Рот от Лорън Донър
Браво!!!Много се радвам че я пуснахте! Книгата е чудесна! Прочетох я с голямо удоволствие и очаквам с нетърпение да пуснете следващата от поредицата.
Заливът на тайните от Нора Робъртс
Не знам за кой път ги препрочитам, никога няма да ми омръзнат. Невероятна поредица, пълна със силни чувства и характери.
Главата на професор Доуел от Александър Беляев
Отначало бях скептична, но после ми беше толкова интересно, че я прочетох за почти един ден!
Седем дни след петък от Джорджия Боковън
Загуба на време е прочитането на тази книга
Хомо Фабер от Макс Фриш
Няма спойлери в цитата, който предлагам, само доказателство за пророчество, осъществяващо се невероятно системно:
„Нямам нищо против сватбените пътешествия, господа (това бе негова любима фраза), но едно пътуване е напълно достатъчно, всичко останало ще намерите после в публикациите; учете чужди езици, господа, но пътешествията, господа, са средновековна работа; и днес още разполагаме с комуникационни средства, които ни доставят целия свят в къщи, да не говорим за утрешните и следващите технически достижения! Но да се пътува от място на място, е просто атавизъм. Вие се смеете, господа, но е така — пътешествията са атавизъм; ще дойде ден, когато транспортните средства ще изчезнат, единствено младоженците ще странствуват по света с фиакри, но никой друг… Вие се смеете, господа, но ще доживеете до този ден!“
Хубав роман с привкус на класическа древногръцка трагедия.
Модерен, брилянтно написан с великолепни диалози и описания.
Една снимка на света през 1957-а все едно направена с фотоапарата на Ремарк, но от друг фотограф, негов спътник — достатъчно близък, но също и различен — опитен и умел със свой собствен стил в боравенето с блендата, оптиката и цветната температура.
Прочетена сега, 60 години след написването ѝ „Хомо Фабер“ има и неочакваната стойност на исторически материал, документиращ процесите, идеите, съмненията и мечтите, зараждащи се в десетилетието след войната. Zeitgeist-a довел то това, което имаме днес — главоломен упадък на изгубилия себе си Запад. Онзи следвоенен оптимизъм, че науката може да реши всички проблеми.
Фабулата изисква читателят да я ’приеме’ да подтисне недоверието си (suspension of disbelief).
След това приемане, следва едно от тези литературни преживявания, които оставят траен спомен.
Четивен, интересен, плътен, съвременен роман.
Вместо катарзис това, което остана у мен е усещането за пропуснатия шанс; за проиграните мечти; за предателството към усилията на тези, които са преживели войната и са искали да не допуснат повече тези съдбоносни грешки. Но грешките са други, а резултатите ще бъдат вероятно по-лоши от тези през 30-те и 40-те години на 20-и век.
Онази Европа, в която живеят само европейци вече не съществува, а това е по-трагично от най-голямата лична трагедия.
Печал, но тя си е моя и Макс Фриш няма вина за това.
Приятно четене!
Дъщеря на съдбата от Исабел Алиенде
Книгата е много увлекателна до последните 2 глави, където дотогава детайлното и дори често мудно действие изведнъж запрепусква главоломно. Краят е някак претупан, насилен и незадоволителен. Трябваше да се срещнат някои от героите, твърде много неща останахас неизказани. Една част от разказа е твърде ненужно раздута, а друга е претупана
Аз преди теб от Джоджо Мойс
Благодаря, ще я купя. Надявам се, че и тя е хубава, защото когато една история се продължи прекалено дълго,
започва да губи от очарованието си.
Автобиографична книга на Меркуцио Полински от Генадия Кортова
Това е магичната книга на едно мечтаещо същество. Има истории, в които годините отминават в безвремие, защото ти си пожелал да бъде така. „Тази история е една от тях“, защото прозрението за реалността е като лутане между усмивката и сериозността.
" Вслушай се в себе си … тогава ще чуеш едно гласче, което може би някога ще разбереш ".Понякога не знаем защо се случва всичко това, но можем да се научим да приемаме и обичаме живота си такъв, какъвто е и да го живеем в името на любовта.Едно малко момиченце ни освобождава от страха от смъртта, за да ни дари със свободата да дадем някакъв смисъл на безсмислената празнота: „Не желая да бъда там, където теб те няма“.
Излезе и трета част _ „Все още аз“.
Госпожа Мафия от Стивън Ледър
Четах до 11 глово и не можах повече — голяма скука и наивитет.
Interieur от Елисавета Багряна
„и се често напразно заричам“ би трябвало да е, т.е. изпуснато е това СЕ, от което се променя, естествено, и ритъмът на този стих. За съжаление гледам, че на много места я има тази грешка, някой се опитва да направи това стихотворение по-съвременно, навярно.
Да, книгата е разкъсваща, но много хубава. Заслужава четенето на 100%. Филмът по нея е добър.
Продължението „След теб“ също е много хубаво.
Книгата е уникална, много ме развълнува. Признавам си много плаках, но едва ли има читател на тази книги който да се е здържал! Препоръчвам, няма да съжалявате!
Колибата от Уилям Пол Йънг
Безизразното мълчание на мъртвата и пуста колиба пази специалния спомен за разговорите с Бога. Може би трябва все пак да свикнем с мисълта, че „всичко е така, както трябва да бъде“. Думата " ако" сякаш е лишена от смисъл, попаднала „в средата на нищото“. Свободата на страданието е процес на израстване, който ни помирява със себе си и света.
От устните към сърцето от Решат Нури Гюнтекин
Мелодията на сърцето сама написва безкрайната история на любовта. Любов отвъд времето и пространството, изпепеляващи чувства и пагубни страсти ни завихрят в шеметна надпревара със съдбата. Човек губи представа за случващото се, защото героите заживяват свой собствен живот.
Читателят изживява един неизживян живот, следвайки пясъчните следи на безумието.
Загубена в твоите обятия от Кристина Дод
Нямах търпение да стигна до края. Тази книга е толкова вълнуваща, че сън не ме хвана докато не прочета и последната глава!
Хайнрих фон Офтердинген от Новалис
Дано не греша, защото още не съм стигнала до края, но „Ей туй е литература, дет съ вика!“
Колко е прозрачна границата между комерсиалната и истинската литература? Дали, заради периодът на написване, дали защото в онези времена писаното слово не е било търговия…не знам!
Но те омайва с изящество на изказа и ненатрапчиво вменяване на житески размисли.
А, иначе, комерсиално и аз бих могла да напиша книга…ама кой ще ми прочете скудоумните брътвежи е отделен въпрос:)))
Яростта на Мулгарат от Холи Блек, Тони ди Терлизи
Приказка за „времето, което никой от нас не може да има в повече“. Ако поиска, човек може да открие изход дори в безизходицата.
Ключът на светлината от Нора Робъртс
Не ми хареса.
Читателски коментари