До този мъж от Джоди Елън Малпас
Тази част ми беше най-интересна от трилогията. Имаше екшън, любов, прошка и финала не беше претрупан. Хубаво беше да видим Джеси като баща. Втората част обаче ми е много скучна, нищо интересно. Само секс по сто пъти на ден.
Тъмни страсти от Сюзън Луис
— Четох книгата преди почти седем години. Хареса ми, но някои неща ми дойдоха малко в повече. Предпочитам да чета по- лека и забавна романтика. Вчера се бях сетила за нея, уж нямаше да я чета и само щях да хвърля едно око, но в крайна сметка не можах да спра докато не я прочетох пак. Както беше споменато в коментарите има една хомосексуална сцена, която е отвратителна, най- вече защото не е по взаимно съгласие. Въпреки, че не е описана подробно се усещаше като изнасилване и ми остави гадно усещане, но не ме спря да харесвам главния герой. И това сигурно е единственият любовен роман, в който главният герой подтиква героинята, която му е съпруга, да си потърси любовник за да намери любовта, която той не може да и даде. А още по- лошото е, че тя наистина го направи, въпреки че накрая все пак се осъзна кого наистина обича.
Кой би повярвал от Сюзън Елизабет Филипс
Книгата е добра, но и някак незавършена. Поне епилог да имаше ….
Чичо Томовата колиба от Хариет Бичер Стоу
Здравейте ! Може ли да ми дадете информация какво точно и къде е „орязано“ в този конкретно превод на книгата ?
Седем писма от Париж от Саманта Веран
Книгата е много завладяваща!Чете се на един дъх.
Теменужки през март от Сара Джио
Много увлекателен роман, прекрасен стил, качествен превод. Би било чудесно да прочетем и други произведения от тази писателка.
Вкусът на сезона от Оливия Голдсмит
6 от 6.Много истини за филмовата индустрия. Разглеждане на много сюжета които се преплитат както и в живота. Хареса ми!Има над какво да се замисли човек след затварянето на последната корица!
Красота от Луиз Бегшоу
6 от 6.Жена с характер! За млади момичета е поучителна.
Херцогинята куртизанка от Джоана Шуп
5 от 6. Хареса ми!Увлекателна и се чете бързо!
Крадец на сърца от Катрин Стоун
Страхотна книга! Направо не исках да свършва.
Сребърният лебед от Елена Делбанко
Голяма скука. Не ми хареса.
Пипи Дългото чорапче от Астрид Линдгрен
Класика!
Всички заподозрени от Сабин Дюрант
Книгата за да се появи в „Читанка“ първо някой е направил сайта, после той и други хора са участвали в поддръжката му, трети са дарили сървърни ресурси за работа на огледалата и т.н. Всички хора тези заслужават да им се изказва благодарност при всеки удобен случай и се присъединявам към думите на morski pras, защото също дълги години се възползвам безвъзмездно от труда на екип „Читанка“.
Книгата не е направена от „екип“, а от един-единствен доброволец. Поради тегавото качване тук, я има и в други сайтове.
Добрите психологически портрети правят за мен приемлива книгата. Благодаря на екип"Читанка"!
Нежният полъх на лятото от Хедър Шоу
Като че ли авторката е имала пред себе си пътеводител за Южна Африка, когато е писала това произведение. Нелогично написано, следвайки линия, която обърква много често посоката. Загубено време!
Четири слепи мишки от Джеймс Патерсън
Поредната много интересна книга от поредицата за Алекс Крос!
Жега от Силвия Дей
Много посредствена книга. Само секс и от немай къде някаква тъпа криминална история. Всички влюбени в главната героиня, тя с всички спала. Добре, че поне е кратка, та не си загубих много времето.
Ген от Майкъл Крайтън
Чудесен роман ! Мисля, че към днешна дата, почва да се изяснява докъде ще доведе човешката алчност и безрасъдство : /
На един песимист от Пейо Яворов
При набирането на текста в последните два стиха са допуснати две грешки. Моля да бъдат поправени — развалят финала на творбата, на всичкото отгоре масово се преписват в интернет с грешките. Ето оригиналът по изданието библиотека СВЕТОВНА КЛАСИКА, Пейо К. Яворов ЛИРИКА, издателство „Български писател“, 1985 г.:
…
и към честита бъдност пътеката най-права
самси ще да узнай.
Читателски коментари