 в 15:33)

Има разминавания с тази част,която взехме по литература и също така тук-там има пунктоационна грешка,но въпреки всичко ми хареса.

Десет малки негърчета от Агата Кристи

Nasko.com (9 ноември 2014 в 04:02)

Идеята е добра, но има няколко слаби места. Тези, които все още не са чели книгата, да не четат коментара надолу, понеже издава развитието на сюжета.

1. Песничката в началото подсказва как ще се развият събитията почти до самия и край. Така за никой не е тайна, че всички ще умрат, както и начинът, по който ще се случи това. Добре че финалът е непредсказуем.

2. Моментът с инсценирането на убийството на Уоргрейв е нелеп. Та нали Армстронг ще се досети, че инсценирайки смъртта му, убиецът, който уж се сред останалите, ще знае, че това е инсценирана смърт, защото той не убил този човек. Така това инсцениране би било безсмислено. Малко сложно го обясних, но ако сте внимавали в книгата, ще разберете логиката.

3. Ако хвърлиш бутилка в морето от остров, то вълните и теченията, характерни за крайбрежието ще върнат бутилката съвсем скоро отново на острова. Похватът с писмо в бутилка, която евентуално се загубва, би се получил, ако бутилката се хвърли от кораб, плуващ в средата на море.

Произход в смъртта от Нора Робъртс

ganiva (9 ноември 2014 в 01:31), оценка: 6 от 6

Огромни благодарности към преводача на тази книга! Шапка ви свалям за изключителния превод!

Цялата поредица „В смъртта“ ми е любима, с удоволствие препрочитам книгите от нея, а тази конкретно е наистина потресаваща. Много съм щастлива, че имах възможността да я прочета.

12 мита в българската история от Божидар Димитров

иван (8 ноември 2014 в 22:23)

Добър вечер господин Ковачев ,

прочетох с голям интерес вашето мнение по горепосочените теми …..харесахте ми ,вие не сте като другите българи! Реалист сте обичате истината и това ме накара именно на вас да напиша!

Аз съм ром ,който също се интересува от историята на неговата родина и държава ,но също така и от историята на своят народ!

За мое съжаление информация липсва ,може би умишлено или поради липса на интерес или пък поради други съображения!

Аз мога да понеса истината ,но само истината колкото и некрасива да е тя ,но ,не и фантасмагориите на крайните националисти,особенно когато това са псевдоисторици и анализатори!!!

Бихте ли ,ми помогнали в намирането на литература по даденият въпрос или пък вие да направите едно обобщение на познанията си по темата!

Интересува ме произхода и расата към която принадлежат ромите ….аз естествено имам мнение но то не е подкрепено с никакви данни ,били те на историческа или генетична основа!

Благодаря ви предварително!

Пощоряване от Тери Пратчет


Препрочетох книгата само заради коментарите за превода и не съжалявам и за момент. Страхотен превод. Бележките на преводача са другото, което ме впечатли страшно много. Поздравления. Вдъхват още колорит в книгата давайки обяснение на неща, които не всеки знае и възможност за пълно разбиране на вложения хумор. Беше удоволствие да прочета вашия превод. Преводачите на Вузев се излагат от години. Много се надявам да имате време и желание да направите ваш превод на всички истории от Света на диска.

По-силна от магия от Хедър Кулман

Ани (8 ноември 2014 в 21:01)

Много лека, забавна, увлекателна!

Бризингър от Кристофър Паолини

Mария Баракова (8 ноември 2014 в 20:15)

Книгата е страхотна, както и цялата поредица. Препоръчвам я на всеки, който има желание да я прочете.

Безсилието на всемогъщите от Хайнер Ранк

Нелегален (8 ноември 2014 в 17:23)

Шедьовър. Със средствата на научната фантастика авторът разкрива странна форма в развитието на една цивилизация отстояща от Земята на 16 светлинни години, изпаднала във футуристичен шок, изродена от бездействие и затъпяване, регрес и обезумяване в резултат от управлението на дегенеративни утописти и кретени.

Защо ли книгата ми напомня за настоящата чалга култура в България?

Шпионинът, който дойде от студа от Джон льо Каре

Stas Kirov (8 ноември 2014 в 16:01), оценка: 5 от 6

Ако на някой му се чете добра шпионска книга от времето на студената война-препоръчвам!

Властелинът на Пръстените от Джон Р. Р. Толкин

Borri Noncheva (8 ноември 2014 в 14:15), оценка: 6 от 6

Обожaвaм кaкто книгaтa тaкa и филмa. Толкин е невероятен писaтел , просто е уникaлнa историятa нaскоро четох Хобит и ми беше много интересно! :)