Човекът, който се смее от Виктор Юго
Когато животът стане твърде тежък и тъгата непоносима, чета книгите на Виктор Юго.
Те ме подкрепят,те са ми приятели, с тях се връща надеждата за един по-човечен свят!
Перлата на любовта от Кристина Скай
Първата половина страшно ми хареса, но последните глави са тегави, доста излишни сцени има.
Вампирова булка от Николай Райнов
Невероятно е! Споменът за тези разкази, в този сборник е незаменим. Помня как като по-малка се спуквах да ги чета. Нямах книгата в личната си библиотека и ходих редовно до кварталната, за да мога да я взема и да я чета. Обожавам всяка една приказка от сборника, но най-любима ми е „Вампирова булка“ — нея съм я чела над 100 пъти.
Мания от Катрин Сътклиф
Първата част вярност е малко по-добра, но тази е много тежка книга плаках и за Трей и за Мария но някак си не ми се връзва уж баща и е наказвал и тя успя да му се измъкне, помагаше на Трей да се жени за друга, а тук съвсем различно. И как така „бабата“ става враг при положение че ги е гледала от 10 годишни.
Вярност от Катрин Сътклиф
Книгата е доста драматична още повече 2та част Мания където бабата стана враг просто не върви. Авторката е трябвало да измисли нещо друго
Чародей от Катрин Сътклиф
Интересна е книгата но накрая нещо не ми се връзваше историята
Мой капитане от Катрин Сътклиф
Тази книга най-много ми хареса сладникава романтична приключенска и лека. Другите серии Братя Уорик и Хоторн са доста драматични, а аз не обичам драма, но като истории също са интересни
По следите на изгубеното време I от Марсел Пруст
Прекрасна! Тежък и труден стил, често е крайно вятърничава и може да те побърка.
Но когато си струва — е златна! И все пак не знам дали отново бих я чел…
Рагтайм от Едгар Лорънс Доктороу
стил — 6
съдържание — 4
идеология — 1
историческа мистификация — гнус.
Приятна за четене
Златната тетрадка от Дорис Лесинг
Побъркана феми-нацистка, която 9 г. след публикуването на „Златната тетрадка“ пише най-претенциозния предговор, в който обяснява че НИКОЙ в английската литература не е сторил за Англия това, което Толстой е сторил за Русия с творбите си. Авторката отделя десетки страници, за да обяснява как романът й не е приет „по правилния начин“, как не е „разбран“ (ако беше толкова зле приет, дали щеше да се стигне до преиздаване и предговор близо десетилетие по-късно?)
Авторката е отявлена марксистка, която казва „действието трябва да се развива сред социалисти и марксисти, защото големите дебати на нашето съвремие протичат именно в рамките на различните фази на социализма“.
После обяснява колко „трудно“ й било да напише този роман, но колко много „научила в процеса“. Думи на побъркан мономан.
И това далеч не е най-лошото — всъщност стила на т.нар. Нобелова лауреатка е елементарен, диалозите са безумни, героите са плитки…
Отвратително.
Съкровището от Луана Чърчил
Хора не си губете времето с тази книга. Не можах да разбера, какво е искал да направи автора дали да напише криминален роман или ужас или любовен роман, но в крайна сметка не е постигнал нищо. Твърде нереални ситуации ,на които героите реагират просто абсурдно. Става въпрос за убийства, подпалвания и какви ли още не ситуации, а героите са толкова спокойни все едно нищо не се е случило. Това все пак е лично мое мнение, но като цяло много слаба творба.
Дълго пътуване от Катрин Фокс
Като цяло става за четене.Ако имате 1 свободен час и се чудите какво да правите , може да си го уплътните с тази книжка.
Мургавият ездач от Айрис Йохансен
По средата малко ми изгуби, но все пак — приятна книжка
Разруха от Морис Дрюон
Невена- не е част от поредицата " Прокълнатите крале"
Набелязана мишена от Марлис Мелтън
В началото ме грабна, но към средата малко ми доскуча.Добре е, като цяло.
Да се убива е лесно от Агата Кристи
За съжаление не е една от любимите ми книги, а Агата Кристи е моят най-любим автор! Мисля, че има много по-добри попадения от „Да се убива е лесно“.
Йорич от Стивън Бруст
Поредицата се оказа много приятна изненада.
Преводът е по-скоро симпатичен в своите леки несъвършенства.
Стилът на писане наподобява този на Лукяненко, което за мен си е комплимент.
Забавно и приятно фентъзи четиво, което бих подредил в библиотеката си да поредицата „Вещерът“ на Сапковски.
Благодарности на екипа, сканирал, редактирал и предоставил книгите в Читанката.
Приятно четене!
Кръвни връзки от Барбара Паркър
Обещаващо начало и … ами толкова!
А преводът… ужасен!
Първа книга от тази писателка… втора няма да има!
С една дума: — Разочарован!
Тъмна луна от Карън Робърдс
Пстрахотна книга ако има и такива филми ще супер
Чериса от Джесика Сен Клер
Тази книга ми беше първия роман нямам думи страхотна книга два пъти съм я чела прекрасна книга чететея няма да съжелявате горещо вие препоръчвам
Читателски коментари